TADIĆ I DS NAPOKON POSLE OVOGA MORAJU DA PADNU

nesko101

Elita
Poruka
17.849
U pismu Rupela i Kušnera, objavljenom na Internet sajtu slovenačkog MIP-a, navodi se da je neodgovorno od Srbije da želi članstvo u EU, a da istovremeno odbija saradnju s njenim misijama. Ukazavši da su Rupel i Kušner u pismu naveli dva nova dodatna uslova za buduću evropsku integraciju Srbije, Samardžić je objasnio da je prvi uslov da Srbija prihvati misiju EU na Kosmetu, a drugi - razvoj dobre regionalne saradnje s Pokrajinom, što praktično znači prihvatanje nezavisnog Kosova od same Srbije. Samardžić je naglasio da je pismo Rupela i Kušnera, do sada, najviši stepen nepoštovanja Srbije kao međunarodno priznate države od čelnika EU. Budući da EU ima problem sa unutrašnjim i međunarodnim pravom, a ne Srbija, Unija mora preispitati svoju politiku prema Srbiji, koja se poslednjih meseci zasniva na kršenju prava, istakao je Samardžić.Žao mi je DS ali ako se ne opamete nestaće sa političke scene.
 
Šta reći?

HAG - Ramuš Haradinaj, bivši vođa OVK, premijer Kosova i član jedne od najuticajnih albanskih porodica sa razgranatim kriminalnim vezama, danas je u Haškom tribunalu oslobođen svih tačaka optužnice za zločine nad Srbima, Romima i Albancima na Kosovu i Metohiji tokom 1998. godine.

Suđeno je i Haradinajevim potčinjenima Idrizu Baljaju, koji je takođe oslobođen, dok je Ljahu Brahimaj osuđen na šest godina zatvora. Ova sramna presuda izazvala je ogorčenje u Srbiji.
Srpski tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević je rekao za „Blic“ da je Haški sud ovom presudom pokazao da nema više razloga za njegovo postojanje.
- Prva pogrešna odluka raspravnog veća je bila da mu se dozvoli da se brani sa slobode jer je on bio jedna od najuticajnih ličnosti na Kosovu i Metohiji. Od tada je ubijeno devet važnih svedoka, među kojima su čak trojica bili zaštićeni. Jedino je program zaštite svedoka na Kosovu i Metohiji doživeo debakl. Pad kvaliteta suđenja u Haškom tribunalu je evidentan i to nije samo zbog slučaja Haradinaj. Tribunal je odigrao svoju istorijsku ulogu, dok političke elite nisu htele i nisu mogle da procesuiraju ratne zločine. Regionalna pravosuđa sposobna da vode kvalitetnije postupke - rekao je tužilac Vukčević.
On je naglasio da je srpsko tužilaštvo na suđenju Antonu Lekaju, koji je osuđen na 13 godina, utvrdilo odgovornost Haradinaja za ratne zločine.
- Očekujem da Haško tužilaštvo uloži žalbu, a ja ću odrediti jednog mog zamenika koji će im pomoći u tome - kaže Vukčević.
Branioci Haradinaja, Baljaja i Brahimaja pred sudsko veće nisu izveli nijednog svedoka odbrane, smatrajući da to nije potrebno.
Tužilaštvo nije moglo da izvede čak deset planiranih svedoka, od kojih su devet ubijeni, a jedan Ramir Murići je posle ranjavanja odbio da svedoči. Od devet ubijenih, čak troje su bili zaštićeni svedoci.
Kujtin Beriša pregažen je džipom u Crnoj Gori. Ilir Seljmaj je izboden nožem posle navodne kafanske tuče. Svedoci njegovog ubistva su tvrdili da je on navodno napao čak šestoricu ljudi, posle čega je izboden nožem. Bekim Mustafa i Auni Eljezaj ubijeni su hicima iz vatrenog oružja.
Zaštićeni svedoci Džejdin Musta, Sadrik Murići i Vesel Murići ubijeni su u profesionalno organizovanim atentatima. Svedoci Sabaheta Tava i Isuk Hakljaj, pripadnici kosovske policije, takođe su ubijeni u atentatu, a automobil sa njihovim telima je zapaljen.
Neki od ovih ljudi svedočili bi i u sudu kako su lično gledali pogubljenja i mučenja civila u prisustvu Haradinaja. Inače, oko 40 svedoka zločina OVK-a sa Kosova i Metohije do sada je ubijeno.
U završnoj reči, krajem januara, predstavnici Haškog tužilaštva su zatražili da svoj trojici bude izrečena kazna od po 25 godina zatvora za dokazane zločine, dok je odbrana tražila oslobađajuće presude zbog nedostatka dokaza.

Blic, 2/4/2008
 
Jao, kakvi ste vi glupani. Dok nam hrvati, siptari i ostali kroje kapu, mi cemo sad da intezivno mrzimo LDP ili DS. Konjine glupe, srbija i jeste postala chmar sveta, zato sto nismo uspeli da vidimo dalje od komsijske tarabe. Sramim se kome pripadam, ali sam i dalje ovde i bogu se molim da nam Bog bar kroz guzicu mrvu pameti ugura u glavu. Kad cujem ove da im je LDP kriv za sve, zeludac mi se okrene. Sto niste citali knjige i pazili na casu, hebo vas glupi nacionalizam u prkno.
 
U pismu Rupela i Kušnera

Gle ko to nama pise. Nasi stari (ne) prijatelji. A i sta pisu! Ako dobro razumem da prihvatimo ‚‚nezavisno Kosovo" i saradnju sa njima. Nama je pitanje opstanka da ne prihvatimo kao drzava nikakva dokumenta navedene vestacke tvorevine - licne karte, krstenice, saobracajne i vozacke dozvole, diplome.... Preplavice nas zlo i teroristi i onda smo stvarno gotovi. Predlazem ‚‚Berlinski zid" oko siptara. Jedini spas.

Mada mozda je ovo njihova najbolja ponuda. Ko zna mozda su ucinili napor i prikrili sta stvarno misle o nama. Ja znam ko su (bili) i sta su radili. Valjda i njih skoro nece biti vise kao i mnogih drugih : Genser, Kol, De Mikelis, Luiz Arbur, Klinton, M.Olbrajt, M.Dzekson itd itd
 
Jao, kakvi ste vi glupani. Dok nam hrvati, siptari i ostali kroje kapu, mi cemo sad da intezivno mrzimo LDP ili DS. Konjine glupe, srbija i jeste postala chmar sveta, zato sto nismo uspeli da vidimo dalje od komsijske tarabe. Sramim se kome pripadam, ali sam i dalje ovde i bogu se molim da nam Bog bar kroz guzicu mrvu pameti ugura u glavu. Kad cujem ove da im je LDP kriv za sve, zeludac mi se okrene. Sto niste citali knjige i pazili na casu, hebo vas glupi nacionalizam u prkno.

Неко рече: Хрвати мрзе Србе и због тога су сви јединствени, Србима нико није раван па су они сами себи највећи непријатељи.
 
U pismu Rupela i Kušnera, objavljenom na Internet sajtu slovenačkog MIP-a, navodi se da je neodgovorno od Srbije da želi članstvo u EU, a da istovremeno odbija saradnju s njenim misijama. Ukazavši da su Rupel i Kušner u pismu naveli dva nova dodatna uslova za buduću evropsku integraciju Srbije, Samardžić je objasnio da je prvi uslov da Srbija prihvati misiju EU na Kosmetu, a drugi - razvoj dobre regionalne saradnje s Pokrajinom, što praktično znači prihvatanje nezavisnog Kosova od same Srbije. Samardžić je naglasio da je pismo Rupela i Kušnera, do sada, najviši stepen nepoštovanja Srbije kao međunarodno priznate države od čelnika EU. Budući da EU ima problem sa unutrašnjim i međunarodnim pravom, a ne Srbija, Unija mora preispitati svoju politiku prema Srbiji, koja se poslednjih meseci zasniva na kršenju prava, istakao je Samardžić.Žao mi je DS ali ako se ne opamete nestaće sa političke scene.

Da i kad Samardzic svojim "pulenima" na Kosovu i Metohiji zabrani saradnju sa institucijama nezavisnog Kosova (citaj sajt Kosova i Metohije-naslov "otvoreno pismo predsednicima DSS-a i NS"),sta rade ljudi DSS-a i NS u opstini Gnjilane.Kako oni postuju parolu "KOSOVO JE SRBIJA":evil:
 
Sta lupate??? Samardziceva deca su davno zavrsila skolu i zive u Beogradu (i odavno nisu deca). Njega su napadali zato sto se i on i njegova deca zapravo bave profesionalno evropskim integracijama. Samardzic se time bavi vec 20 godina. I KAKVE VEZE, MORONI, IMA SAMARDZIC. UOPSTE NE CITATE TEKST NEGO UGLEDATE IME I ODMAH *****TE!!!



Pa kako drugacije da se "odbrane" nego takvim glupostima... :rolleyes:
 
pametnice svajcarska nije u EU :lol:

moras da mi javis kad ti je rodjendan da ti poklonim jedan lep Atlas sobzirom da si bezala sa casova geografije :)

Kako ti nisi dobro razumeo Registru, ali to je stvarno fascinantno.
k022.gif
 

Back
Top