"Kosovski dodatak" nece mnogo opteretiti poreske obveznike u Srbiji?!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
"Budžet dovoljan za Srbe na Kosovu"
Beta
Beograd -- Mirko Cvetković izjavio da budžet za srpsko i nealbansko stanovništvo na Kosovu iznosi oko pola milijarde evra.

144758694147ef5ba656749162197380_extreme.jpg


Mirko Cvetković (FoNet, arhiv)
Ministar finansija Mirko Cvetković rekao je da je taj budžet dovoljan za sve koji tamo žive "ako se ispravno koristi". Cvetković je za Kažiprst B92 izrazio očekivanje da bi se preraspodelom sredstava mogao rešiti problem oko 2.000 Srba koji su napustili kosovske institucije po proglašenju nezavisnosti i sada traže da se država pobrine za njih.

On je kazao da je vlada još pre nekoliko meseci usvojila ukaz po kome će Srbi koji napuste kosovske institucije biti primljeni u odgovarajuće institucije Srbije.

Cvetković je naveo da svi Srbi na Kosovu, koji primaju plate iz budžeta Srbije, imaju i "kosovski dodatak", odnosno praktično primaju duple plate.

To bi, ocenio je Cvetković, trebalo da se primenjuje samo u enklavama jer se život na severu Kosova gotovo ne razlikuje od života u centralnoj Srbiji.

Dodao je i da postoje indikacije da neki ljudi žive van pokrajine, a pojavljuju se na Kosovu da bi podigli dve plate.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=02&nav_category=640&nav_id=292023





:arrow: :arrow:...moj komentar:
Posle direktnog finansiranja Hasima Tacija kroz otplatu njihovih dugova, mislim da je ova odluka odlazece vlade jos jedan vid pomoci novoj drzavi na balkanu.
Postavlja se pitanje koliko je svrsishodan poziv Slobodana Samardzica da srbi napuste kosovske firme i institucije gde su primali vecinom iste plate, i prebacivanje finansijskih obaveza na poreske obveznike u Srbiji, koji posle najnovijih poskupljenja moraju da finansiraju i prate i ovaj deo akcionog plana odlazece vlade :?::!:
 
...postoje idicije(akcioni plan br.6 tacka 2)
da ce se uvesti i tzv. patriotski fond ili dodatak, gde bi sve patriote dobrovoljno uplacivale za napaceni srbski narod,
tako da bi svi koji rade u kosovskim institucijama mogli da ih napuste i budu sigurni da nece ostati bez plate.
...velika je navala i nasih patriota iz dijaspore da se finansijski ukljuce u rad ovog fonda
putem SMS-a. .:)
 
nekako mi se ne veruje u ti dodaci.tako bilo i pre rat te zajam za autoput te zajam za privredni preporod te za poplavu cunami susu te za zemljotres u crnu goru a pare odose u moskvu znate kome.
moj stari rmbao po sve radne akcije u jugosaviju gradio pruge mostove domove skole putove a kad otiso da trazi kredit za svoju kucu ne dobi ga.nije bio politicki podoban.odnosno ne on nego njegov tata.
 
Паметни планови све паметније владе...
icon14.gif
Чекам само да чујем предлог да сад сви колективно себи пуцамо у колено, и да тиме демонстрирамо како нам је стало до Косова...



Nesto slicno smo i uradili onomad na mitingu "Kosovo je Srbija u Beogradu.
Jasno, odlucno i prkosno smo porucili zapadu: " ne mozete bre vi toliko da nam skracujete drzavu, koliko mi mozemo posle toga da razrusimo Beograd". ;)
 
Srbi koji žive na KiM uglavnom se bave poljoprivredom i njima je država Srbija zagarantovala otkup svih poljoprivrednih proizvoda koje proizvedu.To je odlična stvar koju je vlada uradila i to apsloutno podržavam.Za ovaj dodatak nisam jer ide po džepu građana Srbije a država bi mogla da nađe nekog domaćeg ili stranog investitora da napravi neku fabriku gde bi zaposlili naše ljude na KiM pa bi imali i platu i građani Srbije ne bi bili bespotrebno dodatno oporezovani...........
 
Jel ti mislis da je Kosmet neka varosica ili sta? Kako bi to trebalo da izgleda, ta fabrika u kojoj bi radili nasi? Gde da bude?

Od poljskih radova nema nista jer Siptari pucaju po njima kad izadju na njivu.

Npr. u Severnoj Kosovskoj Mitrovici na delu zemljišta koji bi se odredio da bude industrijska zona...............Zašto da ne? A što se tiče poljskih radova ako je tako kao što ti kažeš pa od čega onda živi dole naš narod, a genije?
 
Moja komshinica je po profesiji sa lekar-pedijatar...doshla sa Kosova...preko reda je zaposlena u Domu Zdravlja...prima platu kod nas...punu...50.000 i neshto dinara...a prima i punu platu u Kosovskoj Mitrovici...identichna suma...jedino shto svaki mesec ode na dan-dva dole...da se vidi da "zhivi" na Kosovu...
E, kada jedan lekar to sebi dozvoli...shta onda ochekivati od drugih...Ja sam za apsolutno ukidanje dvostrukih plata...
ili da se svi nastanimo dole...pa kad mogu i oni shto ne bismo i mi...
 

Back
Top