MONTAZNE KUCE-iskustva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
@zeno s' greskom, svidja ti se ista kuca kao i meni, tip 90 iliti jana...nadam se da ti nece biti problem sto cemo ziveti u istoj kuci ;)

@zadovoljni kupce, posto sam ja trenutno u fazi kupovine stana i kako ne mogu da izadjem na kraj sa agencijama i raznoraznim prodavcima, pocinjem da se nosim mislju da kupim plac i montaznu kucu. kazi mi sta se podrazumeva od radova u varijanti "kljuc u ruke"? vidim da imaju dve cene, jedna ako sam kopas temelje, radis instalacije i sl., a druga je ako to sve rade oni (firma koja prodaje kuce). sta konkretno spada u tu varijantu tj. ako je cena kuce u varijanti "kljuc u ruke" oko 30000eur sta cu ja dobiti za te pare? ne racunam plac, prikljucke za vodu i struju, nego me konkretno zanima sama kuca, znaci plocice, parket, krecenje i sl.

sve do kraja, bez grejanja, zovi ih redom i pitaj za uslove...razlikuju se...
 
icicu na sajam gradjevinarstva, pokupicu kataloge i informacije...ako ti nije tesko posalji mi na pp od koga si ti uzeo kucu. je sa ne razumem uopste, pa se nemojte smejati, kada hocu da imam podrum ili malo ukopanu garazu kao sto ima ona kuca tip 90, da li je njima sve isto kao i da je kuca u nivou, znaci da li je temelj - temelj, bez obzira na dubinu kopanja?
 
Htela bih samo da vam prenesem moje vrlo vrlo lepo iskustvo sa montaznim kucama, jer od novembra prosle godine zivim u jednom.Gradila mi je firma MONTER Ivanjica.Sa tom firmom tj. vlasnikom i ljudima koji su mi gradili kucu sam ista tako jako zadovoljna.Montazna kuca ne moze da se poredi sa kucom od cigle,bloka,...izolacija je fantasticna,troskovi struje tj.plina(grejanje) su se drasticno smanjili u odnosu na ono sto su bili troskovi u kuci (zidanoj kuci u kojoj smo ziveli).Kuca je bila gotova tj. pokrivena crepom sedmog dana,jos par dana posle okrecena,ofarbana i finish.
Sa ovim ljudima Iz firme MONTER smo imali jako lepu saradnju,dogovor oko svega.I jos usput ubedljivo su najjeftiniji.
Javljam se iz Zrenjanina,od tada do danas ova firma je napravila jos nekoliko kuca u nasem gradu i okolini.
Posle ovakvog iskustva nikada vise ne bih zidali kucu
 
Sve je to lepo, i ja imam poverenja u firmu iz Ivanjice (ne znam da li je to baš ova koju spominješ, ili ima još neka), ali dosta ste ih reklamirali na "posao i novac". Ja sam mislila da je reklamiranje zabranjeno.
 
Htela bih samo da vam prenesem moje vrlo vrlo lepo iskustvo sa montaznim kucama, jer od novembra prosle godine zivim u jednom.Gradila mi je firma MONTER Ivanjica.Sa tom firmom tj. vlasnikom i ljudima koji su mi gradili kucu sam ista tako jako zadovoljna.Montazna kuca ne moze da se poredi sa kucom od cigle,bloka,...izolacija je fantasticna,troskovi struje tj.plina(grejanje) su se drasticno smanjili u odnosu na ono sto su bili troskovi u kuci (zidanoj kuci u kojoj smo ziveli).Kuca je bila gotova tj. pokrivena crepom sedmog dana,jos par dana posle okrecena,ofarbana i finish.
Sa ovim ljudima Iz firme MONTER smo imali jako lepu saradnju,dogovor oko svega.I jos usput ubedljivo su najjeftiniji.
Javljam se iz Zrenjanina,od tada do danas ova firma je napravila jos nekoliko kuca u nasem gradu i okolini.
Posle ovakvog iskustva nikada vise ne bih zidali kucu

Jel bi mogla reci u kojoj ulici se nalazi kuca,kako bi je videli,jer se i mi `razmisljamo` uzeti...ako nije problem,stavi na pvt
 
Ukucaš Google, pa tražiš montažne kuće gradnja i dobiješ razne graditelje, sa opisom tehike gradnje, materijala, načina gradnje, cenama, projektima i adresama gotovih kuća (kod nekih graditelja), pa i za tog iz Ivanjice, ako baš hoćeš njega.
 
Zavisi od temperature. A postoje i takvi sastojci za malter, koje koriste građevinske firme koje zidaju zgrade (a za njih je sezona cele godine). Ja ne znam dovoljno o tome, najbolje pitati nadzornika gradnje na nekom gradilištu.
Može da se desi i lep novembar, važno je da noću ne bude mraza ispod 3 stepena, i dnevna temperatura da ne pada ispod 5 stepeni. Poslednjih godina nismo imali tako hladan novembar, dovoljno je nedelju dana da je relativno toplo, pa kad se malter prosuši, može da bude kako hoće.
 
U principu ja sam reklamirala ovu firmu samo ovde na ovom forumu a veravotno da oni imaju neki svoj marketing.Ono sto je mene navelo da ih reklamiram tj. pohvalim je to sto smo mi (moja porodica i ja) zadovoljni u pravom smislu te reci. A inace u Ivanjici ima vise takvih firmi, ali ova je imala ubedljivo najpovoljniju i najbrzu ponudu tada kada je nama to trebalo.Verujem da je i sada to tako jer su radili jos kuca posle nasa ovde u Zr.
 
Ja imam pozitivno iskustvo sa montažnim kućama jer i sam živim u jednoj. Super mi je , izašlo je oko 200€ po m2, za čas bilo gotovo. Doduše, imao sam već plac a bio malo tanji sa parama pa je ovo bilo logično rešenje.

Moja je 3. kuća u drugom redu, http://www.montaznekucejevtic.com, da ne ispadne da reklamiram ali ne znam da ubacim sliku

...kako su lepe kuće....:super:...ja se ne bi ni premišljala, lepo, brzo i jeftino....:think:
 
Posto vidim da mnogi ovde pricaju napamet ja cu Vam pojasniti malo situaciju oko montaznih kuca posto vec 3 godine zivim u takvoj kuci. Ja sam iz Cacka montaznu kucu mi je radila firma AKI iz istog grada.Prvi korak Vam je da odete u firmu za koju se odlucite da Vam gradi objekat da pogledate njihov katalog gotovih kuca raznih oblika i kvadratura,pa ako Vam se iz tog kataloga nesvidi nijedna od ponudjenih kao meni onda lepo sednete za sto sa njihovim arhitektom i lepo napravite kucu po Vasem ukusu.Mene je kuca od 60 m2 kostala 300e po m2 po sistemu kljuc u ruke,a to znaci da je apsolutno sve njihovo od temellja,keramike,sanitarije,PVC stolarije itd....Rok za izgradnju kuce je bio 2 meseca i jedinu zamerku koju sam imao ako to moze da se nazove uopste zamerkom to je da su rok zavrsetka kuce probili 7 dana i to iz opravdanih razloga.U izgradenji kuce se koriste sve kvalitetni materijali tako da je izolacija fenomenalna.Po dogovoru sa gazdom zajedno sa njim sam isao da izaberem kereamiku,sanitariju,laminat,tus kabinu,blindirana ulazna vrata itd....Sto se tice same kuce ja sam cak sta vise prezadovoljan.Ne znam tacno ali mislim pre dve godine u Cacku je bio malo jaci zemljotres,sve zidane kuce u mom komsiluku su popucale i nesto im je falilo a mojoj montaznoj kuci apsolutno NISTA.Mnogi mi nece verovati da celu kucu od 60m2 grejem sa najobicnijim uljanim radijatorom od 2kw.Sto se tice placanja odmah na pcetku radova dajete 30% od celokupne sume kad pokrije kuca dejete 50% i poi zavrsetku radova poslednjih 20%.U toku radova nisam ni jedan jedini problem imao sto se tice radova i majstora.Svima koji planiraju ovakvu vrstu stambenog pitanja toplo preporucujem jer se necete pokajati uopste.Ako nekoga bilo sta zanima slobodno neka me kontaktira na ringer@duga-net.com
 
Posto vidim da mnogi ovde pricaju napamet ja cu Vam pojasniti malo situaciju oko montaznih kuca posto vec 3 godine zivim u takvoj kuci. Ja sam iz Cacka montaznu kucu mi je radila firma AKI iz istog grada.Prvi korak Vam je da odete u firmu za koju se odlucite da Vam gradi objekat da pogledate njihov katalog gotovih kuca raznih oblika i kvadratura,pa ako Vam se iz tog kataloga nesvidi nijedna od ponudjenih kao meni onda lepo sednete za sto sa njihovim arhitektom i lepo napravite kucu po Vasem ukusu.Mene je kuca od 60 m2 kostala 300e po m2 po sistemu kljuc u ruke,a to znaci da je apsolutno sve njihovo od temellja,keramike,sanitarije,PVC stolarije itd....Rok za izgradnju kuce je bio 2 meseca i jedinu zamerku koju sam imao ako to moze da se nazove uopste zamerkom to je da su rok zavrsetka kuce probili 7 dana i to iz opravdanih razloga.U izgradenji kuce se koriste sve kvalitetni materijali tako da je izolacija fenomenalna.Po dogovoru sa gazdom zajedno sa njim sam isao da izaberem kereamiku,sanitariju,laminat,tus kabinu,blindirana ulazna vrata itd....Sto se tice same kuce ja sam cak sta vise prezadovoljan.Ne znam tacno ali mislim pre dve godine u Cacku je bio malo jaci zemljotres,sve zidane kuce u mom komsiluku su popucale i nesto im je falilo a mojoj montaznoj kuci apsolutno NISTA.Mnogi mi nece verovati da celu kucu od 60m2 grejem sa najobicnijim uljanim radijatorom od 2kw.Sto se tice placanja odmah na pcetku radova dajete 30% od celokupne sume kad pokrije kuca dejete 50% i poi zavrsetku radova poslednjih 20%.U toku radova nisam ni jedan jedini problem imao sto se tice radova i majstora.Svima koji planiraju ovakvu vrstu stambenog pitanja toplo preporucujem jer se necete pokajati uopste.Ako nekoga bilo sta zanima slobodno neka me kontaktira na ringer@duga-net.com

U banci se deponuje Ugovor i 100% ugovorenog novca za placanje.Nista se ne placa unapred,kako moze neko nekome da VERUJE za pare?!I zasto da se veruje,to je posao a ne ljubav.Kako se obavi posao,placa se prema uradjenom delu.Ako izvodjac kasni,placa penale,visa sila se podrazumeva ali to je posao za advokata i nadzornog organa,zasto bi mene kao kupca bilo briga za to.Cist racun,duga ljubav.Poverenja nema,sta vam je to poverenje u parama?!
 
U banci se deponuje Ugovor i 100% ugovorenog novca za placanje.Nista se ne placa unapred,kako moze neko nekome da VERUJE za pare?!I zasto da se veruje,to je posao a ne ljubav.Kako se obavi posao,placa se prema uradjenom delu.Ako izvodjac kasni,placa penale,visa sila se podrazumeva ali to je posao za advokata i nadzornog organa,zasto bi mene kao kupca bilo briga za to.Cist racun,duga ljubav.Poverenja nema,sta vam je to poverenje u parama?!

Jesi pravio montaznu kucu???Odakle tebi tako nesto druze.Sta bre banka ima sa tobom i preduzimacem objasni nam to.Kad kupujes stan jel dajes pare prodavcu ili i to preko banke ide kako ti tvrdis.Ti mozda mislis na kredit zeznuo si se negde izgleda.KAD SE PLACA U KESU BANKA SA TIM NEMA APSOLUTNO NIKAKVE VEZE.....
 
Evo da Vam odgovorim.

Prvo, nikoga u svom postu nisam krivila. Drugo, ne znam iz kog dela mog posta ste zakljucili da mi nismo uplate vrsili preko banke, kada to nigde nisam napisala.

Mi smo Ugovor overili u sudu, jedan primerak deponovali u banku, sve uplate smo vrsili preko banke, prebacivanjem novca sa racuna na racun. Za sve uplate posedujemo potvrde. Postojao je redosled radova koji je napisan u ugovoru i redosled uplata. Onog momenta kada su radovi koji su predvidjeni ugovorom uradjeni, uplate su bile izvrsene. U pocetku su radovi tekli normalno, nevolje su pocele kada je uplacena treca (pretposlednja) rata, koja je inace i bila predvidjena da se uplati u to vreme po ugovoru.

U nasem slucaju je visa sila bilo lose vreme u januaru i februaru kada nije moglo da se radi. Ali onog momenta kada je kuca stavljena pod crep, opet je poceo da tece rok iz ugovora.

Pre potpisivanja ugovora naravno da smo bili kod advokata.

Svoj post nisam pisala da bih nekoga krivila niti da bi me neko ne daj boze zalio (sami smo izabrali izvodjaca, proverili ga, isli u kuce ljudi kojima je isti izvodjac vec radio kuce, i niko nam nije kriv za to), vec samo da bih napisala svoje iskustvo sa kompanijom koja je nama gradila kucu. I pored svih gore navedenih stvari, prosli smo kako smo prosli.

I posto se sve to desilo tako kako se desilo, naravno da cemo da zavrsimo na sudu.

Ne vidim sta smo to lose uradili. Mi nismo gradili kucu na dodjem ti, i na lepu rec, niti smo nekome davali pare na ruke, nego smo lepo sklopili ugovor i sve radili preko banke uz konsultacije sa advokatom.
Mi smo svoje stavke iz ugovora sve ispostovali, a onaj ko nije za to ce da odgovara na sudu.
 
Evo da Vam odgovorim.

Prvo, nikoga u svom postu nisam krivila. Drugo, ne znam iz kog dela mog posta ste zakljucili da mi nismo uplate vrsili preko banke, kada to nigde nisam napisala.

Mi smo Ugovor overili u sudu, jedan primerak deponovali u banku, sve uplate smo vrsili preko banke, prebacivanjem novca sa racuna na racun. Za sve uplate posedujemo potvrde. Postojao je redosled radova koji je napisan u ugovoru i redosled uplata. Onog momenta kada su radovi koji su predvidjeni ugovorom uradjeni, uplate su bile izvrsene. U pocetku su radovi tekli normalno, nevolje su pocele kada je uplacena treca (pretposlednja) rata, koja je inace i bila predvidjena da se uplati u to vreme po ugovoru.

U nasem slucaju je visa sila bilo lose vreme u januaru i februaru kada nije moglo da se radi. Ali onog momenta kada je kuca stavljena pod crep, opet je poceo da tece rok iz ugovora.

Pre potpisivanja ugovora naravno da smo bili kod advokata.

Svoj post nisam pisala da bih nekoga krivila niti da bi me neko ne daj boze zalio (sami smo izabrali izvodjaca, proverili ga, isli u kuce ljudi kojima je isti izvodjac vec radio kuce, i niko nam nije kriv za to), vec samo da bih napisala svoje iskustvo sa kompanijom koja je nama gradila kucu. I pored svih gore navedenih stvari, prosli smo kako smo prosli.

I posto se sve to desilo tako kako se desilo, naravno da cemo da zavrsimo na sudu.

Ne vidim sta smo to lose uradili. Mi nismo gradili kucu na dodjem ti, i na lepu rec, niti smo nekome davali pare na ruke, nego smo lepo sklopili ugovor i sve radili preko banke uz konsultacije sa advokatom.
Mi smo svoje stavke iz ugovora sve ispostovali, a onaj ko nije za to ce da odgovara na sudu.

Onda ste uradili sve kako treba,ali nasi bizmismeni...
Da imamo efikasno pravosudje ne bi takvih bizmismena bilo uopste,ali mi efikasno pravosudje,na zalost,nemamo.Ovakve situacije,u normalnim drzavama,sud resava po kratkom postupku,nema sta da se dokazuje.Kod nas zavisi ko ima kakve veze.Uzas!
 
Jesi pravio montaznu kucu???Odakle tebi tako nesto druze.Sta bre banka ima sa tobom i preduzimacem objasni nam to.Kad kupujes stan jel dajes pare prodavcu ili i to preko banke ide kako ti tvrdis.Ti mozda mislis na kredit zeznuo si se negde izgleda.KAD SE PLACA U KESU BANKA SA TIM NEMA APSOLUTNO NIKAKVE VEZE.....

Kad u nesto nisi upucen,onda pitaj one koji jesu.Nije nekretnina krompir koji kupis kod seljaka na pijaci.
 
Posto vidim da mnogi ovde pricaju napamet ja cu Vam pojasniti malo situaciju oko montaznih kuca posto vec 3 godine zivim u takvoj kuci. Ja sam iz Cacka montaznu kucu mi je radila firma AKI iz istog grada.Prvi korak Vam je da odete u firmu za koju se odlucite da Vam gradi objekat da pogledate njihov katalog gotovih kuca raznih oblika i kvadratura,pa ako Vam se iz tog kataloga nesvidi nijedna od ponudjenih kao meni onda lepo sednete za sto sa njihovim arhitektom i lepo napravite kucu po Vasem ukusu.Mene je kuca od 60 m2 kostala 300e po m2 po sistemu kljuc u ruke,a to znaci da je apsolutno sve njihovo od temellja,keramike,sanitarije,PVC stolarije itd....Rok za izgradnju kuce je bio 2 meseca i jedinu zamerku koju sam imao ako to moze da se nazove uopste zamerkom to je da su rok zavrsetka kuce probili 7 dana i to iz opravdanih razloga.U izgradenji kuce se koriste sve kvalitetni materijali tako da je izolacija fenomenalna.Po dogovoru sa gazdom zajedno sa njim sam isao da izaberem kereamiku,sanitariju,laminat,tus kabinu,blindirana ulazna vrata itd....Sto se tice same kuce ja sam cak sta vise prezadovoljan.Ne znam tacno ali mislim pre dve godine u Cacku je bio malo jaci zemljotres,sve zidane kuce u mom komsiluku su popucale i nesto im je falilo a mojoj montaznoj kuci apsolutno NISTA.Mnogi mi nece verovati da celu kucu od 60m2 grejem sa najobicnijim uljanim radijatorom od 2kw.Sto se tice placanja odmah na pcetku radova dajete 30% od celokupne sume kad pokrije kuca dejete 50% i poi zavrsetku radova poslednjih 20%.U toku radova nisam ni jedan jedini problem imao sto se tice radova i majstora.Svima koji planiraju ovakvu vrstu stambenog pitanja toplo preporucujem jer se necete pokajati uopste.Ako nekoga bilo sta zanima slobodno neka me kontaktira na ringer@duga-net.com

haha, AKI......dobiste li pare od Raje Svabica, bivseg radikalskog predsednika opstine Arandjelovac gde ste radili dva vrtica po 750 m2, a pisali po kvadratu skoro 700 EUR, duplo vise od trzisne cene? izmedju ostalog, i zbog vasih vrtica je trenutno u AR prinudna uprava, a zutaci ugovore cesljaju li cesljaju.....
 
jedan sjajan komentar sa sarajevskog foruma:

Nas covjek ne pravi kucu da bi zivio
nego zivi da bi pravio kucu :roll:

Mi neznamo biti gospoda ... platis i dobijes kljuc u ruke ... sta ako je montazna ... pa svaka je montazna :lol: ... samo sto nas covjek montira blok po blok i do 10 godina (i opet je 70% nedovrsena) ... a firma pripremi sve i sklopi za nekoliko sedmica.

I kad tako u udjes sa nekim u raspravu ... i kad ga satjeras u ugao onda on kaze a **** montaznu kad kroz nju moze proci metak a o granati da ne pricam :x :lol: :roll: :D ... *** Balkan je to.

Ali ja mislim da bi se ljudi lako dali preobatiti na montazne kuce pa bi se pricalo onda vidi onog ima zidanu kucu hahaha, ali problem je sto nas narod obicno nema para ... pa onda marka po marka ... blok po blok, ploca po ploca, soba po soba ... pa se tako za zivota jedan sprati i opremi a ostala dva ostanu nedovrsena :roll: i sta ti onda ostaje nego da u kucu gledas ko u hram jer si u nju i ulozio cijeli svoj zivot :|
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top