MONTAZNE KUCE-iskustva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
haha, AKI......dobiste li pare od Raje Svabica, bivseg radikalskog predsednika opstine Arandjelovac gde ste radili dva vrtica po 750 m2, a pisali po kvadratu skoro 700 EUR, duplo vise od trzisne cene? izmedju ostalog, i zbog vasih vrtica je trenutno u AR prinudna uprava, a zutaci ugovore cesljaju li cesljaju.....[/QU


Sto nepozoves licno Aleksandra Copica-Akija da ga pitas to!!??Vidim pametan si neki lik,verovatno te muci sto ti nisi sposoban kao AKI pa da pravis vrtice....
 
sazidala sam jednu kuću sa roditeljima, evo i dan danas nije gotova. sada već treba da se udajem i da pravim porodicu. želim da kupim plac i ponovo se dam u izgradnju kuće.
sada, posle ove moje kuće, koju gradimo i dan danas, nikada ne bih zidala kuću ponovo. nema šanse.
čak i ako me montažna kuća izadje kao zidana kuća, a što nema šanse da se desi, ne bih zidala kuću opet u životu!
pripremam se za jednu montažnu lepu, ili neku brvnaru...
 
To znaci da nemas pare.pa ako da isplatis montaznu kucu za mesec dana kad ne mozes da isplatis zidanu tolike godine.
Bez para ne vredi.
sa tim parama koje smo imali kada smo počeli da zidamo kuću, montažnu bi završili odavno. a na zidanoj kući imaš slojeva i slojeva ebenih.

... a ono što si pominjao o hladnoći kuće, izolacija, pa umesto drveta imaš zid... tu leži odgovor. drvo i zid = nebo i zemlja.
 
haha, AKI......dobiste li pare od Raje Svabica, bivseg radikalskog predsednika opstine Arandjelovac gde ste radili dva vrtica po 750 m2, a pisali po kvadratu skoro 700 EUR, duplo vise od trzisne cene? izmedju ostalog, i zbog vasih vrtica je trenutno u AR prinudna uprava, a zutaci ugovore cesljaju li cesljaju.....[/QU


Sto nepozoves licno Aleksandra Copica-Akija da ga pitas to!!??Vidim pametan si neki lik,verovatno te muci sto ti nisi sposoban kao AKI pa da pravis vrtice....

Sto se ti ljutis? Ili si ti taj Copic? Samo pitam.......
 
U principu i zidana i montazna kostaju isto,nema tu razlike u ceni uopste.
Hladna zidana kuca?! Pa stavi sve izolacije kao i na montaznoj,samo umesto drveta imas zid.

stavi sve izolacije.....zbog takvih savetodavaca kao sto si ti ja sam i odustao od zidanja

da bi dobio zid od klasicne gradje (cigle recimo) slicne termo-provodljivosti kao sto je zid u mojoj kuci sa tervol-vunom, moras da zidas dupli sendvich-zid sa vazdusnim dzepom izmedju koji mozes popuniti stiroporom (nije obavezno), sve te proracune sam ja radio pre 4 godine, tacnije ne ja nego ljudi koji znaju statiku i fiziku.

to izadje skupo k`o vatra

na kraju, ovo nije tema o zidanju, ako prelistas unazad malo-malo pa se pojavi neki dundjer, otvorite bre posebnu temu
 
U principu i zidana i montazna kostaju isto,nema tu razlike u ceni uopste.
Hladna zidana kuca?! Pa stavi sve izolacije kao i na montaznoj,samo umesto drveta imas zid.

i stvarno ne vidim svrhu tvog postojanja na ovoj temi jer nisi ispričao ni jedno svoje iskustvo nego se samo raspravljaš i mračiš.
ako nisi za montažne kuće, ne moraš da se nabedjuješ na ovoj temi.
ako je neko odlučio da pravi takvu kuću, nemaš pravo da ga odvraćaš od toga.

a kao što napomenuh, nisam primetila nigde da imaš bilo kakvo iskustvo, što sa zidanom, što sa montažnom kućom.
 
stavi sve izolacije.....zbog takvih savetodavaca kao sto si ti ja sam i odustao od zidanja

da bi dobio zid od klasicne gradje (cigle recimo) slicne termo-provodljivosti kao sto je zid u mojoj kuci sa tervol-vunom, moras da zidas dupli sendvich-zid sa vazdusnim dzepom izmedju koji mozes popuniti stiroporom (nije obavezno), sve te proracune sam ja radio pre 4 godine, tacnije ne ja nego ljudi koji znaju statiku i fiziku.

to izadje skupo k`o vatra

na kraju, ovo nije tema o zidanju, ako prelistas unazad malo-malo pa se pojavi neki dundjer, otvorite bre posebnu temu


Razumem ja vas koji prodajete montazne kuce pa bi da ih dzabe reklamirate ovde,platite reklamu pa reklamirajte.
Papir na sto pa racunaj.Imas sve papire,prikljucke i temelj.To moras da imas da bi ti montirali montaznu kucu.
Racunaj koliko kosta jedna i druga varijanta.Prizemna kuca 100m2.
U principu,ako zidas,imas zidove i betonsku plocu,i betonske stubove naravno.Sve ostalo je isto.
Kad ozidas,vecito je,nema raznih insekata,zid ne truli ako je ozidana...
Vreme gradnje je isto,samo se ne juris sa majstorima,ne das im pare pa da se sudis sa njima.Uradis platim,sta si ozidao to je placeno,materijal kupujem ja,placam samo ruke.
Sve ima svoje,svako bira ono sta hoce.
 
i stvarno ne vidim svrhu tvog postojanja na ovoj temi jer nisi ispričao ni jedno svoje iskustvo nego se samo raspravljaš i mračiš.
ako nisi za montažne kuće, ne moraš da se nabedjuješ na ovoj temi.
ako je neko odlučio da pravi takvu kuću, nemaš pravo da ga odvraćaš od toga.

a kao što napomenuh, nisam primetila nigde da imaš bilo kakvo iskustvo, što sa zidanom, što sa montažnom kućom.


Moja kuca,200m2,je ozidana i potpuno zavrsena za dva meseca.Sve!
 
i stvarno ne vidim svrhu tvog postojanja na ovoj temi jer nisi ispričao ni jedno svoje iskustvo nego se samo raspravljaš i mračiš.
ako nisi za montažne kuće, ne moraš da se nabedjuješ na ovoj temi.
ako je neko odlučio da pravi takvu kuću, nemaš pravo da ga odvraćaš od toga.

a kao što napomenuh, nisam primetila nigde da imaš bilo kakvo iskustvo, što sa zidanom, što sa montažnom kućom.

ma dundjer, batali ga, ponavljace jedno te isto kao pokvarena ploca do besvesti
 
Kad hoces da reklamiras montazne kuce,plati pa reklamiraj.Struka mi je pravo,postujem svakog dobrog majstora pa i dundjere.Ne vidim sta je lose ako je neko i dundjer?!

tema je otvorena da oni koji zive u montaznim kucama podele svoja iskustva sa onima koji se razmisljaju da kupe iste

tebi to iz "nepoznatih" razloga bode oci pa spamujes sa zidanjem do besvesti

zidanje je druga tema i nije u opoziciji sa gradnjom od prefabrikovanih elemenata

ne smaraj ljude
 
Moja kuca,200m2,je ozidana i potpuno zavrsena za dva meseca.Sve!
eto, to je lepa vest!
zašto onda mračiš ljude. ti si svoje završio imaš krov nad glavom, milina.
imam i ja, ali ne volim blok, ne volim betončinu, gadi mi se i tu je kraj.
najviše bih volela da imam brvnaru, pravu drvenu, ali to nije tema.
volim što prirodnije materijale, a na betončinu i blokove se gadim.
volim i ovu svoju kućicu naviše na svetu i znam da je u nju uložno mnogo ljubavi i znoja i snage samim tim što radimo na njoj tih par godina i zato je sva tako lepa i topla.
sada želim da isprobam nešto drugo i to je to.
finansijski neka bude isto, neka bude i skuplje, samo hoću da ostvarim neku svoju želju.
 
Ljubav je ljubav,svako radi ono sto voli.Radi se o KUCAMA,ne o vikendicama i sl.U Srbiji je tesko napraviti kucu,nemaju ljudi para,gradi se pretezno uz kredite.Moje misljenje je da kad se vec mucis,dobro razmislis sta je bolje i trajnije,u sta ulazes novac.Kod nas se gradi za vise generacija,nismo u USA,u Srbiji smo.
Tema jeste MONTAZNE KUCE,moje misljenje je da za Srbiju misu pametno resenje,zato sam protiv njih.Ne reklamiram nista,oni sto reklamiraju neka plate reklamu,providno je.I ne treba lagati ljude koji se dvoume gde da uloze novac kako bi resili svoje stambeno pitanje.To su krupna zivotna pitanja,mnogo kostaju,i nije fer davati im lazne informacije kako bi zaradio prodajuci svoju robu.
 
To su krupna zivotna pitanja,mnogo kostaju,i nije fer davati im lazne informacije kako bi zaradio prodajuci svoju robu.

dobro, zato batali reklamiranje svog propalog dundjerskog biznisa ovde

ja imam samo jednu montaznu kucu 70 m2 i nije na prodaju. pravljena je pre 4 godine i evo, nista joj ne fali, sta vise prezadovoljan sam, ponajvise zato sto se grejem na TA peci i nikad ne potrosim vise od 1500 kwh mesecno, odnos jeftina/skupa je 3/1

ako se steknu uslovi, u narednih par godina cu da doradim jedno potkrovlje od 30-40 m2

ne znam dundjerski ni debilski jezik, pa da ti opet ponovim na srpskom:

ova tema je otvorena da bi oni koji zive u takvim kucama podelili svoja iskustva sa onima koje to interesuje, ako zelis da reklamiras svoje shtenare od giter-bloka, otvori svoju temu
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top