Najzesci vasi padovi-udesi na biciklu?

cartman

Zainteresovan član
Poruka
324
Evo ja da razbojem led (kad sam sve ostalo) pa da kažem prvi svoj slučaj.

Moj drugi pad(prvi je bio sa 4 god na rogu) u životu se eto desio danas oko 16h spuštajući se niz Košutnjak novim tek asfaltiranim putem ali sa dosta rasutog šljunka po ivicama i u predzadnjoj krivini proklizam i...

Eto me sa tri kopče na glavi :cry: , ugruvanog ramena :cry: , razderane i ubijene desne noge :cry: , sa milion ogrebotina po telu i faci :cry: a šteta je na šumi još veća :) .

Dobra strana je što su mi trenerke i oprema celi :shock: :?: :o ,biciklo i oprema isto :shock: :?: :o .
 
Pre dve godine, na nizbrdici koju je sekla pruga.Nisam mogla pravovremeno da skrenem odnosno okrenem tocak jer je bila velika brzina iiii....sta da kazem, letela sam po asfaltu samo tako, imala gadne modrice po celoj levoj strani, jos posebno po bedru, ogromnu ranu na levom dlanu, ogrebotine po ramenu, ruci kolenu i levom obrazu jer sam klizila sa njim po asfaltu...ali ono sto je najzanimljivije u svemu je to sto sam ipak citavo to vreme mislila na montic, dok nisam ustala, dal je citav a ne na sebe. Hvala bogu sve je bilo ok sa njim, tako da sam se vise-manje smejala citavoj situaciji. Mada, kada su modrice krenule da bole....nekako mi vise nije bilo do smejenja sledecih desetak dana :?
 
Moj najveci i zadnji udes sa biciklom je bio malo posle posto sam naucio da vozim.Vozim ti ja onako niz nizbrdicu malo brze a ispred mene se poprecili neki klinci,posto sam ja jos uvek bio nesiguran a ja ti pravo u zicanu ogradu i odvalim pola malog prsta na ruci.To mi je bio moj prvi ali i zadnji pad,posle mi je falilo samo nekoliko puda da padnem ali sam odrzao ravnotezu. 8)
 
Pre tri nedelje sam neoprezno vozeci upao u rupu i naglo zakocio,a verujte mi deore kocnice su jako kvalitetne.Polomih kljucnu kost,taman kad sam stekeo kondiciju i spremao se za nesto ozbiljnije.Jos tri duge nedelje cu biti u gipsu,a onda odlazim pravac na Babin zub,pa Stara planina i Pirotski okrug.Predivan je. :lol: Ima li zainteresovanih?
I jos nesto:bez kacige i dobre opreme ne sedajte na bicikl.Pozdrav svim zaljubljenicima u prirodu i freebiking. :wink:
 
Samo sam dva puta pao sa bike-a.

Prvi put sam na nekom cosku naleteo na neke klince, naglo zakocio, neko vreme stajao uspravno na biciklu. Gledali smo se u soku, oni se nisu pomerili i ja sam pao na stranu :lol: Ustao sam nasmejao se i nastavio dalje :)

Drugi put sam pao kad sam se spustao nekom kladrmom blizu Resnickog jezera. Previse sam stisnuo prednju kocnicu i preleteo naglavacke. Prosao sam samo sa par ogrebotina.
 
Ja sam sjednom zestoko polomio bilo je to pre par godina i ne mojom krivicmo naravno.Bio sam sa dva druga i vozili smo nekom asvaltnom ulicmo gde nije bilo zive duse i kao ajde da vozimo brzo i tako zapeli mi i jedna od njih mi uleteo u putanju a posto sam bio do trotoara i nisam mogao ni levo ni desno udario sam u njegov zadnji tocak sa strane sa mojim prednjim pri nekoj brzini od oko 40km/h i naravno pao i klizao jedno par metara dok nisam stao.Imao sam srece sto sam trenirao borilacke vestine pa sam jos nekako pao kako treba inace bih nesto polomio garant.Ovako sam samo odrao celu desnu stranu tela(ruku,nogu,kuk).Bajsu mi se odrao sic i leva rucka zajedno sa pedalom. 8)
 
Evo mene na mojoj temi posle... ma nebrojim dane!
Sta da vam kazem jos se lecim, idem na fizioterapije svaki dan i od bicikla nema jos mesec dana nista a hodam kao svraka!
Videcemo se mi ako ne ove sezone onda sledece na nekoj turi po srbiji, nepredajem se ja tako lako!
pozdrav bajkerima!
 
Po nekom mom misljenju pad koji je bio opasan, prosao sam jako,jako,jako dobro, je voznja po Iriskom vencu. Krenuli smo spust starim putem ya Rakovac , raskrsnica Vrdnik .Zmajevac. Put je bio mokar od pljuska i prepun lisca. IZ U krivine izlazim na pravac i jos ubrzavam , nailazi leva krivina i naravno kocim ali shvatam da idem prebrzo. Pocinju blokade, bajk se uvija prema krivini ,ali ja i dalje idem prebrzo da bi se pustio u nju. nailazi ivica puta ,a onda je nastupila prednju u maksimumu i eto jedan mali salto!!! Komentar mi je bio S P R D N J A !!!
 
Od zadnjeg pada sam jos u gipsu.Polomljena kljucna kost.Do 5og jula.A prosle godine sam bas lepo pao pri povratku sa Midzora.Kod spomenika nastradalom lekaru,ako je neko isao na MIdzor.Isao sam nekih 7-8km na sat jer je nizbrdica uzasna.I kako sam pritegao vise prednju kocnicu,bup.Ali nista lose.A i imao sam na sebi "puni ratnu opremu".Uf.To je u odnosu na kljucnu kost najlepsi pad na svetu,nisam se ni ugruvao cak. :wink:
 
cartman:
Evo mene na mojoj temi posle... ma nebrojim dane!
Sta da vam kazem jos se lecim, idem na fizioterapije svaki dan i od bicikla nema jos mesec dana nista a hodam kao svraka!
Videcemo se mi ako ne ove sezone onda sledece na nekoj turi po srbiji, nepredajem se ja tako lako!
pozdrav bajkerima!
Ne daj se prijatelju,racunam na tebe.Meni gips skidaju 5.og jula.Vec oko 15.og se nadam da cu da vozim.Drzi se vreme brzo prolazi.Ne daj se.Pozdrav! :D :lol:
 
Najzesci pad bio je pre tri godine kada sam se zaleteo kod Zelenjaka i misleci da mogu da prodjem tu situaciju,medjutim auto peugeot 405 iz suprotnog smera kada sam skretao desno brzina oko 50 na sat,pokupio i mene i biciklo.Ja sam leteo preko njegove haube a bajs leteo na trotoar,posledice:slomljena ruka<leva>,slomio vrat i sav ogreban,dijagnoza lezao kuci 6 meseci!!Koji SMOR haha
 
Uh, letos sam na ulazu na Adu pala kao velika...
Samo sto sam uhvatila ubrzanje na ravnom kada mi se neka guska isprecila na putu i ja pravo u nju. Bilo je grozno. Ona je jadna potresena zbog otvorenog preloma cetvrtog nokta na levoj ruci prebacena u najblizi kafic da bi joj pruzili prvu pomoc i anti sok terapiju u vidu nekog koktelcica a ja sam sa sve olupinom od bike koga btw, samo sto sam sredila i ulozila nekoliko stotina evrica odsetala do hitne pomoci da me previju i koknu tetanus. I to ti je pravda...
 

Back
Top