Analiza ogledala i bumeranga.

Almsivi

Aktivan član
Poruka
1.937
Dakle, ovo je tema o ogledalu i bumerangu na duhovnom (misaonom) planu.

Sta je ovde bumerang?

> Bumerang je osuda.

Osuda je kvalitativna procena nekog ili nečeg.

Evo primere osude. Koje se vrlo široko koriste u komunikaciji medju ljudima.

Negativne> "Ti neznaš!", "Nemaš pojma!" , "Lažeš!", "Tripuješ!", "Glup si!", "Dosadan si!". "Ne razumeš!". itd.

Pozitivne> "Ti znaš!", "Imaš pojma!", "Govoriš istinu!", "Svestan si!", "Pametan si!", "Zanimljiv si!", "Razumeš!", itd.

Ovo su neki abstraktni primeri, i ima ih na hiljade. Dakle osuda je kada nešto procenimo da je nekakvo, kada mu
dajemo atribut, ili etiketu, titulu.

Bumerang se sastoji u tome da osoba koja KADA izgovori jednu ovakvu osudu, bilo u mislima, ili rečima,
ONDA u tom momentu se te misli ili izgovorene reči kod nje i realizuju na neki način.

Dakle AKO kažeš nekome rečenicu- "Ti nemaš pojma o čemu govoriš!"
ONDA u tom momentu realno nema pojma o čemu govori onaj koji je to izgovorio. Do neke (dobrane) mere je tako.

Ako je neko i svestan i zna šta govori, ta izgovorena osuda postepeno zadobija svoju snagu i ostvaruje
se u njemu, to je bumerang efekt.

Ali, sa druge strane, AKO nekom kažeš "Ti si najbolji na svetu!"
ONDA u tom momentu ti jesi najbolji na svetu, ili to postepeno postaješ.

Dakle, radi se o disciplini reči.
 
Ali ne zavisi samo jedna reč ili rečenica koju izgovorimo ili mislimo, već mi smo sve ukupno zbir svih naših reči i misli.

Jer nema toga, u jednom momentu kažeš "Ti si dobar!" I onda si zauvek dobar, nema toga.
Nego u tom momentu dok to govoriš ti jesi zaista dobar. A ako ovladaš svojim mislima i rečima, onda zaista
možeš emanirati (svetliti) samo pozitivnom energijom i dobrotom. A važna je konstanta.

Ovaj zakon je zaista delotvoran i njim se održava neki balans existencije.

Hiljade puta sam video i osetio to, i opet svaki dan vidim ovaj zakon na delu. I proteklih dana u izobilju,
posebno medju članovima foruma, sad da nesudim nikog, neću traziti uzorke, imate ih na milione.

A zašto je takav zakon?

Zato što reči same po sebi stvaraju misli i emocije, ili obratno misli svtaraju emocje i reči.

Dakle, AKO neko nekom kaže "Ti nisi dobar!", ONDA u tom momentu on oseca tu emociju 'ne-dobrote',
i transformiše je u reči "Ti nisi dobar!". Važi i obratno. Kada se pozitivno osudi.

Pre izgovorene reči obavezno idu misli i emocije. I onaj koji izreče osudu, sam u svojoj koži prvo doživljava
ono sto priča, jer to oseti na neki način u sagovorniku.

A mnogo puta se dogadja da sagovornik nije ono čime ga se sudi, dakle osudom čisto pokazujemo
šta leži u nama, u unutrašnjosti, skriveno u srcu. A sasvim ne mora biti da je izjava istinita i da je važeća za sagovornika.

Stoga, ako neko želi da bude pozitivan i da zrači pozitivnim, neka u drugima posmatra iskljucivo pozitivne
osobine, i sam će biti ono što gleda. Način na koji se nekog ili nešt gleda se zove perspektiva.
Posmatrač ima organ (*OKO) percepcije, kojim pojmi svog sagovornika. Dakle duhovno oko, ili sama percepcija.
 
Ovde su važeća oba zakona.

1 >> Kakvim sudom sudiš, takvim ćeš biti i sam osudjen. I kojom merom meriš, tom merom će ti biti i izmereno.

2 >> Svtlost tela je *OKO, ako je tvoje oko zdravo, onda će celo tvoje telo biti zdravo.

Iz ovog sledi pravilo >

Način na koje posmatraš i sudiš druge, je zapravo odraz svega što je u tebi unutra u srcu.
U poimanju i percepciji drugih, ti zapravo gledaš sebe.

Ogledalo je zakon koji govori, upravo o ovome. Šta vidis u drugima, to si sam ti, i vidjeno se u tebi realizjue.
Dakle, mi smo ono što mislimo! Naše misli nas odredjuju u potpunosti.

Sledi onda > svaka negativna izgovorena reč zrači negativnom energijom,
a svaka pozitivna reč zrači positivnom energijom.

Takodje > Ono čemu pridajemo važnost, to dobija moć nad nama.

Tajodje > Onim čime smo zaokupljeni to se postepeno realizuje kod nas.

Ovo se opisuje, mislim da i u Metafizici. Takodje i u učenju 'Moć podsvesti'.

Čovek može pozitivnim afirmacijama i sugestijama, da sebe dovede u bilo kakvo stanje.

Ja sam svedok da kada nekog osudim, da u tom momentu jesam ono što sadrže te reči koje sam izgovorio.
To znam da je kod mene efektivno. I prošlih dana, dok sam imao problema sa nekim članovima, sam
jasno u sebi video kako moje misli o drugima, zapravo se kod mene realizuju.
Stoga sam gledao minimalno da osudjujem, i da opraštam, da ignorišem uvrede i da se ne opravdavam.
I doduše mnogo sam si pomogao time, poštedeo sam se mnogo negativne emocije.

Iz sagovornikovih reči možete da saznate skoro sve o njemu, barem ko je i šta je u tom momentu.
Ne mora se uzvratiti osuda osudom da bi se dokazalo nesto. Dovoljno je kada visdiš nečiju reč,
i osetiš vibraciju te reči. Ignoriši negativno, mlati poztivno! :wink: . Tj širi pozitivne misli, reči i emocije,
ama kakve god da bile, konstantno, i pozitivne i samo pozitivne, nikad negativne.
========================================

Preispitajte sebe u ovome. Prokontemplirajte malo. Zavirite u sebe. I pišite >

Koliko ste zapazili da ove zakone zaista deluju?

I dali disciplinirate svoje misli, reči i emocije? I time birate šta i ko želite postati i biti?

I da izdetaljišemo veze izmedju izgovorene reči i emocije stvorene tom izgovorenom rečju.. :ok:
 
Ja tebe ništa ne razumem, a rećiću i zašto.....

-Svako malo upućeniji u medjuljudske odnose zna da su te interakcije jako pod uticajem sugestivnog.
-logika svet tumači na osnovu sopstvenih uzetih aksioma (za taj trenutak, ne mora da su aksiome bukvalno , mogu da se u free time preispituju) i na osnovu logičkih eksperimenata koji mogu biti induktivni i deduktivni, tj mogu se koristiti razne metode analize podataka koje dobijamo ili drugim misaonim procesima ili percepcijom ili čulima, gde percepcija u stvari jeste nalog za odvijanje eksperimenta u pozadini tj. stalno ali sa malim zauzimanjem EPSova....
-osuda , presuda, karakterizacija , ignorisanje, hajka, snishodjenje, pravda , krivda-nepravda, sve su ovo samo medjuljudski stavovi koji nemaju veze sa istinom već sa namerama pojedinca u vezi ograničavanja nečijeg dejstva ili dejstva neke izjave , stava....nekad se zasnivaju na istini (čak neka bude skoro uvek) , nekad na laži (što je takodje nebitno , jer bitan je prolaz emotivnog, spoznajnog kod drugih ljudi )

Iz gore navedenog je jasno razdvojen proces razvijanja i ustanovljavanja istine , od medjuljudskih stavova....
To samo maloj deci izgleda da je samo istina ono što je važno da bi nešto bilo razumevano od drugih....
 
dakle, ovo sam ja primetio:
Kad sam god pricao nesto za sta bi kad bi razmislio o tome mislio da je dosadno, ali nisam razmisljao, projektovao sam to na drugoga, pa mislio "kako je on/a dosadan/na".

Kad sam god pricao nesto za sta bi kad bi razmislio o tome mislio da je interesantno, ali nisam razmisljao, projektovao sam to na drugoga, pa mislio "kako je on/a interesantan/na".

To je verovatno zbog nekog nesvesnog razmisljanja o tome "dali ja mislim da je to sto pricam sagovorniku interesantno za slusati", koje mi je u svesti izostajalo, pa sam projektovao to na koga li drugog do jadnog sagovornika.
edit_________

Tako nekad dodje do toga da se za najdosadniju osobu u drustvu misli da je zabavna, jer svi projektuju svoju zabavnost koju daju njemu na njega.
 
nisam citala komentare, samo letimicno, ne cudi me da te ljudi ne shvataju, bice to neka sretnija vremena ........ naravno da ima istine u tvojim navodima, istina se oseca srcem, a ljudi sve vise gube kontakt sa samim sobom (ako je to "srce" ), otuda konfuzije i problemi ........ ne bih da duzim, pozdrav
 
Original postavio Tuzni_patak:
Konstruktivno sam zapazio da jedno drugo pod*****, a ne da konstruktivno razgovarate ,
trudeći se makar i ograničenim sposobnostima da dodjete negde.....
Ovako , kao da ste malo ozbiljni , a onda malo se ložite i ko koga više naloži.....
Ko navijači na utakmici i klošari ispred seoske kafane.....

VIRTUELNI NARAVNO

Evo, ti brate ovo je jedan primerak iz susedne teme, Virtualni svet. Dakle, u tom momentu tvoj post lici upravo
na ono sto si i u njemu napisao. Tvoj post lici na zafrkanciju, jer druge osudjujes da se zafrkavaju o tome
sta je virualno sa sta nije. Nema potrebe to reci, tj da su drugi neozbiljni. Ti samo pisi ozbiljno i to je to, ostajes cist.

I moj sad lici na ono sto je u njemu napisano, mali napad na tebe. :D . Cisto analiziranje.
Takodje moj ovaj post pokazuje malo negativne energije, jer osudjuje tvoj post da to radi. ;)

S' postovanjem. :ok:

Ova nova 'istraziteljka' nadam se da nije Arina ili Vragana. Covek mora ovih dana i u ovom virtuelnom svetu
da se pazi svega. Neko bi rekao da sam postao paranoican. :)

Prica o srcu je u redu. :wink:
 
Evo, ti brate ovo je jedan primerak iz susedne teme, Virtualni svet. Dakle, u tom momentu tvoj post lici upravo
na ono sto si i u njemu napisao. Tvoj post lici na zafrkanciju, jer druge osudjujes da se zafrkavaju o tome
sta je virualno sa sta nije. Nema potrebe to reci, tj da su drugi neozbiljni. Ti samo pisi ozbiljno i to je to, ostajes cist.

I moj sad lici na ono sto je u njemu napisano, mali napad na tebe. :D . Cisto analiziranje.
Takodje moj ovaj post pokazuje malo negativne energije, jer osudjuje tvoj post da to radi. ;)

S' postovanjem. :ok:

Ova nova 'istraziteljka' nadam se da nije Arina ili Vragana. Covek mora ovih dana i u ovom virtuelnom svetu
da se pazi svega. Neko bi rekao da sam postao paranoican
. :)

Prica o srcu je u redu. :wink:

А зашто да их се пазиш? 8)

Слутим да је у одговору неки бумеранг...:lol:

Маца појела језик? :roll:
 
kojica:
А зашто да их се пазиш?

Слутим да је у одговору неки бумеранг...

I izmedju tolike slobode govora ti bas moras ovo da kazes? Na ovoliku temu bas ovo?

Eto ti bumeranga, ja upravo ovo moram reci. :wink:

Da, jeste moram da se pazim, isto kao sto i neki moraju da se paze mene, jer bih se uvredio ako bi me
napadali, ili vredjali- i onda bih spominjao da me napadaju. Znaci ima u tome bumerang.

ALI, necu, dosta mi je toga, idem da pricam nesto pozitivno. Mozemo razmatrati pozitivne primere.
Radije nego negativne, naveo sam taj negativanza Patka jer je rekao da ne shvata sta ja pricam na ovoj temi.

A sutina je, da ako posmatras u ljudima samo njihove pozitivne osobine, onda same po sebi pozitivne osobine
pocinju u tebi da se razvijaju. Covek vidi ono sto zeli da vidi, i ono sto je u njemu- to vidi u drugima.
 
I izmedju tolike slobode govora ti bas moras ovo da kazes? Na ovoliku temu bas ovo?

Eto ti bumeranga, ja upravo ovo moram reci. :wink:

Da, jeste moram da se pazim, isto kao sto i neki moraju da se paze mene, jer bih se uvredio ako bi me
napadali, ili vredjali- i onda bih spominjao da me napadaju. Znaci ima u tome bumerang.

ALI, necu, dosta mi je toga, idem da pricam nesto pozitivno. Mozemo razmatrati pozitivne primere.
Radije nego negativne, naveo sam taj negativanza Patka jer je rekao da ne shvata sta ja pricam na ovoj temi.

A sutina je, da ako posmatras u ljudima samo njihove pozitivne osobine, onda same po sebi pozitivne osobine
pocinju u tebi da se razvijaju. Covek vidi ono sto zeli da vidi, i ono sto je u njemu- to vidi u drugima.
Мхм... сада ми је јасно шта си видео у Врагани...:mrgreen:

Ништа Сиви... чувај се ти... себе...:D
 
Almsivi:
Ja sam svedok da kada nekog osudim, da u tom momentu jesam ono što sadrže te reči koje sam izgovorio.
To znam da je kod mene efektivno. I prošlih dana, dok sam imao problema sa nekim članovima, sam
jasno u sebi video kako moje misli o drugima, zapravo se kod mene realizuju.

Da, jeste i to sam lepo napisao u gornjim textovima, u ovom citiranom posebno.
Ove zakone ne izuzimaju nikog. Osim savrsena bica koji su oslobodjeni od uticaja existencije.

Zrtva ovih zakona je svako ko moze da okusi bilo kakve emocije, ili misli, ideje, paradigme.
Niko nije pobegao..
 
Almsivi....
Mislim da polako shvatam kojem tipu ljudi pripadas....
Ništa to nije loše , ugladjenost i sve u rukavicama.....tj ljudi koji svaku komunikaciju vezuju kao medjuljudski odnos....
To jeste slučaj kod većine ljudi, ali i sam znaš da postoje ljudi koji u trenucima imaju moć kritike....iz opusa dogma-stigma-kritika, naučnici retki , ali ih ima....
Slično mi pada na pamet, kad ljubav delimo na platonsku , tj onu koja zahteva moralnu podobnost onoga u koga se zaljubljujemo , i tzv hrišćansku , tj pagansku , kad ne zahteva nikakvu moralnu specifičnost , već su kriterijumi sasvim drugačiji...
E to jeste jedna tačna podela, ali sugestija te podele je da ih ima slično , a istinitije je da je zaljubljivanje pod uticajem anime i animusa , te onda kriterijum moralnosti koji je osnov gornje podele jeste samo posledica detinjstva i kreatora anime i animusa u mladosti....pa je podela platonska-hrišćanska malo isforsirana....jer daje nesrazmeran naglasak hrišćanskoj komponenti....voli svom dušom bez obzira kakav je čovek....

Ja sam očigledno pripadnik one grupe koja smatra da je moguće konstruktivan dijalog , tj da tvoj napad mog posta predstavlja neslaganje sa idejama iznetim u njemu , a ne napad na mene....
Izuzetak je slučaj kad se kao argumenti koriste one standardne animalne metode ruiniranja autoriteta, zapljuvavanja, ili kad se ignorišu argumenti u postovima suigrača, jer onda ne postoji diskusija , već nadigravanje ili monolog....

To što ti zoveš osuda....može biti osuda , ako si u društvu animalaca, ili rašćišćavanje "svog" prostora , takodje kod animalaca , ali sa nekim duhovnim prizvukom, a može biti i kvalifikacija i plus iznošenje jednog novog stava i načina razmišljanja....
Ako sam angažovan , onda neću raditi po stereotipu i zaključivati da sve što neko napiše predstavlja njegovu stvarnost i današnjost, njegove fobije i frustracije, već ću pratiti njegov tok ulaz -izlaz....i u tome videti ili novi tok ili nove uzroke , činioce koji su možda zanemareni....
Posledica je da nisu svi pametni , a takodje je i posledica da je nebitno što nisu, podjednako su vredni....kao živa bića....

Ubaci novac i vrednovanje i dobićeš baš ono što ti želiš da naglasiš.....
 
Suština priče Almsivog je da je čovek onakakv kakva mu je priča tj. kakve su mu misli. Njegove misli i reči (materijalizovane misli) kreiraju njegov karakter. To je reverzibilan proces - deluje na okolinu, ali se, kao bumerang vraće i sebi. To je bitan detalj o kojem govori Almsivi. Intelektualc uvek može na lep način, neosetno da nadmudri (ako baš mora) manje inteligentne, drznike nedoralse gradivu ili svađalački nastrojene. Ovo se pojednako odnosi i na realni i na virtuelni svet. Složili smo se da nam je virtuelni svet realan. Bar ovaj naš.
 
Tuzni_patak:
....tj ljudi koji svaku komunikaciju vezuju kao medjuljudski odnos....

Pa komunikacija je strogo povezana sa okolinom. Komunikacija je najbitniji element realnosti i existencije.
I dali uopste postoji komunikacija izmedju ne-medjuljudskog-odnosa, ili izmedju ne-zivih bica?

Kod mene je pocelo sve da bude obojeno, nista crno-belo, nego sve obojeno. Platonska, Hriscanska ljubav,
pomesane, izmesane..

Anima, i animus neznam sta su. :wink: (a znam odprilike, zaljubljivanje u odnosu na bliske, roditelje, brace, sestre ? )

Tuzni_patak:
Ja sam očigledno pripadnik one grupe koja smatra da je moguće konstruktivan dijalog

Da moguc je. Ali je nemoguc bez razmenjivanja emocija i uzajamne interakcije emocija.
Jedino je mozda neke reci ne znace ono sta im je izvorno znacenje. Tebi je ona rec bila zamena za zafrkacniju.
Nije da taj razgovor nije bio to sto si rekao, ali time sto si rekao se deo i na tebe preneo, deo uticaja. :)

Tuzni_patak:
tj da tvoj napad mog posta predstavlja neslaganje sa idejama iznetim u njemu , a ne napad na mene....

Moje neslaganje je bio napad na SAMOG SEBE, po zakonima koje sam gore opisao. Tako je.
Jer ako sam tvoj post okomentarisao, deo tog komentara se direktno na mene odnosi.
Ali kao sto rekoh, nije sve u samo jednoj reci, nego u ukupnoj kolicini svih komunikacija u kojim je
ucestvovala neka osoba.

Tuzni_patak:
a može biti i kvalifikacija i plus iznošenje jednog novog stava i načina razmišljanja....

Slazem se, moze bit i to. Jer zaista moze biti osuda i konstruktivna i pozitivna, koja obrazuje i naucava.
Bez obzira na (zanemarljiv u nekim slucajevima-) bumerang efekat. :wink:

@ Ristobe, potpuno se slazem stobom. :ok:
 
Ako posmatramo na nacin ristoba, onda su sasvim normalne i jedino moguce procedure zakljucivanja, koje se ovde cesto javljaju.... a to su , ako se bunis i pravdas homoseksualce, onda si mozda jedan od njih, ili pritajeni, ako ih zestoko mrzis , a spadas u osobe koje su gnevne i zeljne dominantnog polozaja, onda si takodje latentni , ali zbog hendikepa koji to donosi , kompenzujes svoje nesvesne stavove kroz naglaseno antigay propagandu da bi otklonio sve sumnje....

To dalje dovodi do prilicno Usrbljene slike, boris se samo za ono sto ti je od koristi ili od koristi nekim poznanicima , prijateljima koji su ti od velike pomoci....
To je potpuni opozit od gradjanskog drustva....
Kao da ne treba da postoji sloboda drugacijeg politickog ili egzistencijalnog izrazavanja od naseg....

Jasno je da sam protiv tog nacina razmisljanja i uopste nacina tumacenja drugih....

--------------------------------------
Nesto drugo ipak postoji, sto moze da bude nalik tvojoj teoriji...
Prosecno usrednjavanje.....
To je ono kad osoba nekom ucini , nekom ne ucini , u nekom proseku za sebe misli da je dobar, tolerantan, ali i da ima meru....
A kad se pogleda kome je ucinio , a kome nije, pocinju da izlaze na povrsinu razne stvari....
Najgore je ako izadje to da je vise cinio onima koji su mocniji , bez trazenja protiv usluge, ali treba biti dobar sa mocnima....Podsvesno u ovom slucaju.
Najcudnije je ako je bio popustljiv prema simpaticnima , a nepopustljiv prema nesimpaticnima ili ruznima npr....

Iz ugla takvih ,npr ruznih ljudi , onda imamo potpuno opravdano tumacenje sveta da ih ni malo ne mazi, da nista ne mogu dok dobro ne plate ili ne zapnu rukama.....
Slican prostor, samo 5m dalje, lepi ljudi tumace kao polu raj na zemlji , ima teskog, ali ima i ljudi koji su tako srdacni i sve je u prosleku lepo....

-------------------------------------------------
E kao jasniju sliku uticaja bliskog prostora bih mogao da navedem i nesto drugo, ali u smislu tvoje teorije slicno...
Kad imate muza, brata, oca, hipohondra, onda ste po prirodi stvari vi kontra teg, te onda ste bar malo nepromptni kad je osecaj ili razmisljanje o bolesti u pitanju....
 
Kao prvo, pozdravljam mirnije i melodičnije tonove u tvojoj priči. Vidiš da može i neosetno da se šamara.

Priča ti je takoođe ok. Problem je jedino što je to samo tvoje gledište. Da li ono istinito odražava predmetnu realnost, to je druga stvar.

Različito gledamo na stvarnost u kojoj smo, pa ispada kao da govorimo različitim jezicima. Ti imaš viziju prisilne edukacije (Usrbljenog) društvenog bića. Ovo prisilnoe je u smislu da je gradivo pripremljeno od viskointelektualnog analitičara društvenih pojava u čiji autoritet se ne može sumnjati. Ja imam viziju edukacije dobre volje, Gandijevog tipa sa srcem (ljubavlju) kao oružjem pred kojim se, na kraju, pokazuje nemoćno svako drugo oružje. To je protivteg za sve anomalije. (Ti bi verovatno rekao da tako budale razmišljaju).
 

Back
Top