Goli Otok

pedjaza

Aktivan član
Poruka
1.251
Posle Drugog svetskog rata politicki osudjenici su uglavnom isli na Goli Otok, kako bi se prevaspitali, tj. oslobodili nazadnih ideja i poceli da razmisljaju progresivno. Po pricama mnogih ljudi, koji su tamo bili na prevaspitavanju, primenjivane su vrlo surove vaspitne i kaznene metode.
Osudjuci politicke neistomisljenike, pojedini politicari su i novije vreme davali izjave da bi se, kada bi bili u mogucnosti, sa svojim politickim neistomisljenicima obracunavali na nacin koji je daleko suroviji nego onaj sto je bio na Golom otoku. Setimo se samo izjave Vuka Draskovica o secenju ruku, Danice Draskovic o uzimanju pusaka za obracun sa neistomisljenicima, Seseljevih izjava o proterivanju nesrpskog stanovnistva iz Srbije, izjavama Nenada Canka o vesanju na Terazijama... Do toga naravno nije doslo, jer srecom niko od njih nikada nije imao apsolutnu vlast. Koliko god da su to izjavili u zaru politicke borbe, to su ipak suvise krupne reci i verujem da su u najmanju ruku negde u dubini duse to i mislili, odnosno da kad bi dosli u poziciju da to mogu da urade i ne snose nikakvu odgovornost za to, zaista bi tako i postupili.
Neki su to mozda zaboravili, ali ja nisam.
Sta mislite o toj osvetoljubivosti i refansizmu kod naseg naroda?
 
Posle Drugog svetskog rata politicki osudjenici su uglavnom isli na Goli Otok, kako bi se prevaspitali, tj. oslobodili nazadnih ideja i poceli da razmisljaju progresivno. Po pricama mnogih ljudi, koji su tamo bili na prevaspitavanju, primenjivane su vrlo surove vaspitne i kaznene metode.

дотле се слажем

Osudjuci politicke neistomisljenike, pojedini politicari su i novije vreme davali izjave da bi se, kada bi bili u mogucnosti, sa svojim politickim neistomisljenicima obracunavali na nacin koji je daleko suroviji nego onaj sto je bio na Golom otoku. Setimo se samo izjave Vuka Draskovica o secenju ruku, Danice Draskovic o uzimanju pusaka za obracun sa neistomisljenicima, Seseljevih izjava o proterivanju nesrpskog stanovnistva iz Srbije, izjavama Nenada Canka o vesanju na Terazijama...
овај пасус би требао да иде у онај део (бајке,приче...)
од свих који су набројани само је Шеки у Хагу и одговара за вербални деликт
задњи случај заштићеног пацијента је врх врхова
Do toga naravno nije doslo, jer srecom niko od njih nikada nije imao apsolutnu vlast. Koliko god da su to izjavili u zaru politicke borbe, to su ipak suvise krupne reci i verujem da su u najmanju ruku negde u dubini duse to i mislili, odnosno da kad bi dosli u poziciju da to mogu da urade i ne snose nikakvu odgovornost za to, zaista bi tako i postupili.
Neki su to mozda zaboravili, ali ja nisam.
ко о чему ***ва о поштењу...........................:roll::roll::roll::roll::roll:
Sta mislite o toj osvetoljubivosti i refansizmu kod naseg naroda?
коме се то "наш" народ осветио .....комунистима?
 
коме се то "наш" народ осветио .....комунистима?[/QUOTE:
Ma cim dodje do promene opstinske vlasti, odmah se novi svete starima, smenjuju ih s funkcija i sl.
Cim je doslo do promrne vlasti u Srbiji, krenulo se sa promenama imena ulica, naselja i trgova. Dolazilo je do pritiska za iclanjenje iz nekih stranaka, za uclanjenje u neke druge isl.
5. oktobra 2000. i posle toga paljena je Savezna skupstina, prodiralo se u drzavne instiitucije, u drustvenim preduzecima su bili smenjivani dotadasnji direktori i postavljani nekakvi krizni stabovi.
Ne moze se osporiti postojanje osvetoljubivosti i refansizma kod nas.
Ko drukcije kaze, taj klevece i laze!
 
Ma cim dodje do promene opstinske vlasti, odmah se novi svete starima, smenjuju ih s funkcija i sl.
Cim je doslo do promrne vlasti u Srbiji, krenulo se sa promenama imena ulica, naselja i trgova. Dolazilo je do pritiska za iclanjenje iz nekih stranaka, za uclanjenje u neke druge isl.
5. oktobra 2000. i posle toga paljena je Savezna skupstina, prodiralo se u drzavne instiitucije, u drustvenim preduzecima su bili smenjivani dotadasnji direktori i postavljani nekakvi krizni stabovi.
Ne moze se osporiti postojanje osvetoljubivosti i refansizma kod nas.
Ko drukcije kaze, taj klevece i laze!
то што пишеш су ситнице промене улица и сл.

и сада као и пре су "исти комунисти" на власти.Једноставно су "не заменљиви".
Није било закона о денационализацији,није било вешања као у Румунији,није био повраћај имовине као у Чешкој,Мађарској.....није било смене генерација као у Русији
Јељцин-Путин.Није извршена реформа безбедоносних структура као у Русији,Румунији,Чешкој. Румунија има већи војни буџет него СРЈ.
да не набрајам има много. све је исто само њега нема
 
поента је у томе што се исти људи баве политиком последњих 20 година и само причају глупости а у њиховој љигавости би позавидели и Данајци

баналан пример Вук Дршковић подржавао ВељуСељу пре месец дана а сад Тадића и наравно опет је схватио где је погрешио, стално греши никако да схвати.
На крају испада да је Легија једини "схватао" неке "ствари"
 
поента је у томе што се исти људи баве политиком последњих 20 година и само причају глупости а у њиховој љигавости би позавидели и Данајци

баналан пример Вук Дршковић подржавао ВељуСељу пре месец дана а сад Тадића и наравно опет је схватио где је погрешио, стално греши никако да схвати.
На крају испада да је Легија једини "схватао" неке "ствари"

Pa ne znam da li je shvatao ili ne, ali je uradio nesto konkretno, mada mislim da je Djiki bio Srbin na kvadrat za ove koji mu danas vode stranku.
 
U Titovoj apsolutističkoj Jugoslaviji, koja je sebe izgradila na antisrpskom delovanju, posle rata su stvorena dva centra za ubijanje misli.

Jedan je bio Goli Otok na koji su slati pretežno Srbi komunisti koji su u Staljinu videli zvezdu vodilju komunističke misli, i koji su Staljina stavljali ispred Tita. Uzgred tu je bio popriličan broj istaknutih komunista uz koje bi Tito teško ostvario diktaturu koju je stvorio, jer pored njih ne bi uspeo da osuđuje Staljina za stvaranje kulta ličnosti, gradeći istovremeno svoj.

Drugi, na koji je postavljač teme zaboravio, a nimalo nevažan kazamat, je bila Stara Gradiška. Tamo su slati Srbi komunisti i istaknuti partizanski komandanti koji su imali osećaj nacionalne pripadnosti i nisu se slagali sa politikom rasparčavanja predratne Srbije i razgradnjom srpskog nacionalnog bića kroz stvaranje novih federalnih jedinica i u njima novih instant nacija.
Najodvratnije u toj Staroj Gradiškoj je bilo to što su čuvari većinom bile bivše ustaše. Samo zamislite šta su radili svojim zakletim neprijateljima, partizanima Srbima.

Sa ova dva kazamata Tito se "uspešno" oslobodio svojih dojučerašnjih partijskih i ratnih saboraca Srba, koji su bili ključni za uspeh revolucije i oslobodilačkog rata, a kasnije postali suvišni i opasni po planove koji su se motali u Zagorčevoj glavi.

Ono Srba dupelizaca što je ostalo oko njega posle čistki su revnosnije odrađivali antisrpske poslove za "gazdu" nego što bi to činio ijedan Hrvat ili Slovenac.
 
Posle Drugog svetskog rata politicki osudjenici su uglavnom isli na Goli Otok, kako bi se prevaspitali, tj. oslobodili nazadnih ideja i poceli da razmisljaju progresivno. Po pricama mnogih ljudi, koji su tamo bili na prevaspitavanju, primenjivane su vrlo surove vaspitne i kaznene metode.
Osudjuci politicke neistomisljenike, pojedini politicari su i novije vreme davali izjave da bi se, kada bi bili u mogucnosti, sa svojim politickim neistomisljenicima obracunavali na nacin koji je daleko suroviji nego onaj sto je bio na Golom otoku. Setimo se samo izjave Vuka Draskovica o secenju ruku, Danice Draskovic o uzimanju pusaka za obracun sa neistomisljenicima, Seseljevih izjava o proterivanju nesrpskog stanovnistva iz Srbije, izjavama Nenada Canka o vesanju na Terazijama... Do toga naravno nije doslo, jer srecom niko od njih nikada nije imao apsolutnu vlast. Koliko god da su to izjavili u zaru politicke borbe, to su ipak suvise krupne reci i verujem da su u najmanju ruku negde u dubini duse to i mislili, odnosno da kad bi dosli u poziciju da to mogu da urade i ne snose nikakvu odgovornost za to, zaista bi tako i postupili.
Neki su to mozda zaboravili, ali ja nisam.
Sta mislite o toj osvetoljubivosti i refansizmu kod naseg naroda?

S obzirom da ste vi zaista i sprovodili u delo ono sto ste mislili ( goli otok ) cudi me kako do sada niste osetili revansizam i osvetu naroda. Ali nema veze, docice vreme i vama da se sudi.

Vi crveni banditi ste sprovodili nezapamcen revansizam posle 1945. Mislim ti bi jeli voleo opet da se proteruju ljudi tamo? U sred evrope u dvadesetom veku vi ste u jednoj drzavi osnovali koncentracioni logor i sad pominjes problem revansizma.
 
Neko ce da se ljuti, ali mozda i samo mozda je navedeni otok bio prvi uspesni zametak otpora Staljinu i komunizmu sa sada poznatim krajem. Naravno nisu oni tada znali sta rade u siroj slici, ali danas nema komunizma u Srbiji, pa ni u Rusiji. A Rusi, ma pamte nam sigurno.
 
S obzirom da ste vi zaista i sprovodili u delo ono sto ste mislili ( goli otok ) cudi me kako do sada niste osetili revansizam i osvetu naroda. Ali nema veze, docice vreme i vama da se sudi.

Vi crveni banditi ste sprovodili nezapamcen revansizam posle 1945. Mislim ti bi jeli voleo opet da se proteruju ljudi tamo? U sred evrope u dvadesetom veku vi ste u jednoj drzavi osnovali koncentracioni logor i sad pominjes problem revansizma.

Ja sam prvo i pomenuo Goli Otok, ali sam konstatovao da se u nasem narodu i dalje zadrzao duh revansizma i osvete.
Sam pocetak tvoje poruke: ,,Vi crveni banditi" ukazuje na nesto ubilacko. Upravo je u tome problem sto nas redovno neko sa strane zavadi i onda se mi medjusobno koljemo.
E to mi se ne svidja. Komunisti su pre rata bili proganjani i hapseni, pa su se po dolasku ma vlast svetili neistomisljenicima. Sad postoji zelja za osvetom komunistima...
Tako cemo se u nedogled nesto deliti i svetiti jedni drugima.
Ja nisam osnovao koncentracioni logor. U ovoj zemlji je bilo dosta koncentracionih logora. Dosta je bilo osvete, pluvanja i vredjanja. Kad cemo se vise okrenuti razvoju i napretku?
 
Ja sam prvo i pomenuo Goli Otok, ali sam konstatovao da se u nasem narodu i dalje zadrzao duh revansizma i osvete.
Sam pocetak tvoje poruke: ,,Vi crveni banditi" ukazuje na nesto ubilacko. Upravo je u tome problem sto nas redovno neko sa strane zavadi i onda se mi medjusobno koljemo.
E to mi se ne svidja. Komunisti su pre rata bili proganjani i hapseni, pa su se po dolasku ma vlast svetili neistomisljenicima. Sad postoji zelja za osvetom komunistima...
Tako cemo se u nedogled nesto deliti i svetiti jedni drugima.
Ja nisam osnovao koncentracioni logor. U ovoj zemlji je bilo dosta koncentracionih logora. Dosta je bilo osvete, pluvanja i vredjanja. Kad cemo se vise okrenuti razvoju i napretku?

Kada se resimo BANDE CRVENE!!!!!!!!!!
 
1916_Srbija.JPG
 
Posle Drugog svetskog rata politicki osudjenici su uglavnom isli na Goli Otok, kako bi se prevaspitali, tj. oslobodili nazadnih ideja i poceli da razmisljaju progresivno. Po pricama mnogih ljudi, koji su tamo bili na prevaspitavanju, primenjivane su vrlo surove vaspitne i kaznene metode.
Osudjuci politicke neistomisljenike, pojedini politicari su i novije vreme davali izjave da bi se, kada bi bili u mogucnosti, sa svojim politickim neistomisljenicima obracunavali na nacin koji je daleko suroviji nego onaj sto je bio na Golom otoku. Setimo se samo izjave Vuka Draskovica o secenju ruku, Danice Draskovic o uzimanju pusaka za obracun sa neistomisljenicima, Seseljevih izjava o proterivanju nesrpskog stanovnistva iz Srbije, izjavama Nenada Canka o vesanju na Terazijama... Do toga naravno nije doslo, jer srecom niko od njih nikada nije imao apsolutnu vlast. Koliko god da su to izjavili u zaru politicke borbe, to su ipak suvise krupne reci i verujem da su u najmanju ruku negde u dubini duse to i mislili, odnosno da kad bi dosli u poziciju da to mogu da urade i ne snose nikakvu odgovornost za to, zaista bi tako i postupili.
Neki su to mozda zaboravili, ali ja nisam.
Sta mislite o toj osvetoljubivosti i refansizmu kod naseg naroda?

tolko nejedinstvo kao kod srpski narod nema nigde na svet.ko da postoje dve srbije od vavjeka do danas.od vuk brankovic i car lazar od obrenovici i karadjordjevici od tito i drazu od milosevic i djindjic .ako jedna strana dodje na vlast di sme druga da prezivi.kod nas svi oce apsolutnu vlast.nema pridika kritika opomena.onaj ko vlada je i bog i batina.srbi to vole
i biraju takve.a ima i ono ako je zivomir glasao za onog ja cu zainat zivomiru da dam glas za onaj drugi.pa ce onaj moj kad pobedi da otera u aps i zivomira i sve koji su protiv mene.zbog onu njegovu krmacu sto stalno prelazi u moju avliju.
nama bre ne treba presednik i parlament.nama treba poglavica smotku.
 
sve ima svoju cenu.

USA je lider u "preispitivanju" neistomišljenika...

To je tacno! Sta su nam sve radili poslednjih 18 godina, ali to niko da konstatuje. Ne, njima smetaju komunisti i Goli Otok.
Goli Otok je bio velika greska tog sistema, ali je strasno sto se iz toga ne izvlaci bilo kakva pouka, mnego se poziva na osvetu. Pominju se neka sudjenja. Epa tada su komunisti ziveli u uverenju da na taj nacin sude nekome kome treba suditi.
Znaci sta zakljucujemo? Igra se ista predstava, samo se glumci menjaju.
 

Back
Top