otezano mokrenje i dr problemi.......

Gost
dr,moj problem je sledeci
imam tacno 20 godina ,menstruacije su mi redovne medjutim kada mi prolazi,(5-6)dana imam vrlo neprijatan osecaj,bol kao da mi ne prelazi nego kao infekcija i sekret se ne normalizuje duze vremena posle ciklusa.a i konstantan prblem je taj sto skoro nikada ne mogu do kraja da ispraznim besiku,bol je neverovatan,na pocetku samog uriniranja, i nma kraju,kap po kap nikako da se ispraznim.predpostavljam da znate kako je neprijatno.
napominjem da duze vreme imam problema ja cak mislim i hronicnih sa besikom,infekcijama sekreta,i jedino mi pomaze caj od persuna koji pijem samo kad ne mogu da izdrzim.
molim vas recite mi da li ce sve ovo vec jednom prestati,zar je moguce da ovako mlada nikako da se otresem tih problema(inace sam nevina).ja stvarno nemam vise zivaca.hvala
 
Ajmo prvo ovako,kad si zadnji put radila urinokulturu?Bez toga terapija i lecenje ne mogu se pravilno voditi,ok je sto uzimas caj od persuna medjutim ako postoji infekcija onda caj od persuna te nece trajno resiti problema.
Dakle prva jutarnja mokraca,srednji mlaz(pre uriniranja obavezno oprati genitalije)uraditi urinokulturu da se izoluje uzrocnik infekcije,na osnovu antibiograma uzeti terapiju ali terapija mora da traje minimum 20 dana inace bez toga nema uspeha,infekcija se ponovo vrati.
Sto se tice sekreta on moze biti uzrokovan time sto se flora u toku menstruacije menja pa se ima osecaj infekcije zbog menstrualne krvi,ulozaka...a moze biti uzrokovano i nekom bakterijicom koja ti pravi urinarne tegobe.
Tako da prvo urinokultura a onda lecenje.
 
a to sto imam osecaj da me bukvalno sve unutra boli,i jajnici,i sve?kompletno sve i kicma i krsta....to sigurno ima veze sa menstruacijom?ma mnogo je gadno....
a samo jos da vas pitam,posto stvarno imam moglo bi se reci cestih zdravstvenih problema,(ne u vidu nekih ozbiljnih,naslednih oboljenja i sl)vecceste infekcije raznih vrsta,avitaminoze,herpese,zatim lumbalni deo kicme suzen(koliko sam shvatila kad sam snimala pre 3 god,urodjen)DA LI TO IMA VEZE SA TIM STO SAM RODJENA U 7 MESECU I STO SAM BILA U INKUBATORU?I DA LI TO MOZE KASNIJE U ZIVOTU IMATE NEKE POSLEDICE ODREDJENIH VRSTA PO MOJE ZDRAVLJE?
HVALA NAJLEPSE
 
Ne,to nema veze sa ranijim rodjenjem i inkubatorom,bolovi koje spominjes su vezani sa promenama na kicmi i menstrualnim grcevima a ostale tegobe su posledica losijeg imuniteta,samo iskreno da ti kazem u nasoj zemlji jos ne videh nekoga sa avitaminozom,ipak jedes i unosis sve hranom...tesko da imas avitaminozu,sto se tice herpesa sa tim ces da muku mucis svaki put kad organizam bude pod nekom vrstom stresa.
 

Back
Top