Energetska pica!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemam koncentraciju,srce pri vecem naporu pocinje jako da kuca i imam utisak kao da hoce da izadje iz grudnog kosa,brzo se zamaram(bio sam na sistematskim pregledima i svi doktori su rekli da je samnom sve ok) kad popijem 1-2 limenke navedenih pica sve mi se vraca na normalu i pocinjem normalno da funkcijonisem i da ovo pijem svakodnevno vec 3-4 meseca!!Napomena nebolujem ni od jedne bolesti ni astme niti imam srcane mane a normalan broj otkucaja srca kad nepijem ova sranja je izmedju 90-100 otkucaja u minuti!!
 
Nemam koncentraciju,srce pri vecem naporu pocinje jako da kuca i imam utisak koda hoce da izadje iz grudnog kosa,(bio sam na sistematskim pregledima i svi doktori su rekli da je samnom sve ok) kad popijem 1-2 limenke navedenih pica sve mi se vraca na normalu i pocinjem normalno da funkcijonisem i da ovo pijem svakodnevno vec 3-4 meseca!!

treba biti mozak da pijes po 3-4 limenke toga dnevno....onako opusteno...:-|
ako mene pitas ja bi zaboravio na energetska pitja...zauvek...dok se nisi syebo skroz..
 
Nemam koncentraciju,srce pri vecem naporu pocinje jako da kuca i imam utisak kao da hoce da izadje iz grudnog kosa,brzo se zamaram(bio sam na sistematskim pregledima i svi doktori su rekli da je samnom sve ok) kad popijem 1-2 limenke navedenih pica sve mi se vraca na normalu i pocinjem normalno da funkcijonisem i da ovo pijem svakodnevno vec 3-4 meseca!!Napomena nebolujem ni od jedne bolesti ni astme niti imam srcane mane a normalan broj otkucaja srca kad nepijem ova sranja je izmedju 90-100 otkucaja u minuti!!

90 do 100 otkucaja u minuti a smiruje se kad uzmes energetsko pice. :shock:
Ne da si zreao za kardioloski pregled prijatelju nego sve u sesnes. To sto tebe nista ne boli ne znaci da je sve dobro.
 
U jednom energetskom picu ima kofeina kao u deset soljica kafe pa ti gledaj sta radis svom telu.
Koliko imas godina?
Imam utisak da si se ti psihicki vezao za to i utripovao da ne mozes bez njih.
 
90 do 100 otkucaja u minuti a smiruje se kad uzmes energetsko pice. :shock:
Ne da si zreao za kardioloski pregled prijatelju nego sve u sesnes. To sto tebe nista ne boli ne znaci da je sve dobro.

NE,nisi dobro razumeo toliko mi je normalan broj otkucaja i pri vecem naporu srcka pocinje teze da mi kuca i bas jako da bije, kad popijem neko pice takav osecaj nemam i taj isti napor savladjujem bez kapi znoja!! Veliki procenat kofeina suzava krvne sudove i luci se adrenalin sto ubrzava rad srca i daje dodatnu snagu i taurin nije stetan vec on prija mozgu ali ga netreba uzimati jer ga mozak sam proizvodi u dovoljnim kolicinama!! A zavisnost nastaje kao posledica adrenalina koji je vrsta "droge" koji sam organizam luci u nadbubreznim zlezdama!!Ovo sam napisao jer mi je cudno kako se macka navukla na wiskas??:cool:A imam 17 godina!!
 
Nemam koncentraciju,srce pri vecem naporu pocinje jako da kuca i imam utisak kao da hoce da izadje iz grudnog kosa,brzo se zamaram(bio sam na sistematskim pregledima i svi doktori su rekli da je samnom sve ok) kad popijem 1-2 limenke navedenih pica sve mi se vraca na normalu i pocinjem normalno da funkcijonisem i da ovo pijem svakodnevno vec 3-4 meseca!!Napomena nebolujem ni od jedne bolesti ni astme niti imam srcane mane a normalan broj otkucaja srca kad nepijem ova sranja je izmedju 90-100 otkucaja u minuti!!

Mislim da podsvesno i sam znas odgovor ;)

Ps.17 god...pozadi ti i pise cini mi se da su za 18+ zar ne? A ti se vec navukao...boze svasta...
 
Mozda ima nizak pritisak, pa mu zato treba energetski napici...Ali niskom pritisku pomazu druge stvari.(redovno vezbanje, na primer) Secam se kad sam drzala neku dijetu, padne mi secer i umalo d apadnem u nesvest i ja popijem jedno energetsko pice i povratim se - naravno...E, kad sam ja to rekla mom nutricionisti, ona mi je samo rekla "Odakle ti ideja da pijes to djubre?Procitaj samo koliko ima kalorija i sta sadrzi" ...Kad sam pogledala - nikad vise to nisam pila...Od toga jetra ode do djavola, moze da se dobije aritmija, sve i svasta...
 
@Overkill 991 nema tu nista cudno - taj taurin je neka vrsta "macje droge"...moja macka samo kad vidi kesu odlepi a oci joj zasijaju kao reflektori na marakani...valjda tako deluje i na ljude, podstice agresiju i euforiju, posebno ako se mesa sa alkoholom...pa ti vidi... jedan moj drug koji je imao slicne simptome kao ti ali zbog cole zamalo da zaglavi u bolnici i vise je ne pije...kaze ako bi ponovo poceo ne bi mogao da se kontrolise...ja ne pijem ni gazirana pica, ne prijaju mi...od skoro sam pocela da pijem kafu, nagovorili me kao zbog niskog pritiska... u pocetku samo ponekad ice a sad skoro svaki dan nes...mislim da sam se navukla kao nekad na cokoladu :)
 
@Overkill 991 nema tu nista cudno - taj taurin je neka vrsta "macje droge"...moja macka samo kad vidi kesu odlepi a oci joj zasijaju kao reflektori na marakani...valjda tako deluje i na ljude, podstice agresiju i euforiju, posebno ako se mesa sa alkoholom...pa ti vidi... jedan moj drug koji je imao slicne simptome kao ti ali zbog cole zamalo da zaglavi u bolnici i vise je ne pije...kaze ako bi ponovo poceo ne bi mogao da se kontrolise...ja ne pijem ni gazirana pica, ne prijaju mi...od skoro sam pocela da pijem kafu, nagovorili me kao zbog niskog pritiska... u pocetku samo ponekad ice a sad skoro svaki dan nes...mislim da sam se navukla kao nekad na cokoladu :)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Te osobine kod mene dolaze do izrazaja u nekim situacijama,a kafu pijem od svoje 12 godine!!
 
A javno hvaljenje zavisnoscu moze - ali negde drugde. Decko, postao si zavisnik, po definiciji. Da ukratko odgovorim na pitanje: upropastices jetru, o srcu i da ne govorimo. A mozak przi li se przi. Ne pricaj gluposti o krvnim sudovima, adrenalinu i taurinu, zivota ti. Javi se kardiologu, da proveris to srce. A sto se energetskih pica tice - ako bas volis da se ubijes mlad, sve je stvar slobodnog izbora, ovo je slobodna zemlja.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top