letenje avionom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

foqa

Početnik
Poruka
8
ovako zanima me kad se ide na put avionom sva procedura tj od dolska na aerodrom sta se radi? kad se ide autobusom kupi se karta i sedne na bus i ide. a za avion ne znam proceduru? ako neko moze detaljno da mi opise od dolaska na aerodrom pa do ulaska u avion?
 
ovako zanima me kad se ide na put avionom sva procedura tj od dolska na aerodrom sta se radi? kad se ide autobusom kupi se karta i sedne na bus i ide. a za avion ne znam proceduru? ako neko moze detaljno da mi opise od dolaska na aerodrom pa do ulaska u avion?

Zoveš aerodrom pa pitaš. U principu, javiš se na bilo koji šaler, pa te upute... A i nije komplikovano, bez brige.
 
Dodjes sa kartom, za domace letove obavezno sat vremena pre leta, a za medjunarodne dva sata. Negde ce ti pisati na koji ulaz da se javis (na karti ili tamo na obavestenju), udjes na taj ulaz kada pozovu i onda ides za kolonom, pasosi, pretres... svasta. I puste te u avion.
Sad sam ti bezveze ovo napisala. U svakom slucaju, dodjes sat ili dva pre, u zavisnosti od toga gde letis i odmah se javis na salter Informacije, ili tako nekako. Onda ti oni sve ljubazno kazu gde da se javis. I posle samo pratis gomilu. Koja ide naravno tamo gde i ti :).
Hajde srecan put!
 
ovako zanima me kad se ide na put avionom sva procedura tj od dolska na aerodrom sta se radi? kad se ide autobusom kupi se karta i sedne na bus i ide. a za avion ne znam proceduru? ako neko moze detaljno da mi opise od dolaska na aerodrom pa do ulaska u avion?

Procedura...xexxexe.....:|
Pa prwo zakazesh kartu...posle dodjes po nju (ili kako wec) i platish....cekas taj datum,dodjes 2 sata ili malo manje na aerodrom....odneses prtljag....mozesh da popijese nesto npr: sok......i cekas poziv za ukrcawanje za twoj let.....
 
Udjes na aerodrom.
Pogledas na onim ekranima iznad shaltera da vidis gde je naziv tvog leta i ime kompanije kojom letis.
Pridjes chici ili teti na tom shalteru.
Elegantnim pokretom izvadis kartu i predas im je.
Takodje i pasosh, jer domacih letova vise nema.
Cika ili teta pogleda tvoju kartu, pita te imas li prtljag.
Ako imas prtljag koji nije rucni oni ti kazu da to stavis sa strane.
To se premeri i ode jednom trakom. To vidis ponovo tek kad sletis.
Onda ti cika ili teta daju takozvanu boarding pass, tj ulaznicu za avion na kojoj pise broj sedista.
Ako u rucnom prtljagu nosis bilo koju tecnost, uzmes tu jednu malu kesicu i to strpas u nju, jer drugacije to ne mozes uneti u aviJon.
Onda odes da prodjes carinsku i pasoshku kontrolu.
Stanes u red sa ostalim cikama i tetama.
Sve metalno sto imas skines sa sebe i stavis u jednu plasticnu korpicu.
Tu stavis i torbu koju nosis sa sobom ako je imas.
Onda to ode trakom kroz skener, a ti prodjes kroz detektor metala.
Onda pokupis to na izlasku iz skenera i odes na pasoshku kontrolu.
Kad prodjes pasosku kontrolu odes u departure longue, tj na gate gde se ukrcava tvoj let.
To ti pise na karti. Recimo Gate A2
Nadjes gate A2 i tu opet imas onaj skener i onaj detektor metala.
Ista procedura.
Kad to prodjes sednes i cekas da objave ukrcavanje na tvoj let.
Kad ga objave, pridjes sa pasoshem i boarding kartom chici ili teti.
Oni uzmu to, nesto otkuckaju, odcepe ti onu boarding kartu i tebi ostane odsechak na kome pise tvoje ime i broj sedista.
Onda u zavisnosti od aerodroma udjete u autobus koji vas odveze do aviJona ili idete jednim montaznim hodnikom direktno u aviJon.
Udzes u avijon a na ulazu se smesi stjuardesa.
Smeshish se i ti glupavo.
Pogledas ka karti koji ti je broj sedista.
Porede broja imas neke oznake F, M itd
Nadjes broj reda gde je tvoje sediste i pogledas ono slovo.
F je obicno pored prozora M u sredini a A do prolaza izmedju sedista.
I tako....onda se vezes, iskljucis mobilni, avion rula do poletne piste, stjuardese masu rucicama objasnjavajuci kako se vezuju pojasevi itd.
Kapetan vam pozeli dobrodoslicu na let. Taj ce se opet javiti tokom leta da kaze na kojoj visini letite, kolika je temperatura, kojom brzinom se leti, kojom marshrutom itd.
Onda u nekom trenutku pilot kaze taking off, motori zaurlaju, osetis kako nestvarnom snagom ubrzava i nekom momentu zemlja ostane dole.
Ako u roku od 5 min. ne padnete, sledi kafa :)
 
ahaha:lol: a sta je to bese scg..ne postojimo bre ne ccc
pasos-v.jpg
 
dobro george, hvala ti shto si i fotku okachio pa ne moram da trazim sharu, hehe... ccc... mozesh misliti od kada nigde nisam putovala kad ne znam ni gde mi je...:roll: hm... da... u aprilu proshle godine sam ishla za de... au...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top