Stigla ruska humanitarna pomoc. Hvala braco Rusi!

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Moskva -- Avion sa pošiljkom humanitarne pomoći koju je uputila ruska vlada sleteo je jutros na beogradski aerodrom "Nikola Tesla".
U ime Vlade Srbije, pošiljku za ugroženo stanovništvo na Kosovu i Metohiji dočekao je ministar za KiM Slobodan Samardžić. On je rekao da ovaj čin predstavlja pomoć u materijalnom i u moralnom smislu za Srbe na Kosovu. Otpravnik poslova ruske ambasade Aleksej Sokolov izrazio je uverenje da će 140 tona humanitarne pomoći, ukupne vrednosti 1,7 miliona dolara, na vreme stići do srpskog stanovništva.

Sokolov je rekao da je to samo prva etapa pomoći i da će Rusija nastaviti da pomaže Srbiji.

"Danas je veliki dan za nas jer je stigla velika humanitarna pomoć ruske države koja je dobrodošla i jako važna za egzistencijalnu situaciju i opstanak Srba na Kosmetu", rekao je Samardžić i zahvalio predstavnicima ruskog Ministarstva za vanredne situacije i civilnu odbranu, po čijem je nalogu pomoć poslata.

Danas je stigla prva isporuka od 40 tona hrane, a naredne tri koje će stizati 4, 8 i 10. aprila sastojaće se od hrane, lekova, sredstava za higijenu, medicinskog materijala i opreme za bolnice i ambulante, kazao je Samardžić.

On je kazao da je ovaj posao izuzetno efikasno izveden jer je nakon samo dve nedelje od prve inicijative ruskog ambasadora Aleksandra Aleksejeva, koji je krajem marta završio svoj mandat u Beogradu, stigao prvi deo humanitarne pomoći u Srbiju.

Pomoć će na Kosovo krenuti odmah pošto prođe carinsku proceduru i u roku od dan-dva biće distribuirana srpskim porodicama na Kosovu i Metohiji, kazao je Samardžić.

On je dodao da je za humanitarnu pomoć zadužen UMNIK i da ne očekuje probleme prilikom raspodele pomoći, koja treba da stigne do 8.300 porodica u srpskim enklavama i severnom delu Kosova.
 
ХВАЛА БРАЋО РУСИ!!!

Ја лично сам била дирнута и одушевљена са хуманитарном помоћи од Русије. Немам речи. Види се ко нас воли.

Потрошили су 1,7 милиона долара, шта рећи осим СВАКА ЧАСТ !!!

ЖИВЕЛА РУСИЈА !!! РУСИЈА - КРАСНАЈА ЗЕМЉА !!! :D:heart:

Слава Богу, Србији и Русији!!!
 
Hvala Rusima za ovu preko potrebnu pomoc.

Usput, da podsetim na proslogodisnju pomog pri gasenju pozara koji ne bi bio suzbijen da Rusi nisu poslali specijalnu avion. Ujedno, da skrenem paznju da veliki prijatelji zutih iz EU i NATO-a koji na sve strane ima aerodrome, floete i avione.. nisu poslali nikakvu pomoc za gasenje pozara. Nije ni cudo, pa nisu oni humanitarci. Oni imaju samo avione za ubijanje Srba i gradjana ove zemlje.

Hvala Rusi, necemo vam to zaboraviti.
 
ne mora i ne lupaj. pomoc ce biti podeljena preko UNMIK-a.

A čija je carina pošto u tekstu koji si naveo lepo piše da mora proći carinsku proceduru?Da nije možda carina Republike Srbije......................Ne lupaj ti pošto carina koja pripada Kosovu mora da odobri ulazak pomoći.................Znači ako vlast(carina) dozvoli pomoć će ući na Kosovo..................
 
Hvala Rusima za ovu preko potrebnu pomoc.

Usput, da podsetim na proslogodisnju pomog pri gasenju pozara koji ne bi bio suzbijen da Rusi nisu poslali specijalnu avion. Ujedno, da skrenem paznju da veliki prijatelji zutih iz EU i NATO-a koji na sve strane ima aerodrome, floete i avione.. nisu poslali nikakvu pomoc za gasenje pozara. Nije ni cudo, pa nisu oni humanitarci. Oni imaju samo avione za ubijanje Srba i gradjana ove zemlje.

Hvala Rusi, necemo vam to zaboraviti.

Да, у праву си. Чудо та "великодушна ЕУ" није помогла Србији кад су били пожари летос, а кад је у питању паљење Српских кућа бомбама и прављење гробова од кућа, не либе се да у томе учествују....
 
A čija je carina pošto u tekstu koji si naveo lepo piše da mora proći carinsku proceduru?Da nije možda carina Republike Srbije......................Ne lupaj ti pošto carina koja pripada Kosovu mora da odobri ulazak pomoći.................Znači ako vlast(carina) dozvoli pomoć će ući na Kosovo..................

nasa carina neuki covece.
 
ne znam sta ti je smesno. roba je stigla u beograd a ne na kosovo. svaka roba koja pristigne u srbiju mora proci proces carinjenja i to samardzic kaze. cim se to zavrsi nasa vlast prosledjuje robu unmiku preko kojeg ce se pomoc podeliti srbima na kosmetu.

A kako će da dođe do Srba na KiM a da ne dođe na granicu sa KiM?!?!?!Možda će da se pomoć teleportuje kao u Zvezdanim stazama?!?!?:lol::lol::lol:
 
Ahahahahahahaha........................:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:


I opet: Ahahahahahahahahahaha

Smeješ se svojoj gluposti.

Radim u špediciji na unutrašnjem carinjenju i vrlo dobro znam propise.

Avion sa humanitarnom pomoći je sleteo na beogradski aerodrom. CI Beograd će izvršiti carinjenje robe koja po našem zakonu ne podleže plaćanju nikakvih carinskih dažbina, zbog čega je potrebno prethodno izvršiti upravni postupak za svaku pojedinačnu pošiljku, čime se potvrđuje navedeni zakon. Nakon toga se vrši carinski pregled i roba se upućuje korisniku.

Nakon što roba napusti CI smatra se da je postupak uvoznog carinjenja završen.
Sad što bi i Šiptari hteli da vrše carinski postupak to je njihov problem. Rusi su jasno rekli da im to zadovoljstvo neće priuštiti.
 
Smeješ se svojoj gluposti.

Radim u špediciji na unutrašnjem carinjenju i vrlo dobro znam propise.

Avion sa humanitarnom pomoći je sleteo na beogradski aerodrom. CI Beograd će izvršiti carinjenje robe koja po našem zakonu ne podleže plaćanju nikakvih carinskih dažbina, zbog čega je potrebno prethodno izvršiti upravni postupak za svaku pojedinačnu pošiljku, čime se potvrđuje navedeni zakon. Nakon toga se vrši carinski pregled i roba se upućuje korisniku.

Nakon što roba napusti CI smatra se da je postupak uvoznog carinjenja završen.
Sad što bi i Šiptari hteli da vrše carinski postupak to je njihov problem. Rusi su jasno rekli da im to zadovoljstvo neće priuštiti.

E o tome pričam.................Videćemo šta će se desiti.................

Poenta moje priče je da će pomoć na našu žalost najverovatnije morati da prođe i carinsku proceduru nepriznatog KiM koliko god mi to ili Rusi ne želeli.................Ja takođe nisam za to da prolazi carinsku proceduru KiM da se razumemo................
 
E o tome pričam.................Videćemo šta će se desiti.................

Poenta moje priče je da će pomoć na našu žalost najverovatnije morati da prođe i carinsku proceduru nepriznatog KiM koliko god mi to ili Rusi ne želeli.................Ja takođe nisam za to da prolazi carinsku proceduru KiM da se razumemo................

Pa videćemo koliko će imati mooda da zaplene rusku pomoć kao srpske lekove.

Jedino što imaju pravo je da UNMIK izvrši pregled, napominjem pregled, a ne carinski postupak, te pošiljke na administrativnoj liniji.
 
Granica i carina nemaju uvek znak jednakosti. To bi ti kao vrli evropejac trebao da znaš.

Ne ti ćeš da mi kažeš..................Ajde genije reci ti meni kako će roba legalno ući na KiM ako se prethodno ne izvrši proces koji vrši carina?!?!?!?! Pa i u Srbiji je morala da prođe proces carine pa tek onda da ide kome treba.................Postoje 2 varijante da pomoć uđe na KiM a to je avionom ili npr. kamionima. U oba slučaja pomoć ide pravo u carinarnicu koja može biti bilo gde na teritoriji KiM pa odatle po završenom postupku carinjenja dalje kome je namenjena.....................
 

Back
Top