Vratiti hitno policijsku akademiju

Banovani

Aktivan član
Poruka
1.559
Ne verujem da su toliko glupi da vide kako decko masovno krvari da odalje coveka koji pruza prvu pomoc zbog PROTOKOLA. Mada je nisam bas siguran da tako nesto pise u protokolu.

Preminuo mladić povređen u tuči ispred leskovačke diskoteke
Autor: Beta | 02.04.2008 - 18:17
Učenik četvrtog razreda Turističko-ugostiteljske škole u Leskovcu Radovan Zdravković (19) preminuo je danas na odeljenju hirurgije Opšte bolnice u tom gradu od posledica ranjavanja nožem. Načelnik hirurgije Zlatan Dimitrijević rekao je agenciji Beta da je učenik preminuo nešto posle 13 sati.
"Mladić je preminuo zbog sistematskog popuštanja svih organa. On je sve vreme bio u komi i na aparatu za disanje, a pogoršanje stanja bilo je vidljivo još juče", kazao je Dimitrijević.
Policija je ranije saopštila da sumnja da je Zdravkovića nožem u glavnu butnu arteriju ubo Miloš L. (20), u noći između subote i nedelje, ispred leskovačke diskoteke ABC.
Posle reanimacije izvršena je operacija, povezane su sve presečene arterije i vene, ali lekari nisu mogli ništa više da učine jer je mladiću bio oštećen moždani sistem usled gubitka velike količine krvi.
Doktor Dimitrijević je ocenio da bi Radovan izdahnuo na licu mesta da mu prolaznik nije ukazao prvu pomoć.

Milošu L. određen je jednomesečni pritvor zbog nanošenja teških telesnih povreda opasnih po život, ali je izvesno da će posle smrti Radovana Zdravkovića to krivično delo biti izmenjeno.

Policajci oterali hrabrog spasioca
Autor: Milica Ivanović | 02.04.2008 - 06:19



LESKOVAC - Medicinski tehničar Nenad Stojanović (29) iz Leskovca je misteriozni mladić koji je kobne večeri između subote i nedelje prvi u pomoć pritekao izbodenom učeniku Turističko-ugostiteljske škole Radovanu Z. (19) ispred diskoteke ABC, čime mu je, tvrde lekari, produžio život, koji je inače veoma ugrožen.

- Te noći sam sa društvom izašao iz kafića preko puta diskoteke ABC i video tuču nekoliko klinaca. Ubrzo sam spazio da neko leži na betonu. Pretrčao sam ulicu i video momka oblivenog krvlju i grupu, očigledno njegovih drugova i drugarica, koja je u panici vrištala, vukla ga za ruke i vikala: „Rašo, izdrži, izdrži“ - počinje priču Nenad.
- Podigao sam mu majicu i video da krv kulja iz prepone noge. Stavio sam obe šake na ranu i pritiskao svom silinom. Odmah sam procenio situaciju - mladić je puno iskrvario, nije disao, grudni koš se izobličio. Znao sam da je u teškom stanju. Ne znam koliko sam dugo držao dlanove na rani, ali video sam kada se pojavila policija. Insistirali su da se sklonim, kao i njegovo društvo. Svađao sam se sa njima, psovao sam, govorio da sam medicinar, ali ništa nije pomoglo. Oterali su me, rekli su da rade po zakonu. Tako smo svi stajali nedaleko od njega i gledali kako lokva krvi postaje sve veća i veća - priča potresen mladić, strahujući da zbog ove ispovesti ne bude imao problema sa policijom.
Pet ili deset minuta, nije siguran, došla je Hitna pomoć, a on je otišao u obližnji kafić da spere krv sa sebe, kako ne bi uplašio porodicu kod kuće.
- Žao mi je što mi nisu dozvolili da do dolaska Hitne pomoći ostanem pored njega, možda bi manje krvi izgubio i možda bi njegovo ozdravljenje bilo izvesnije - priča sa tugom u očima.
Život Radovana Z. i dalje je u opasnosti. Priključen je na aparate za disanje, pored njegovog kreveta 24 sata dežuraju lekari i sestre, a ispred intenzivne nege roditelji, polubrat, drugovi i drugarice, ali i mnogi zabrinuti Leskovčani.
Ovog učenika, za koga kažu da je bio miran i povučen, nožem je, sumnja se, ubo u glavnu butnu arteriju i pri tom presekao i sporedne arterije i vene, Miloš L. (20) iz Leskovca, kome je istražni sudija odredio jednomesečni pritvor.
 
Sta ces drugo u ovoj napacenoj zemlji.
Ali mislim da bi pod hitno trebalo vratiti akademiju, od 4 godine. Ovo je strasno sa ovim kursevima. Svaki prostak moze da za par meseci postane policajac, dokaze sa brda i onda pocinju da glume vlast. Da me svi izvinete. Nemaju manire, nemaju obrzavovanje, ne znaju da se ponasaju. Policajac bi trebao da zna da proceni situaciju, da proceni povredu bar toliko da zna kad bi mozda trebao da postupi van protokola.
 
колико галаме ДОС-а на СлобуЗлобу полицијска држава....диктатор ...а види сад ово.........

још мало па ћемо Слобу од блата да правимо

Zloba je bar bio drzavnik, ovo danas su majmuni, dno dna. :evil: Izgleda da se opet obistinila ona stara kad kazu "nemoze biti gore" .... e sada vidimo da moze, Srbija je danas zemlja sa statusom jedne Guatamale i Hondurasa, a ni ekonomski puno ne prednjaci, sem sto je cela nacija kao nadrogirana i u nekom transu kao teletabisi ponavljaju "EU - EU - EU - nema alternative - nema alternative" ..... Strasno :evil: svaki covek koji nema alternativu za bilo sta, moze slobodno odma da se ubije, a ovaj pavijan od predsednika bas to i radi ubijajuci narod u pojam sa svojim debilnim izjavama i potezima.

@ tema - Akademija treba da je obavezna, u vecini naprednih zemalja policajac mora da bude fakultetski obrazovan, a cela Srbija je spala na neke kurseve i priucene "genijalce", ako moze general armije da bude priuceni general, zasto onda nebi mogao i obican pandur, isto vazi i za sve ekonomske eksperte i politicke analiticare koji vode drzavu. Boze sacuvaj i nista vise :evil:
 
Полиција Србије је за време Слобве контролирала Косово и имала укупно 120 000 можда мало више
сада без Косова има преко 250 000 .......... где је ту логика....ако останемо без Војводине бојим се да ћемо имати 1 000 000........аритметичка прогресија.........

то понављање ЕУ је само одраз не моћи када немаш сопствен програм па критикујеш туђи и баљезгаш као папагај ЕУ ЕУ ЕУ
 
Policija deluje totalno kriminalno! Sluze svemu osim narodu. To su klasicni idioti sa zavrsenim kusrem od mesec dana, pistolj i pender u ruke i vozi. Sluze samo za premlacivanje ljudi i izvrsenje uvidjaja. Ja jos nisam cuo da je policija nesto sprecila. Za vreme Slobe je policija nije bila sjajna, ali je barem vecina imala kakvo-takvo obrazovanje. Danas u "demokratiji" drzava je svakom olosu dala znacku i odresene ruke da sprovode pravdu. Jadna nam demokratija.
 

Back
Top