MONTAZNE KUCE-iskustva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo slika moje kuce, slike su od letos, kao sto rekoh zivimo u njoj 4 godine i nista joj ne fali, jos uvek je kao nova

cokla nikako da dodje na red :)

kostala me je te 2005 godine 19000 EUR kljuc u ruke sa temeljom, sa svojih 70 m2

na jednoj slici mozete u pozadini videti jednu zidanunikadazavrsenu "kucu" zapocetu pre 15 godina

takodje na slikama mozete videti obe TA peci od 4 kWh koje cu bas sad da ukljucim na dvojku :) (stigla je jeftina struja, pomeren mi je uklopni sat)
Ima vec godina kako zivim u montaznoj kuci. Koga interesuju moja iskustva neka kaze ovde. Mogu slobodno da kazem da sam izabrao najboljeg Ivanjickog proizvodjaca. Sve o njima je na sajtu

www.merkur2.com .

z:) zadovoljni kupce, nesto ne razunem, u svom blogu, u maju 2008, navodis da si 2 godine u svojoj montaznoj kuci, a sada da si 4 god u istoj....mislim, gde se dede godinica ?
Drugo, navodis 2006 u prvoj temi , da si kupio kucu Ivanjickog proizvodjaca, a sad se otvara link proizvodjaca iz KG ?
Takodje me interesuje, jesi li nasao ikakve zamerke, zaista je neverovatno da si bas potpunozadovoljnikupac ?
 
Poslednja izmena:
Bravo,za te pare se isplati,jedino da ne cekas godinu dana.:zpozdrav:
Ma kakva cokla,to je najmanji problem

izgradnja temelja - 3 dana (radila lokalna firma)

montaza objekta - 4 dana (radio proizvodjac montaznih kuca iz ivanjice)
molerski radovi, fasada i krecenje unutra - 4 dana (radio proizvodjac montaznih kuca iz ivanjice)
podovi i elektroinstalacije - 3 dana (radio proizvodjac montaznih kuca iz ivanjice)

instalacija vode, keramike i sanitarija (ja angazovao lokalne "majstore") - 2 meseca!

sve u svemu, za tri meseca kuca je bila spremna za useljenje, vidi se ko mi je ukrao najvise vremena.
 
z:) zadovoljni kupce, nesto ne razunem, u svom blogu, u maju 2008, navodis da si 2 godine u svojoj montaznoj kuci, a sada da si 4 god u istoj....mislim, gde se dede godinica ?
Drugo, navodis 2006 u prvoj temi , da si kupio kucu Ivanjickog proizvodjaca, a sad se otvara link proizvodjaca iz KG ?
Takodje me interesuje, jesi li nasao ikakve zamerke, zaista je neverovatno da si bas potpunozadovoljnikupac ?

u periodu leto 2005. - leto 2006. u kucu smo dolazili samo povremeno zato sto nam je falilo 400m puta. te zime je temperatura nocu silazila i do -20C a voda u kupatilu nije nijednom zaledila iako u kuci nije bilo nikakvog grejanja (cevi za vodu su plasticne i razvedene su po plocicama), inace kuca se nalazi na teskoj vetrometini, iza mene je kilometar brisanog prostora.

taj sajt je preprodat, novi sajt firme koja je meni radila je http://www.ivakuce.com

zamerki je naravno bilo, i par naknadnih korekcija tipa "da nije to malo ukrivo?", ali nista strasno, priznali su mi nakon dve godine i to da krovnu konstrukciju nisu naprskali zizolom pa sam se ja par puta peo na tavan sa prskalicom i gas-maskom, ali ybg, bio sam skoro u ovsistu i gledao kucu radoja domanovica, pravljena je od drveta i pecenog blata i svu je zizak izbusio, pa stoji 200 godina.
 
u periodu leto 2005. - leto 2006. u kucu smo dolazili samo povremeno zato sto nam je falilo 400m puta. te zime je temperatura nocu silazila i do -20C a voda u kupatilu nije nijednom zaledila iako u kuci nije bilo nikakvog grejanja (cevi za vodu su plasticne i razvedene su po plocicama), inace kuca se nalazi na teskoj vetrometini, iza mene je kilometar brisanog prostora.

taj sajt je preprodat, novi sajt firme koja je meni radila je http://www.ivakuce.com

zamerki je naravno bilo, i par naknadnih korekcija tipa "da nije to malo ukrivo?", ali nista strasno, priznali su mi nakon dve godine i to da krovnu konstrukciju nisu naprskali zizolom pa sam se ja par puta peo na tavan sa prskalicom i gas-maskom, ali ybg, bio sam skoro u ovsistu i gledao kucu radoja domanovica, pravljena je od drveta i pecenog blata i svu je zizak izbusio, pa stoji 200 godina.

Hvala na iscrpnom odgovoru, uzivajte u svojoj kucici iz snova. :zpozdrav:
 
Te kuce dolaze sa garancijom od 100 godina, znaci da ni mi niti nasa deca ne mogu doziveti da istekne.
Ja sam kucu klasicno zidala, ali samo zato sto nikada nisam imala dovoljno novca na gomili, pa sam morala malo po malo, inace bih olaksala sebi i odradila to u kracem roku.
A istina je da se mora biti prisutan, stagod ko pricao o 21. veku i profesionalcima, jer majstori su majstori i uvek se nesto desi (slavlje, idemo kuci ranije, ajd sednemo i popijemo pivo, dva, tri, pet, ukrademo malo eksera, pa jos malo necega, nismo dobro videli pa smo cev povukli krivim putem...). To je prosto tako.
 
Da li neko ima iskustva sa ovom firmom http://www.brvnare.rs/pages/brvnare.html i kućama koje oni prave?

Više puta, i zimi i leti, spavala sam u tim brvnarama na Komovima (eko-kamp Andrejevica) i izuzetno mi se dopadaju. Bile su tople (zimi) a prijatne leti (premda na toj visini i nema sparine). Međutim, 2-3 dana nisu dovoljna da procenim koliko su zaista dobre, pa ako neko može da mi pomogne svojim iskustvom ili sugestijama...

I da, molim one koji o drvenim kućama misle loše samo na osnovu onoga što su čuli/pročitali da mi ne odgovaraju, zanimaju me isključivo lična iskustva onih koji u sličnim kućama žive.
 
Prosli vikend sam provela na Avali, u kuci, montaznoj , postavljenoj 1989, Marles, planinski tip, na sprat, ljudi koji tu zive, moj brat sa porodicom, imaju samo reci hvale. Posebno je vazno sto je ''ususkana'', greju se vrlo jeftino, e sad, Marles je za nas, jos uvek preskup..
http://www.mca.si/fsi/mca/2008_mca/marles/marles_eco.html
zato sam nasla jedan zanimljiv link, mislim da je popis svih proizvodjaca Montaznih kuca u Srbiji :
http://www.montazneidrvenekuce.info..._ab__popis_Srbija/tmk_-_ab__popis_srbija.html
 
Poslednja izmena:
Prosli vikend sam provela na Avali, u kuci, montaznoj , postavljenoj 1989, Marles, planinski tip, na sprat, ljudi koji tu zive, moj brat sa porodicom, imaju samo reci hvale. Posebno je vazno sto je ''ususkana'', greju se vrlo jeftino, e sad, Marles je za nas, jos uvek preskup..
http://www.mca.si/fsi/mca/2008_mca/marles/marles_eco.html
zato sam nasla jedan zanimljiv link, mislim da je popis svih proizvodjaca Montaznih kuca u Srbiji :
http://www.montazneidrvenekuce.info..._ab__popis_Srbija/tmk_-_ab__popis_srbija.html

Eh, Marles je Marles i verujem da kvalitet opravdava visoku cenu.
Priznajem, bio sam ubeđen da sam proučio sve na internetu, u vezi montažnih kuća, bar što se tiče "regiona". Ali sam, srećom, demantovan sa: www.montazneidrvenekuce.info. Hvala.
Ipak, mnogobrojne prezentacije na internetu ne mogu da zamene iskustva uživo, a upravo je problem moj utisak: da su prodavci-graditelji montažnih kuća dosta komotni i ne zainteresovani. Voleo bih da me neko demantuje svojim iskustvom.
 
Eh, Marles je Marles i verujem da kvalitet opravdava visoku cenu.
Priznajem, bio sam ubeđen da sam proučio sve na internetu, u vezi montažnih kuća, bar što se tiče "regiona". Ali sam, srećom, demantovan sa: www.montazneidrvenekuce.info. Hvala.
Ipak, mnogobrojne prezentacije na internetu ne mogu da zamene iskustva uživo, a upravo je problem moj utisak: da su prodavci-graditelji montažnih kuća dosta komotni i ne zainteresovani. Voleo bih da me neko demantuje svojim iskustvom.
Ovo je na zalost i moj utisak, zaista bih volela da zivim u montaznoj kuci, ali...
 
Htela sam nesto da Vas pitam... Naisla sam na internetu na sledece: www.mladenovic-home.com , koji pored montaznih kuca prave takodje i zidane kuce, za ne veliku razliku u ceni... Cene zidane kuce izlazi od 270e do 350e, pa me interesuje da li zaista mislite da je to realna cena (posto meni nekako deluje jeftino za zidanu kucu), i da li je neko eventualno imao iskustva sa tim?
Unapred Vam hvala!:)
 
Sa velikim interesovanjem pratim diskusiju o montaznim kucama. Vec decenijama zivim u jednoj od vodecih zapadnih zemalja i aktivno ucestvujem u gradjenju i usavrsavanju modernih tehnologija. Interesantno je citati komentare i misljenja.
Iskustva u montaznoj gradnji su u takozvanim razvijenim zemljama jako duga. U vremenu kada je tema globalnog zagrevanja planete i skakanje cena energije, montazna gradnja je samo kod nas diskutabilna.
Vecina modernih stedljivih kuca je na zapadu napravljeno na tom pricipu. U Berlin-u je 2008.-e prva sedmospratnica napravljena.
Problem nase zemlje je: da nam je najvaznija kupovna cena.
Na nasem podneblju (bivsa Juga), su jedino Slovenci na tom polju u koraku sa zapadom.
Tesko je jednom laiku objasniti sta je bitno u gradnji masivne ili montazne gradnje (ovo nije misljeno kao uvreda) kada tu ni strucnjaci nisu istog misljenja.
Na propustima i greskama se uci. Sama montazna gradnja postoji vekovima i ne samo u Americi vec i u Evropi. Danas imamo tehnickih mogucnosti napraviti kuce koje ispunjavaju najstrozije norme (mi ih nazalost nemamo). Materijale koje imamo na nasem trzistu su se vec pre 20 godina izgubile sa zapadnog trzista jer ne ispunjavaju danasnje norme.
Moj problem je bio, kada sam pre kratkog vremena pravio tu "montaznu kucu". da sve sto sam trazio, nisam mogao dobiti (bolje je biti laik). Morao sam vecinu uvesti.
Nasi proizvodjaci montaznih kuca ne ispunjavaju moje prohteve ali "koliko para,toliko muzike". U svakom slucaju, bolje su od nase tvrde gradnje, bar one koje sam video.
 
Bolje je ono sto covek moze sebi da dozvoli!
Na zapadu traje gradnja kuce od planiranja do useljenja maximalno godinu dana, kod nas se grade decenijama. U dogledno vreme cemo imati kontrolu kvaliteta, propise za gradnju i drugaciju svest pa ce nam sve biti lakse.
 
Bolje je ono sto covek moze sebi da dozvoli!
Na zapadu traje gradnja kuce od planiranja do useljenja maximalno godinu dana, kod nas se grade decenijama. U dogledno vreme cemo imati kontrolu kvaliteta, propise za gradnju i drugaciju svest pa ce nam sve biti lakse.

Nadamo se, svi mi ljubitelji ''lakih'' kuca.

Moram da primetim Mirkovu opasku, i verujem mu...ali...
Ne verujem da misli na zidane kuce kao kod nas:
glomazne , nikad zavrsene visespratnice stila ''nek crkne komsija'' ,
bez izolacije ili fasade, infrastrukture, kanalizacije,
s kupatilima sa ''talijanskim'' plocicama'' koja uglavnom sluze za ukras, kuce u kojima se na kraju zivi u 1 ( jednoj ) prostoriji.
Cisto sumnjam da su ljudi igde na svetu ''burzuji'' kao ''mi, pa da dizu kuce u kojima ne mogu normalno da zive :confused:
 
Nije lako predrasude odkloniti. Svi mi imamo neke u nama, svesno ili nesvesno.
Velicina lezi u sposobnosti nekoga saslusati, njegovo znanje i iskustvo objektivno oceniti. U mnostvu savetnika je mudrost-rece mudri Solomun.
Milioni kuca u zapadnoj evropi su montazne kuce. Sa novim propisima njihov broj sve vise raste. Diskusije o trajnosti i izdrzljivosti ce jos dugo trajati kod nas. Kada budemo dobili uskladjene propise sa EU bice zavrseno sa debatom. Kvalitet zivota znaci: u zdrava cetiri zida brzo i bezbrizno ziveti!
 
Lako je bacati kamenje na firme. Zbog malog procenta neserioznih firmi, ne mozemo sve svrstati u jednu korpu. Uostalom, doo, GmbH, Ltd itd. imaju isto znacenje, i u celom svetu su zastupljene.
Zalosno je da u nasoj zemlji nemamo adekvatne zakone koji bi stitili obostrane interese.
Monotono pljuvanje po jednoj vrsti gradnje ne umanjuje vrednost nje, vec govori o neupucenosti i nepoznavanju onih koji kritikuju. Diskutovati o necemu gde nisam dovoljno upucen(obrazovan), moze se razumeti, svi imamo svoje misljenje i pravo na to,ali saslusati, informisati, razmisliti je vazno. Kako je moj otac, deda ili neko "vazan" u mom zivotu gradio, nije argumentacija koju neko ozbiljan moze prihvatiti.
U nasoj zemlji se gradi (mislim na manje objekte) totalno nekvalifikovano, bez osnovnog znanja i sa samoukim strucnjacima (crnotravcima) i zato imamo to sto imamo. Nemamo propise, kontrole, norme i sve ostalo vazno za kvalitetno i dugovecno.
Ne zelim nikoga vredjati, posebno ne navedene "crnotravce" jer sam to uzeo samo kao primer najcesce koriscen u zargonu kod nas. Problem lezi u neznanju materije; jedna "mala" greska od starta gradnje, najcesce kosta gradioca dozivotnog problema sa vlagom i sto se dalje napreduje, dodatnim problemima.
Ne zelim biti naporan niti popovati, ali mi puno stvari smeta, posebno kada se tera neki inat ili kako se to vec zove?...
 
Govorimo o Srbiji,da ne idemo u svet zato sto smo daleko od njega.
Da bi kod nas gradio montaznu kucu,sve ti treba kao i za klasicnu gradnju.Kompletna administracija i prikljucci,da ne nabrajam.I temelj,to je klasika.I u cemu se razlikuje montazna onda.Samo u zidovima i ploci,govorimo o niskogradnji,npr.prizemna kuca od 100m2.
Nema nikakve razlike u ceni,kakvu izolaciju stavis na bilo kojoj gradnji,takvu kucu i dobijes,tu nema nikakve razlike.
Sta sa montaznom kucom u slucaju nepogode,olujnih vetrova,poplava...o pozaru da ne govorim,za 10 minuta ostane samo temelj,mozes da postavis na njega samo sator,ali nemas ni stolicu,nista...samo pepeo.Zemlja je planeta insekata,nema zastite od njih u montaznoj gradnji,kao i od vlage,iskrivi se k`o gudalo pa isusuj koliko hoces.Kvalitet gradnje je za sve u Srbiji los,ali kad "baraku" jos dodatno isfuserises dobijes losu baraku,nista vise.
Razumem one koji trguju montaznim kucama,pa jos ovde reklamiraju svoju robu besplatno.Ne razumem one koji nasednu na tako jeftin trik.Kod nas je kuca kapitalni objekat koji se tesko gradi,ljudi su slabog imovnog stanja,ne gradi se kuca samo za sebe,za jednu generaciju,kad gradis mislis i na svoju decu.Zato ne treba gledati USA,Kanadu,Australiju...gde porodice menjaju drzave kao konfete,sele se,preseljavaju,nismo mi na tom nivou.Videla zaba da se konj potkiva pa digla nogu i ona,bas mi na to lici ova polemika.:D
 
Govorimo o Srbiji,da ne idemo u svet zato sto smo daleko od njega.
Da bi kod nas gradio montaznu kucu,sve ti treba kao i za klasicnu gradnju.Kompletna administracija i prikljucci,da ne nabrajam.I temelj,to je klasika.I u cemu se razlikuje montazna onda.Samo u zidovima i ploci,govorimo o niskogradnji,npr.prizemna kuca od 100m2.
Nema nikakve razlike u ceni,kakvu izolaciju stavis na bilo kojoj gradnji,takvu kucu i dobijes,tu nema nikakve razlike.
Sta sa montaznom kucom u slucaju nepogode,olujnih vetrova,poplava...o pozaru da ne govorim,za 10 minuta ostane samo temelj,mozes da postavis na njega samo sator,ali nemas ni stolicu,nista...samo pepeo.Zemlja je planeta insekata,nema zastite od njih u montaznoj gradnji,kao i od vlage,iskrivi se k`o gudalo pa isusuj koliko hoces.Kvalitet gradnje je za sve u Srbiji los,ali kad "baraku" jos dodatno isfuserises dobijes losu baraku,nista vise.
Razumem one koji trguju montaznim kucama,pa jos ovde reklamiraju svoju robu besplatno.Ne razumem one koji nasednu na tako jeftin trik.Kod nas je kuca kapitalni objekat koji se tesko gradi,ljudi su slabog imovnog stanja,ne gradi se kuca samo za sebe,za jednu generaciju,kad gradis mislis i na svoju decu.Zato ne treba gledati USA,Kanadu,Australiju...gde porodice menjaju drzave kao konfete,sele se,preseljavaju,nismo mi na tom nivou.Videla zaba da se konj potkiva pa digla nogu i ona,bas mi na to lici ova polemika.:D

Znas Mirko_212 , ja mislim da je vreme da , (ako se vec kao busamo da zelimo u EU)
ako nista drugo, mozemo poceti da postujemo standarde te iste EU u gradnji.:cool:
I dalje mogu da nabrojim , ali bukvalno na stotine '' tvrdo zidanih'' kuca koje su takav fush, u kojima se oseca memla, koje su zapaljive...i td ...i , koje se NIKAD, ali NIKAD, ne dovrse :dash:
Kad sam pocela da razmisljam u kakvoj kuci bih zelela da zivim, prva asocijacija mi je bila: ''ususkani dom'' , a , da ne pricam u kakvim sam tzv ''zidanim'' objektima :confused: boravila, i zivela...I FUSERAJ o kom Ti pricas je zastupljen u istoj meri u obe varijante gradnje. :cool:, bas iz razloga koje si naveo : siromastvo, a, iz iste prisliljenost zajednickog ''zivota'' vise generacija :dash:
 
Да могу да бирам, увек бих пре изабрао зидану кућу, него монтажну. Зидане много лепше изгледају и многу су квалитетније. То је мој укус и моје мишљење. Значи зидана кућа са сендвич зидом, без ниског/високог поткровља, поготово не спрат. Максимално уградити топлинске изолације, ставити фасаду. Прозори обавезно старински, дрвени, не ПВЦ.
Дакле, мања кућа али максимално сређена.
 
Да могу да бирам, увек бих пре изабрао зидану кућу, него монтажну. Зидане много лепше изгледају и многу су квалитетније. То је мој укус и моје мишљење. Значи зидана кућа са сендвич зидом, без ниског/високог поткровља, поготово не спрат. Максимално уградити топлинске изолације, ставити фасаду. Прозори обавезно старински, дрвени, не ПВЦ.
Дакле, мања кућа али максимално сређена.

To je odlicna varijanta, mozda i najbolja :cool:
Ali...verujte da postoje ljudi koji vole da zive u montaznim kucama,
i mislim da tema nije o tome sta je ''bolje'' :dash:
Neko vise voli corbast pasulj, a neko Prebranac :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top