AZILANT U LUKSEMBURGU

Miiiisliiiiim stvaaaaarno !?

U kom si ti filmu ?

Ko ? Šta ? Gde ? Kako ?

Smanji opijate, i biće ti dobro !

Zivot ponekad pise romane, pa tako i svi mi izgledamo kao da smo u nekom filmu. Nikakve opijate ne koristim, cak sam i cigarete ostavio posle deset godina kao aktivan pusac cigareta. Da si blizu mogo bi da te pozovem da popijemo po pivo ali se nikad ne opijam ni sa pivom.
Znam da je tesko poverovati da neko kao azilant u Luksemburgu ima vremena da sedi kraj racunara i da pise kao je otiso, kako mu je tamo, mozda svako nebi ni imao vremena za tako nesto. Ja verujem da postoje i ljudi koji imaju vremena i koji bi podelili svoje iskustvo sa ljudima kojima su potrebni saveti. Jer znaj da nisu svi ljudi koji zele da dobiju azil krenuli u beli svet samo zbog toga da bi pobegli iz Srbije bez ikakvog razloga, ima i ljudi koji zbog nemogucih uslova nemogu ziveti recimo na Kosovu, zbog ogranicene slobode kretanja, i raznih maltretiranja, a ne zele ili nemogu porodavati svoju imovinu na Kosmetu da bi obezbedili sebi krov nad glavom jer ocigledno drzava Srbija neradi nista po tom pitanju. E takve ljude treba razumeti i pomoci im.
Pa valjda zato i postoji ovaj forum!
 
Smatram da je traženje azila POSLEDNJA GLUPOST koju treba uraditi !

Pregledaj malo po internetu....azil dobije 0,01 posto onih koji ga zatraže ...

U međuvremenu si u kolektivnom smeštaju, ograničena mogućnost kretanja, i posle cca 3 godine te odbiju i deportuju.

Moj savet: Lepo odeš u taj tvoj Luksemburg ( Zašto baš Luksemburg !?) i radiš na crno ....
Tako sam ja uradila u Grčkoj.....Posle 5 godina središ papire i TO JE TO !
 
Smatram da je traženje azila POSLEDNJA GLUPOST koju treba uraditi !

Pregledaj malo po internetu....azil dobije 0,01 posto onih koji ga zatraže ...

U međuvremenu si u kolektivnom smeštaju, ograničena mogućnost kretanja, i posle cca 3 godine te odbiju i deportuju.

Moj savet: Lepo odeš u taj tvoj Luksemburg ( Zašto baš Luksemburg !?) i radiš na crno ....
Tako sam ja uradila u Grčkoj.....Posle 5 godina središ papire i TO JE TO !

Hvala na savetu! Ako se odlucim na takav korak mozda te i poslusam.
 
Smatram da je traženje azila POSLEDNJA GLUPOST koju treba uraditi !

Pregledaj malo po internetu....azil dobije 0,01 posto onih koji ga zatraže ...

U međuvremenu si u kolektivnom smeštaju, ograničena mogućnost kretanja, i posle cca 3 godine te odbiju i deportuju.

Moj savet: Lepo odeš u taj tvoj Luksemburg ( Zašto baš Luksemburg !?) i radiš na crno ....
Tako sam ja uradila u Grčkoj.....Posle 5 godina središ papire i TO JE TO !

Hm, nije tačno...
Ako si iole snalažljiva osoba nećeš boraviti u kampu, moći ćeš da se krećeš, čak i da radiš pola radnog vremena a sve legalno i bez straha koji ti diše za vratom svih pet godina... a ako imaš keša za dobrog advokata... za manje od dve godine ćeš imati i papire...
Što se azila tiče, najvažnije je odraditi dobru pripremu... u svojoj matičnoj državi...
Batali uobičajene šeme... uključi mozak i odradi dobru pripremu a ako se već nalaziš negde... neka to onda uradi neko za tebe...
Šta je dobra priprema...?
Nabavljanje a ponekad i falsifikovanje različitih dokumenata... članske karte, pozivi za vežbe...
 
Jel' ti to iz iskustva, ili iz crtanih filmova ?

KO to ide da bude azilant i IMA pare za DOBROG advokata ?

Za te iste pare otvoriš hamburgeriju ispred neke škole u Srbiji, i BOLI TE baš da probaš da budeš azilant.
Da sediš godinama sa Šiptarima i Indusima i trebiš buve i vaške ......
 
Hm, nisam sredio papire... ne zato što nisam mogao već zbog lude glave...
Bio sam u Austriji, u Beču...
Zakon je u Evropi manje više isti... Dobra priprema i malo keša je skoro pa završen posao... doduše, faktor sreće igra jako veliku ulogu...
Ako se odlučiš mogu ti dati par saveta... ili bilo kome... ali ne javno...
 
Hmm...piši šta hoćeš, a ako preteraš, ima uvek neko dežurni da te briše ...

Jednu stvar, pre zaletanja moraš imati na umu:

- NIKO ti to ne može srediti, ko god ti ponudi, samo će ti uzeti pare i nikad ga nećeš ponovo videti

- ZAŠTO mislite da će vam neko dati azil ?
Da je to tako jednostavno, SVI Kurdi ( koji imaju PRAVI, i PRAVNO OSNOVAN razlog da traže azil), bi danas živeli u Danskoj. A iz Afrike bi išli brodovi prema Evropi na svakih 8 minuta ...

A ovi što vas ohrabruju su jednostavno neozbiljni i zlonamerni. Zaboravite tu priču.

To je postojalo NEKAD DAVNO !
 
zanimljivo je za luksemburg da gotovo nema azilanata, zasto ? nemam pojma ali po njihovom izvestaju najmanje azilanata je zavrsilo tamo.

Naprotiv ja mislim da ima dosta azilanata u Luksemburgu sobzirom kolika je drzava a ima dosta ljudi Srba sa Kosmeta koji su morali da nadju spas van Srbije. Ja licno znam za desetine ljudi koji su otisli jedan od njih mi je i dobar prijatelj i skoro smo se culi telefonom i bas mi se pohvalio da se dobro snaso.:think:
 
Ja sam u lux i od skora imam politicki azil.
Do prosle godine je bilo davoljno da si imaop neki napad ili bilo kakav dokument koji dokazuje da si imalo ugrozennaravo ako ste sa Kosova. Medjutim ove se godine trebate malo vise potruditi sa dokazivanjem vase bezbednosti, i ako ih ubedite da ste nebezbedni onda ste uspeli.
 
Zdravo Gorane,
Ja sam Sasa iz Prizrena, trenutno raseljen kod Novog Brda, posto bi i ja otisao odavde hteo sam da te zamolim za par informacija i saveta kako to najbolje da uradim. Zanima me kako je u Luxemburgu, kako se tamo zivi, kolika su primanja koja se dobijaju kao azilant, kakav je smestaj, koliki je period azila do dobijanja papira i slicno. Ozenjen sam i imam dvoje maloletne dece, jedno ima 3 godine. Zamolio bih te da mi odgovoris i pomognes savetima iz tvog iskustva. Unapred zahvalan.
Prijateljski pozdrav
Sasa
 
Tacovic
nisam siguran ali rekao bih da se azil najlakse dobija u severnim zemljama Evrope jer oni najvise "veruju" nekome cija su ljudska prava ugrozena.
Ali sam za jedno siguran,a to je da tvoja pitanja u vezi plata,standarda,troskova zivota za Luksemburg,nisu potrebna.I za bilo koju clanicu EU jer svuda u tim zemljama je bolje no na Kosovu i u Srbiji.Pa jedna Hrvatska ima bolji standard od Srbije,ili Madjarska,a o Luksemburgu,Svedskoj,Nemackoj,Italiji,Danskoj,Britaniji...da i ne govorim.
 
Da li zna neko kakva ce biti situacija od 01.01.2010 kada nam navodno ukinu vize za EU.Da li ce prilikom rada na crno u slucaju da te uhvate i deportuju,dobijati zabrana na pet godina ili ce se moci opet posle izvesnog putovati u EU jer nam nece trebati viza?
 
E da, azilant sam u Lux-u, nije bas situacija losa, pogotovo za nas srbe, skoro su poceli da hapse ovi koji nece da se mirovno vrate ali ih opet puste iz zatvora iz razloga sto srbe sa KOSOVA, nemaju pravo bez dobrovoljnog potpisa da vrate... Srbi iz Srbije ako hoce da zatraze ovde azil to ce biti malo teze, jer ne vidim koji bi se politicki razlog naveo, a ako zelis humonitarne papire (papire u nasem pasosu a ne u pasosu koji dobijas kad dobijes politicki) onda trebas da ih ubedis da dole nema posla, ni para..sto je isto ne tako moguce... Sto se tice advokata, siptara, buva i iranaca, pa nisu ni oni ludi da nas stavljau da spavamo u prljavim sobama, da nas mesaju sa muslimanima i stvaraju jos vecu mrznju. Sto se advokata tice, on je dzabe, drzava ga placa... tako da... nije tako lose ako imas dobre dokumente. Evo ja se ne zalim, jos uvek sam azilant, zivim u hotelu bez obezbedjenja, imam lap top, internet...zar je to lose? Jedino mi je problem sto jos uvek papira nema, al se naravno nadam...POz
Jel' ti to iz iskustva, ili iz crtanih filmova ?

KO to ide da bude azilant i IMA pare za DOBROG advokata ?

Za te iste pare otvoriš hamburgeriju ispred neke škole u Srbiji, i BOLI TE baš da probaš da budeš azilant.
Da sediš godinama sa Šiptarima i Indusima i trebiš buve i vaške ......
 

Back
Top