ХОДОЧАШЋЕ ДО КОСОВА

Ilinoida

Domaćin
Poruka
4.843



КОСОВСКА МИТРОВИЦА - „У Србији се најбоље осећам у Косовској Митровици! Позивам све Србе да дођу, да подрже своју браћу у Митровици, а сам ћу с бајкерима и рокерима већ за Ђурђевдан доћи поново на ђурђевданско ходочашће. Само, бојим се да од тога не настане ђурђевдански хајдучки састанак, јер ће ми се придружити и армија српских навијача. За Видовдан такође организујемо марш, ходочашће до Косовске Митровице!“

Овим речима фронтмен Рибље чорбе Бора Ђорђевић отворио је јучерашњи митинг пред неколико хиљада Срба на централном градском тргу у Косовској Митровици. Он је рецитовао своју песму „Презир“ и поручио да је то осећање које се јавља према квазидржави Косово. Скуп је организован под називом „Србија да, независно Косово никада“, а демонстранти су поручили да ће митинге организовати све док одлука о независности Косова не буде поништена.

У надахнутом говору Драгиша Миловић, председник општине Звечан, подсетио је да, и поред притисака и уцена које долазе са Запада, око 150 земаља није признало лажну творевину Косово.

- Поштоваћемо Резолуцију 1244, сарађиваћемо с Кфором и Унмиком да бисмо сачували мир и стабилност. Сви проблеми морају се решавати мирно и у разговору Београда и Унмика. Одавде поручујем званичном Београду да у ЕУ треба да уђе целовита Србија с Косовом и Метохијом. Тражим да се 11. маја избори у Покрајини организују на свим нивоима како би Срби добили своје легитимне представнике - рекао је Миловић.

Са скупа у Косовској Митровици поручено је да ће Срби сарађивати са регионалним администратором Унмика Џералдом Галучијем, јер је он једини рекао да се силом не могу наметнути политичка решења, већ се може дестабилизовати ситуација. Албанци су, након Галучијевог извештаја у ком критикује полицију Унмика због сукоба са српским демонстрантима 17. марта у северној Митровици, рекли да више неће сарађивати с Галучијем.

Протест грађана у северној Митровици протекао је без инцидената, а следећи митинг биће одржан 8. априла.

ПРЕЗИР

У овом времену имам статус стоке,
траже да будем онај који клечи,
и да, у ствари, певам караоке,
туђу музику и туђе речи.
Презир почиње када све схватиш,
и када смрад до тебе допре,
пожуриш да своје рачуне платиш,
и да депонију напустиш што пре.
Ђаво са црвено-црним плаштом,
слободно шета рајском баштом,
опет су трговци испред храма,
много зле крви је међу нама.
Свет се променио, све Јуда до Јуде,
олош намеће своје идеје,
и видим лажне и бивше људе,
камелеоне и фарисеје.
Пилати перу крваве руке,
за зверства пронађу оправдање,
почињем да се смејем од муке,
мозак је добио месечно прање.
Себичан, бахат и малоуман,
по свету прави русвај грдан,
сотона тврди да је хуман,
и да је анђео милосрдан.
И нож из леђа поново вадим,
нада је смењена разочарањем,
по ко зна који пут то радим.
без трунке мржње са презрењем.
Презир почиње када све схватиш,
и када смрад до тебе допре,
пожуриш да своје рачуне платиш,
и да депонију напустиш што пре."

СВАКА ЧАСТ БОРИ !!! :ok::D
 
Od Vojvvoda do Hadzija Kosmetskih put je dugacak ! Najke zuljaju, zega je tu kako odoliti MB pivu ?

Док ти се хваташ на "трун у оку брата својега", док у сопственом не видиш балван, неко иде на Косово не због патика и пива него због тога што Легенда не да да Косово оде у легенду!
 
I onda neko kaže da DSS ne organizuje nemire. :thumbdown: Da, da, verovatno će čovek sa Islanda, koji samo što je stigao u Srbiju, poverovati u to. Bori će se pridružiti "armija srpskih navijača"?? Za koga će navijati, pitam se samo. Za Srbe s Kosova, verovatno, a uzvikivaće neke ružne parole UNMIK-u i KFOR-u. Bože dragi, koga oni prave ludim? One nesrećnike na Kosovu ili nas po Srbiji, ili su oni bez pameti, ili su plaćeni da organizuju Srbe da idu da ginu....?????
 
golube imas li nesto svoje za biznis, nemoj ti one baba Smiljine livade, to sam ja odavno batalio..

а имаш ли ти нешто паметније да пишеш ?

п.с. Кад смо већ код ливада....увек су ми лепше и милије српске ливаде него америчка зелена трава....и глупи американци и њихове "послушне бизнис слуге"!!!

јел сад јасно ? Ajде прекини да ми спамујеш тему :spam:
 
Док ти се хваташ на "трун у оку брата својега", док у сопственом не видиш балван, неко иде на Косово не због патика и пива него због тога што Легенда не да да Косово оде у легенду!

Nepopravljivi alkos i luzer od koga su zena i deca njegova digli ruke.
 
I onda neko kaže da DSS ne organizuje nemire. :thumbdown: Da, da, verovatno će čovek sa Islanda, koji samo što je stigao u Srbiju, poverovati u to. Bori će se pridružiti "armija srpskih navijača"?? Za koga će navijati, pitam se samo. Za Srbe s Kosova, verovatno, a uzvikivaće neke ružne parole UNMIK-u i KFOR-u. Bože dragi, koga oni prave ludim? One nesrećnike na Kosovu ili nas po Srbiji, ili su oni bez pameti, ili su plaćeni da organizuju Srbe da idu da ginu....?????

Да се разумемо, ја нисам ни у једној странци, али они што ме нервира је то што се се непрекидно подмећу лажи и блати један човек, без икакве потребе за тим - За шта год се у Србији деси "Крив је Коштуница"..... па ако падне нека комета на Земљу, мислим да ће рећи "Крив је Коштуница"....за све је крив Коштуница....немам коментар....
 
Elem kad smo vec kod Bore, skoro citam da je izjavio da ce prekrsiti svoj sopstveni embargo da nastupa u Sloveniji,
kaze da je ta prica vec zastarela;
more...para vrti gde burgija nece :)

bora_djordjevic.jpg
 

Back
Top