ZGIB - na jednoj ruci

fatcat

Ističe se
Poruka
2.748
Radi se o zgibu na jednoj ruci. Interesuju me samo konkretna iskustva od onih koji to mogu. Znaci, kako to postici, koliko vremena treba, koliko zgibova moras biti u stanju da uradis sa dve ruke i da li su te stvari uopste u vezi? I naravno moze li se tu napraviti kakva nezgodna povreda i tako to.
 
Ćaos


Ako si teži od 70 kg verovatno nikada nećeš uraditi zgib na jednoj ruci.

Postoje teorije o poprečnim presecima mišćne mase,telesne mase i td.

Ja sam kao klinac u sedmom razredu osnovne mogao dva zgiba na

jednoj ruci ( na cimaj ).Sada se bojim kada izvodim i sa dve ruke...

A pazi se i ti, naročito u fazi kada se spuštajući iz prethodnog zgiba,

kada si maksimalno rastegnut ,zapinješ za sledeći,e tada se dese povrede.
 
Hvala. Znaci spustanje je zeznuti deo. Nisam mnogo tezak, nikad nisam imao vise od 74, 75 kg. Mogu da uradim sklek na jednoj ruci i cucanj na jednoj nozi pa sam mislio da upotpunim kolekciju ovom perverzijom. Cilj mi nije izgled nego snaga, ali pre nje ipak zdravlje, tako da ako primetim neke takve probleme, batalicu. Sad medjutim vec par dana nisam bio na spravama.
Ja sam znao samo jednog lika sto je mogao da izvuce takav zgib, ali on je bio znatno drugacije gradje od mene. Bio je kao Popaj sav u rukama, a torzo uzan. Ja sam obrnut slucaj, meni su udovi tanki, a sav sam u torzu, ramenima i ledjima.
Kojim si se sportom tad bavio, mislim u sedmom razredu?
 
Ja mogu da uradim zgib na jednoj ruci.Mnogo je tesko i zeznuto,pogotovo kad se spustas zbog zglobova.Sedmi sam razred.
Pozz

N E M A Š A N S E !!!!!! ????

Ne računa se kada se drugom rukom pridržavaš za podlakticu ruke kojom se držiš za vratilo.

Pravilni zgib na jednoj ruci je da visiš na jednoj ruci dok ti je druga ruka na kuku.

Nema cimanja
to jest talasa i fora...
 
N E M A Š A N S E !!!!!! ????

Ne računa se kada se drugom rukom pridržavaš za podlakticu ruke kojom se držiš za vratilo.

Pravilni zgib na jednoj ruci je da visiš na jednoj ruci dok ti je druga ruka na kuku.

Nema cimanja
to jest talasa i fora...

Otkud znas, mozda i moze. Ima svakakvih ljudi. Nego kazes kajak. Ja nisam trenirao nista (osim kosarke) jedino samostalno radim sprave. A gde si trenirao ako se sme znati? Da nije BP?
 
Lepo. Ja sam pred kraj sedmog mogao da uradim do 14 obicnih zgibova (sa sakama prema licu). Pretpostavljam da si i ti lagan. Cime se ti bavis? Sta jos mozes da napravis na spravama?

E brate,ja sam zensko.:lol:
Pa nisam bas lagana al sam jaka (pogledaj fotku u profilu),trenirala sam neko vreme kik box.Mogu svasta,obicnih zgibova oko 25,sklekova oko 30...jedino nikako da izvedem cucanj na jednoj nozi,to sam pokusavala ali gubim ravnotezu pa ne mogu.Inace,trenutno ne treniram nista,samo ovako rekreativno individualno vezbam.Ti jel treniras nesto?
Pozz ;)
 
E brate,ja sam zensko.:lol:
Pa nisam bas lagana al sam jaka (pogledaj fotku u profilu),trenirala sam neko vreme kik box.Mogu svasta,obicnih zgibova oko 15,sklekova oko 30...jedino nikako da izvedem cucanj na jednoj nozi,to sam pokusavala ali gubim ravnotezu pa ne mogu.Inace,trenutno ne treniram nista,samo ovako rekreativno individualno vezbam.Ti jel treniras nesto?
Pozz ;)

Svaka cast, to kad bi culi neki muski, nateralo bi ih da se zamisle. Uzgred nisi razjasnila da li je pravi zgib na jednoj ruci sa drugom iza ledja ili uz pridrzavanje. Nemoj da me pogresno razumes, dobro je u svakom slucaju. Ja najvise treniram grlo na poslu, a u slobodnom vremenu trckaram i radim na spravama ili kuci. Zgibove sam poceo raditi kao klinac. Imao sam jednu horizontalnu granu na orasu pa reko... sto da ne?
 
Svaka cast, to kad bi culi neki muski, nateralo bi ih da se zamisle. Uzgred nisi razjasnila da li je pravi zgib na jednoj ruci sa drugom iza ledja ili uz pridrzavanje. Nemoj da me pogresno razumes, dobro je u svakom slucaju. Ja najvise treniram grlo na poslu, a u slobodnom vremenu trckaram i radim na spravama ili kuci. Zgibove sam poceo raditi kao klinac. Imao sam jednu horizontalnu granu na orasu pa reko... sto da ne?

Mogu i bez pridrzavanja,mada je bolje uz pridrzavanje zbog zgloba ruke na kojoj se dizes tj. spustas.To je jako tesko i u zavisnosti od forme mogu da uradim jedan-dva,tri najvise.Mada,vecina ne moze ni jedan,tako da....;)
 
E kad vec spominjete zgibove,pre neki dan sam nabavio sipku za zgibove i kada sam probao da uradim zalosno je bilo kolko ne mogu da ih radim.Spustim se nekih 3,4 puta i to mi je.Jer ima neko neki savet??

Jesi li siguran da ih radis pravilno?
Prvo treba da budes siguran da ih pravilno radis,a ono sto ce ti pomoci na povecas broj zgibova je samo vezba.Sa kakvim hvatom radis? Prehvat ili podhvat?
 
U principu sve je pravilno ako se ne klatis nogama..spustas se do kraja..to je pravilno kako radis..a licno u tvojim godinama sam poceo sa prstima ka sebi..sto je lakse dok ne ojacas..koje si uzeo belo ili sivo vratilo?
 

Back
Top