MONTAZNE KUCE-iskustva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi se jos uvek razmisljamo da li gradnja ciglom ili montazna(culi smo da imaju neke dobre laminatne iz Nemacke), cak bi nas ta montazna izasla skuplje od obicne... mada sam ja za ciglu, jer sve te montazne u sebi sadrze azbest, koji je (citah ovde na netu) 100% kancerogen... znam da je milion stvari kancerogeno ali ipak...
TASKA: mi planiramo kucu od 200-tinjak kv, pa me zanima kako tako brzo sagradiste? Samo dva ipo meseca? Jel ti mislis da ce ti za to vreme odraditi i parket, prozore, fasadu, unutrasnje krecenje, plocice, itd...


GDE, MAJKE TI, U MK IMA AZBESTA??!! PA, BRE, KAKO TAKO PRICATE NAPAMET?
 
Mi se jos uvek razmisljamo da li gradnja ciglom ili montazna(culi smo da imaju neke dobre laminatne iz Nemacke), cak bi nas ta montazna izasla skuplje od obicne... mada sam ja za ciglu, jer sve te montazne u sebi sadrze azbest, koji je (citah ovde na netu) 100% kancerogen... znam da je milion stvari kancerogeno ali ipak...
TASKA: mi planiramo kucu od 200-tinjak kv, pa me zanima kako tako brzo sagradiste? Samo dva ipo meseca? Jel ti mislis da ce ti za to vreme odraditi i parket, prozore, fasadu, unutrasnje krecenje, plocice, itd...

Nismo jos sagradili...tek temelj i pocinje zidanje u utorak...inace gruba gradnja ide relativno brzo...i rekla sam to vrijeme ako vremenske prilike dozvole,pa nek bude i 2 i po mjeseca...nema veze,ne zuri nam se toliko...ali do kraja ljeta planiramo useljenje ako sve bude kako treba da kucnem u drvo...kuc,kuc...
Nama su majstori rekli da poslije temelja ,15 radnih dana -prva ploca,15 rd druga ploca,i eto ne znam koliko treba za krov...materijal sav unaprijed kupljen,i tako....

Inace nas je temelj kostao 3 000 e,ali sutra mogu 5 spratova napravit,e sad to je stvar izbora...za gradnju ne stedimo...
 
Inace smo ja i mm godinu dana visili po netu,i razgovarali sa nekim firmama za montazne kuce...ne kazem da nije dobro,naprotiv...ali kako sam razumjela ne moze se nadograditi,npr sprat...Samo svako hvali svoje,pa bez ljutnje zadovoljni kupcu...;):)
 
Azbest se nalazi u laminatu, linoleumu, koriscen je za fasade, klimi, na putevima...itd... pretrazi na google... da ne prepisujem...

LAMINATU?? KO TE TERA DA STAVIS LAMINAT? Ja u mk imam samo brodski pod. KAKAV LINOLEUM?? GDE SI TO VIDELA? JEL TO ONO STO DECA REZU NA LIKOVNOM? STA TI JE KLIMI??!! NA PUTEVIMA??!! JA U KUCI NEMAM NIKAKVE PUTEVE!! MOZDA TI ZNAS NEKOG KO IMA...
 
Ja bih rekla da si dosao ovdje da se svadjas,miiiiislim ti drcni konstantni odgovori....smajli pokazuje da se zezam....ali vidim da je sa tobom vrrrrlo tesko razgovarati....i na svaki nas post ovdje odgovorio si sa nekom ironijom....izvini ,molim te...necu se vise pojavljivati....cao...
 
ne mogu da verujem da ste (moderatori) spojili moju temu sa vec postojecom temom od pre dve godine. Ja sam namerno pokrenuo nov topic sa jasnom naznakom -iskustva- da bih posle dve godine zivota u takvoj kuci preneo ista onima koji imaju iste planove, a ne da otvaram besmislenu raspravu sa "ekspertima" koji su "culi" i "citali"


Види, тема је о монтажним кућама, је л' тако?
Пракса на овом форуму је да се теме са истом тематиком спајају, јер нема потребе да постоје две теме о монтажним кућама.
А на њима има право да пише СВАКО!
 
Види, тема је о монтажним кућама, је л' тако?
Пракса на овом форуму је да се теме са истом тематиком спајају, јер нема потребе да постоје две теме о монтажним кућама.
А на њима има право да пише СВАКО!

Ne znam onda zasto imate STO tema o Zoranu Djindjicu ili Vojislavu Kostunici..."moderator" ne znaci "siledzija". Ako sad neko pokrene temu, recimo "ljubav i sex u montaznoj kuci", nemoj molim te da je prihevtas ovde!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top