Da li ste ikad imali neobično iskustvo

  • Začetnik teme Aleksandar Stričević
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
[
Par puta mi se dogodilo da u trenutku samog pocetka sna cega obicno nismo svesni dozivim sledece: Sve oko mene se ljulja i trese (necujno) potpuno sam svestan okoline koja me okruzuje (sto je nelogicno za san) celo telo mi je paralisano disanje otezano gotovo onemoguceno. Sve je to praceno velikom glavoboljom i zagrevanjem koze lica i ruku, otprilike osecaj slican onom da se nadjete u sred oluje gde vetar fijuce oko vas brzinom od 150km/h.Jednom prilikom se cak desilo da sam sa sve krevetom prolazio kroz zid. Prestaje naglo kao sto i pocinje nisam siguran od cega zavisi trajanje posle svega ostajem u sedecem polozaju zadihan sa nesnosnim pistanjem u usima i vidljivim crvenilom po kozi. Vreme desavanja jesenji meseci jednom godisnje. Zvuci neverovatno ali je ziva istina. Ako bi neko mogao da zna uzrok ili ako je imao slicnih iskustava neka se javi [/i][/b]
 
SLICNO SE I MENI DESAVALO HILJADU PUTA,KAZU DA JE TO FENOMEN DUSE IZVAN TELA{KO JE BIO IKADA U KOMI ZNA O CEMU PRICAM}.SVESTAN SI SVEGA OKO SEBE A NE MOZES DASE POMERIS,PARALIZOVAN SI I KAO DA NEMAS SNAGE DA POMERIS BILO STA I DA DAS NEKI ZNAK.UGLAVNOM SE BUDIM NA ISTI NACIN,POLAGANO SMIRIVANJE I NAGLI TRZAJ TELA.
 
Isti slucaj:
SLICNO SE I MENI DESAVALO HILJADU PUTA,KAZU DA JE TO FENOMEN DUSE IZVAN TELA{KO JE BIO IKADA U KOMI ZNA O CEMU PRICAM}.SVESTAN SI SVEGA OKO SEBE A NE MOZES DASE POMERIS,PARALIZOVAN SI I KAO DA NEMAS SNAGE DA POMERIS BILO STA I DA DAS NEKI ZNAK.UGLAVNOM SE BUDIM NA ISTI NACIN,POLAGANO SMIRIVANJE I NAGLI TRZAJ TELA.
Da li mozda znas cime je taj fenomen izazvan i kako ga eventualno spreciti da se dogodi. I da li neko posebno znacenje treba da ima to sto se ponavlja u intervalima od 12meseci + - 10 dana.
 
Ja sam,ima od tog par godina,vidio kako se pomjera solja.Pomjerila se dva puta za oko pola cantimetra,po stolu.Bio sam sam i malo je reci kako sam napunio gace.Istrcao sam iz kuce i od tad nikad sam ne pijem kafu.Mozete misliti da se za...avam ali ovo je ziva istina.I sad sam se sav najezio.
 
Isti slucaj:
SLICNO SE I MENI DESAVALO HILJADU PUTA,KAZU DA JE TO FENOMEN DUSE IZVAN TELA{KO JE BIO IKADA U KOMI ZNA O CEMU PRICAM}.SVESTAN SI SVEGA OKO SEBE A NE MOZES DASE POMERIS,PARALIZOVAN SI I KAO DA NEMAS SNAGE DA POMERIS BILO STA I DA DAS NEKI ZNAK.UGLAVNOM SE BUDIM NA ISTI NACIN,POLAGANO SMIRIVANJE I NAGLI TRZAJ TELA.

Meni se desava da odjednom,dok spavam postanem svestan okoline(cujem sta se desava oko mene)i veoma mutno vidim (jastuk u ovom slucaju),ali ne mogu da pomerim nijedan misic.To traje obicno ne duze od pola minuta(bar mi se tako cini) i posle toga nastavim spavanje. Nisam uocio nikakvu ucestalost u desavanju,ali se desava samo dok popodne dremam na kaucu u dnevnoj sobi.
Svarno uzasan osecaj dok se prozivljava,ali kasnije je cool(bar znam kako izgleda biti potpuno nepokretan)
 
Meni se jednom desilo da pomislim da sam se zaglavila u liftu, i to taman izmedju dva sprata (ovo je bilo kad sam bila mala i kad jos nisam imala to iskustvo). I onda sam se, tog istog dana popodne, kad sam se vracala sa tatom iz prodavnice, zaglavila u liftu izmedju dva sprata!

I jos jedno. Bila sam 5. osnovne. Sanjala sam da se moja nastavnica matematike, koja je imala dugu kosu, osisala na kratko. I sledeceg dana, kad sam je videla u hodniku, stvarno je bila kratko osisana!

Ovo je ziva istina. :)
 
Ne mogu da verujem da postoji jos neko kome se desila ista stvar!!!Kome god sam to pricao bledo me je gledao i nije mi verovao!Oduzetost za vreme sna,potpuna paraliza ali sto je najgore delimicno sam svestan i ocajnicki pokusavam da se pomerim ali ne ide!Onda se potpuno istripujem i bukvalno izbedacim od pomisli da se vise necu pomeriti,a kamoli probuditi!takvo stanje traje verovatno par minuta...ne znam ni sam...ali se onda probudim i uuuuhhhhh........I mene zanima cime je to izazvano i kako funkcionise?
 
alf_neo:
Ne mogu da verujem da postoji jos neko kome se desila ista stvar!!!Kome god sam to pricao bledo me je gledao i nije mi verovao!Oduzetost za vreme sna,potpuna paraliza ali sto je najgore delimicno sam svestan i ocajnicki pokusavam da se pomerim ali ne ide!Onda se potpuno istripujem i bukvalno izbedacim od pomisli da se vise necu pomeriti,a kamoli probuditi!takvo stanje traje verovatno par minuta...ne znam ni sam...ali se onda probudim i uuuuhhhhh........I mene zanima cime je to izazvano i kako funkcionise?
Da i meni se to desava, ali samo kad spavam 2-3h i kad me probude onda kad mi se najvise spava. I sve to traje dok se ne razbudim.
Cujem sve oko sebe ali ne mogu da se pomerim.
I to je sasvim normalna pojava.
@all
Mislim da si imao temperaturu dok ti se sve to desavaalo.

A i ova tema ima veze sa Sf-om kao moja baba s mikrocip tehnologijom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top