psi u modi

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
nešto razmišljam
pre dobrih 20 god svako drugo kuče bilo je koker. Onda su nas opsedale Lesike, Vučijaci (setite se da smo svi u šlkolama učili kako je Rex ili kakose već zavše spasio život našem Najvećem Drugu) ::cool:pa jedno vreme dalmatinc, pa bulovii. Čini mi se da je sada ekspanzija retrivera i kane korsa.
Da li se i vama cini da se neki ljudi odlučuju za psa prema onome šta je trenutno moderno ako se tako može reći.:roll::roll::roll::roll:
 
Itekako. Samo pogledajte broj prijavljenih pasa odredjene rase po izlozbama-ubedljivo prednjace zlatni retriveri i rotovi. Ne kazem nista o njima, niti o ljudima koji ih vole, bas naprotiv. Ali to forsiranje kvantiteta, protivno nekim zakonitostima, nazalost, sa sobom nosi opadanje kvaliteta. Vlasnici retrivera sa displazijom kukova najbolje znaju o cemu pisem.
 
Чак и ротови, који су до скора били у јакој експанзији, сада су ретки, верујте ми, једва да видим по којег на улици. Већ дуже време прво место држе златни ретривери, па лабрадори, а ови остали мање-више су ту, мада не спорим да има раса за које је стварно привилегија видети их.
 
, мада не спорим да има раса за које је стварно привилегија видети их.

Hvala ti,znam da si msilila na bigla:wink:

Salim se normalno,evo ja prognoziram da ce za 7 godina biglovi preplaviti Srbiju. Toliko ljudi ih sada trazi da je to strasno,a sve zbog filmova.

Da li se mozda secate kada su zlatni retriveri postali tako popularni,pa posle prikazivanja filma Badi,pas kosarkas.
 
Jao, jeсте, Вилус, баш тако!

Знам да је био и неки филм, уби ме ако знам који, у којем су тријумфовали добермани па је после тога била експанзија добермана. А немачки овчари су кренули после филма "К-2", јел тако било?
 
Pa da,i dalmatinci su popularni zbog 101 dalmatinac.

A sad je medju decom popularan film "Kao psi i macke" i jos jedan film sa proslogodisnjeg decijeg festa,u oba glavni junak je bigl. I evo vec je ludilo,ja samo imam rezervisano 12 stenaca i sad sam u problemu.
 
Чак и ротови, који су до скора били у јакој експанзији, сада су ретки, верујте ми, једва да видим по којег на улици. Већ дуже време прво место држе златни ретривери, па лабрадори, а ови остали мање-више су ту, мада не спорим да има раса за које је стварно привилегија видети их.

Да............., видиш ја у мом граду не сјећам се кад сам задњи пут видио пота, мислим да наиђем на неког непознатог, има једна ротица (ако се тако може рећи, зове се Цада, и има 3 године, сликаћу је, па ћу за који дан поставити слике), и има 7 ротова које држи један човјек код стадиона ђе ја тренирам, и ту су једнини ротови у мом насељу барем колико ја знам, а да сам видио неког рота........то се не сјећам, не само у овој години него и шире
(ово што сам написао 7 ротвајлера, то држи један човјек тако да се то може рачунати као 1, мислим да знате како мислим)
А до прошле године у мом насељу је био само један златни ретривер, а сада "коло играју" (мислим колико их има), а за лабове да вам не причам........

Тако да мислим да су ретривери (златни ретривери, и лабрадор ретривери), сада најпопурарнији пси, и да их има највише!

Поздрав!;)
 
Да............., видиш ја у мом граду не сјећам се кад сам задњи пут видио пота, мислим да наиђем на неког непознатог, има једна ротица (ако се тако може рећи, зове се Цада, и има 3 године, сликаћу је, па ћу за који дан поставити слике), и има 7 ротова које држи један човјек код стадиона ђе ја тренирам, и ту су једнини ротови у мом насељу барем колико ја знам, а да сам видио неког рота........то се не сјећам, не само у овој години него и шире
(ово што сам написао 7 ротвајлера, то држи један човјек тако да се то може рачунати као 1, мислим да знате како мислим)
А до прошле године у мом насељу је био само један златни ретривер, а сада "коло играју" (мислим колико их има), а за лабове да вам не причам........

Тако да мислим да су ретривери (златни ретривери, и лабрадор ретривери), сада најпопурарнији пси, и да их има највише!

Поздрав!;)

slazem se sa tobom plavooki
 
Pa evo mogu da vam napisem da sam se za retrivera odlucila tek kad sam procitala da su postali popularni, pa reko da nabavim i ja sebi jednog da se ne izdvajam. Mislim ko uopste zeli da drzi psa koji nije u modi. To je tako demode. Evo vec vidim tu ocajnu situaciju gde me na ulici ljudi pitaju koja je to rasa. Zamisli tog blama. Pa nikad se ne bih oporavila....
 
Pa evo mogu da vam napisem da sam se za retrivera odlucila tek kad sam procitala da su postali popularni, pa reko da nabavim i ja sebi jednog da se ne izdvajam. Mislim ko uopste zeli da drzi psa koji nije u modi. To je tako demode. Evo vec vidim tu ocajnu situaciju gde me na ulici ljudi pitaju koja je to rasa. Zamisli tog blama. Pa nikad se ne bih oporavila....

Znas li ko je najpametnija plavusa?
Pa zlatni retriver?

A sto se ti Mackic nerviras,niko nije tebi nista rekao,ali evidentno je da vecina ljudi uzima pse zbog mode ili zato sto takvog psa ima neka poznata licnost.
 
Inace retriveri jesu sad dosta popularni, ajd' da kazem u modi, mada moram da kazem da kod mene u kraju ima zaista vrlo mali broj osoba koji su uzeli njih zbog popularnosti. Kad sam ja uzela Tedija znala sam samo za tri zlatna retrivera, a sada ih ima 10 u najuzoj okolini. Dok je bio stene dosta ljudi me je pitalo koja je to rasa i gde mogu da se nabave. Pre recimo nekih 10ak godina nigde retrivera nije bilo na ulicama, pa pretpostavljam da su ljudi tek sad otkrili rasu. Nije sto imam jednog, ali da su lepi - jesu. :)
 
Inace retriveri jesu sad dosta popularni, ajd' da kazem u modi, mada moram da kazem da kod mene u kraju ima zaista vrlo mali broj osoba koji su uzeli njih zbog popularnosti. Kad sam ja uzela Tedija znala sam samo za tri zlatna retrivera, a sada ih ima 10 u najuzoj okolini. Dok je bio stene dosta ljudi me je pitalo koja je to rasa i gde mogu da se nabave. Pre recimo nekih 10ak godina nigde retrivera nije bilo na ulicama, pa pretpostavljam da su ljudi tek sad otkrili rasu. Nije sto imam jednog, ali da su lepi - jesu. :)

Ne da su lijepi, nego su neopsivi
 
Elem, snima se film "Marli i ja"!!!!Igraju Dzenifer Aniston i Oven Vilson!!!!
Kako li ce se stvari odvijati posle tog filma? Treba uzeti u obzir da je Marli ipak lik koji i nije bass za pozeleti!!!!!!! Secam se da kad sam citala knjigu da sam pretrnula i stalno mislila boze nece valjda i ovaj moj..........:shock::shock::shock::shock:
 
Јоој, не спомињи ми ту књигу, ако је неко превише лично схвати, тај никад неће узети лаба! А онај крај ... шта да ти кажем, ја сам то доживела :(
 
da, neki ljudi se odlučuju po onome šta je trenutno aktuelno i u modi, ali sve to ima svoje granice...
npr neće neki nadobudni dizelaš koji kad ide ulicom ima onaj opasni hod sa rukama razmaknutim od tela, da nabavi pudlu ako su one u modi, već će želeti neku opasnu rasu. e sad, u toj kategoriji grupe opasnih rasa, stoji to što kažeš da će izabrati onu sa najvišim indeksom negativne popularnosti, u smislu da je rasa na lošem glasu, što joj samo diže cenu kod ovakvih likova pošto je efekat koji će izazivati sa psom kod okoline onda zagarantovan....
s druge strane, postoje ljudi individualci, ekscentrici itd, koji nastoje da se i izborom rase izdvoje iz monotonije, pa baš suprotno od trendova nađu neku jako retku npr
 
nešto razmišljam
pre dobrih 20 god svako drugo kuče bilo je koker. Onda su nas opsedale Lesike, Vučijaci (setite se da smo svi u šlkolama učili kako je Rex ili kakose već zavše spasio život našem Najvećem Drugu) ::cool:pa jedno vreme dalmatinc, pa bulovii. Čini mi se da je sada ekspanzija retrivera i kane korsa.
Da li se i vama cini da se neki ljudi odlučuju za psa prema onome šta je trenutno moderno ako se tako može reći.:roll::roll::roll::roll:

ne vidim tu nista lose to samo dokazuje da filmovi ponekad i edukuju:D
a drugo skoro svaka rasa je bila u ponekom filmu i popularisala svoju vrstu u tom trenutku.
deca uce tako od malena i upoznaju rase i pozele psa kako bi imace znala za sve rase i zavolele neku, naravno mozda da vide komsijkog psa ali i ovo je super nacin.
a oni ''fenseri'' ili tako nesto, sto kupuju samo psa da bi ga oblacili [i ja ponekad obucem, psa ali znate na sta mislim] i da bi ga videli sa njim, a jedva znaju psu ime to je druga prica.
 
Da se nadovezem na ovu pricu o filmovima citirajuci Smeh, mozda ne bas od reci do reci:"Svi mi znamo kako je izgledala Lesi." A NO su svoj prvi talas expanzije doziveli zahvaljujuci izvesnoj gospodi Rintintinu i Miletu Huntu, koliko sam shvatila iz tatinih prica. A sve devojcice su pozelele pudlu i to veliku kad su gledale Olivera i drugare, bez obzira sto je ona pudla okoreli negativac, skoro kao oni dobermani a malo pre toga, kad su gledale Mazu i Lunju, kokerku. Ja licno volim poludivlje zveri u fazi priznavanja u II FCI-tornjake, alabaje... a od manjih su mi gotivni korgiji i shkoti, sve varijante i francuski buldozi. Sto rece Dragojlo, samo da kontriram.
 
Mislim da su sada "najpopularniji" mopsici,cane corso i boshoni i to u zadnjih godinu dana.
Labradori i zlatni retriveri u uvek "aktuelni" nikada nisu "demode" kako kaze Mackic:)
Dobermani,rotovi,boxeri mislim da ce biti "retkost" u narednih par godina ako uvedu zabranu kupiranja repa i usiju.
Takodje i jorksirskih terijera ima dosta,kod mene u kraju skoro 10-tak.
 

Back
Top