Kolege?

Nešto

Domaćin
Banovan
Poruka
4.953
Ne bih da zvučim neinformisano ili glupo ali pade mi na pamet koliko je ustvari defekt... studirati. Malo ko i razmišlja o tome sada, prerano je. Kako su povećali radni staž potreban za penziju, počinjem se pitati da li su studenti tu diskriminisani?

Ako se već međusobno nazivamo "kolegama" i ako imamo status odraslog čoveka, a predavanja i vežbe postali obavezni..... ko može da radi pored toga?

E sad, možda ja i ne znam nešto, ali čini mi se da student sve i da radi paralelno ne može da upiše staž...

Dakle, kako rešiti taj problem kod ljudi koji studiraju 7, 8 godina i više? Medicinski, na primer, ili neki tehnički koji traju 5 godina inače?

Šta sa ljudima koji su upisali faks 5-6 godina kasnije, a pre toga radili za pare?

Ili ja stvarno nešto ne znam..... :confused:
 
Pitanje jeste zanimljivo, ali kako se razvija situacija sa penzijskim fondovima postaje izlišno: nekada jesu visokoobrazovani imali manje staža pri odlasku u penziju, ali su veća primanja nadoknađivala tu razliku (budući da im je više uplaćivano u fondove). Sada je državni fond izdahnuo, penzije se dotiraju iz budžeta, a u nekoj budućnosti, tj generacije koje sada studiraju ili počinju da rade, pa i malo stariji, bićemo prepušteni sami sebi i svom angažovanju oko privatnih fondova, dok će se od države dobijati simbolična suma.
 
ne vidim smetnju da student bude u radnom odnosu, osiguran, da mu teče staž. Ja tako radim već nekoliko godina, po tom osnovu ostvarujem i zdravstveno osiguranje, što je inače vrlo korisno za studente preko 26.g. koji izgube pravo na zdravstveno osiguranje preko roditelja.
 
STUDIRANJE JE DANAS I STVAR POMODARSTVA - TAKO DA JE IN UPISATI FAKS - AKO GA NE UPISES ... SIGURNO SI PREPUN KEŠA ILI IMAŠ NEKI DEFEKT, TAKO DA SKORO DA NE ZNAM NIKOG KO NIJE UPISAO MAKAR 1 FAKS. A O TOME DA XYZ UPISUJE SVE ... OD ARHITEKTURE DO DIF-A, I DA MASA LJUDI NE ZNA NI KAKO TREBA STUDIRATI TJ UČITI I DA NE PRIČAM.
PRVA DOBRA STVAR, KOJA MI PADA NA PAMET U VEZI STUDIRANJA, JE DA /RELATIVNO/ SVAKO IMA SHANSU DA STUDIRA.
 

Back
Top