AZILANT U LUKSEMBURGU

Zivot ponekad pise romane, pa tako i svi mi izgledamo kao da smo u nekom filmu. Nikakve opijate ne koristim, cak sam i cigarete ostavio posle deset godina kao aktivan pusac cigareta. Da si blizu mogo bi da te pozovem da popijemo po pivo ali se nikad ne opijam ni sa pivom.
Znam da je tesko poverovati da neko kao azilant u Luksemburgu ima vremena da sedi kraj racunara i da pise kao je otiso, kako mu je tamo, mozda svako nebi ni imao vremena za tako nesto. Ja verujem da postoje i ljudi koji imaju vremena i koji bi podelili svoje iskustvo sa ljudima kojima su potrebni saveti. Jer znaj da nisu svi ljudi koji zele da dobiju azil krenuli u beli svet samo zbog toga da bi pobegli iz Srbije bez ikakvog razloga, ima i ljudi koji zbog nemogucih uslova nemogu ziveti recimo na Kosovu, zbog ogranicene slobode kretanja, i raznih maltretiranja, a ne zele ili nemogu porodavati svoju imovinu na Kosmetu da bi obezbedili sebi krov nad glavom jer ocigledno drzava Srbija neradi nista po tom pitanju. E takve ljude treba razumeti i pomoci im.
Pa valjda zato i postoji ovaj forum!

Ja znam samo da je azil nesto najgore sto moze covek da pokusa , nadji neki drugi nacin zenidba ali nasigurno sa osobom koju poznajes, cekanje azila moze zivot da ti unisti , ovo ti govorim iz licnog iskustva
 
milos_belca,koliko si dugo u LUX? Jel sljakas nesto na crno? Dobijate li vi azilanti neku novcanu pomoc,itd..?

Nisam ja azilan i sigurno ne u LUX , tu nemos ni da se okrenes kolko je zemlja mala,

Za rad nacrno je najbolje u Nemacku ,Austriju , Svajcarsku to je odranije poznato

Tu te postuju kao coveka i kao radnika, imas sve obezbedjeno za rad ko gospodin

To je iz mog iskustva , sad svako ima svoj zivot i viziju uvezi ovog
 
milos_belca,koliko si dugo u LUX? Jel sljakas nesto na crno? Dobijate li vi azilanti neku novcanu pomoc,itd..?

Dobijaju pomoc ali trebaju dobri dokazi i prica, ovi sa Kosova Srbi i ostale manjine mogu dobro da prodju , ja nikad nisam bio u LUX ali kazem uopste je sad je ta politika evropska skoro ista , zakoni su ujednaceni.Ako nemas dokaze onda brzo zavrsis na ulici kao ilegalac a onda tek nastaju tvoji problemi , nemas poso , nemas primanja , ne vraca ti se kuci i tako ostajes dugo dok ne upropastis svoj zivot, verujte mi za TUMARANJE PO SVETU treba osoba da bude spremna fizicki i psihicki , ako covek moze da radi nesto dole koliko za zivot ipak je bolje ostati i ne muciti se po svetu, ovo je iskren odgovor.
 
Djolje
slazem se ali kad se radi o dokazima koje azilant treba dostaviti,mislim da to tesko ide.Bilo da je azilant Srbin sa Kosova,ili Ciganin iz Srbije,ili ***** ili slicno.Dovoljno je recimo da ti komsija zaglavi zvaku u bravu od vrata,ti ga nisi video,znas ko je to uradio,znas da je to uradjeno jer si druge vere ili nacije,ali kako ces to da dokumentujes bilo kome?
Metode su vrlo suptilne jer sve se vlasti navodno zalazu za versku,nacionalnu i svaku drugu ravnopravnost.A tebi je dovoljno da ti neko nanese najmanju nepravdu jer si druge nacije,i to ce za tebe biti veliki strah a ne mozes ga nikome dokazati,najmanje tamo nekome u Luksemburgu.
Ostaje samo da se nadasu opste poznatu cinjenicu da na Balkanu biti druge vere,druge nacije i orijentacije je vrlo opasno,i nadas se da to znaju i uvazavaju i oni u Luksemburgu.
 
Djolje
slazem se ali kad se radi o dokazima koje azilant treba dostaviti,mislim da to tesko ide.Bilo da je azilant Srbin sa Kosova,ili Ciganin iz Srbije,ili ***** ili slicno.Dovoljno je recimo da ti komsija zaglavi zvaku u bravu od vrata,ti ga nisi video,znas ko je to uradio,znas da je to uradjeno jer si druge vere ili nacije,ali kako ces to da dokumentujes bilo kome?
Metode su vrlo suptilne jer sve se vlasti navodno zalazu za versku,nacionalnu i svaku drugu ravnopravnost.A tebi je dovoljno da ti neko nanese najmanju nepravdu jer si druge nacije,i to ce za tebe biti veliki strah a ne mozes ga nikome dokazati,najmanje tamo nekome u Luksemburgu.
Ostaje samo da se nadasu opste poznatu cinjenicu da na Balkanu biti druge vere,druge nacije i orijentacije je vrlo opasno,i nadas se da to znaju i uvazavaju i oni u Luksemburgu.

ja vidim da me ti zezas, kakva zvaka bre , nezajebavaj
 
Ne zayebavam te.Znas kako su suptilne metode bile a i sada su kod Siptara na Kosovu.
Zvakacu gumu ti komsija ubaci u bravu na vratima stana,ako stanujes u zgradi.I ne mozes svoj stan da otkljucas.Kapiras sad?

Neznam prijatelju i ne interesujeme u stvari ja sam iz Srbije i nemam nikakve veze sa KOsovom i neznam kako ljudi sad tamo zive uopste , zao mi je svakog ko je u nevolji a za te azile i te izbeglicke zajebancije , sad kad nam daju da putujemo slobodno to ce biti super razlog da ne dobijemo boravak posto mozemo da se krecemo, po meni makar
 
Nakon što je Kosovo proglasilo nezavisnost, Austrija ne vidi razlog za dodelu azila stanovnicima pokrajine.

Ujedno, vlada je pre izvesnog vremena proglasila sve zemlje zapadnog Balkana bezbednosnim trećim zemljama, u koje je moguće vratiti njihove građane.


http://www.svevesti.com/a155758-austrija-proteruje-arigonu-zogaj


NEMA VIŠE azila !

Rad, rad i SAMO RAD

Slazem se da je RAD najbolje nesto i ja radim vec dugo vremena u EU dok drugi koriste sistem ali ne trebate zaboraviti da za nasu zemlju jedini nacin osim zenidbe , da se dobiju papiri je neke fore sa azilom , to je jedini nacin kolko ja znam

znaci potpuno ilegalno je skoro nemoguce,

ako neka osoba zatrazi azil on je u neku ruku legalan dok se ne resi njegov slucaj , al kad vide da ih zajebavas onda ti fino daju nogu.
 
Zivim u Nju Jorku vec 2-3 godine.... A odrastao sam u jednoj maloj opstini u Vojvodini ..
-Krenuo sam tako sto sam se nakon zavrsetka srednje skole zaposlio kao vozac kamiona za jednu firmu plata je bila solidna (73,000 RSD) skupljao sam za vizu,avionsku kartu i ostalo posle nekog vremena (3-4 meseca) poceo sam da trazim posao u Luksemburgu (preko interneta) kad sam ga nasao sredio sam vizu,kartu,smestaj i ostalo i uputio se u Luksemburg kad sam sakupio dovoljno novca za stan,hranu,kartu,vizu i ostalo preko interneta sam nasao posao u New York-u i otisao tamo ...
-I dan danas zivim u Menhetenu i uzivam u njegovoj lepoti i nocnom sjaju ... Ovo je najlaksi put do uspeha u zivotu , ako nekom treba savet oko puta u inostranstvo ili zivota tamo pitajte sta god vas zanima
 
Nakon što je Kosovo proglasilo nezavisnost, Austrija ne vidi razlog za dodelu azila stanovnicima pokrajine.

Ujedno, vlada je pre izvesnog vremena proglasila sve zemlje zapadnog Balkana bezbednosnim trećim zemljama, u koje je moguće vratiti njihove građane.


http://www.svevesti.com/a155758-austrija-proteruje-arigonu-zogaj




NEMA VIŠE azila !

Rad, rad i SAMO RAD
Lepo kazes da si *****,da pedere biju u Srbiji kao partizani fasiste i dace ti azil....Ako je neko bas toliko zeljan pisljive EU...
 
Zivim u Nju Jorku vec 2-3 godine.... A odrastao sam u jednoj maloj opstini u Vojvodini ..
-Krenuo sam tako sto sam se nakon zavrsetka srednje skole zaposlio kao vozac kamiona za jednu firmu plata je bila solidna (73,000 RSD) skupljao sam za vizu,avionsku kartu i ostalo posle nekog vremena (3-4 meseca) poceo sam da trazim posao u Luksemburgu (preko interneta) kad sam ga nasao sredio sam vizu,kartu,smestaj i ostalo i uputio se u Luksemburg kad sam sakupio dovoljno novca za stan,hranu,kartu,vizu i ostalo preko interneta sam nasao posao u New York-u i otisao tamo ...
-I dan danas zivim u Menhetenu i uzivam u njegovoj lepoti i nocnom sjaju ... Ovo je najlaksi put do uspeha u zivotu , ako nekom treba savet oko puta u inostranstvo ili zivota tamo pitajte sta god vas zanima[/QUO

Pozdrav,
Zanima me,gdje se u Luksemburgu moze prijaviti kao azilant(koji grad,koja institucija).?
 
Molim vas, da me posavetujete, ja sam iz CG, diplomirani sam fizioterapeut i ngdje ne mogu da se zaposlim i mislila sam da podjem sa drugaricom u Luxemburg, ali ne znam koji je nacin jer ne znam jezik i morala bi tamo ici na kurs, a cisto sumnjam da azil uopste mogu i dobiti.!
 
Cao svima, htio sam da pitam ako ko zna detaljnije kolika je mogucnost dobijanja politickog azila u Luksenburgu imam svu dokumentaciju o politickom progonu u mojoj drzvavi Crnoj Gori.Ako ste upoznati povezan je sa slucajem Zorana Stankovica koji je dobio politicki azil u Luksenburgu.Hvala svima
 

Back
Top