Kupovina novig kompa

stefaneka

Početnik
Poruka
29
Hocu da kupim novi komp ( iznervirao sam se jer mi je ovaj posle malo vise od godinu dana zastareo ). i sad mi je glupo da dam vise para nego sto treba pa sam odlucio da komponente sam trazim na razlicitim mestima pa da svaku kupim tamo gde je najjeftinija i da na kraju spojim. Isao sam po PC berzi i nasao. Npr, na jednim mestu je procesor jeftiniji ali je memorija skuplja u odnosu na neku drugu prodavnicu pa bih ja uzeo tako na razlicitim mestima.
Uzeo bih ovako nesto:
procesor CORE 2 duo 2.2GHz
memorija DDR2 2GB
HDD 500GB
maticna neka asusova da se uklopi u nju ovo ostalo
graficka 9600GT
DVD rezac, floppy disc
neko kuciste sa napajanjem od 450W.

E, sad me zanima da li cu moci to sam uklopim ( posto koliko znam ne moze tako da se ubacuju komponente jer se valjda svaki PC testira kad se sklopi). Da li mi je dovoljno 450W napajanja? I da, hteo sam da uzmem 4GB rama ali XP prepoznaje samo 3 valjda ( onaj 32bitni). Tako da bih verovatno za jedno godinu dana dodao jos 2 GB rama pa i to treba da se uracuna u napajanje.
Eto, sad da pitam da li je to dobra ideja ili bi ipak trebalo sve da uzmem na jednom mestu ( po malo vecoj ceni nego ovako ) ili moze ovako. Npr na jednom mestu bih uzeo kuciste sa napajanjem i graficku, pa bih dao ostale delove tu da mi ugrade. Da li bi to moglo?
 
Pazi - Proc. Bolje neki intel C2D E8400 ako imas malo vise para,ako ne onda C2D E6850,ako ni to onda moze i E4500...

Napajanje - Crosair moze,Chieftec mozda ostalo moze al moras brzo da menjas....

i da..Mem 1x2GB je skupo,pa ako ploca ima 4 slota uzmi 2x1GB pa posle jos toliko...
 

Back
Top