Emocionalno neverstvo?

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Šta je emocionalno neverstvo?...žene vole da pričaju o svemu i svačemu,pa tako i da svog muškarca pitaju gomilu stvari na koje inače ne obraćaju pažnju,i o kojima on ne želi da priča...na primer na kraju dana,ili predveče pred spavanje:''Gde si bio?Šta si radio?S kim si pričao?Da li si primetio da...Da li sam debela?,Dali ti se sviđa moja boja kose?''
To su pitanja na koja meni odgovori izgledaju uvek isti i dosadni.Šta je to što je ženama zanimljivo,ili šta je to što tražite u odgovorima na takva pitanja?
Isto tako sam primetio da na takva pitanja mnogo lakše umem da odgovorim drugim ženama iz svog okruženja.Da li to spada u emocionalno neverstvo?...ili neodgovaranje na takva pitanja vodi u otuđenje ili krizu veze ili braka?
Vaša mišljenja?
 
Šta je emocionalno neverstvo?...žene vole da pričaju o svemu i svačemu,pa tako i da svog muškarca pitaju gomilu stvari na koje inače ne obraćaju pažnju,i o kojima on ne želi da priča...na primer na kraju dana,ili predveče pred spavanje:''Gde si bio?Šta si radio?S kim si pričao?Da li si primetio da...Da li sam debela?,Dali ti se sviđa moja boja kose?''
To su pitanja na koja meni odgovori izgledaju uvek isti i dosadni.Šta je to što je ženama zanimljivo,ili šta je to što tražite u odgovorima na takva pitanja?
Isto tako sam primetio da na takva pitanja mnogo lakše umem da odgovorim drugim ženama iz svog okruženja.Da li to spada u emocionalno neverstvo?...ili neodgovaranje na takva pitanja vodi u otuđenje ili krizu veze ili braka?
Vaša mišljenja?


Nashu pazhnju...
 
Po meni takva pitanja dolaze kao olaksanje od svakodnevnog stresa..da se sto pre iskljuci iz svega loseg..nedostatak neznosti..potvrda ljubavi..kao pristaniste u luci..punjenje baterija..treba imati razumevanja..imamo i mi takvih trenutaka samo se verovatno iskljucimo ili in ne pokazujemo na taj nacin.
 
Кад се један од партнера заљуби у неку особу, али и даље остаје у актуелној вези или браку.
Размишља о тој другој особи, машта, жели је...али не прелази у акцију.

Ја не познајем ни једну особу која је била целог свог века емоционално верна.
 
Evo- ja npr. Iz dana u dan, kako dođem s posla ( a dođem kasno), pitam svog dragog: Šta si radio danas-nabroj ali samo ono pametno. I iskreno da ti kažem- moj dragi mnogo puta samo oćuti.Ja zadovoljna jer i to ćutanje je odgovor na moje pitanje, on ne mora da priča stvari za koje zna da me (ni)malo ne interesuju. I svi srećni...
O boji kose, stasu, garderobi...odavno ne pitam.Sve sama znam. Mada, iskreno, ponekad mi ta glupava ženska pitanja "dragi, kako mi stoji ova haljina...? ili ...dragi, je l mi ide ova boja karmina uz ruse kose??" - nedostaje... Ubi me ova emancipacija...8)
 
Кад се један од партнера заљуби у неку особу, али и даље остаје у актуелној вези или браку.
Размишља о тој другој особи, машта, жели је...али не прелази у акцију.

Ја не познајем ни једну особу која је била целог свог века емоционално верна.
 
Šta je emocionalno neverstvo?...žene vole da pričaju o svemu i svačemu,pa tako i da svog muškarca pitaju gomilu stvari na koje inače ne obraćaju pažnju,i o kojima on ne želi da priča...na primer na kraju dana,ili predveče pred spavanje:''Gde si bio?Šta si radio?S kim si pričao?Da li si primetio da...Da li sam debela?,Dali ti se sviđa moja boja kose?''
To su pitanja na koja meni odgovori izgledaju uvek isti i dosadni.Šta je to što je ženama zanimljivo,ili šta je to što tražite u odgovorima na takva pitanja?
Isto tako sam primetio da na takva pitanja mnogo lakše umem da odgovorim drugim ženama iz svog okruženja.Da li to spada u emocionalno neverstvo?...ili neodgovaranje na takva pitanja vodi u otuđenje ili krizu veze ili braka?
Vaša mišljenja?

Ne postavljaju baš sve žene pitanja.

A neodgovaranje na ženina pitanja ne vodi... ničemu. :lol:, zato što je veza u kojoj jedno postavlja pitanja a drugo nije zainteresovano da ih sluša i na njih odgovara, već samo po sebi - NIŠTA. Jalovina i praznina.
Emocionalno si neveran onda kada poželiš drugu ženu, a ne kada s nekom uspostaviš prijateljski odnos.
 
Ne znam sta je zanimljivo kod takvog razgovora, znam da bi meni kao zeni jako smetalo da me svakog dana dragi zapitkuje gde sam bila i sta sam radila, i da li mi se svidja njegov novi duks/jakna/majica, i sta mislim o pobedi ovog ili onog fudbalskog/kosarkaskog/bilo kog kluba. Smor. Mislim ako mi se nesto svidja ili ako mi se nesto zanimljivo desilo pricacu o tome, pa tako nesto ocekujem i od druge polovine. A cutanje je znak da vise nema o cemu da se prica, pa je samim tim to neki predznak za kraj veze. Tako ja bar gledam na to.
Samo jos da dodam da volim da budem vrlo direktna, pa bih verovatno pitala cemu cutanje ili bih rekla da mi prija kad mi nesto prica, umesto postavljanja dosadnih pitanja koja su zavijena forma te recenice.
 
Šta je emocionalno neverstvo?...žene vole da pričaju o svemu i svačemu,pa tako i da svog muškarca pitaju gomilu stvari na koje inače ne obraćaju pažnju,i o kojima on ne želi da priča...na primer na kraju dana,ili predveče pred spavanje:''Gde si bio?Šta si radio?S kim si pričao?Da li si primetio da...Da li sam debela?,Dali ti se sviđa moja boja kose?''
To su pitanja na koja meni odgovori izgledaju uvek isti i dosadni.Šta je to što je ženama zanimljivo,ili šta je to što tražite u odgovorima na takva pitanja?
Isto tako sam primetio da na takva pitanja mnogo lakše umem da odgovorim drugim ženama iz svog okruženja.Da li to spada u emocionalno neverstvo?...ili neodgovaranje na takva pitanja vodi u otuđenje ili krizu veze ili braka?
Vaša mišljenja?
To je kad već voli drugu, a još je sa ovom - neverstvo je odsustvo ljubavi, kako god mi to nazivali.Žene koje postavljaju navedena pitanja ili žele da pokažu interesovanje za partnera a ne znaju kako, ili su prazne, pa i nemaju druge teme. A i nije baš sve smor i glupo, u šta ste gledali kad ste ih birali? U svakom slučaju, to što lakše odgovarate na takva pitanja drugim ženama nije nikakvo neverstvo, samo vam to lakše pada, jer vam je manje stalo do njihove reakcije jer ne živite sa njima. Kriza braka ima mnogo jače uzroke, a nedostatak tema za razgovor može biti samo lakši simptom koji još može da se ispravi.
 
Evo- ja npr. Iz dana u dan, kako dođem s posla ( a dođem kasno), pitam svog dragog: Šta si radio danas-nabroj ali samo ono pametno. I iskreno da ti kažem- moj dragi mnogo puta samo oćuti.Ja zadovoljna jer i to ćutanje je odgovor na moje pitanje, on ne mora da priča stvari za koje zna da me (ni)malo ne interesuju. I svi srećni...
O boji kose, stasu, garderobi...odavno ne pitam.Sve sama znam. Mada, iskreno, ponekad mi ta glupava ženska pitanja "dragi, kako mi stoji ova haljina...? ili ...dragi, je l mi ide ova boja karmina uz ruse kose??" - nedostaje... Ubi me ova emancipacija...8)

A što glupa pitanja? Ja stalno i svima postavljam takva pitanja kada se spremam ili isprobavam nešto novo. Mada, ni ne slušam odgovor. Onako čujem, ali nema veze. :p
 
nemanje reci je ..pocetak mukotrpnnih odradjivanja..ravnodusnost i nezainteresovanost za svoga partnera se ogleda i kroz ..cutanje i nemanje istih tema..emocionalna vernost..kako je smesna i sama pomisao na nju...
 
Zašto je smešna? Pa zašto se ljutiti zbog fizičke nevernosti, ako ignorišemo emocionalnu?
Nije emocionalno neverstvo neki prolazni, dvodnevni trip. Ja ga shvatam kao duže zaljubljivanje u nekoga. A to ne može da se desi baš svakome. Mislim na stvarno zaljubljivanje. Većina ljudi se ne zaljubljuje tek tako. Ali se većini dopadne neko, poželi ga, često.
 
Šta je emocionalno neverstvo?...žene vole da pričaju o svemu i svačemu,pa tako i da svog muškarca pitaju gomilu stvari na koje inače ne obraćaju pažnju,i o kojima on ne želi da priča...na primer na kraju dana,ili predveče pred spavanje:''Gde si bio?Šta si radio?S kim si pričao?Da li si primetio da...Da li sam debela?,Dali ti se sviđa moja boja kose?''
To su pitanja na koja meni odgovori izgledaju uvek isti i dosadni.Šta je to što je ženama zanimljivo,ili šta je to što tražite u odgovorima na takva pitanja?
Isto tako sam primetio da na takva pitanja mnogo lakše umem da odgovorim drugim ženama iz svog okruženja.Da li to spada u emocionalno neverstvo?...ili neodgovaranje na takva pitanja vodi u otuđenje ili krizu veze ili braka?
Vaša mišljenja?

pa poenta je u deljenju misljenja, iskustava, danasnjeg dana. to je sustina koju muskarci cesto ne vide. znaci ti treba da zelis da podelis sta i kako si preziveo danasnji dan, a ne da joj recitujes. treba da te zanima njeno misljenje o konfliktnoj situaciji u kojoj si se nasao npr. zavisi i kako su pitanja postavljena naravno. i glupo je drndati jedno te istosvaki dan, uvek ima dana kada nekom nije do razgovora.

ali ne valja sto nju kola ne zanimaju :think: ako ja zelim da podelim noc muzeja bas sa njim kome to i nije neka uzivancija, pokusacu da razumem njegova interesovanja, npr. sta je njemu toliko interesantno u razlici izmedju zedera i igle. mozda mi nece biti wow ali mogu da razgovaram o tome, jer me zanima prosto kad vidim da njegovu fascinaciju necim sto ja ne bih ni primetila. naravno da ga necu uvek nasilno vuci po galerijama, ali necu ni ja visiti po sajmovima automobila... sve je u finom balansianju:-) i deljenju zivota :-):-)

sad sam zen skoro kao dzordz:mrgreen:
 

Back
Top