Da li stvarno postoji ovaj zakon?

filipos

Ističe se
Poruka
2.066
Pre neki dan sam vozio svog psa taxijem, sto retko radim ali do sad nisam imao nikakvih problema. Uvek najavim da vodim i psa (pudlu) i sve bude ok, neko mi naplati dodatno neko ne. Medjutim, ovog puta taksista je takodje prihvatio da vozi psa, za dodatnih 100 din, s tim sto mi je napomenuo da pare uzima zato da se osigura, posto navodno postoji zakon po kome zivotinje ne smeju da se unose u taxi i autobus, cak ni u transporterima. U suprotnom vozac placa 10 000 dinara kaznu. Meni je to sasvim nelogicno, nemaju svi kola i moraju da se snalaze, sto busom sto taxijem. Inace ja se uglavnom s njom vozim busom, nekad je vodim u transporteru kad idemo dalje, a nekad je samo unesem i srecom nije bilo problema sa vozacima nikad.
Ima li neko proverenu informaciju?
 
Pre neki dan sam vozio svog psa taxijem, sto retko radim ali do sad nisam imao nikakvih problema. Uvek najavim da vodim i psa (pudlu) i sve bude ok, neko mi naplati dodatno neko ne. Medjutim, ovog puta taksista je takodje prihvatio da vozi psa, za dodatnih 100 din, s tim sto mi je napomenuo da pare uzima zato da se osigura, posto navodno postoji zakon po kome zivotinje ne smeju da se unose u taxi i autobus, cak ni u transporterima. U suprotnom vozac placa 10 000 dinara kaznu. Meni je to sasvim nelogicno, nemaju svi kola i moraju da se snalaze, sto busom sto taxijem. Inace ja se uglavnom s njom vozim busom, nekad je vodim u transporteru kad idemo dalje, a nekad je samo unesem i srecom nije bilo problema sa vozacima nikad.
Ima li neko proverenu informaciju?

Postoji taj zakon,taxi vozaci ne smeju da voze zivotinje jer nemaju odredjene uslove za to
 
Pa nije glupost jer postoji propis kako treba zivotinju prevoziti. Normalno vecina taksista hoce da vozi zivotinje i ako tako sebi cine medvedju uslugu. Ima mnogo ljudi koji mrze zivotinje i ako udju u kola i vide i jednu dlaku prijavljuju vozaca udruzenju u kom je.
 
Pre neki dan sam vozio svog psa taxijem, sto retko radim ali do sad nisam imao nikakvih problema. Uvek najavim da vodim i psa (pudlu) i sve bude ok, neko mi naplati dodatno neko ne. Medjutim, ovog puta taksista je takodje prihvatio da vozi psa, za dodatnih 100 din, s tim sto mi je napomenuo da pare uzima zato da se osigura, posto navodno postoji zakon po kome zivotinje ne smeju da se unose u taxi i autobus, cak ni u transporterima. U suprotnom vozac placa 10 000 dinara kaznu. Meni je to sasvim nelogicno, nemaju svi kola i moraju da se snalaze, sto busom sto taxijem. Inace ja se uglavnom s njom vozim busom, nekad je vodim u transporteru kad idemo dalje, a nekad je samo unesem i srecom nije bilo problema sa vozacima nikad.
Ima li neko proverenu informaciju?

Ne postoji takav zakon. Sta sve neki ljudi rade za 100 din. Sramota. Filipos, vozac ima opciju da ne prihvati psa u taksi, ali ako pristane ne sme da ti naplati ni dinar vise od iznosa koji pokazuje taksimetar. Ako to uradi udruzenje ili vozac, ako je preduzetnik u pitanju, duzan je da plati kaznu u iznosu od 5.000 do 500.000 dinara za taj prekrsaj.

Sto se tice osiguranja, duzni su da imaju polisu za osiguranje putnika, ali ni na osnovu toga NE SME da ti naplati voznju vise od cifre na taksimetru. Godisnja premija tog osiguranja je nominalna, ne secam se tacne cifre ali ako te interesuje nazovi Dunav osiguranje za taj info.

Ako se isto desi opet, zapisi ove podatke i uputi pismenu zalbu udruzenju taksista.

Poslovno ime pravnog lica ili preduzetnika,
Redni broj,
Ime i prezime taksi vozaca
Registarski broj vozila,
Datum i vreme voznje,
Relaciju voznje i
Cenu za izvrsenu uslugu.

Proverena informacija, i kada zoves da rezervises taksi naglasi dispeceru da sa sobom imas psa, ili najbolje koristi iskljucivo Pet taksi.

Zaboravih, obavezno uzmi racun.
:)
 
Ne postoji takav zakon. Sta sve neki ljudi rade za 100 din. Sramota. Filipos, vozac ima opciju da ne prihvati psa u taksi, ali ako pristane ne sme da ti naplati ni dinar vise od iznosa koji pokazuje taksimetar. Ako to uradi udruzenje ili vozac, ako je preduzetnik u pitanju, duzan je da plati kaznu u iznosu od 5.000 do 500.000 dinara za taj prekrsaj.

Sto se tice osiguranja, duzni su da imaju polisu za osiguranje putnika, ali ni na osnovu toga NE SME da ti naplati voznju vise od cifre na taksimetru. Godisnja premija tog osiguranja je nominalna, ne secam se tacne cifre ali ako te interesuje nazovi Dunav osiguranje za taj info.

Ako se isto desi opet, zapisi ove podatke i uputi pismenu zalbu udruzenju taksista.

Poslovno ime pravnog lica ili preduzetnika,
Redni broj,
Ime i prezime taksi vozaca
Registarski broj vozila,
Datum i vreme voznje,
Relaciju voznje i
Cenu za izvrsenu uslugu.

Proverena informacija, i kada zoves da rezervises taksi naglasi dispeceru da sa sobom imas psa, ili najbolje koristi iskljucivo Pet taksi.

Zaboravih, obavezno uzmi racun.
:)


Totalno netacna informacija.

Taksisti ne smeju da voze pse!!!!!!
Taj zakon postoji ali ga nasi vozaci uglavnom krse.
 
Clan 12
U vozilu kojim se obavlja javni prevoz putnika, ako posebnim propisima nije drugacije odredeno, ne
mogu se prevoziti deca ispod šest godina starosti bez pratioca, lica obolela od zaraznih bolesti, lica u
napitom stanju, životinje, posmrtni ostaci, eksplozivi, lako zapaljive, otrovne, radioaktivne, nagrizajuce,
zarazne materije i organski peroksidi.

Uzeto sa http://www.kombeg.org.yu/komora/udr_saobracaja/pdf/zakon_drumski_saobracaj.pdf
 
Kod nas je neophodno najaviti zivotinju, dispecerke se uglavnom bune a vozaci kazu da ga sakrijemo, mada poneko nece ni da ga primi. Mada je mali grad i uglavnom je sve blizu. Tata se nesto mislio, posto cesto ide autobusom u (rodno) selo (mog muza), da nabavimo neku torbu tipa onih sto Paris Hilton ima za Zvonchicu i da najavimo tom rodjaku koji je vlasnik tog ATP ali je odustao kad je stavio Gizma na vagu-"malo" je tezi od civave, ima 7,5kg.
 
Clan 12
U vozilu kojim se obavlja javni prevoz putnika, ako posebnim propisima nije drugacije odredeno, ne
mogu se prevoziti deca ispod šest godina starosti bez pratioca, lica obolela od zaraznih bolesti, lica u
napitom stanju, životinje, posmrtni ostaci, eksplozivi, lako zapaljive, otrovne, radioaktivne, nagrizajuce,
zarazne materije i organski peroksidi.

Uzeto sa http://www.kombeg.org.yu/komora/udr_saobracaja/pdf/zakon_drumski_saobracaj.pdf


Pogresan zakon i pogresno protumacen, odnosno citirano je pogresno izvadjeno iz konteksta celog teksta. Necu da tumacim ceo tekst, ni relevantne tacke pojedinacno (tacka 4.) koje se odnose na Auto-tasi prevoz, o cemu je ovde konkretno rec, ali cu skrenuti paznju da postoji odluka o Auto-taksi prevozu, u kojoj odredbe iskljucivo propisuju rad taksista na teritoriji Beograda.

Dakle, Clan 20. tacka 3. te odluke glasi:

"Taksi vozac je obavezan da prihvati voznju na trazenoj relaciji, osim u slucaju predvidjenim clanom 27. ove odluke".


Shodno tom clanu, Clan 27. glasi:

"Taksi vozilom se ne mogu prevoziti deca do 6 godina starosti bez punoletnog pratioca.
Taksi vozilom ne mogu se prevoziti lica pod dejstvom alkohola ili droge i lica obolela od zarazne bolesti.
Taksi vozilom ne mogu se bez pristanka taksi vozaca prevoziti kucni ljubimci".

Jasno i nedvosmisleno propisuje kao sto sam napisala u prethodnom postu. Filipos, nadzor nad primenama odredaba vrsi Sekreterijat za inspekcijske poslove, Tel: 011/3227-241. Trazi da razgovaras sa nekim iz odseka gradske saobracajne inspekcije i raspitaj se za informacije 'iz prve ruke'. Srecno u svakom slucaju. :)
 
Његов ауто,његов посао
његова воља да ли ће или неће примити
како то и закон каже

мада ми је логичније да буде забрањено
јер он нити види потврду да ли јеживотиња вакцинисана
нити зна да ли има паразите

тако да мишљење је моје да је ипак Вилус
управу
 

Back
Top