MONTAZNE KUCE-iskustva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mada koliko znam te montazne ne mozes svuda bas da stavljas,tj ne mozes da dobijes dozvolu da je montiras u gradu.E sad ne znam da li Jajinci spadaju u to.Brat od mog zeta je uzeo montaznu ali na Altini za tamo je mogao da dobije dozvolu.On je uradio temelj i to je bio njegov deo posla oko same gradnje.
 
meni su ova betonska chudesa najdrazha...pomalo ko ono supermenovo gnezdo...i obavezno da napravish za sina !...oba !...jooooj shto to volim dvorishte i jedna stara qtja i jedna nova za potomke...chak mozhesh videti dvorishta sa 3 qtje sve 3 iz razlichitog doba...od ognjishta do grejanja na plin!...ko neka postavka...al shteta neretko srushe stare qtje...ne znam to porodica i kao malogradjanstvo to je sve nako...mislim posrnuo je zapad pogledaj ga...smucaju se ped.eri i narkomani legalizuju svashta chak i oni pedofili imaju!...decu odgaja televizija i sve je naopako...al jbte gadno je i to kao svi narashtaji u jednoj avliji...potreban je kompromis !...mada dobro je kad recimo baba chuva dete meni je to bolje od ovdanishta...ok mozhda u nekim godinama nije al na pochetq super je babe ih vode na pijac!!..nekako lepo je to da deca ne budu asocijalna il shta god...al kao da odrastaju u uzgajalishtima!!...a ne smesh da ih pustish napolje jer napolju je droga i kriminal i kojeshta...a koliko mogu da se druzhe u tim odgajalishtima i da se formiraju to je pitanje...upoznao sam jednu majq iz australije advokat izgleda kao brrr sa plakata...al znash koji fazon pre tje da potroshi 15sati u shopingu nego 3 sa decom i sad kritiqju je babe kao samo gledaju crtatje ovo ono...fora je shto ona to uoptje ne kapira kao loshe...shta ima veze gledaju tv nisu napolju ne drogiraju se...
 
Ima li jos poznavaoca ove teme?
Nije mi bas mnogo jasno,osim da u Ivanjici osim Spika ima jos 3 ili cetiri firme koje se bave pravljenjem ili ti sklapanjem ovih kuca.
Ja bih je postavila na selu,totalno neurbanom,gde niko ni nema legalizovan objekat iz komslikuka.
Citajuci o ovim kucama vidim da je neophodna dozvola od nadlezne instucije.Ovo selo gde bih ja locirala pomenuti objekat pripada opstini B.Basta i vec vidim dugogodisnju situaciju pribavljanja dozvole za izgradnju.
Ima li poznavaoca ove problematile,da li je bas neophodna dozvola?
 
Opet ja..Nisam bas zadovoljna onim sto sam cula od jedne firme za pravljenje ovih montaznih kuca.Kuca od 40m kostala bi me 15 500eura po sistemu kljuc u ruke,sto ukljucuje i njihovu izgradnju temelja.Ono sto me je malo razocaralo jeste dodatnih 1500 eura koje mi traze za smestaj i hranu radnika,njih ukupno 4 koji bi montirali kucu.
Da li neko zna neku firmu koja pravi brvnare,po istom sistemu?Trazih na netu,ali ih samo ima u C.Gori i u Bosni.
 
bionic sleeper:
da li je neko imao iskustva sa montaznim kucama?
da li se isplate i koliko su jeftinije od "pravih"?

ne bi bilo loshe ni struchno mishljenje nekog arhitekte....

"TIM-PROMET" d.o.o. - Ivanjica


Sta da ti kazem nisu lose. Cene se krecu od 6000 do 20000 evrica, zavisi od kvadrature. U cenu nije uracunata izgradnja temelja, koji si u obavezi da uradis.
PS Nisam arhitekta, ali da pokusam da ti pomognem ! :D
 
Ja i mm smo razmisljali o takvoj opciji,ali odlucili smo se ipak za gradnju...zida se uveliko kuca nasih snova...:)
Ne znam...vidjela sam da stvarno ima lijep izbor,ali preracuni su rekli da je ipak jeftinije zidanje,a ako cemo pravo zidana kuca ima mnogo vise kvaliteta...
 
sto se tice proracuna i predracuna, sve sam to i ja prosao. Jako mi je danas smesno kada cujem da je zidana kuca jeftinija. Mnogi su moji poznanici naporedo sa mnom poceli da zidaju, ja vec dve godine uzivam u svojoj kucici, a niko od njih jos nije zavrsio. Ozidati kucu i staviti je pod krov je bukvalno samo 30% posla. Svi planiraju: sam cu ovo, ono, a pare se izvuku usput na razne pratece gluposti koje niko i ne stavlja u predracun. Treba pitati gradjevinsku firmu koliko kosta kljuc u ruke sa temeljima i projektom, i bez ikakvih gajbi piva, prasica itd., i moze li 100 m2 da bude gotovo za mesec dana, a da se investitor ne pojavljuje...bas me zanima njihov odgovor. To u slucaju montazne kuce kosta 300-330 eur po m2. I DA SE NE ZABORAVI!!! U predracun obavezno staviti komplet DEMIT fasadu, samo cigla ili blok ne dolaze u obzir (montazne kuce inace imaju i komplet knauf gips na zidovima i plafonima). To temu skrece na odgovor na ovo drugo pitanje: TERMICKA IZOLACIJA - sta reci, nismo kuci 3 dana (napolju decembarski mraz), a kad dodjemo malim kaloriferom zagrejemo dnevni boravak za 10 minuta. Inace se grejemo na TA peci - nikad nismo usli u crvenu zonu i pored toga sto zbog dvoje male dece masine za ves i sudove, kao i bojler i sporet rade vrlo cesto. ZVUCNA IZOLACIJA - prosto ne mogu da verujem vise koliko ljudi papagajski ponavljaju neke klisee - kao, znate, losa je zvucna izolacija... odakle im te gluposti?
 
Po projektu nasa kuca ima 190 kv,poceli smo sa gradnjom prije mjesec dana,zbog vremenskih prilika nismo daleko odmakli ali gruba gradnja se zavrsava(pod krov) za nekih mjesec i po...nasi planovi za sada su useljenje do kraja ljeta...tacno da zidana kuca iziskuje vise vremena,ali koliko se razumijem i za montazne je potrebno imati temelj,pa i to iziskuje neko vrijeme...sto se tice hrane,majstori sami sebi obezbjedjuju,takav je dogovor,nase je ako hocemo nesto da posluzimo sto je normala...
Kljuc u ruke najjeftije je 250 e po kv,s tim ko zna kakvim materijalom rade...mi radimo sa svim ekstra kvalitetnim,i bice sve po najvisem standardu,tako sto sami kupujemo i biramo...Montazne kuce kljuc u ruke su u prosjeku od 250 do 400 e po kv,bez temelja.
Radicemo izolacije,parno grijanje,imacemo sve sto je potrebno,raspored kakav zelim,i osnovno i malo luksuza...
Ne kazem sve iam svoje prednosti i mane,ali malo vise prednosti ima zidana kuca...:)
 
ne mogu da verujem da ste (moderatori) spojili moju temu sa vec postojecom temom od pre dve godine. Ja sam namerno pokrenuo nov topic sa jasnom naznakom -iskustva- da bih posle dve godine zivota u takvoj kuci preneo ista onima koji imaju iste planove, a ne da otvaram besmislenu raspravu sa "ekspertima" koji su "culi" i "citali"
 
Ja sam gledao neke montažne, matična firma je iz Hrvatske, ali ima predstavništvo i u Republici Srpskoj. Koliko sam shvatio većina ih kupuje slične materijale koje ugrađuju u kuću (izolacija, instalacije) što u mom slučaju znači da bih to želio tačno precizirati, znači nemora švapski kabl, ali neću ni turski itd. Cijena mi se dopala i iznosi nekih 260e po kvadratu, e problem je što mi se većina modela ne sviđa već bi ja želio nešto drugo - malo da izmjenim e tu mislim da bi me rebnuli. Temelj mislim da nije problem i da se riješi za 1.000-1500 e. Ja želim da budem na radilištu, a ako nemate vremena predlažem da angažujete nekoga kao nadzor.
 
Mi se jos uvek razmisljamo da li gradnja ciglom ili montazna(culi smo da imaju neke dobre laminatne iz Nemacke), cak bi nas ta montazna izasla skuplje od obicne... mada sam ja za ciglu, jer sve te montazne u sebi sadrze azbest, koji je (citah ovde na netu) 100% kancerogen... znam da je milion stvari kancerogeno ali ipak...
TASKA: mi planiramo kucu od 200-tinjak kv, pa me zanima kako tako brzo sagradiste? Samo dva ipo meseca? Jel ti mislis da ce ti za to vreme odraditi i parket, prozore, fasadu, unutrasnje krecenje, plocice, itd...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top