Грчка блокирала улаз Македоније у НАТО

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
19.903
Grčki veto za Makedoniju
Teško razočaranje u Skoplju
Grčka je vetom blokirala prijem Makedonije u NATO, a njen stav su podržale Francuska, Italija i Španija te Island i Luksemburg.
spacer.gif
Podrška ovih pet država, kako javlja Makfaks, dobijena je sinoć na radnoj večeri u Bukureštu, na kojoj je premijer Kostas Karamanlis stavio veto na prijem Makedonije. Prema medijima u Atini, za grčki stav su "razumevanje" imale Mađarska, Slovačka, Belgija, Holandija i Nemačka, a "protiv" su bile Turska, Slovenija, Češka, Estonija i Litvanija, dok su "krajnje uzdržane" bile Velika Britanija, Kanada i Portugal. Druge dve države iz Jadranske grupe, Hrvatska i Albanija, dobiće poziv da uđu u NATO, a prema rečima portparola NATO Džemsa Apaturaja, ostaje nejasno šta će se dalje dešavati s pozivom Makedoniji.

Odbacivanje želje Makedonije da uđe u NATO, kao posledica protivljenja Grčke zbog spora oko imena, izazvala je danas teško razočarenje i ogorčenje u Skoplju. Ono se možda najupečatljivije odražava u elektronskoj reviji "Macedonia/In/Eu" novinske agencije Makfaks. "Grčka je vetom na prijem Makedonije nanela najteži poraz NATO-u u istoriji, srušila mit o vodećoj ulozi SAD i pokazala indiferentnost EU", konstatuje ova revija. "Najveći gubitnik zbog veta je sama Grčka koja je potvrdila i do kraja razgolitila svoju destruktvinu ulogu u međunarodnoj politici, a pre svega u regionu. Veto je, istovremeno, i najveći dobitak za Makedoniju. Grčka je vetom definitivno izgubila i apsurdnu bitku za ime, koju je nametnula s pozicija sile", dodaje skopsko glasilo. "Posle ovog veta, niko u Makedoniji neće ni da razgovara a kamo li da se saglasi s nekakvim kompromisom za njeno ustavno ime", zaključuje "Macedonia/In/Eu".

10a.gif

http://www.rtvpink.com/vesti/vest.php?id=14992
*******************************************************
Мислим да је Грчка послужила као параван са својим разлозима и спором око имена да лупи ВЕТО на пријем БЈР Македоније у НАТО.
Вероватно прави разлог лежи у томе да се планира распад ове државе,који не би био могућ да је Македонија члан алијансе.На то указује и приличан број земаља који је подржао грчки ВЕТО и онај број који је био уздржан.
Шта мислите?
 
Ja sam ovde na forumu napisao da mi je iskreno žao Makedonaca kao naroda, da su robovi albanskog separatizma i jedne destruktivne politike svojih komšija, i to baš svih od reda, jer joj svi nešto osporavaju i čin ulaska u NATO je bio jedini garant očuvanja te države u kojoj je danas.
Posle ovoga, nisam siguran da će Makedonija opstati kakvu je pamtimo sada.
Vrlo lako moguće da je ova i ovakva poruka, odnosno ultimatum Grčke uvod u nešto što je bilo 2001 samo u još mnogo gorim oblicima.
 
Ja sam ovde na forumu napisao da mi je iskreno žao Makedonaca kao naroda, da su robovi albanskog separatizma i jedne destruktivne politike svojih komšija, i to baš svih od reda, jer joj svi nešto osporavaju i čin ulaska u NATO je bio jedini garant očuvanja te države u kojoj je danas.
Posle ovoga, nisam siguran da će Makedonija opstati kakvu je pamtimo sada.
Vrlo lako moguće da je ova i ovakva poruka, odnosno ultimatum Grčke uvod u nešto što je bilo 2001 samo u još mnogo gorim oblicima.

:sad2::sad2::sad2:
 
Odbacivanje želje Makedonije da uđe u NATO, kao posledica protivljenja Grčke zbog spora oko imena, izazvala je danas teško razočarenje i ogorčenje u Skoplju. Ono se možda najupečatljivije odražava u elektronskoj reviji "Macedonia/In/Eu" novinske agencije Makfaks. "Grčka je vetom na prijem Makedonije nanela najteži poraz NATO-u u istoriji, srušila mit o vodećoj ulozi SAD i pokazala indiferentnost EU", konstatuje ova revija. "Najveći gubitnik zbog veta je sama Grčka koja je potvrdila i do kraja razgolitila svoju destruktvinu ulogu u međunarodnoj politici, a pre svega u regionu. Veto je, istovremeno, i najveći dobitak za Makedoniju. Grčka je vetom definitivno izgubila i apsurdnu bitku za ime, koju je nametnula s pozicija sile", dodaje skopsko glasilo. "Posle ovog veta, niko u Makedoniji neće ni da razgovara a kamo li da se saglasi s nekakvim kompromisom za njeno ustavno ime", zaključuje "Macedonia/In/Eu".

chekaj, fyromi su sad zabrinuti za amere i eu? :lol::lol::lol:
 
Prvo Makedonija neka se oslobodi od americkih okova, pa tek onda neka ide u nato.

Grcka mi je jedna od retkih drzava EU koju simpatisem. :)

pa kome da se prikloni ta Makedonija, ako je SAD pusti niz vodu, od nje nema ništa
Bugari joj osporavaju jezik, Srbi veru, Albanci hoće pola teritorije, Grci ime
kome ona da se prikloni?
prodajte ovde muda za bubrege
 
Dragi "politika forumaši",

Želim da vas obavestim da me jedno vreme neće biti na pdf politika, koji napuštam iz kolegijalnosti prema mnogim forumašima sličnim meni.

Eto, vi sad ostali možete do mile volje da "cvrkućete" jedni drugima vaše istovetne stavove. A, kad vam to dosadi, i kad se zaželite zdrave diskusije sa nekim ko ne deli vaše mišljenje, reagujte.

Smatrao sam da treba da vas obavestim o ovoj mojoj odluci, da ne pomislite da nemam šta da suprotstavim vašem mišljenju. Naravno da imam. Kao i do sad. Ali, to ostavljam za neka bolja vremena.

Želim vam lep provod na pdf Politika.
 
Ja sam ovde na forumu napisao da mi je iskreno žao Makedonaca kao naroda, da su robovi albanskog separatizma i jedne destruktivne politike svojih komšija, i to baš svih od reda, jer joj svi nešto osporavaju i čin ulaska u NATO je bio jedini garant očuvanja te države u kojoj je danas.
Posle ovoga, nisam siguran da će Makedonija opstati kakvu je pamtimo sada.
Vrlo lako moguće da je ova i ovakva poruka, odnosno ultimatum Grčke uvod u nešto što je bilo 2001 samo u još mnogo gorim oblicima.

Albanci su na ovom samitu pokazali mnogo vecu zrelost i odgovornost za region nego grcka ciganija.Cak su i ubedjivali makedonsku delegaciju da ne napusti pre vremena skup a Sali Berisa je dao jednu krajnje odgovornu izjavu u vezi neprijema Makedonije u NATO. Tako da ako poredis grcku ciganiju i Albance, nedvosmisleno jasno se vidi koliko su ovi drugi ogovorniji i posteniji kao ljudi.
 
Albanci su na ovom samitu pokazali mnogo vecu zrelost i odgovornost za region nego grcka ciganija.Cak su i ubedjivali makedonsku delegaciju da ne napusti pre vremena skup a Sali Berisa je dao jednu krajnje odgovornu izjavu u vezi neprijema Makedonije u NATO. Tako da ako poredis grcku ciganiju i Albance, nedvosmisleno jasno se vidi koliko su ovi drugi ogovorniji i posteniji kao ljudi.

pa jeste, ali sve to ima granice a vi fyromi ste pravi ljigavci
 
Albanci su na ovom samitu pokazali mnogo vecu zrelost i odgovornost za region nego grcka ciganija.Cak su i ubedjivali makedonsku delegaciju da ne napusti pre vremena skup a Sali Berisa je dao jednu krajnje odgovornu izjavu u vezi neprijema Makedonije u NATO. Tako da ako poredis grcku ciganiju i Albance, nedvosmisleno jasno se vidi koliko su ovi drugi ogovorniji i posteniji kao ljudi.

pa lako je Beriši da glumi "finoću", jedno priča, a drugo misli:roll:
zna se kakvo je raspoloženje Albanaca u Makedoniji i njihov krajnji interes, a to zna i Beriša, pa znajući da se njega pita kao i pokojnog Envera, prodaje maglu na samitu
ovako ogoljena Makedonija (bez članstva u NATO paktu) puca.
 
pa kome da se prikloni ta Makedonija, ako je SAD pusti niz vodu, od nje nema ništa
Bugari joj osporavaju jezik, Srbi veru, Albanci hoće pola teritorije, Grci ime
kome ona da se prikloni?
prodajte ovde muda za bubrege

O tome su trebali da razmisljaju kada su se odvajali od Jugoslavije. Izmedju ostalog to su njihovi problemi, a ne nasi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top