ROUTER I ADSL

gagirw

Početnik
Poruka
23
Komshija ima ADSL na 1Mb/sec i hotje da mu routerom podelim na tri rachunara. Kakav router zadovoljava njegove potrebe, konkretno da li neki 10/100 netje umanjiti brzinu. Kako radi router kada je recimo samo jedan komp na netu tj. koju tje brzinu taj komp imati? Moze li neki od njjeftinijih recimo ASUS RX3041 ili TP-LINK TL-R402M?:?:
 
Komshija ima ADSL na 1Mb/sec i hotje da mu routerom podelim na tri rachunara. Kakav router zadovoljava njegove potrebe, konkretno da li neki 10/100 netje umanjiti brzinu. Kako radi router kada je recimo samo jedan komp na netu tj. koju tje brzinu taj komp imati? Moze li neki od njjeftinijih recimo ASUS RX3041 ili TP-LINK TL-R402M?:?:

ja imam ovaj tp-link i meni radi posao..delim 1,5 mb/s na troje...
 
U i meni ovo treba, pa taman da se uguram, kako ne bih pravio thread za dzabe. :)
Hocu da podelim adsl konekciju na 3 racunara, ali ne bih preko kablova, nego neku wireless varijantu. Jel zna neko neki dobri ruter? I jel ima neki koji ne deli brzinu na 3 dela nego svaki komp ima max brzinu? I kako povezujem onda wireless ruter sa kompovima, jel ima nekih kartica ili sta???

Unapred zahvalan!
 
A jel ima neko savet za mene ?

Zove me brat da mu namestim ADSL, ja se (KAO) razumem malo više !?

Kad ono....matična ploča NEMA UTP (samo USB) ulaz, a ruter NEMA USB ulaz .....

Kako ovo čudo da rešim ? Jel' postoji uopšte UTP to USB kabel ?

Zahvalan ( molim što pre da se ne izblamiram ....)
 
Imas tako nesto u vidu mrezne kartice koja ide na USB.
Ali ja ti preporucujem da kupis LAN card,najobicniju,ubacis je u PCI slot i zavrsis posao.U svakom slucaju moras nesto kupovati.Ako uzmes mreznu koja ide na USB samo ces izgubiti na protoku.Ne znam kakav je net u pitanju ali je u svakom slucaju nepotrebno komplikovanje,a i jeftinija je obicna mrezna ;)
 
E, imam ja neko pitanje na ovu temu.
Elem, komshija, tachno tri sprata ispod mene, ima ADSL.
Ja sam neshto mislio, da se NEKAKO umrezimo obojica na taj njegov, s tim da bi ja njemu placao za 512 , ili tako neshto... Pa me zanima, da li moze taj router da razdvoji net tako da kad smo obojica nakacheni imamo podjednako, a kad je jedan da ima sve.
I koliko koshta taj router i sve shto mi treba za tu kombinaciju...
Shta kazete????
 
E, imam ja neko pitanje na ovu temu.
Elem, komshija, tachno tri sprata ispod mene, ima ADSL.
Ja sam neshto mislio, da se NEKAKO umrezimo obojica na taj njegov, s tim da bi ja njemu placao za 512 , ili tako neshto... Pa me zanima, da li moze taj router da razdvoji net tako da kad smo obojica nakacheni imamo podjednako, a kad je jedan da ima sve.
I koliko koshta taj router i sve shto mi treba za tu kombinaciju...
Shta kazete????

pa mozete da se prikljucite, samo sto se brzina neta dijeli sa brojem kompjutera koji su nakaceni na internet, trebace ti nekoliko metara mreznog kabla i mrezna kartica
a ruter ne znam bas koliko kosta
 
Možeš da staviš switch.

Ako je komšija na internetu i skida nešto, možeš i ti takođe. Samo što sve zavisi od provajdera i modema, ali optrilike bi trebalo da imate istu konekciju. Pola tebi, pola meni. Ako je on na netu, a ti nisi ( iskljucen ti je komp ) on ce naravno imati full brzinu koju moze da dobije od provajdera. Isto važi i za obrnuto.

Ako se njegov uređaj sa kojim se povezuje na net, povezuje na njegov komp preko LAN-a tebi je potrebna LAN kartica ( obično dođe intergrisana sa mat. pločom ) , kabal od tvog do njegovog stana i switch. Sve zajedno ne prelazi 25-30 eur :D
 
Nekaze se A, vec molim.
Druga stvar.

Ako je komšija na internetu i skida nešto, možeš i ti takođe. Samo što sve zavisi od provajdera i modema, ali optrilike bi trebalo da imate istu konekciju.

Ne razumem sta si hteo reci ovom recenicom.
 

Back
Top