Golubovi

intra

Poznat
Poruka
7.145
Pronađen golub svijetlo smeđi u Banja Luci, ima prsten sa oznakom YU 0704 i još jednim trocifrenim brojem, gdje to može da se javi, da se stupi u kontakt sa vlasnikom?
 
Saveza odgajivaca golubova Srpskih visokoletaca Srbije, ul. Snezane Hrepevnik 61, tel. 011/581-820, 11000 Beograd.

Ovo je sve sto sam nasla na zadatu temu, nemaju ni mejl ni sajt, ne znam ni da li je i dalje vazece...
 
pudlala:
Shta sam rekla, a?! ;-)
love-smiley-001.gif
 
Pozdrav svim golubarima i ljubiteljima golubova. Ako zelite da razmenimo informacije iz sveta golubova mozete se javiti. Ja sam uvek raspolozen kad su u pitanju golubovi, a pogotovo Srpski visokoletac. Najveci i najbolji forum, a niko da zapocne ovu temu.:ok::ok::ok:
 
Pozdrav svim golubarima i ljubiteljima golubova. Ako zelite da razmenimo informacije iz sveta golubova mozete se javiti. Ja sam uvek raspolozen kad su u pitanju golubovi, a pogotovo Srpski visokoletac. Najveci i najbolji forum, a niko da zapocne ovu temu.:ok::ok::ok:

Upravu si sto kazes najbolji i najveci forum a golubara nigde.
Evo slika od mojih Srpskih Visokoletaca ...VELIKI POZDRAV SVIM LJUBITELJIMA GOLUBOVA......:super::super:
 

Prilozi

  • 1234.jpg
    1234.jpg
    72,5 KB · Pregleda: 13
ne bavim se golubarstvom, ali imam veliki problem sa golubovima, te mi treba neki savet golubara...
Veliki deo detinjstva (čitaj: sve raspuste, praznike, mnogo vikenda) sam provela kod maminih roditelja na selu. Tamo je bilo puno golubova i volela sam da ih hranim, gledam kako se skupljaju, lete... I nikom nisu smetali...
Nisam sa njima imala problem ni u gradu, dok nisam iznajmila poslovni prostor u jednoj staroj zgradi u centru grada. To što ostavljaju "tragove" na spoljnom prozoru, oko žardinjera sa cvećem - mogu da im oprostim. Ali, kuhinjski prozor gleda na neki svetlarnik (oblika trougla) u kome su se golubovi lepo nastanili... Da li možete da zamislite kako izgleda kada se otvori prozor? Od provetravanja nema ništa, što je prilično nezgodno kada se radi o kuhinji... Ne želim da ih ubijam, puštam mačku, bacam otrov i sl., pa vas pitam ima li neki human način da ih odatle iselim?
 
Dali se taj svetlarnik nalazi na tvojoj zgradi ili je na susednoj .Mogu se sigurno odjuriti na lep nacin neznam kako izgleda taj svetlarnik ali ako su na ravnoj povrsini (TROUGLA U SVETLARNIKU) jedino je resenje postaviti neki lim nakoso tako kad pokusa da sleti na to mesto on sklizne i posle par pokusaja oni ce potraziti drugo mesto.
 
U parkicu blizu mene neki klinci su pronasli potpuno belog goluba sa prstenom na nozici. Tvrde da ne moze da leti, pa su ga stavili tako da macka ne moze da ga dohvati, a golubic samo tu sedi i ne pokusava da pobegne.
Jel ima neko neku ideju sta raditi sa njim? Ocigledno je neciji jer je negovan, ima malo ocerupanog perja na glavi moguce da ga je dohvatio neki pas ili macka.
 
Najverovatnije da ga je kobac tukao u letu a to kada se desi on bega na zemlju negleda gde slece i zato se i neboji.Po alkici moze da se pronadje vlasnik ali najbolje je da klinci nadju nekog golubara u kraju i da ga daju njemu jer ako ga nebudu hranili on ce uginuti.
 

Back
Top