Ko bi se usled ovakve politicke situacije odselio odavde da moze?...

Bila gde .Mada suprug i ja razmisljamo da odemo za Madjarsku,blizu je ,u evropskoj uniji je,ima nasih crkvi-sto je nama VRLO bitno,dosta srba,,,,,,,,
ja mislim da je blje po onom sto se dalo cuti i videti ,da covek ako se vec resi na taj korak sam,o sto dalje... Prodati sto se moze ,nesto ostavi pod kiriju i recimo Australija menjas zivot iz korena. ovako samo cimanje nisi tamo nisi ovamo.Zagrizes posao 20 ak godina i imas stek ,penziju i svoj mir .
 
Ja volim Srbiju i moj narod ali sve sam vise misljenja da sam se tako rosno zaj sto nisam 1996. otisao u Australiju. Al` opet, nikad nije kasno...

Mada, smatram da onom ko nema nista ili malo u Srbiji da je njemu lako da se odluci da ide, nema sta da izgubi. AKo zuti i dalje budu vladali i vracali Srbiji u kameno doba u svim oblastima a posebno ekonomiji .. ma odo i ja.

Inace, za Dominikansku Republiku ne treba viza a imozes lako da se preseli jer primaju belce jer hoce da izjedance broj belaca i crnaca zbog turizma itd. znam 3 porodice koje su se pre 5 godina odselile i ne pada im na pamet da se vrate.
 
...ti bi bio jedan od onih ruskih lezilebovica i korumpiranih gotovana, nesto kao Cicikov iz Gogoljevih "Mrtvih dusa",
zbog kojih se i kasnije rodila ideja o narodnoj socijalnoj pravdi a kasnije i boljsevizam koji je ubogaljio Rusiju za narednih sto godina.:roll:

Slabo si ti citao Gogolja, sinek. Cicikov je zeleo da postane plemic ali je bio golja, lopov, prevarant koji je stalez poistovecivao sa novcem. Cicikov je sasvim moderan lik, bas kao i ti, recimo.
 
Moj je zivot Swicarska

sta ovde ima ? Udjes u autobus koji ce ceo dan vozi sa zatvorenim prozorima a nikome od putnika ne
pada na pamet da otvori neki i svima lepo.E to je Srbija.A napolju 25+C.

Ha ha, komedija. Pa sto ne otvoris ti prozor ako ti je vrucina?

Uzgred, u 'Svicarskoj' takve kao ti zovu 'Jugo' i ti nikako nisi njihov sanjani gost.
 
Ja bi odma

Swecka
Moj je zivot Swicarska
Danska
Finska
Norway
Luxemburg
Lihtenstajn
Letonija
Holandija
Belgija

Australija maybe

sta ovde ima ? Udjes u autobus koji ce ceo dan vozi sa zatvorenim prozorima a nikome od putnika ne
pada na pamet da otvori neki i svima lepo.E to je Srbija.A napolju 25+C.

Dobar razlog za napustanje Srbije:rotf::rotf:
 
Bila gde .Mada suprug i ja razmisljamo da odemo za Madjarsku,blizu je ,u evropskoj uniji je,ima nasih crkvi-sto je nama VRLO bitno,dosta srba,,,,,,,,

Crkvi stvarno ima - prosetas Vaci ulicom, skrenes u prvu paralelnu prema Dunavu, i tu pre Meriota naidjes na veliku zutu srpsku pravoslavnu crkvu.

Doduse zakatancenu, al' tu je.
 
Ja sam otisao '91 i nisam se pokajao.
Patriotizam je "zdrav" do jedne odredjene granice,posle toga prelazi u sadomazohizam.
Ovde mi je lepo,Srbija mi na 530 km(NS) sa autom 5 sati.
Imam tri drzavljanstva(Austrija,Srbija,BiH).
Sa Austriskim pasosom mi treba viza za:Rusiju,Kinu,Indiju,Belorusiju(procedure za vize se zavrsavaju za 20-ak minuta).
Austrija je stabilna zemlja u kojoj se zna rad,red a zakon se postuje.
U Srbiju dolazim 1-2 puta godisnje.Lepo za odmor a za povratak..........?!
Novi Sad je O.K ali........ljudi,ljudi su se mnogo promenili.Svi se mrze,lazu!!!
P.S
Svi koji su otisli,zele da se jednog dana vrate.Glavni razlog su deca!!!
 
Ja sam otisao '91 i nisam se pokajao.
Patriotizam je "zdrav" do jedne odredjene granice,posle toga prelazi u sadomazohizam.
Ovde mi je lepo,Srbija mi na 530 km(NS) sa autom 5 sati.
Imam tri drzavljanstva(Austrija,Srbija,BiH).
Sa Austriskim pasosom mi treba viza za:Rusiju,Kinu,Indiju,Belorusiju(procedure za vize se zavrsavaju za 20-ak minuta).
Austrija je stabilna zemlja u kojoj se zna rad,red a zakon se postuje.
U Srbiju dolazim 1-2 puta godisnje.Lepo za odmor a za povratak..........?!
Novi Sad je O.K ali........ljudi,ljudi su se mnogo promenili.Svi se mrze,lazu!!!
P.S
Svi koji su otisli,zele da se jednog dana vrate.Glavni razlog su deca!!!

a ja cuo da u austriju ne smes da imas i njin i nas pasos a ti jos imas i bih
 
Ja sam otisao '91 i nisam se pokajao.
Patriotizam je "zdrav" do jedne odredjene granice,posle toga prelazi u sadomazohizam.
Ovde mi je lepo,Srbija mi na 530 km(NS) sa autom 5 sati.
Imam tri drzavljanstva(Austrija,Srbija,BiH).
Sa Austriskim pasosom mi treba viza za:Rusiju,Kinu,Indiju,Belorusiju(procedure za vize se zavrsavaju za 20-ak minuta).
Austrija je stabilna zemlja u kojoj se zna rad,red a zakon se postuje.
U Srbiju dolazim 1-2 puta godisnje.Lepo za odmor a za povratak..........?!
Novi Sad je O.K ali........ljudi,ljudi su se mnogo promenili.Svi se mrze,lazu!!!
P.S
Svi koji su otisli,zele da se jednog dana vrate.Glavni razlog su deca!!!

Lako je tebi kad imas dve Mame i dve Tate.:D:D
 
Ja bih otišao istog časa, samo da imam gde...
I u Slobino vreme i sada. Država u rasulu, niko ne zna gde udara. Par pozitivnih likova pokušavaju stado da skrenu sa slepog puta, ali ne ide... Zakoni, ljudi, vlast, odnosi sa spoljnim svetom... Čemer i jad. Poskupela televizija, benzin, sve... Nemam reči za ovu državu. Bar ne lepe reči.

I za razliku od nekih, ne tvrdim da su samo jedni dobri, a drugi loši. Samo su jedni bezobrazni, a drugi glupavi.
 

Back
Top