Sklekovi

GoshuMaster

Zainteresovan član
Poruka
455
Ewo novog stava za rad sklekova, vrednim vezbacima preporucujem da probaju.
Znaci shake su okrenute prema unutra, shto je manji razmak to je teze, a kada stavite shaku preko shake to je najteza varijanta, najbitnije da je shaka otvorena i da su prsti prema unutra okrenuti i shake da su od prilike ispod grudi.
 

Prilozi

  • images.jpg
    images.jpg
    1,3 KB · Pregleda: 329
Cuo i probao mnogo puta... ;)
A jesi li ti, ili neko drugi, probao sklekove kada su sake okrenute unazad :) malo je tesko za shvatiti ali lezi na stomak i okrni sake unazad i sve ce ti biti jasno...

A ima jos jedan i najtezi sklek... pogadjate...-> pa skelek na jednoj ruci... naravno uski i siroki 8)
Neka se javi ko je to pokusao ili uradio ;)
 
I ovoga ima na netu..

Fuad Škrijelj iz Novog Pazara želi u Ginisovu knjigu rekorda

Sklek na flaši
Bodi-bilder Fuad Škrijelj iz Novog Pazara spreman je da uz pomoć sklekova ostavi svoje ime u Ginisovoj knjizi rekorda.

Ovaj atleta, bivši šampion Jugoslavije iz ‘97. i osvajač bronzane medalje na prvenstvu Evrope ‘99. godine, potpuno se posvetio sklekovima; svakodnevno odradi i po nekoliko hiljada.

- Želim da dokažem snagu na dva neobična načina: pokušaću da srušim svetski rekord u sklekovima u minuti, gde ću protiv sebe imati štopericu, a druga disciplina u kojoj želim da upišem svoje ime jesu sklekovi koje samo na po jednom prstu radim na flašama - kaže Fuad Škrijelj i dodaje da je ova druga disciplina toliko rizična da se niko nije ni okušavao u njoj.

Učenik legendarnog Petra Čelika, Fuad Škrijelj, težak 78 kilograma, kaže da mu sadašnji svetski rekord od 62 skleka u minuti neće predstavljati nikakav problem, ali njegovu posebnu strast predstavljaju sklekovi na palčevima koje radi na vrhovima dve flaše.

- Sklekovi na po jednom prstu, na flašama, jesu moja strast koja je mnogo rizična i zahteva besprekornu koncentraciju. Mnogo je težak sklek na jednom prstu, a takav sklek na tankim grlićima flaša meni je doneo brojne povrede. Pucale su flaše a pucali su i moji prsti, ali sam se oporavljao i kretao iznova. Srećom, brz sam i mnogo puta sam izbegao da se isečem, što bi moglo biti fatalno za moje ruke, ali nalazim draž u svemu ovome i živim za izlazak pred komisiju Ginisove knjige - kaže Škrijelj koji je iz bodi-bildinga otišao zbog toga što, kako kaže, bilderi izlivaju veliki znoj za malo para. On planira da svoje ime i snagu, praćenu hrabrošću na staklu, naplati kao nosilac Ginisovog rekorda. Škrijelj ističe da se nakon dve godine svakodnevnih priprema za dva poduhvata sada posvetio potrazi za sponzorima, jer izlazak pred odgovarajuće komisije nije jeftin.

- Važeći rekord od 62 skleka u minuti redovno obaram, ali privatno, i samo je pitanje vremena kada će to zabeležiti Ginisova komisija. Što se tiče sklekova na flašama, biće potrebno samo da ne padnem i da ne završim isečen i krvav - nada se Škrijelj.

Iako se povređivao i bivao isečen, nema straha od pada na staklo, ali pri svakom podizanju misli na svoje roditelje:

- Znam da oni strahuju i brinu, roditelji su to...
 
moze li neko da mi kaze je li bolje raditi 90 sklekova odjednom (ne bukvalno odjednom, nego recimo po 30 sklekova u 3 serije, kao jedan mali intenzivni trening) ili raditi vise puta dnevno, dakle ujutru 3 serije po deset, popodne 3 serije po deset i uvece 3 serije po deset. sta je efektnije? primetio sam da je prva varijanta prilicno iscrpljujuca, posle sam toliko umoran da ne mogu vise ni -jedan da uradim, druga je mnogo laksa. dakle interesuje me koju od ove dve treba forsirati za brze sticanje definicije, prednosti i mane jedne i druge?
 
Od sklekova mozes samo biti u dobroj formi i nista vise. Moj ti je predlog da radis cetiri serije sklekova. I u svakoj seriji uradis koliko mozes sklekove i svakog dana povecas po jedan sklek vise. Ako ti je tesko da radis takve sklekove. Uzmi tri stolice. Na jednu stolicu osloni noge a na druge dve stolice osloni dlanove ruku. Vodi racuna da ti te dve stolice budu u istoj duzini.
 
Prvo mora da postaviš pitanje sebi: "Šta ja želim time da postignem?" To ti kažem jer, na primer, trbušnjake možeš da radiš na hiljadu i jedan način. E sad, radićeš velike serije (po 100-200) ako želiš dobru definiciju. Ali, ako, s druge strane, želiš brz prvi korak u basketu, odnosno eksplozivnost, onda ćeš trbušnjake raditi brzo i u znatno manjim serijama. Eto, mislim da bi trebalo u tom kontekstu da razmišljaš i po pitanju sklekova.
 
kako nema...zavisi koje skelekove radis, a radis biceps, grudi, deo ledja...swe zavisi od vrste sklekova...
pogledaj u mom profilu sta sam ja uradio samo od sklekova..
pozzZZzz
 
Tako je najteze..i triceps radi..odradi i sire..pogodis drugi ugao grudi..ko ne ide u teretanu moze sklekove..zgibove..trbushnjake..eventualno propadanje i nista vise ne treba ;)
 

Back
Top