MONTAZNE KUCE-iskustva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja upravo gledam neki prospekt montaznih kuca MONTER IVANJICA i biram, sto se tice kvaliteta mogu da ti posaljem na meil njihovo objasnjenje o izgradnji ,kvalitetu i cenama, a sigurno ce ti se javiti i ljudi koji imaju iskustva. Ja sam cula da su dobre, a skoro sam imala prilike i da vidim izgradnju i montiranje i mogu ti reci da je super, ide neverovatno brzo i lepo izgledaju.
 
Cjena bi trebalo da je negdje oko 150-160 eura po kvadratu, zavisno od dogovora. Znaš šta nikad neće moći zidić od 10 - 15 centimetara da zamjeni klasičnu gradnju ili npr. porotherm, ali završe ljudi za desetak dana i useljavaj, može i na kredu tako da je po meni prihvatljiva opcija.
 
Skoro sam video jednu montažnu kuću do 117 kvadrata. Super izgleda i košta 19.500 evra. Samo još moraš da kupiš plac i da napraviš temelj. A ima tu i ona varijanta da moraš sam da ugrađuješ keramiku, struju..... Ma ne znam sve tačno. To valjda može da se doplati. Ove ljude je koštalo kuća, plac od 6 ari (ogroman), temelj (u "podrumu" imaju 80 kvadrata), znači sve kopletno sređeno 60.000 evra.
I mene zanima kakav je kvalitet??? Ovi ljudi su zadovoljni.
 
na koje kuce mislis ....

ja imam na zabljaku jednu malu na 2 sprata .....

nesto , 7x7 metara ......

super je , samo trebas da stavis neku izolaciju , iznutra .....

moji su je platili 3-4 hiljade € .....

stavili su temelje , i izravnjali .......

plus , to je na zabljaku , tako da je bas extra spavati u njoj ;)

a za grejanje , je dobra ......
ja sam doveo parno iz velike kuce , al nije losa varijanta ni na drva (nece se zapaliti) , ni pomocu radijatora .....
 
i ja sam nedavno bila zainteresovana i gledala sam po netu i ima zanimljivih i materijalno prihvatljivih ideja. ali, onda sam pocela da se raspitujem kod ljudi sa iskustvom i / nije bas nesto. neki imaju problema sa odrzavanjem zeljene temperature u istoj, nekima se odlepljuju plocice...
koliko para - toliko muzike.
naravno, pa i na ovu temu.
 
nisu sve ni jeftinije (pogledaj slovenačke Marles koriste samo eko boje itd), sve zavisi i klasična gradnja može dosta da se razlikuje u cijeni po kvadratu ako npr. koristiš porotherm blokove, bolji parket, pločice itd. Prednost montažnih bi ukratko bio rok izgradnje i činjenica da možeš odmah po montaži useliti. Sigurno si čuo onu izreku da kad kuću napraviš da je prvu godinu daš nekom drugom da stanuje dok se ne osuše svi betoni i sl. Mislim da je realno projektovati cijenu klasičnog kvadrata na oko 250 eura.
 
mnogo su jeftinije jer kad pogledaš montažnu kuću sagradiš za nedelju dana a klasičnu za godinu-godinu i po!pa sad sračunaj svaki dan hranu i pivo za radnike, pa loše vreme, pa fali ovaj materijal...a što se tiče samog kvaliteta i izolacije montažna kuća je bez premca pogotovo sto sad ima hiljadu firmi koja se time bavi-sto znači da je konkurencija jaka a sa tim i kvalitet i cena bolji!!!!
vaš gradjevinar!
 
Ako imaš keš na gomili, jeftinija je montažna kuća. Postoje i neki krediti koji su krajnje nepovoljni (u tom slučaju jeftinije je da gradiš malo po malo). Pre mesečak dana i sama sam postavila istu temu (http://forum.krstarica.com/threads/100122&highlight=monta%C5%BEne+ku%C4%87e), raspitivala se i na kraju se ipak odlučila za gradnju. Košta boga oca i traje dugo, mlatiš se sa uglavnom pijanim majstorima koje ne možeš da nahraniš i napojiš. Nije lako, ima tu milion obaveza. Ako gradiš baš veliku kuću, kao ja, možeš ako, ne daj Bože, zaškripi, da staneš kod druge ploče i da nastaviš otom-potom...
Pogledaj i naruči katalog. Njih mi je preporučio intra, vrlo su poslovni.

"Ako vidiš čoveka da ide ulicom i priča sam sa sobom, znaj...il' je lud, il' pravi kuću!" [/b]:lol:
 
Nov sam na ovom forumu.
Moja supruga i ja hoćemo da zidamo kuću. Imamo dvoje dece i jako malo para, oko 15k €.
Znamo da je to jako malo, ali smo čuli od drugara za nekakve montažne kuće?
Došao sam do ovog linka:



međutim sve mi je to nekako sumnjivo? Kakve su to kuće? Ima li neko iskustva u tom načinu gradnje, ili da me uputi na pravo mesto, ili neki drugi forum?
 
Nije isto mnotazna u americi i kod nas, one iz amerike su ko iz price tri praseta, to stvarno ne bacati pare, al ove kod nas su ok. Moji kumovi vec 20 god zive u montaznoj kuci, medju prvima su ih napravili dok je jos radila to Krivaja -Zavidovici iz Slovenije, uradjna je dobro izloacija, sve je super i prvo kucica je mnog slatka, drugo f-jonalna i trece zaista se isplatila, nemaju problema oko grejanja, znam da i ljudi do njih imaju slicne montzne kuce i niko se nije zalio. Ako budesi imao vise kesa u buducnosti lako ces naci plac da sazidas i jos jednu tradicionlku, al veruj mi ja sam uvek za svoje nego da se razvlacis ko podstanar po tudjim stanovima i kesiras nekog drugog, ulazi u sebe i svoj dom! Para nikad dosta!
Good Luck!
 
I ja sam cula da su dobre te montazne kuce!Cak bih rekla da ljudi sve vise tome pribegavaju,a kazu i da duuugo traju!Znas i sam ,verovatno,da i klasicna,zidana kuca mora stalno da se obnavlja....ja zivim u jednoj takvoj i veruj mi JEDE pare...stalno treba nesto novo......
 
Nemojte da se cudite kada procitate kako je neka nepogoda srusila pola grada i odnela kuce ko zna gde, kad ih sklepaju za sto manje pare i sto manje vremena. Zidana kuca je zakon, tu ce biti narednih 50 godina, dok montazne...
 
montažne ti, to je jasno, nečće trajati 100 godina (ko što je ovde narod navikao) nego 20 do 50, zavisi od tipa. Inače, jesu održivo rešenje na Zapadu - logično je da tu i tamo menjaš stan :)

E, sad, treba samo još naći plac koji poseduje infrastrukturu (struju i vodu) u ulici jer je to ubedljivo najveći trošak ako moraš sam da dovlačiš, košta sumanuto...inače jeste jeftinio jer je sklopivo, ali mislim da moraš temelj ozbiljan da napraviš.

imaš one kuće iz Ivanjice...
 
Hvala svima na sjajnim odgovorima!
Generalno, čini mi se da ću se ipak opredeliti za montažnu, ili kako je sada zovu, "gotovu" kuću.
Brže je, jeftinije a i manje troškovi za grejanje koštaju. Pozdrav svima!
Ovde sam dosta korisnog pročitao:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top