Da li vredi truda (hvatati labOOda :-)) 2

Nesi

Domaćin
Poruka
3.767
Moze to i malo drugacije...:wink:

ZASTO CUTIM

Rekla sam ti da sa tobom volim da pricam. Svaki nas razgovor je kao putovanje...po meni i po tebi. A onda, opet, uhvatis me kako cutim...
Zbunio si me. Mene, koja sam sa drugima vrlo recita, nasmejana, sigurna u sebe i koja uvek imam spreman odgovor. Sa njima je lako pricati. Naucila sam da se zastitim, podignem nevidljiv zid oko sebe i lako kontrolisem situaciju iz sopstvene bezbednosti, dok teske reci prolaze mimo mene, odbijajuci se kao bumerang... Ali tebe ne zelim da odbijem...tebe zelim da pustim u svoj svet.
I tada se u meni vodi borba.U glavi naviru vec spremni odgovori...ali to nisu odgovori za TEBE...i nisu odgovori na TVOJA pitanja.
E, onda mi je potrebno vreme...
Rekao si mi jednom da mnogo lepo pisem. Razmisljala sam...i shvatila da je to zato sto pisem srcem...a govorim glavom...i kad pisem, imam vremena da pretocim sebe u rec...
A ti hoces sve i hoces odmah. Hoces sebe bezrezervno da ti dam i da spustim svaki oklop i sateras me u onaj tvoj ugao, pa sam kao bokser izmedju dve runde, izmedju tebe i sebe...TRAZIM PREDAH.
I tad cutim. Cutim svoja osecanja jos ne pretocena u pricu i cutim ih tako glasno da mi se cini da je vazduh tezak od neizgovorenih reci, a da ti mozes da cujes otkucaje moga srca.
I tad se osecam kao pticica, dobrovoljno uhvacena u tvoju zamku.
A onda, opet, RECI, ma koliko lepo bile slozene, ipak su samo reci i tad pozelim...tad stvarno POZELIM...da si tu pored mene...U MENI...da osetis moje misli...svojim culima. I tad je moja cutnja recitija od svake price.
Volim da cutim sa tobom. :wink:
 
Tako, seko, ima da ga istreniraš i da bude kako treba ili ga neće biti.
Šta bi on, na brzaka da popije sav tvoj nektar, pa na drugi cvet. Neće moći!
Baš si mu lepo rekla, a on ako je iole vredan muškarac, neka pokaže kakav je macan. Možeš misliti, ko da si mu ti neka radodajka. Testiraj ga.
E, ako jeste takav kakvim ga trebaš, znaj da ga takvog trebaju i druge. Onda ćeš ti biti na testu. I te kakvom! Ima da se iznenadiš šta te sve čeka. Pa onda da vidimo ko je ko i hoćeš li ćutati ili...
 
Trazila si da ti pricham neshto lepo... Meni, koji nije mnogo toga lepog u zivotu ni chuo, ni video... Samo sam chitao bajke, gledao fantastichne filmove i mashtao da negde postoji mesto bar priblizno uzbudljivo, a nashao jedno takvo tek izmedju tvojih ruku, kad sam vec pocheo da gubim nadu da ono postoji... Plakao sam na tom mestu, prvi put posle 11 godina... Dopalo mi se... Setio sam se kako blag ukus ima suza koju isplachesh od srece u odnosu na gorko slane kapi bola... Ruka ti je bila srasla za moju... Moj pogled zalepljen za tvoje ochi... Zashto te tako gledam? Kad sam ti rekao zashto, i ti si zaplakala... Nisam to hteo... A sad... Necu te vishe... Necu ni suze...Ne trpim ni sebe... Dosta je... Dosta...
 
djidjo:
Tako, seko, ima da ga istreniraš i da bude kako treba ili ga neće biti.
Šta bi on, na brzaka da popije sav tvoj nektar, pa na drugi cvet. Neće moći!
Baš si mu lepo rekla, a on ako je iole vredan muškarac, neka pokaže kakav je macan. Možeš misliti, ko da si mu ti neka radodajka. Testiraj ga.
E, ako jeste takav kakvim ga trebaš, znaj da ga takvog trebaju i druge. Onda ćeš ti biti na testu. I te kakvom! Ima da se iznenadiš šta te sve čeka. Pa onda da vidimo ko je ko i hoćeš li ćutati ili...

Ma jasta :lol: MACANE...radodajka...radodojajka...ahaha...:lol: :lol: :lol:
Ovdi je rec samo o razgovoru...a ja reci ne DAM pa NE dam...A ovo je tek kolokvijum...Videcemo ko ce da PADNE :lol:...na ispitu...Kad ja resim da ga ispipam...pardon...ispitam :twisted: :lol: :wink:
 
Danas sam nesto tuzna...suvise umorna da navucem nasmejanu masku na svoje lice...Sitnica...REC...i setila sam se ljubavi...bivse...
U meni nema gorcine. Samo me obuzima tiha neizmerna tuga. I opet osecam bol...ipak nikad ne prodje sasvim...tupi bol koji umrtvljuje moja cula i belo gledam ispred sebe, nesposobna da se otrgnem od svojih secanja...A secanja naviru...Secam se kako smo se upoznali, kako me je zasmejavao, kako smo sa malo reci znali sve da kazemo, kako smo neprestano mislili jedno na drugo...svaki dan, kako mi je znacilo samo da mu cujem glas, kako smo voleli iste stvari, kako je za mene bio jedini na svetu, kako smo kovali zajednicke planove...Secam se svega po ko zna koji put. Secam se i prvog nesporazuma i kako su gorke bile suze iz srca isplakane i zebnje i prvog razocarenja i hladjenja i rastanka bez reci. Svega se secam.Secam se zasto sam ga volela i kako je on voleo mene. Secam se ali sam suze davno isplakala i sada placem nemo bez suza...Samo mi je neka tuga pritisla srce. I opet sam cula pesmu...Znam koliko njemu znaci...i koliko meni NE ZNACI...i kao da mi neko zabada noz u srce...svaka nota me boli...ali...slusam...i volim da je slusam...I znam da to vise nisu secanja vec iluzija...i ne dam sebi da potonem...jer ja sam veciti zanesenjak, sa totalnom verom u ljubav, optimista...SAMO SAM POMALO UMORNA OD SVEGA....
 
Bludne noci me mame...Dok gledam lica, poznata i nepoznata...ljude sa kojima cekam zore...osecam strast gde joj mesto nije. U krvlju poprskanim hodnicima, u zadahu ustajalog vazduha, u podocnjacima, u budnim snovima.
Otvorim prozor i udahnem NOC. Prijatno me hladi. Ne spavam. Odbrojavam sate i minute.
Osecam se lepo dok me umor lagano lomi. Radost delim sa slucajnim prolaznicima i uzivam u svakom momentu mira pre budjenja jutra.
S jutrom ostaje samo umor, a zanos se seli u moje misli i snove...odlazim u neke druge dane...u zaborav...da prespavam...do sledece noci.
 
Nocima ne spavam. Moje noci su dani, a dani noci. Cula su mi prilagodjena na nocne signale.
Sunce boli moje oci, naviknute na polutamu prigusenog neonskog svetla. Buka dnevne zurbe boli moje usi, navikle na tisinu smeha i muzike. Miris noci me opusta. Nocni povetarac me miluje neznije, strastvenije, pohotnije...Njemu se vise dajem...Zudnije upijam zudne poglede, bestidnije gledam i uzvracam, raskalasnije se smejem...Uzivam u muku iza mojih dugih koraka...dugih nogu budim zelju...u drugima...svoju zelju...OSECAM...
 
I ne znam sta je to u noci. Ne u bilo kojoj noci. U letnjoj, toploj, BLUDNOJ.
I mesec je puniji i vazduh mirisniji i svaki je pokret...izazov. Osmeh ima drugo znacenje. Pogled je pogled NOCI, osecaja, NAGONA, a dodir je PLIMA. Uzburkane strasti se talasaju. Ali ne u svakome. ODABRANI se prepoznaju bez reci. Noc govori nemustim jezikom...
Pije nam snagu, pa jutru ostaje samo ljustura, sa bledom senkom osmeha, kao nagovestajem snova i slatkih necasti.
Bludne snove sanjam otvorenih ociju. Jeza protresa moje telo.
 

Back
Top