Janko Tipsarevic

Tipsarevic, Janko 0-1 Davydenko, Nikolay
41 ATP 4
22-Jun-84 2-Jun-81
Belgrade, Serbia Severodonezk, Ukraine
Belgrade, Serbia Volgograd, Russia
5'11'' (180 cm) 5'10'' (177 cm)
176 lbs (80 kg) 154 lbs (70 kg)
Right-handed Right-handed
0 0
0 11
 
Prosto ne mogu da verujem da ne postoji Jankova tema na ovom forumu,
videla sam temu ostali teniseri ali nikako ne ide da se svrstava u tu grupu!


Veceras u 21 igra protiv Davydenka!

ovde su teme veoma smisljene jer bi ih u suprotnom do sad bilo 600 a glavna bi bila da li lepse cipele nosi ana ili jelena

temu necu zatvarati jer je kao nesto poceo da igra ali vrlo brzo svi postovi mogu biti prebaceni u ostale tenisere gde im je i mesto
 
Ostali teniseri (srpski) postoji.Stvarno ne znam shta je on toliko poseban.
Mislim da je bolje da se postovi sa ove teme prebace u temu ost...... a ova da se zatvori.
Inace ne krivim ga shto je izgubio,nadam se da ce sledeci put biti bolje
 
Slazem se Epox! Zasto bi Janko recimo imao svoju temu,a ne i Zimonjic koji je,ruku na srce,uradio mnooooooogo vise u karijeri nego sto to Janko moze da sanja? Kad osvoji kao Ziki bar jedan Masters,onda respect,neka mu i tema.

Ali dok je jos ovde,koliko god ga mrzeo,svaka mu cast sto je dosao do cetvrtfinala!Steta sto je onako bedno izgubio od Davidenka,ali ono mrcvarenje pred kraj me je podsetilo zasto ga ne volim.Pravi sportista se bori do kraja.Na primer,protiv Juznjeg se borio bas kako treba.
 
jeste odustao na kraju... u poslednjem gemu totalno. a tenis je poslednji sport u kojem bi tako nesto mogao sebi da dozvolis ako zelis ka vrhu... ali j8g- bar je resio da se posle svega ozbiljnije posveti tenisu; nadam se (i navijacu) da ce u tome biti jos uspesniji od ovog ulazka u top 40!
a zimonjic- jednostavno ljudi manje cene dublove... manje imaju priliku i da ih gledaju, a i uspesi u njima se smatraju manjim od ovih u singlu. i ja mislim da zimonjic zasluzuje posebnu temu, ali priznajem da ne bih tu imao sta da kazem cesce od 1-2 puta mesecno... :)
 
koliko god ga mrzeo

Jel mozes da mi objasnis sta je razlog da mrzis srpskog tenisera koji rangiran u top50 na svetu?

Meni je bas drago sto je prihvaceno otvaranje ove teme,
Janko je u naletu i jos cemo ga dosta gledati po velikim turnirima.
Tacno je da je ubedljivo izgubio od Davydenka,ipak je Davydenko vec godina u svetskom vrhu tenisa,a Janko jos uvek tezi ka tome.

Prisetite se njegovog meca protiv Federera kojeg za dlaku nije dobio!
I na ovom turniru se zadrzao duze od Novaka sto da mi je neko rekao pre par meseci nikad ne bi poverovala.
 
Jel mozes da mi objasnis sta je razlog da mrzis srpskog tenisera koji rangiran u top50 na svetu?

Meni je bas drago sto je prihvaceno otvaranje ove teme,
Janko je u naletu i jos cemo ga dosta gledati po velikim turnirima.
Tacno je da je ubedljivo izgubio od Davydenka,ipak je Davydenko vec godina u svetskom vrhu tenisa,a Janko jos uvek tezi ka tome.

Prisetite se njegovog meca protiv Federera kojeg za dlaku nije dobio!
I na ovom turniru se zadrzao duze od Novaka sto da mi je neko rekao pre par meseci nikad ne bi poverovala.

Jednostavno je,pratim njegovu karijeru od pocetka,zato i znam sta govorim.Folirant kome je sve drugo sem tenisa bilo vaznije,covek koji je imao sav talenat ovog sveta,a koji tek sad igra skoro onako kako se od njega ocekivalo pre minimum 3 godine.Covek koji protiv Federera na Davis Cupu tri puta promeni boju naocara i okvire iako se igra u sali gde je osvetljenje bas kako treba-sta,to je igrac koji brine samo o svojoj igri?Tesko....

Onda,izjave njegovog caleta na Davis Cupu,sedeli smo jedan pored drugog,u kome i on sam priznaje da mrzi kad ga vidi da se folira,covek je izasao iz Arene kad je poceo da mekece na neke Lejtonove udarce.Kad ti cale to radi koji te najbolje zna,sta vise reci? I onda njegoce izjave kako publika pojma nema i da nije imao potrebnu podrsku pa je zato i izgubio.Velika faca,nema sta,treba ga podrzavati....Malo sutra.

Sad igra bolje,to svi vidimo,svaka mu cast.I dokle god se bude borio na terenu,OK,moci cu da ga "zvacem",ali cim vidim one njegove fore kad mu se vise ne igra,smuci mi se.

A za onu,za dlaku je dobio,hej,pa i Troicki je isto tako bio za dlaku protiv njega,cak i blize,pa je izgubio-i sta sad,treba mu otvarati temu?

I dalje tvrdim da je Zimonjic mnogo veca i faca i teniser od njega.
 
Znaci tvoji razlozi za mrznju su sto je nedovoljno istrajan i posvecen tenisu.

Dobro,ima nas raznih ljudi.
Meni je potrebno mnogo vise da bi nekog mrzela.
A pre svega mislim da treba imati bar malo patrotizma u sebi pa bez obzira kakav je taj,nas je i bolje da pobedi on nego neki stranac.
 
To nikako. Bolje da dobije i Siptar nego da igrac poput recimo Darka Milicica bilo sta osvoji.To sto je nas,nista ne znaci.Covek nas bruka gde god otvori usta,i sta,ja cu zbog patriotizma da kazem bravo majstore??? Pa to moze samo glup covek!

Za Tipsu - nije uopste bio posvecen tenisu,vise je bio posvecen svemu drugom,i to godinama,zato ga ne volim.Nole je mnogo vise uradio od njega,npr,a ponasanje mu je krajnje pristojno.
 
Sto se mene tice neka je tema o Tipsarevicu.
Meni ne smeta.
Neka svaki nas teniser ima svoju temu, pa pricajte o njima.
Imala sam malo prilika da gledam Tipsarevica na ''delu'', ali ono sto je juce prikazao - bukvalno me je sokiralo.
Toliki nedostatak zelje da bar nesto uradi na tom terenu, ili je zaista taj Davidenko toliko bio bolji od naseg??? Ne znam, znam samo da je Janko pobedio Juznog koji je po meni bolji, kvalitetniji igrac od Davidenka, (iako je Davidenko bolje plasiran od Juznog, vise volim tenis Juznog)...
Ne znam sta da mislim, ali Tipsarevic je valjda takav tip, nepredvidljiv, kada mu se ne igra, onda prosto nece da igra... ima svoje musice, malo je vise razmazen i to je rezultat svega.
A da voli da se ''duva'' - voli... pa to svako voli, ako bolje razmislimo, sad... kod nekog se to odmah provali, kod drugog - ne...
Svako radi onako kako najbolje ume, znam da nasima nije lako kada izadju onako sami na teren, ali sami su odabrali da budu to sto jesu, neko sa vise, neko sa manje uspeha.
I to je sport, i to je zivot...
 
juznji nikako nije bolji od davidenka... to se znalo i pre nego sto je ovaj to potvrdio i trenutnom formom, sa kojm je srusio rodika (prepunog samopouzdanja i sa poboljsanom igrom sa osnovne linije) bez vecih problema. i protiv tipse mu je sve polazilo za rukom- ne bi bilo iznenadjenje (bar meni) da sutra savlada rafu i uzme turnir. a tipsa se do pred kraj drzao; kada je naglo pao- pukao. nikada ne opravdavam posustajanje (pogotovo u tenisu)- samo sam morao da kazem kako je davidenko stvarno delovao nepobedivo... mada, tako bi mnogi izgledali protiv slabijih od sebe :) bas cemo da vidimo sta ce biti u sutrasnjem finalu :D
 
Hej!
Polarnimedo, to je samo moje misljenje.
Sto odmah skaces. Meni ni iz dzepa ni u dzep. Kao mozda ni tebi.
Vise volim tenis Juznog nego Davidenkov, to sam ja rekla, po meni je bolji Juzni, po tebi Davidenko i necemo sada da se valjda prepucavamo oko toga.
Da li je neko bolji ili gori na jednom turniru, to je sve stvar treninga, trenutnog nadahnuca igraca, srece i ko zna cega sve ne...
Negooo... blago vama svima sto ste u prilici da gledate nase, ovde gde sam ja samo KIRO TV daje nesto malo, nisam gledala Rodika, a ni Nadala....
Idem sada da gledam nasu Jelenu.
Puno srece Jelena!
 
ma daj, kakvo prepucavanje- iznela si svoje misljenje, i ja sam izneo svoje ;) to sto sam ubedjen u njega (i sto deluje ili jeste odsecno) ne znaci da ne postujem tudje; naprotiv...
samo, nisi rekla da vise volis tenis juznjeg, nego da ga smatras kvalitetnijim. za mene je atp lista najbolji dokaz, ako na njen poredak nije uticala neka visa sila (kao sto moze biti npr. povreda). a i bez liste koju uz svu svoju (samo na prvi pogled) surovost smatram najboljim mogucim resenjem za pravljenje poretka- davidenko je konstantniji (ovo je vec cinjenica a ne subjektivno misljenje)... gotovo nikada ne puca na startu turnira i gotovo uvek dolazi do same zavrsnice gde, doduse, najcesce pada. ali sto je za davidenka redovna situacija za juznjeg je redji uspeh; ma koliko se pokazalo da ume da namuci pa i izbaci najbolje tenisere na svetu. ali po toj logici bi i troicki trebao da bude vrlo visoko vrednovan- jer protiv najboljih odlicno igra... ali tenis nije samo to- vec i psihicka stabilnost- zelja za konstantnim dokazivanjem i ono samo... pa ni novaka nisam mogao ozbiljno nazvati najboljim na svetu- cak ni u trenutku kada je uzeo GS i masters, dok vodeca dvojka jos nisu usli ni u finale jednog turnira; jer smatram da biti najbolji znaci i raditi to konstantno... ne postaje se as preko noci i sa jednom partijom (i mnogo je dokaza za to od kojih je dobar poslednji primer- tsonga koga neki proglasise materjalom za sam vrh)... no da ne duzim- ne verujem da ces promeniti svoje misljenje, a u ovom slucaju necu ni ja... ma koliko bio uvek spreman da to uz dobru argumentaciju uradim. a zato i jesam ovde- da nesto novo mozda i vidim i cujem; a ne da sejem svoje ideje... ne vidim smisao u tome niti mogu stvarno da razumem oni koji smisao bas u tome vide ;)
 
Da je kvalitetniji rekla sam u svom prvom postu, ali sam se odmah ogradila da je to moje misljenje i od toga ne odustajem.
Davidenko igra dosadan tenis, opet po mom misljenju.
U drugom postu sam rekla da vise volim Juznog i to je opet moj izbor.
ATP lista meni malo znaci, da ti pravo kazem.
Gledam tenis da uzivam u njemu... nisu mi bitni njihovi bodovi, da li je drugi, treci, petnaesti...
Uvek sam se razlikovala od vecine, pa i sto se tice tenisa.
 
Fina se ovde diskusija razvila i ja moram dati svoj dopirnos :D

Juznji i Davidenko...Ne vredi,celavac je ipak bolji!Konstatniji je,izdrzljiviji,ima lepsu devojku i celav je :D
Salu na stranu,koliko god mi ne gotivili Davidenka,on svakako zasluzuje mesto na komeje,jer je tu vec 3 godine cini mi se.Jeste,igra veliki broj turnira,ali je definitivno dokazao da on to mzoe.To sto drugi ne mogu toliko da igraju,njihov problem.

ATP lista je surova,ali sjajno napravljena! Tako po njoj mozes znati ko je trenutno u usponu(ATP Race) i ko je konstatno dobar(ATP Ranking). Zato smatram da pozicija na ATP listi mnogo znaci i da je pravo merilo ko je gde.

A da igra dosadan tenis,tja...Znas,meni se uvek Davidenko cinio kao losa varijanta Rafe.Besomucno udaranje sa osnovne,stize sve sto moze i ne moze,ne bas vrhunski servis,retko i uglavnom slab izlazak na mrezu..Nisu li to karakteristike obojice? E sad,da se ogradim,sve to Rafa igra za klasu iznad Davidenka,ali nema sumnje da su im stilovi jako slicni.

Ja licno,vise volim da gledam veliki broj udaraca u poenu,sem ako nije Federer-kod njega mi je gust kad vidim da zavrsava gemove na svoj servis sa asom ili servis-volejom :D

Zato me i nervira moj brat kad igramo tenis...Od 2000-te pa na ovamo ja sam taj koji istrcava na mrezu,a on se baca po osnovnoj...Eh da,ti mitski dueli...:D :D :D
 
Da je kvalitetniji rekla sam u svom prvom postu, ali sam se odmah ogradila da je to moje misljenje i od toga ne odustajem.
Davidenko igra dosadan tenis, opet po mom misljenju.
U drugom postu sam rekla da vise volim Juznog i to je opet moj izbor.
ATP lista meni malo znaci, da ti pravo kazem.
Gledam tenis da uzivam u njemu... nisu mi bitni njihovi bodovi, da li je drugi, treci, petnaesti...
Uvek sam se razlikovala od vecine, pa i sto se tice tenisa.
nije kvalitet po svaku cenu se razlikovati od vecine (ako i smatras da jeste). a to sto ja ne napominjem posle svake reci da je nesto moje misljenje, ne znaci da iznosim ono opste priznato (pretpostavljam da se neke stvari podrazumevaju)- naprotiv.
to sto ti se juznjijev stil igre vise svidja nisam ni komentarisao- vec to sto si rekla da je kvalitetniji. a sta si htela da kazes time sto je nesto samo tvoje misljenje- ja ne znam. hoces da kazes da onda ne treba da komentarisem i iznesem svoje na istu temu (kao sto jesam, ali ti ocigledno smeta i osecas se napadnutom :confused:)? cemu onda sve?
no, da ne davimo vise ovde glupostima. samo cu jos dodati da mislim da nema mnogo ljudi koji gledaju tenis da bi se mucili. gotovo svi ga valjda gledaju da uzivaju u njemu (cak to nema ni potrebe naglasavati kao sto jesi, jer se pretpostavlja)... ali, to je vec druga prica koju btw nisam ni povezivao sa bodovima.

a slazem se da davidenko ne igra lep tenis- imenjak je sam naveo zasto. mnogo vise volim da gledam tenis kakav igraju fedja ili nole- iz njega proizilazi vise raznovrsnosti :)
 
Au, moram da prokomentarisem da se Ti i ja nikako ne kontamo.

Svaku rec mi meris i premeravas. Opusti se.
ma ja u stvari kontam ama bas sve sto si rekla, verovatno bas kako si i zelela (verovala ili ne). ali sam ipak sve ovo pisao... osecala si se napadnutom posle iznosenja mog misljenja (nakon tvog 1. posta), sto sam smatrao nepotrebnim... bez razloga nisam bio dobro shvacen, pa reko da vidis kako je (ali, u neosvetnickom smislu) :lol:
a pisao sam i zato sto sam budala (u stvari, ako ne jedino, onda bar 90% zbog toga)! :lol: jer, treba da ucim- pa trazim i najludja opravdanja da to malo odlozim :lol: ... tesko je valjda naci inspiraciju za ucenje onoga sto si vec resio da pokusas da polozis oslanjajuci se na najludju srecu... vec neko vreme to radim... samo da prodje ispit- red je da odmorim malo od ovog "forumarenja" :) .... mada, sta je koga i briga za sve ovo? jel me neko nesto pitao?! niiijeee! :lol: ma- vazno je da ja i dalje odlazem... :lol: .... eh... :oops:
 
eh... iako je jako malo falilo u prvom setu- ne mozes ferera dobiti sa 25% 1. servisa. eto verovatno i razloga nervoze i glupiranja i ode mec... steta jeste, ali je pitanje da li bi anko imao snage posle jako teska prva dva kola da odigra i dobije mec u 3 seta. a i valjda ce bar za neko vreme nauciti nesto... sa igrom kakvu ima i ume da prikaze- zasluzuje bar top 30. :)
@brbljiva kisa.. jes da mi ni sreca nije mogla pomoci, ali svakako- hvala :)
 

Back
Top