Da li sputavamo sebe?

Jao, necete valjda jos jednu temu o tome kako se u vezama gubi sloboda.
Kao da je inace imate neograniceno u zivotu.
Slobodu da ne platite porez
Slobodu da ne stanete kad vas zaustavi policajac
Slobodu da bas svakom kazete sta mislite
Slobodu da shefu odbijete nalog

.....itd itd
 
Jao, necete valjda jos jednu temu o tome kako se u vezama gubi sloboda.
Kao da je inace imate neograniceno u zivotu.
Slobodu da ne platite porez
Slobodu da ne stanete kad vas zaustavi policajac
Slobodu da bas svakom kazete sta mislite
Slobodu da shefu odbijete nalog

.....itd itd

ovo sve sto si naveo nema veze sa ljubavlju i tom etericnom slobodom o kojoj se radi u ovoj lepoj, rafiniranoj u dubokoj temi
 
ovo sve sto si naveo nema veze sa ljubavlju i tom etericnom slobodom o kojoj se radi u ovoj lepoj, rafiniranoj u dubokoj temi

Ma ne zajebavaj
Samo je forum pun osoba koje su slobodne i nesputane
Uz to i neovisne, samostojne, principijelne i beskompromisne.
A sva sloboda im se ogleda u tome da mogu da se zatvore u svoju sobu i pokriju preko glave debelim cebetom, a da ih niko ne pita sta im je
 
Ma ne zajebavaj
Samo je forum pun osoba koje su slobodne i nesputane
Uz to i neovisne, samostojne, principijelne i beskompromisne
.
A sva sloboda im se ogleda u tome da mogu da se zatvore u svoju sobu i pokriju preko glave debelim cebetom, a da ih niko ne pita sta im je

dobro, ako si tako shvatio temu...

ps. za sve neupucene, tema je staro psiho-filozofsko pitanje, na koje su pokusavasli da daju odgovor najveci umovi nauke. pitanje individualne slobode itd itd, nevezano za policajce, poreze i forume, al ajd :)
 
Ma ne zajebavaj
Samo je forum pun osoba koje su slobodne i nesputane
Uz to i neovisne, samostojne, principijelne i beskompromisne.
A sva sloboda im se ogleda u tome da mogu da se zatvore u svoju sobu i pokriju preko glave debelim cebetom, a da ih niko ne pita sta im je
Slobodan u ljubavi ne znači biti promiskuitetan. Slobodan u ljubavi može se biti i sa jednim partnerom za čitav život. Sloboda u ljubavi je biti voljen, a ne biti gušen. Jer istinska ljubav može da spaja samo dva zrela i samostalna ljudska bića. Sve drugo je vezanost. A svaka vezanost znak je slabosti.
 
Ma ne zajebavaj
Samo je forum pun osoba koje su slobodne i nesputane
Uz to i neovisne, samostojne, principijelne i beskompromisne.
A sva sloboda im se ogleda u tome da mogu da se zatvore u svoju sobu i pokriju preko glave debelim cebetom, a da ih niko ne pita sta im je

bolje tanjum cebetom da se pokriju jer mogu lakse da disu...sem ako nije bas puno studeno.
 
Slobodan u ljubavi ne znači biti promiskuitetan. Slobodan u ljubavi može se biti i sa jednim partnerom za čitav život. Sloboda u ljubavi je biti voljen, a ne biti gušen. Jer istinska ljubav može da spaja samo dva zrela i samostalna ljudska bića. Sve drugo je vezanost. A svaka vezanost znak je slabosti.

Slazem se potpuno.
Samo sto je to sto si napisao, ideal.
Idealima se tezi, a zivot se zivi i inace je pun ogranicenja na koja se zreli ljudi naviknu ako ne mogu da ih promene, ili prihvate ako iz njih proizilazi neko veće dobro, na primer obostrana ljubav, porodica, deca...whatever
 
Potreba za slobodom se uglavnom postavlja kao suprotna potrebi da se voli. Da li sputavamo sebe dok nekoga volimo?

Ne. Ako si sa nekim koga voliš onda nema sputavanja. Barem ja tako osećam. Osećam se sputano samo kada sam sa nekim koga ne volim. Troši mi vreme više nego što bih želela, ulazi u sfere koje ne želim da delim sa njim, to vrlo brzo smori i ende.
Onaj koga volimo ne može da sputava. Ko je još srećan kada je sam, a voli nekoga. To nije moguće.
Pre će biti da je potreba za slobodom suprotstavljena potrebi da budemo sa nekim u nekoj vrsti veze i to onoj u kojoj nema ljubavi, barem sa naše strane.
 
Ne. Ako si sa nekim koga voliš onda nema sputavanja. Barem ja tako osećam. Osećam se sputano samo kada sam sa nekim koga ne volim. Troši mi vreme više nego što bih želela, ulazi u sfere koje ne želim da delim sa njim, to vrlo brzo smori i ende.
Onaj koga volimo ne može da sputava. Ko je još srećan kada je sam, a voli nekoga. To nije moguće.
Pre će biti da je potreba za slobodom suprotstavljena potrebi da budemo sa nekim u nekoj vrsti veze i to onoj u kojoj nema ljubavi, barem sa naše strane.

Potpisujem.
 
Jao, necete valjda jos jednu temu o tome kako se u vezama gubi sloboda.
Kao da je inace imate neograniceno u zivotu.
Slobodu da ne platite porez
Slobodu da ne stanete kad vas zaustavi policajac
Slobodu da bas svakom kazete sta mislite
Slobodu da shefu odbijete nalog

.....itd itd

ovo sve sto si naveo nema veze sa ljubavlju i tom etericnom slobodom o kojoj se radi u ovoj lepoj, rafiniranoj u dubokoj temi

ima svake veze sa temom.
meni moju slobodu da uradim bilo šta niko i ništa ne može da oduzme
moj je slobodan izbor da ne spavam unaokolo dok sam sa :heart:
isto kao što bi moj slobodan izbor bio i da odem i spavam..
samo što u oba slučaja znam koje su posledice.

ljudi nisu svesni koliku slobodu zapravo imaju..
tako će srbin uvek reći "moram da radim"
ali će zato nemac reći "nur sterben muss man" =)
 

Back
Top