problem sa ortakom

vesr

Početnik
Poruka
1
Moj otac je sa ortakom drzao firmu u Bosni. Posto je otac umro masine i oprema su ostali kod njegovog ortaka( Bosanca).Trazio sam od ocevog ortaka da mi istlati za masine i opremu, ali on odbija i kaze mi da ce me prijaviti u policiju zbog uznemiravanja. Interesuje me koja su sada moja prava i da li ja mogu moj deo da prodam. :confused:
 
Moj otac je sa ortakom drzao firmu u Bosni. Posto je otac umro masine i oprema su ostali kod njegovog ortaka( Bosanca).Trazio sam od ocevog ortaka da mi istlati za masine i opremu, ali on odbija i kaze mi da ce me prijaviti u policiju zbog uznemiravanja. Interesuje me koja su sada moja prava i da li ja mogu moj deo da prodam. :confused:

Imaš prava smo onoliko koliko imaš dokaza o očevom učešću u firmi. Ortak možda nema novaca da te isplati (što je verovatno), ali je sumnjiv njegov stav da ga uznemiravaš. Možeš da probaš da nastaviš sa ortaklukom umesto oca, ili da prodaš svoj deo nekom drugom. Proveri firmine papire što pre, da ne napravi lažan bilans (ako to nije već uradio) i natovari mu sve moguće inspekcije na vrat ako neće da sarađuje. Sve zavisi od načina na koji su se uortačili - koliko toga je na papiru.
 

Back
Top