Путници - мир или оргије

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dovla

Elita
Poruka
16.644
Пало ми је на памет да искоментаришемо шта нас нервира у току вожње, али У колима. Причали смо доста о другим возачима, па не би било лоше да напишемо по коју и о нашим путницима. Дакле, шта вам то смета, а шта вам прија када ваши путници раде или говоре?
 
Guranje kolena u moje sediste, prosipanje sokova/piva/kafe/itd, otvaranje prozora do u besvest, muzicke zelje, naravno i lupanje vratima (nezaobilazno), obavezno razvaljivanje piksle pozadi, zezanje svetala na rukohvatima (pali-gasi) kao mala deca...
Sreca moja pa mi je retko pun auto, uglavnom devojka i ja, svi smo navikli da izlazimo u grad svako svojim autom.
A sto se kamiona tice - auuu... To bolje da ne nabrajam. Pomislicete da sam higijena freak :D
Dobro, mozda jesam... Ma verovatno i jesam... U stvari - JESAM! A ljudi kapiraju da je moj kamion star pa kao u redu je da ulaze sa blatnjavim patikama, da se razvlace po sedistu u prljavom kombinezonu, da lupaju vratima ko na takmicenju, da tresu cigarete na pod, da se deru kao pomahnitali na svaku suknju koja prodje jer jelte - sad je on kamiondzija pa to mora da radi... Najvise me bole stereotipi o nama, i takvo ponasanje.
 
Нервира ме: Лупање вратима, ПУШАЧИ (***, јако ме нервира и смета ми невероватно, дозвољавам уз отварање прозора) досадно запиткивање, претурање по касети, дрндање седишта, особе које мисле да се са 100 на сат јури и имају потребу да пуштају неартикулисане звукове, па онда особе које опет мисле да ће са 100 погинути, и крену да паниче и вриште да успорим... Свет је баш пун будала.. Да не буде да сам тамо неки, волим особе које опуштено седе у колима, ма шта год ја радио, јер барем по мом мишљењу, то значи да ми верују... Толико..
 
Retko koga osim članova porodice vozim kolima, uglavnom su žena ili dete ti koji me izluđuju u kolima.

Dete - jedino kad mi kolenima čačka oko bubrega i kada povuče naslon da bi se podiglo da pogleda napred...

Žena - i najmanji otvor prozora joj smeta čak i leti, komentarisanje mojih postupaka u toku vožnje, ne daj Bože muvanje ruku oko volana dok vozim bez obzira na brzinu, blato na cipelama, unošenje svežeg peciva u kola, nepotrebno udaranje vratima prilikom ulaska/izlaska, odvrtanje muzike a pogotovo narodnjaka...

U izuzetnim situacijama povezem kolege s posla.
Oni i ostali - korišćenje bočnih piksli, gaženje nogama po središnjem grebenu, prisustvo nogu van patosnica, bilo kakvo dodirivanje cipelama donjeg dela sedišta pozadi, blato na cipelama, njihove procene i saveti u toku vožnje, padanje pepela po sedištima, zapitkivanje...

Prija nepričanje uz laganu muziku...
 
PRVO STO NAJVISE MRZIM JE TO KAD MI NEKO KOLENIMA GURA SEDISTE. ZA TO MOGU DA UBIJEM.

drugo je kad izlaze ili ulaze u auto gaze po pragu. Isprljaju ga ne daj Boze.
kad lupe vratima kao bolesni. Sto kaze Trucker: muzicke zelje...mogu da smanjim ili pojacam, ali da sad ja tu pustam sta ko hoce....

KAD NEKO PUSI U KOLIMA CIGARE...OBICAN PRIMER: MOJ CALE...pa sine krenemo na par kilometara, maksimum 2-3 on zapali cigaru...pa idi bre ... prvo sto mi je oko menjaca pocepana guma, pa ulazi dole pepeo, drugo sto smrdi odvratno, trece meni smeta i kraj. jednom sam vozio ujnu, tetku, tecu i ujku u krusevac, jer njihov Yugo umro kad su dosli kod mene, i nisam dao se zapali i naljuti se ujna samo tako. smor...

KOCI, SMANjI, USPORI....to me UBIJA. samo pitam: OCES DA VOZIS? ne? onda UCUTI.

Sneg. Dva kila snega na jednoj cipeli...pa bre istresi nogu.

Smaranje o trenutnoj, sveobuhvatnoj situaciji. Tipa: sad zavrsavas vojsku, pa moras da nastavis da studiras, ili da radis nesto. Onda: POLITIKA? sad skoro sam cuo da su izbori bili i da je predsednik drzave Tadi;. Ja ne gledam nas TV, i NE ZANIMA me politika.


uh, nervozan sam sto je CG pobedila na VB.
 
hehe sreca te u mercedesu ima plastika kojom su oblozena sedishta od pozadi i jako su chvrsta tako da moze da gura kolenima kolko oce nishta netju primetiti.
No medjutim najvishe me nervira kad neko pochne da komentarishe moju voznju,to je broj jedan,broj dva je kad neko pushi u kolima ali to samo kad sedim sa nekim u tudjim kolima poshto je pushenje zabranjeno u mojim,to svim pushachima kazem pre ulaska u kola,takodje u autu se slusha moja muzika i svako diranje audio sistema u autu je zabranjeno jer neko uvek uspe neshto da zezne.
 
One koji su 'provereni' njih mogu da vozim jer znam da nece praviti haos.Pre 2 nedelje sam se zajebao,vozio ortaka odvaljenog,stojimo na semaforu i neke devojke prolaze a on otvara prozor i dere se '*****'
Kad ti budes vozio svoj auto onda se deri,sutradan mi se izvinjavao,pijan kao,ma pijan ili ne majmun si.Pogotovo sto mi je auto prepoznatljiv u gradu zbog branika i krovnog gepeka...
 
Нервира ме гурање седишта коленима, и кад се неко ко седи на сувозачевом седишту рашири ко прдеж у лифту па кад убацујем у трећу/пету (зависно од аута) ударам га/је по ногама.
Пушење мрзим и не дозвољавам да се дувани у и око кола (срећа моје друштво не дувани). Мрзим када је зима и стакла се замагле, а неко од сапутника крене да мрља стакло рукама, као да обрише...:x Па у пм, сачекај да се одмагли, ти то сигурно нећеш прати!
Пијане не пуштам у кола. За то сам био проглашен будалом, њањања и слично, али и даље принципијелно тврдим - пијано говедо нек си нађе тректорску приколицу па нек се вози.
Мрзим музичке жеље. Једном дође друг, седе, извади мој ЦД и убаци свој. Ја и даље стојим и гледам га, и питам га шта то ради. Он крене "па знаш ја само слушам ове песме сад, кењкењкењ..." Ја му дам 100 дин, кажм му да сам од њега сад купио ЦД и бацим га у први контејнер. Мој ауто - моја музика. Никад не дозвољавам металце и народњаке да се врте на радију.
Нервира ме што имам ортака који има фобију да ће да испадне из кола, па стално закључава сва врата. Једном је мало фалило да га одаламим. А још воше ме нервира кад онако глават седне на средину задњег седишта, па ја ништа не видим у ретровизору.
Мрзим саветовање, као "види, пази, гледај, кочи"... Хоћеш да возиш - купи ауто, ако ти се не свиђа моја вожња ту је ноћни ГСП.
Не волим приваљуше - нпр одемо на журку, кренемо кући а за нама иду још бар 2 рибе (неретко пијане). Кад дођемо до кола буде "јао што је леп, ово-оно, оћеш да нас возиш кући?". Е НЕЋУ! Ем бензин није бесплатан, ем имам девојку и не треба ми пушење или други вид плаћања у натури од разваљених фенсерки! А углавном су оне што их је растурало више ликова него што је растурено цигарета из црногорског камиона. Само одговорим "не", седнем у кола са не-пијаним делом друштва и ћао!
Мрзим и бацање ђубрета кроз прозоре, као и издркавање подизача, грејања, климе, превртање касете... Како би било да ја њима дођем у кућу и кренем да им дрпам сестру?!
Е да, нервира ме и кад неко прдне у колима и ћути док не засмрди, а неће да отвори прозор, и још каже "нисам ја!".

Ето то је укратко то што ме нервира, ал сетићу се још нечега...
 
Čitam ovo i ne vjerujem koliko ste ljudi privrženi automobilima, razumijem truckerea kad kaže za kamion, čovjek malte ne živi u njemu.
Ne volim ni j aneke stvari u autu tip aguranje kolenima, pušenje cigare, (naj više volim pušačice kad me pitaju smijuli pušit, narvno cure samo ako vam ne smeta volan :krezo: ) i kad mi neko uđe u blatnim cipelama i počne trljati van podmetača.A u vožnji ne volim suflere stani, koči daj gas uspori e takivim stanem pa ih ispustim da malo prošetaju.
 
Najvise volim kad u grad ide svako svojim autom,cure koje vozim uglavnom dobro poznajem,em su kulturne em dobro izgledaju pa mi to malo podize ego :D njih dve tri-milina :) :) :)
Ima i onih koji pitaju 'daj malo da vozim'
Uf i na to sam alergican.
Kad mi cackaju radio,inace ja slusam metal,a fenser sam i obicno kad pustim neku malo jacu muziku krenu da *****ju.Ne svidja ti se?Prosetaj slobodno.Cinim ti uslugu sto te vozim a jos hoces i da zayebavash.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top