Češka i Kosovo

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
ČEŠKA vlada u sredu je prekinula diskusiju o predlogu da se prizna jednostrano proglašena nezavisnost KiM, pošto su ministri o tom pitanju imali potpuno različite stavove.
Češki demohrišćani u vladi, pojedini ministri iz vladajuće Građanske demokratske stranke predsednika Vaclava Klausa i opozicija smatraju da Prag, zasada, ne bi trebalo da Kosovo prizna kao samostalnu državu, dok premijer Mirek Topolanek smatra da to treba učiniti što pre.
Deo čeških političara želi da se, sa eventualnim donošenjem odluke o priznanju Kosova, sačeka bar do majskih izbora u Srbiji.

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=118994&datum=2008-04-02

Šta mislite kojoj će opciji Češka vlada okrenuti leđa posle izbora?
 
Pošto Ameri planiraju da instaliraju radare i protivraketni štit u Češkoj, a već su pokazali koliki uticaj imaju kada banana države treba da ubede da priznaju nezavisno Kosovo, rezultat je više nego jasan.
Priznaće ga.
 
Није питање којој опцији ће окренути леђа,то је већ њима одређено и наређено као земљи која свој суверенитет може да потражи у Вашингтону и Бриселу.
Овде је реч о њиховој унутарполитичкој борби.
 
pa ja mislim da nema veze koja ce opcija pobediti ,mozda ce nezadovoljnom delu domaceg javnog mnjenja lakse opravdati priznanje ako pobede radikali ,al mislim da to nece narocito uticati na brzinu
 
Pa zar nisu banana države sve države koje nemaju muda da se suprotstave nekoj velikoj sili i teže po svaku cenu da urade nešto što i nije najbolja opcija za njih...

ne mora da znaci imas ti nezavisnih drzava od uticaja velikih sila koje su banana drzave poput npr. Zimbabvea ili Kube , uostalom ukoliko je Ceska banana drzava onda se zdravo pitam sta je ova smejurija u kojoj mi zivimo .:confused: zemlje koje su priznale Kosovo barem vecina njih ma koliko nam bile mrske se sigurno najmanje mogu nazvati tim epitetom od svih u svetu.
 
Ако је образложење да чекају изборе,онда то значи да када не би било избора у Србији,они би већ одрадили свој домаћи задатак.
Дакле,чекају да виде хоће ли Србија добити слободну Владу и почети да води самосталну и озбиљну политику која неће толерисати такве акте агресије и непријатељства.
 
cujem da te kombinacije predvidja zona sumraka i trece oko, tako da to treba uzeti za ozbiljno (+ analiticari koji nikad ne grese :))

Opet ja sa svojim nerazumljivim pisanjem (nisam baš sav svoj noćas :lol: ). Dakle da ne dođe do zabune rekao sam da bih bio najsrećniji u tom slučaju, ne da će se pomenuti slučaj zaista dogoditi.
Mada, mogao sam i tako nešto da lupim i da se zaposlim u Kuriru kao stručni konsultant :lol:
 
Pa znači da po tebi postoji svega 7-8 država, a sve ostalo su banana države?

Zar nije tako?
Česi će pristati da Ameri instaliraju te radare i rakete iako graniče sa Rusijom koja im preti ukidanjem gasa (kojim se greju), a i u slučaju nekog konflikta biće prvi na udaru Rusa...
Zašto im to treba?
I u pravu si, osim Rusije, Irana, Indije, Kine, Kube, Libije, Severne Koreje i još par država sve druge su pod nečijom dominacijom ili uticajem.
 
ne mora da znaci imas ti nezavisnih drzava od uticaja velikih sila koje su banana drzave poput npr. Zimbabvea ili Kube , uostalom ukoliko je Ceska banana drzava onda se zdravo pitam sta je ova smejurija u kojoj mi zivimo .:confused: zemlje koje su priznale Kosovo barem vecina njih ma koliko nam bile mrske se sigurno najmanje mogu nazvati tim epitetom od svih u svetu.

A pod čijom je to dominacijom Kuba???

Izvini nisam te dobro razumeo...

P.S. pa mi sada nismo pod bilo čijim uticajem, bar koliko ja vidim.
 
Zar nije tako?
Česi će pristati da Ameri instaliraju te radare i rakete iako graniče sa Rusijom koja im preti ukidanjem gasa (kojim se greju), a i u slučaju nekog konflikta biće prvi na udaru Rusa...
Zašto im to treba?
I u pravu si, osim Rusije, Irana, Indije, Kine, Kube, Libije, Severne Koreje i još par država sve druge su pod nečijom dominacijom ili uticajem.

To po meni ne znači da su banana države. Češka je primer razvoja u kratkom vremenu i sada je jedan od industrijskih simbola Evrope. Ne slažem se ni ja sa njihovom odlukom o dozvoljavanju raketa na teritoriji, ali to ih ne čini banana državom.
Mi, zemlje bivše Juge, smo pravi primeri banana država. Sami ne znamo šta ćemo sa sobom i ljutimo se što nas drugi, ne znajući takođe šta će sa nama, gurkaju kao smrdljivo pašče.
 

Back
Top