Hrvatska Latinica: Srbija zemlja najvecih gubitnika u Evropi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Veceras u 20:15 se u hrvatskoj emisiji latinica govori o sledecem:

U finalu raspada bivše Jugoslavije uzroci postaju jasniji nego ikada dosad. Ukratko: srpska nacionalno politička ideologija nije se bitno promijenila od druge polovice 19. stoljeća. Još tada se legitimna težnja za ujedinjenjem srpskog naroda suočila s neugodnom realnošću koja pokazuje da većina Srba koji bi se trebali pripojiti matičnoj srpskoj državi živi izmiješano, i često kao manjina, s drugim narodima - prije svega Bošnjacima i Hrvatima, a "sveta srpska zemlja Kosovo" je nastanjena etničkim Albancima. I onda i danas, ta dva jugoslavenska državna pokusa su propala. Srbi su bili dovoljno brojni i nacionalno osviješteni da pokušaju dominirati, ali ipak ne dovoljno da tu dominaciju trajno ostvare. Tako danas još jednom sagledavamo posljedice katastrofalne politike koja nije bila usklađena ni s vremenom ni s okruženjem u kojem je pokušala ostvariti svoje ciljeve. Srbija je danas duboko podijeljena zemlja, dugo godina u izvanrednom stanju i iščekivanju novih izbora koji će navodno donijeti nešto novo. U stvarnosti, ne događa se ništa. Od burnih promjena 2000. Srbija se vraća unazad. Najviše pate tzv. obični ljudi koji ni za šta nisu krivi: vizni sustav je na snazi za gotovo sve zemlje osim Bosne i Hercegovine i Hrvatske, a izolacija u koju ih je stavila međunarodna zajednica čine ih još fobičnijim i neracionalnijim u političkom odlučivanju. Srbija nema snage da se izvuče iz duboke krize u koju su je doveli njezini političari, a svjetska politika ne pokazuje interes da joj pomogne. Sve to dovodi u veliku opasnost Srbiju, ali i zemlje u okruženju. Ona je slaba da bi ratovala, ali ipak dovoljno jaka za destabilizaciju regije. (hrt)

-----------------

sta misltie zasto se hrvati ovoliko bave nama? ne secam se kad je kod nas napravljena neka emisija na RTS-u o hrvatskoj.
 
Konjusari hoce pred dolazak Busa da ponovo pokazu Amerima da im opasnost dolazi od Srbije.
A avione koje im Bus donosi treba po njima,najmanje udesetostruciti.
P.S
Bas me interesuje hoce li Bus dobiti vise cveca pod tockove auta od Nemaca '41?

Pa vidiš, iz ovoga se može štošta i naučiti... Tako se ide napred. I posle kad budu ''dobri'', onda će da se ponašaju kako hoće.
Tako trebamo i mi, ali mi nismo obavili ni STEP 1.
 
Iako ni ja sam nikad nisam shvatao toliku fasciniranost hrvatskih medija za srpske poslove i Srbe uopšte, ne mogu da kažem da je ovo što je napisano netačno. Zaista, već neko vreme se i ja bavim sličnom mišlju da Srbi u Srbiji zaista ne znaju na koju stranu da krenu i to nas čini svojevrsnim evropskim fenomenom.

Jedina stvarna opaska koju ja mogu da iskažem je ta opsednutost Hrvata Srbima. Latinica, koju smatram odličnom emisijom, a Latina izuzetnim voditeljem, je mnogo puta (i praviše) stavljala teme sa srpskim pitanjem. Nedeljom u dva takođe. Dolazim do zaključka da da bi se na HRT-u postigla dovoljna gledanost neke političke emisije, Srbi moraju biti umešani.
Moje stajalište, naravno, bez ikakve uvrede ikome...
 
Jedina stvarna opaska koju ja mogu da iskažem je ta opsednutost Hrvata Srbima. Latinica, koju smatram odličnom emisijom, a Latina izuzetnim voditeljem, je mnogo puta (i praviše) stavljala teme sa srpskim pitanjem. Nedeljom u dva takođe. Dolazim do zaključka da da bi se na HRT-u postigla dovoljna gledanost neke političke emisije, Srbi moraju biti umešani.
Moje stajalište, naravno, bez ikakve uvrede ikome...

mi smo i dalje broj jedan:twisted:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top