NS table - CRO putovnica

Nisam, i ne želim da pravim zabunu....ali ne vidim zašto bi to bio problem.

Ja imam kola registrovana u Grčkoj, a srpki pasoš.....Dobro, to nije isto....

Ali, registracioni list, ili kako se već zove....određuje pravo vlasništva vozilom a ne pasoš ....ZAR NE ?
 
MESIJA, kaži nam TI, ŽELJNO isčekujemo da nas prosvetiš ......

james1.jpg
 
Da li je neko sa hrvatskim pasosem putovao preko granica kolima registrovanim na svoje ime u Srbiji? Da li je to problem?

Moj suprug vozi auto na nase table, a presao je granicu sa putovnicom (CRO). Deset puta nije imao problema, a onda je naisao na malo pazljivijeg policajca na prelazu koji mu je rekao da Hr drzavljanin NE MOZE voziti vozilo registrovano u drugoj zemlji OSIM AKO je putovnica izdata u Hrvatskom Konzulatu zemlje na koju je vozilo registrovano.

Konkretno, njemu je pasos izdat u mejstu rodjenja u Hr, pa je naknadno isao tamo kako bi ga izbrisali sa liste i da bi potom izvadio pasos ovdje u kozulatu.

Pogledaj na poslijednjoj strani putovnice koja ti adresa pise. Ako si ga vadio u NS ili bilo gdje u Srbiji gdje vec postoji konzulat, vjerovatno ti stoji adresa boravka, ako si uklonjen sa spiska stanovnika Hrvatske. Vodi racuna o tome.
 
Prilično je tačno ovo šta Nevena piše, međutim ima još nešto.

Ja imam dvojno državljanstvo, R. Srbije i R. Hrvatske, samim tim i dva pasoša i vozim auto koji je registrovan u Novom Sadu i često prelazim granicu.
HR pasoš mi je izdat u Hrvatskoj i u njemu se nalazi adresa na koju je prijavljen moj boravak u HR, a u SR pasošu mi je adresa na kojoj boravim u Novom Sadu, odnosno u Srbiji.
Iz toga razloga ja kada idem na put preko granice moram da nosim oba pasoša (to je obavezno), na izlasku iz Srbije srpskom cariniku i policajcu pokazujem srpski pasoš u kojem on pečatom evidentira moj izlazak iz R. Srbije (što nije obavezno) i na ulasku u drugu zemlju npr. R. Bugarsku prikazujem HR pasoš što mi omogućava ulazak bez vize. Osim toga za vozilo sa NS reg. čiji sam ja vlasnik potrebno je imati međunarodnu polisu osiguranja, odnosno zeleni karton i međunarodnu vozačku dozvolu za one zemlje gdje je to potrebno (izdaje je AMSS). Ukoliko pak niste vlasnik vozila sa NS reg. potrebno je da imate i međunarodnu punomoć za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu koju takođe izdaje AMSS.
Sve je potpuno isto i ukoliko vam je HR pasoš izdat u Srbiji i ako se u njemu nalazi adresa iz Srbije. Jedino ste u tom slučaju obavezni, ukoliko putujete u Hrvatsku, prijaviti nadležnom organu (policiji) vaš boravak u HR ukoliko je duži od tri dana.
 
Kao sto rekoh, u HR pasosu (izdatom u konzulatu u Subotici) mi je adresa u Novom Sadu. Pre nego sto sam uopste izvadila njihov pasos, morala sam da se odjavim iz Vukovara - prvi put su me zbog toga vratili! (obavljeno, dakle)
Auto je na moje ime, osiguranje placeno, zeleni karton imam, medjunarodnu vozacku imam - Greece, here I come!
:mrgreen:
 

Back
Top