Sklekovi

Treba mu teretana!

BAs zbog toga treba i izabrati teretanu koja je blizu i stvoriti sebi obavezu da odes do nje i da se vratis....I malo se covek izluftira, i makne se iz kuce i upozna nove likove, devojku, zezanje i sl......JA imam puno divnih uspomena zbog teretane!

MA ZNACI U SVAKOM POGLEDU JE BOLJE ICI U TERETANU!

Kucna teretana te odmah navodi - Ma evo tu je u drugoj sobi, ajde ne mogu sad, sutra cu, nece da pobegne, ajde sutra, sutra, malo sutra itd.....

Znas koji su vezbaci najgori? Oni koji kupuju gladijatore i bucice! A posle mesec dana kada shvati da je izvezbao samo 4 puta, pronadjes milion oglasa prodaja sportskih rekvizita......

MA nema bre nista dok ti ne uplatis teretanu i poskle ti zao da ti ne propadnu pare i MORAS DA IDES HAHAHHA, bar taj mesec....A posle se navuces i nikada ne prestanes sa treninzima , pa sve to vodi da povecas tezine pa te tezine te uslove da pocnes da obracas paznju i na hranu i BINGO eto ga pogodak!

A kucno vezbanje kao da je napravljeno da demotivise! 95% bar kucnih vezbaca trenira neozbiljno i ne vodi racuna o ishrani jer ne mogu da povecavaju tezine, nema jos nekog pa da se takmice sa njim ko bolje izgleda/dize vise itd, treniraju sami i veeeeoma brzo propadnu!

Zato ja pljujem na sklekove a uzdizem bench press i teretanu! BOLJA JE TERETANA U SVAKOM POGLEDU, jedino sto se placa, ali kada ljudi bacaju pare za cigare alkohol, benzin najskuplji u Evropi a voze 1.9, 2.0, mogu da izdvoje i neku bedu od kinte za mesec dana treniranja koja ce se visestruko isplatiti.

Naravno da je bolja teretana za pocetak od kucnog vjezbanje, jer u svakoj boljoj teretani postoje osobe koje ce ga uputiti na pravilno vjezbanje, drzanje tijela, disanje, i rad sa spravama. Kada to nauci onda moze da kupi sebi i sprave na kojima ce raditi kuci, jer za sve te pare izdvojene za godine provedene u teretani mogu da se kupe najosnovnije sprave. A samim tim kada vjezbas kuci mnogo vise ces da vjezbas nego u teretani...
 
Poslednja izmena:
Ja stvarno ne vidim čemu više prepirke između "teretanaša" i "sklekaša". Svako radi ono što mu odgovara i što će ga odvesti prema cilju koji je sebi zacrtao. Onaj što počne da radi sklekove a nije to način da stigne do svog cilja ubrzo će krenuti u teretanu i tu nema rasprave. Ako je nejak i telo nikada nije vežbalo možda je i poželjno da krene sa sklekovima da pokrene telo, a i poštedeće bar malo sebe fustracija i ismevanja pajsera iz teretane koji će se podsmevati njegovoj "ne snazi", a takvih je uvek najviše... Istina je da je teretana daleko jednostavnija za vežbanje u smislu da se može ciljno pogađati mišić i da se može raditi mnogostruko više vežbi nego kući, dok kući moraš improvizovati i (bez sprava) komplikovati sebi život u tom pravcu, ali jednostavno ima ljudi koji baš to vole i ne vidim šta je tu pogrešno... Zašto neko mora izgledati kao profi bb da bi neko rekao za njega da je zdrav i da lepo izgleda i da voli sport? Pa ne mora. Zašto neko kome nije cilj da nabaci 20kg mišića odmah nije ljubitelj vežbi i zdravog života? Lično ne simatišem teretanu iz mojih razloga, a jedan je to što moraš gađati vreme najmanje gužve da bi mogao bez hlađenja da radiš vežbe a da usput ne budeš rambo koji sve po teretani pomera kada je na "njega došao red". To što neko nema pojma sa životom, nepravilno radi i izgleda kao letva nije razlog da bude sklonjen iz teretane jer je i on platio za taj mesec godinu ili kako već kao i svi ostali. Uvek ću biti za kućnu varijantu i želja mi je da jednog dana imam sobicu sa spravicama u kojoj ću vežbati koliko i kada hoću. Motivacije mi nikada nije manjkalo i retko kada da sam promašio trening (sem kada pravim pauze svesno), tako da oni koji stvarno hoće da rade ne treba im teretana da bi sebe naterali, a i nemam potrebu da se takmičim po teretani sa bilo kim jer radim za sebe a ne da me neka guzara tamo skonta ili da dobijem pohvalu koliko dižem na benč. I pre svega, bolje je i kući raditi samo sklekove i trbušnjake i stvarati radne navike poboljšati cirkulaciju i uz to će polako krenuti i interesovalje za ishranu a možda i teretanu nego sedeti na krevetu po ceo dan ždrati pice i igrati playstation... Vežbam zbog sebe i svog zdravlja.
 
U teretanu treba da ides jer da bi sto bolje razvio telo treba ti raznovrsnost u vezbama ali i znati kako vezbati,moj ti je savet da prvo i osnovno naucis,a to je kako se vezba,onda kako se hrani a da sve to u hodu radis tako sto ces prvo poceti sa treningom u nekoj teretani u kojoj imaju licni treneri u sklopu cene koju platis za termin,a najbolje bi bilo da nadjes svog privatnog trenera,ali ako se ima novca naravno ako ne onda ova prva varijanta.Moj ti je predlog ako si iz Bg teretana DiD na Novom Beogradu,za 3000 din clanarine za ceo mesec dobijes program rada namenjen tebi i dobijes licnog trenera koji ce ti pokazati sta i kako,posle mesec-dva kad naucis pravilno da izvodis vezbe mozes promeniti teretanu i vezbati tamo gde je jeftinije.
 
Prvo ne lupaj gluposti jer nemas pojma o cemu pricas, sklekovi i vjezbe kojima covjek na prirodan nacin i bez upotrebe bilo kakvih sprava razvija tijelo su najsigurnije i procenat povreda je minimalan. A drugo on i ne treba da ide u teretanu i da lupa po benchu iz razloga sto njegovo tijelo jos za to nije spremno, kada bude imao najmanje 16-17 godina onda moze lagano da krene u teretanu. A taj nepravilni trening o kojem govoris, da samo rade bench nikome ne bih preporucio. Ti govoris kao da je momak vec 2-3 godine u teretani i kao da je se izgradio toliko, cudo mu nisi spomenuo da uzme i suplemente. Takvi kao ti su mi najgori, prave se pametni dodju u teretanu i bez ikakvog doktora i savjeta prvo sto urade kupe kilogram kreatina i jos nekog proteina koji neznaju ni za sta sluzi (jer su culi od nekoga ko se bavi bb nekoliko godina da je dobar) i onda samo zalegnu na bench i vjezbe za bicepse, pa po teretani padaju u nesvjest od takvih stvari. Zato ne pametuj previse.

A trece i poslednje sto cu ti reci: odakle ti pravo da omalovazavas misljenje drugih na takav nacin kojm mi se obracas i da izvodis takve zakljucke, ako ti mislis da si jedini koji znas nesto o bb u redu to je tvoje misljenje, ja sam svoje iznjeo. A momak ako ne moze da procjeni neka malo procita nekakvu knjigu o sportu i o BB pa ce shvatiti ko je u pravu.

Jao majklo mila...Opet....Opet sve ispocetka...Jos jedan u nizu :dash::dash::roll::roll: Ok aj redom idem:

Prvo ne lupaj gluposti jer nemas pojma o cemu pricas
Jel si svestan svoje nesvesti? TI za mene kazes da nemam pojma? TI NIKO I NISTA kazes za bRu zLi-ja da nema pojma? :rotf:

A dalje, gledaj kako ti je glupa konstrukcija ostatka recenice - "Prvo ne lupaj gluposti jer nemas pojma o cemu pricas, sklekovi i vjezbe kojima covjek na prirodan nacin i bez upotrebe bilo kakvih sprava razvija tijelo su najsigurnije i procenat povreda je minimalan. "

Sta sad ispade ako upotrebljavas sprave to je neprirodno? :roll: Covek je kroz evoluciju "upotrebljavao sprave" - dizanje i guranje kamena, bacanje koplja, nosenje tereta i sl... A nije radio 50 komaTa sklekova i slicno.... Znaci PRIRODNIJE JE ICI U TERETANU NEGO SE ZANOSITI SA SKLEKOVIMA....Nekada je covek izgledao kao bilder amater! A do danasnjeg dana covek se degradirao pa eto izgleda kao ti npr sto izgledas.


A drugo on i ne treba da ide u teretanu

Koliko retardirana recenica! PA KO SI BRE TI DA PRICAS ko ce sta da radi i ko sta treba? Koje su tvoje kokpetencije postignuca i uspesi, teorijski i prakticni?

i da lupa po benchu iz razloga sto njegovo tijelo jos za to nije spremno, kada bude imao najmanje 16-17 godina onda moze lagano da krene u teretanu

Zasto koristis pezorativ "lupati po benchu" sta zelis da postignes? Da omalovazis bench press vezbu sugerisuci na negativnu konotaciju a ? Jer nemas prave argumente!

To je tvoj problem sto je za tebe termin "bench press" = neka sirovina od 130kg dize 500kg i uzima steroide.... Za tvoju informaciju sama sipka na benchu bez tegova se krece od 10-20 kila i to je sigurno lakse nego neko da dize svoje telo u benchu! Znaci na benchu je i lakse raditi i pravilnije, i lakse se dise, ne mrda telo, MA BOLJE JE U SVAKOM POGLEDU I MOZES PIRAMIDALNO DA POVECAVAS TEZINE KAKO NAPREDUJES, A U SKLEKOVIMA TO NE MOZES.

Zasto lupa si navodis tu neku 16-17 god , gde si ovo procitao odakle potkrepljujes cinjenicama i argumentima, da li si vrsio ispitivanje u kontrolnoj i placebo grupi, kakva je statisticka znacajnost rezultata PA SI IZVEO METODOLOSKI NAUCNI ZAKLJUCAK KADA BI NEKO TREBAO DA KRENE A ?

Za tvoju informaciju gimnasticari su vec tada skoro pa matori..Do 20 - 21 i gotovo....NISTA NE FALI DA DECKIC IDE U TERETANU ALI SHVATI NEOBRAZOVANI DECACE, AKO ON IDE U TERETANU NE MORA DA RADI MOJ TRENING I DA DIZE 120KG IZ BENCHA I 160 KILA PRESU DA GURA!
Moze da se stavi i da radi sa 2 kila sto je 20 puta laske nego da nosi tasnu na ledjima svakog dana kada ide u skolu....

A u teretani ima i traku za trcanje i biciklicu i strunjace za istezanje i mozda dzak za udaranje, ZNACI SVE OBJEDINJENO NA JEDNOM MESTU STO MOZE DA TREBA! A sa glupim sklekovima moze da uradi samo 1% celokupnog vezbanja tela

A taj nepravilni trening o kojem govoris, da samo rade bench nikome ne bih preporucio
JA ne govorim o NEPRAVILNOM TRENINGU, TO NIJE NEPRAVILAN TRENING, ako se neko namesti dobro i radi pravilnu formu pokreta VEZBA NE MOZE BITI NEPRAVILNA, a to je tvoj problem sto si needukovan i sto ne bi nekom preporucio nesto sto i ne znas sta je nego nagadjas kao baba kad cita lekarski recept....


Ti govoris kao da je momak vec 2-3 godine u teretani i kao da je se izgradio toliko, cudo mu nisi spomenuo da uzme i suplemente.

Pa da bi bio u teretani 2-3 godine mora nekada da krene od nule! :roll: Sto ne znaci da ce prvog dana dizati vise od Svarcenegera! Nego ce prvog dana raditi prostije vezbice sa rozim bucicama od 500gr i upoznavati sprave za sta koja sluzi.......

Za sto bi cekao do 17 god, kada do tada moze da vezba lepo, ponavljam NE SA +150 KILA NA LEDJIMA NEGO SA MAX 20KG.....PA i tasna na ledjima mu je teza od toga....

I STA TI IMAS PROTIV SUPLEMENATA? JEL ZNAS STA JE TO A ? MOJA KOLEGINICA DAJE TO CERKI OD ROJENJA I MALA JE EKSTRA NAPREDNA! I ZDRAVA! MANJE SE RAZBOLJEVA KADA KORISTI DODATKE NEURAVNOTEZENOJ ZATROVANOJ HEMIJSKI USPRICANOJ PLASTICNOJ I VESTACKOJ HRANI!!!!!!:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm: Opet kazem - ne pricaj ono o cemu nemas pojma, nego si cuo od radio Mileve nesto.....Naravno da cu mu preporuciti suplemente jer su zdravi, dobri i pouzdani.....Mnogo vise nego hrana jer nemaju one emulgatore, konzervanse, vestacke zasladjivace i jos gomilu PRAVE HEMIJE KOJA SE STAVLJA U DANASNJE "PRIRODNE" NAMIRNICE......
 
Prvo ne lupaj gluposti jer nemas pojma o cemu pricas, sklekovi i vjezbe kojima covjek na prirodan nacin i bez upotrebe bilo kakvih sprava razvija tijelo su najsigurnije i procenat povreda je minimalan. A drugo on i ne treba da ide u teretanu i da lupa po benchu iz razloga sto njegovo tijelo jos za to nije spremno, kada bude imao najmanje 16-17 godina onda moze lagano da krene u teretanu. A taj nepravilni trening o kojem govoris, da samo rade bench nikome ne bih preporucio. Ti govoris kao da je momak vec 2-3 godine u teretani i kao da je se izgradio toliko, cudo mu nisi spomenuo da uzme i suplemente. Takvi kao ti su mi najgori, prave se pametni dodju u teretanu i bez ikakvog doktora i savjeta prvo sto urade kupe kilogram kreatina i jos nekog proteina koji neznaju ni za sta sluzi (jer su culi od nekoga ko se bavi bb nekoliko godina da je dobar) i onda samo zalegnu na bench i vjezbe za bicepse, pa po teretani padaju u nesvjest od takvih stvari. Zato ne pametuj previse.

A trece i poslednje sto cu ti reci: odakle ti pravo da omalovazavas misljenje drugih na takav nacin kojm mi se obracas i da izvodis takve zakljucke, ako ti mislis da si jedini koji znas nesto o bb u redu to je tvoje misljenje, ja sam svoje iznjeo. A momak ako ne moze da procjeni neka malo procita nekakvu knjigu o sportu i o BB pa ce shvatiti ko je u pravu.

Takvi kao ti su mi najgori, prave se pametni dodju u teretanu i bez ikakvog doktora i savjeta prvo sto urade kupe kilogram kreatina i jos nekog proteina koji neznaju ni za sta sluzi (jer su culi od nekoga ko se bavi bb nekoliko godina da je dobar) i onda samo zalegnu na bench i vjezbe za bicepse,

KAvi kakvi? Alo balavac, sta si bre ti, ti si niko i nista ovde! JA sam prvo i prvo dipl.psiholog, nemoj ti meni da solis pamet i da prosipas analize ljudi sta i kako rade, razmisljaju, osecaju, ti samo LUPAS GLUPOSTI I IZNOSIS NEKE STEREOTIPIJE I PREDRASUDE KOJE SU KARAKTERISTICNE ZA NEINTELIGENTNE LJUDE, TJ NEINTELIGENTNI LJUDI MOGU TAKO DA PRICAJU KAO TI! Drugo zavrsio sam i medicinsku skolu pa ljudsko telo znam uzduz i popreko kao i sve vezano za vezbanje ukljucujuci nutricionizam i suplementaciju - biohemiju i sl oblasti...I ne stajem, i dalje se neformalno obrazujem! Zatim imam jedno 10 godina iskustva u raznim borilackim vestinama a to znaci jedno milion odradjenih sklekova i ostalih tih NESVRSISHODNIH VEZBI! I imam jedno 8-9 godina iskustva U TERETANI! I obilje pozitivne reputacije ovde na forumu iz ove oblasti! Stotinama sam pomogao ovde!

I sad ces ti, neki tamo padobranac koji se dzapa a tek je usao na forum da prica nekom "KAKVI SU NAJGORI" ....MA odmah sam te procitao zato je moj ton prema tebi takav, takvi kao ti samo zasluzuju ovo i nista bolje...... Samo sam cekao da se uvatis suplementacije i po tome odmah ocitavam tvoj IQ, i kao sto nisam ni sumnjao - jos jedan si u nizu ljudi sa snizenim kognitivnim funkcijama i obrazovnim statusom, bar iz ovih oblasti! Nemoj da pricas o kreatinu i proteinima kada ne znas sta su i kako deluju tj koji je naucni biohemijski mehanizam delovanja! Ovo sto pominjes bench i bicepse je zato sto ne znas ni za jedan drugi termin!

I DA SASVIM JE PREPORUCLJIVO KO IMA NOVCA NARAVNO ODMAH DA KUPI PROTEIN I KREATIN, NE MOZE DA SKODI A MALTENE JE NEOPHODNO, A NE DA TRENIRA I DA MU ULAZI TELO U KATABOLIZAM I PROPADANJE!


Zato ne pametuj previse.

JA nemam potrebe da "pametujem", ja jesam pametan i obrazovan, to ti pokusavas da pametujes, ja sam se ovde dokazao i ljudi mi veruju! A TI SI SE ZA PRVI UPAD NA OVAJ DEO FORUMA IZNALUPAO-IZNAPAMETOVAO ZA MEDALJU! I samo si otkrio koliko si neupucen i neobrazovan iz ove oblasti!

Takvi kao ti dolaze i prolaze, kada malo iscackaju i obrazuju se vide kolike su budale ispadali i onda samo pobegnu i nikada se vise ne vrate!

A momak ako ne moze da procjeni neka malo procita nekakvu knjigu o sportu i o BB pa ce shvatiti ko je u pravu
Ne postoji literatura, a na engl. da cita ne moze se snaci, treba neko lepo didakticki da mu objasni stvari.....NARAVNO DA JE MALI SHVATIO KO JE U PRAVU I OBRATIO MI SE PUTEM PRIVATNE PORUKE, I TO NE SAMO ON VEC NJIH NEKOLIKO A TO NIJE REDAK SLUCAJ, VEC JE NJIH NA DESETINE RADILO TO...

A jel shvatio tebe neko za ozbiljno i slao ti pp? Nije.....Ja ljude ne bijem po usima da traze od mene savete privatno a imam ovako ostar stav nemam dlake na jeziku... Ispada da sam kao neki ludak, a oni ipak veruju...E to je zato sto uvide sta je znanje a sta je "pametovanje"....

KAo psiholog ti mogu reci da sam se usavrsio samo da pogledam coveka ili pak da procitam njegove 2 kljucne recenice pa da razvijem citavu njegovu analizu o svemu i svacemu....Mogu ti cak reci i koje su ti gace boje.....Jednostavno radis takav posao da je to nenormalno bitno proceniti tipologiju licnosti i pokusati da izvrsis predikciju njegovog ponasanja.....


A vi ste svi skoro kao na kalup...Veoma lako za prepoznati...Za studente brucose da se vezbaju na vama:
1) MAli nikakvi neuspeli zakrzljali, mrze svakog ko je bolji od njih navodeci kako su sirovine, kako uzimaju hemiju i sl
2) Mrze tegove, mrze teretanu i sve sto ide uz to, ne daj boze da neko kupi vitamine u apoteci i dextrozu (grozdjani secer) odmah su to steroidi i hemija...
3) Tripujete se na ono samo sto mozete uraditi a to su sklekovi, trbusnjaci i poneki zgib, mada zgibovi su teski i onda se tripujete sa sklekovima jer ih moze svaka baba raditi, i brojite tu neke brojeve a totalno je nebitno da li mozes da uradis 40 sklekova ili 400, efekat je isti - gubljenje vremena...
4) Ceo zivot se nesto tripujete na to vezbanje i ceo zivot izgledate nikako i onda kada zapnete u godine kazete - A, ma ja sam vec mator, de da radim vise, dosta je bilo i posle toga umirete nikakvi, kakvi ste bili ceo zivot
5) Posto nikom ne smete u lice da kazete, em ste glupi pa se smejete da ce vas live pokopati i svi vas ismejati, plasite se i da vam ne polome kosti jer ste nejaki i zakrzljali, VI ODLAZITE NA FORUME RAZNORAZNE I POSTAJETE SPAMERI I TROLOVI PLASECI MLADE LJUDE KOJI BI DA POCNU I PLJUJUCI NA SVE MOGUCE NACINE SVET BILDINGA:

Sta ce ti to, radi skelkove, teretana je losa, ne uzimaj proteine, kreatine, steroide (sve u isti kos) to je "hemija" ! Jedi prirodno nista ti vise od toga ne treba ( u prevodu - punjene paprike, masne corbe, pice, fast food pljeske, bureke, pite, kiflice, cokolade, cips, koka-kole i sl)


TAKO DA REKAO SI STA SI IMAO, ISPAO SI SMESAN, SADA PRESTANI DA PISES VISE JER NEMAS POJMA!
 
Naravno da je bolja teretana za pocetak od kucnog vjezbanje, jer u svakoj boljoj teretani postoje osobe koje ce ga uputiti na pravilno vjezbanje, drzanje tijela, disanje, i rad sa spravama. Kada to nauci onda moze da kupi sebi i sprave na kojima ce raditi kuci, jer za sve te pare izdvojene za godine provedene u teretani mogu da se kupe najosnovnije sprave. A samim tim kada vjezbas kuci mnogo vise ces da vjezbas nego u teretani...

Opet los savet.....

PA GDE MOZE SEBI DA IZNAKUPUJE TOLIKE SPRAVE I JSO BOLJE PA GDE TO BRE DA SE SMESTI U PROSECNOJ SRPSKOJ KUCI I STANU GDE OBICNO ZIVE PO 3 GENERACIJE PORODICA?

I znas li ti koliko su nenormalno skupe bre "sprave" ? Da ne pricamo o veoma losem kvalitetu i nefunkcionalnosti, kao i tome da imaju manjak kilaze na njima? MA ja bih to rasklatio sve za 3 meseca....

Da bi kuci napravio nesto minimalno, minimalno bar priblizno nekoj najgoroj teretani mora da ulozi toliko novca da moze lepo placati narednih 20 godina teretanu! Plus sto je i rizik kupovati i rucno praviti sprave jer to nece biomehanicki odgovarati telu...Ne mozes ti da sklepas neku glupos ti da to bude "sprava" !

Znaci bas stoji obrnuto od onoga sto si hteo da kazes - IMESTO DA SE BACE PREVELIKE PARE NA VEOMA NEEFIKASNE SPRAVE, TI MOZE GOOOOOODINAMA EXTRA TRENIRATI SA NAJBOLJIM MOGUCIM USLOVIMA NA 100 SPRAVA.....

Evo ja sam racunao koliko sam bacio do sada pare na clanarinu teretane, i znas sta, sta bih mogao da kupim sada da sam stedeo te pare a ? NESTO VEOMA MALO, I TO BI SE SVE RASPALO POSLE 2 GODINE.....

I plus stojis slabo i sa ekonomijom - MNogo je lakse godinama jednom mesecno se odricati po 1000-1500-2000 din za clanarinu nego kupiti nesto odjednom pa makar to bila i bucica od 15 kila koja kosta 5000 din! Da ne pricamo o spravama tipa Smit masina, , Kros masina, presa za noge i sl, znas li ti crni covece koliko to kosta.....I gde to staviti u kuci?

To su sve neke varijante - Nit kosi nit vodu nosi...... Ili ono - Nisam ja toliko bogat da bacam pare i kupujem nekvalitetno st se brzo pokvari i nije efikasno a pare vise nemam....Nemas ni jare ni pare...


A gde su tu jos neke pogodnosti tipa - izadjes iz kuce, odlazak u teretanu se racuna i kao "mrdanje iz kuce i na svez vazduh" sto ima PSIHOLOSKOG ZNACAJA VEOMA, zatim ostvarivanje socijalnih kontakata, upoznavanje novih ljudi i jacanje socijalno-emocionalne inteligencije, sigurnosti u sebe i sl...

Zatim, popravljas se na EDUKATIVNOM PLANU - Ucis nove stvari , ucis veoma puno iz brojnih primera, razmenjujes iskustva sa drugima, savete, konsultacije i veoma brzo napredujes kako teorijski tako i prakticno....

A kada sedis kuci NAPREDUJES 0% edukativno, znanje ti ostaje gde je i bilo - NA NULI !

I za kraj, samim tim kada vezbas u teretani MNOGO CES VISE VEZBATI A NE KUCI! To je prvi deo moje premise JER TI TO KAO PSIHOLOG POTVRDJUJEM, ZNAM MNOGO VISE O MOTIVACIJI LJUDI I NJIHOVOM BIHEJVIORIZMU NEGO TI...JJER TO MI JE STRUKA.

Druga premisa - KO JE TEBI REKAO DA JE VISE TRENINGA NESTO BOLJE? Eto - jenda prosto-prosta recenica od tebe iz koje svako ko zna materiju moze da zakljuci koliko ne znas stvari....MA lepo kazem, iz aviona se vidi, samo covek treba da bude pronicljiv ili pak da zna psihologiju ljudi....

Vise nije bolje, telo ne napreduje kada vezba nego kada se odmara i kada ugradjuje nutricije u POKIDANA MISICNA VLAKNA, I KADA SMANJI KORTIZOL I POVECA ANABOLNE REAKCIJE...

Tako da vec sam rekao - NE PISI VISE, NIKO TI NE VERUJE, VIDI SE NA VEOMA NEPOZNAJES MATERIJU I SAMO SE DZABE MUCIS JER TE NIKO NE SHVATA ZA OZBILJNO....

Mozda sam ja i ostar prema sklekovima, ali to samo zato STO ZNAM ZASTO POTENCIRATE TE SKLEKOVE I KOJA SE PSIHOPATOLOGIJA KRIJE U VAMA KAO I DA VAM JE CILJ DA NAPRAVITE TERETANU NEKO NEPOPULARNO LOSE OPASNO MESTO!

EPA NECETE OVDE DA LECITE KOMPLEKSE I FRUSTRACIJE DOK JE BRU ZLI ZIV! NO NO!
 
Ja stvarno ne vidim čemu više prepirke između "teretanaša" i "sklekaša". Svako radi ono što mu odgovara i što će ga odvesti prema cilju koji je sebi zacrtao. Onaj što počne da radi sklekove a nije to način da stigne do svog cilja ubrzo će krenuti u teretanu i tu nema rasprave. Ako je nejak i telo nikada nije vežbalo možda je i poželjno da krene sa sklekovima da pokrene telo, a i poštedeće bar malo sebe fustracija i ismevanja pajsera iz teretane koji će se podsmevati njegovoj "ne snazi", a takvih je uvek najviše... Istina je da je teretana daleko jednostavnija za vežbanje u smislu da se može ciljno pogađati mišić i da se može raditi mnogostruko više vežbi nego kući, dok kući moraš improvizovati i (bez sprava) komplikovati sebi život u tom pravcu, ali jednostavno ima ljudi koji baš to vole i ne vidim šta je tu pogrešno... Zašto neko mora izgledati kao profi bb da bi neko rekao za njega da je zdrav i da lepo izgleda i da voli sport? Pa ne mora. Zašto neko kome nije cilj da nabaci 20kg mišića odmah nije ljubitelj vežbi i zdravog života? Lično ne simatišem teretanu iz mojih razloga, a jedan je to što moraš gađati vreme najmanje gužve da bi mogao bez hlađenja da radiš vežbe a da usput ne budeš rambo koji sve po teretani pomera kada je na "njega došao red". To što neko nema pojma sa životom, nepravilno radi i izgleda kao letva nije razlog da bude sklonjen iz teretane jer je i on platio za taj mesec godinu ili kako već kao i svi ostali. Uvek ću biti za kućnu varijantu i želja mi je da jednog dana imam sobicu sa spravicama u kojoj ću vežbati koliko i kada hoću. Motivacije mi nikada nije manjkalo i retko kada da sam promašio trening (sem kada pravim pauze svesno), tako da oni koji stvarno hoće da rade ne treba im teretana da bi sebe naterali, a i nemam potrebu da se takmičim po teretani sa bilo kim jer radim za sebe a ne da me neka guzara tamo skonta ili da dobijem pohvalu koliko dižem na benč. I pre svega, bolje je i kući raditi samo sklekove i trbušnjake i stvarati radne navike poboljšati cirkulaciju i uz to će polako krenuti i interesovalje za ishranu a možda i teretanu nego sedeti na krevetu po ceo dan ždrati pice i igrati playstation... Vežbam zbog sebe i svog zdravlja.

Slusaj ti dolazis iz tabora borilackih vestina i vidi se da si jos uvek zadojen njihovim otrovima.... U tvom postu se vidi TVOJA LICNA PROJEKCIJA TERMINA TERETANA, a inace nije to tako, i to niej moje misljenje ( da neko mora da nabaci 200kg misica i sl) E sad, ti si se malo edukovati, istrazivao, i iamo smelosti da se upustis u sve to, a ne da bezis kao djavo od krsta kao ostali borci, pa si negde na pola puta..... Ovamo nas i razumes donekle, moze ti se objasniti nije uzalud, ali i dalje iz tebe nisu isplivali neki strahovi kojima si zaplasen i vaspitavan kroz borilacke vestine...

Bokseri, kik bokseri, dzudisti, rvaci i jos neki mozda nespomenuti SU NAJPAMETNIJI ISPALI JER SU PRVI UVIDELI DA DIZANJE TEGOVA DOPRINOSI BOLJI PERFORMANSAMA....
Zato su upravo to i najbolji borci a oni koji to izbegavaju ih nema nigde ....Ni jedan u MMA.....

PA sta vi mislite, da je Brus Li bio onakav od kung fua??? Ma dajte molim vas...Brus Li je bio bodibilder bre, dizao je bre za bicepse 55kila, vise od mene, pio je proteinske sejkove i sam pravio multivitaminske jos u ono vreme....On se druzio sa bodibilderima tadasnjim......

E sad, on nije hteo da izadje na Mr.Olimpija, a da je hteo bio bi u vrhu kao Svarceneger, zasigurno....Ono sto je on radio je da je pored tegova mnogo i trcao i trenirao same vestine pa se tu mnogo trosio i OD TOGA JE SAGOREO TJ ATROFIRAO MISICE A NARAVNO I SALO SA NJIMA....E zato on izgleda onako kako izgleda, zato je "izdefinisan bio" jer je premnogo trcao na kraju je i umro od opste iscrpljenosti organizma koja nije mogla da se izbori sa tabletom obicnom..... Znaci on je od toikog jurcanja i trcanja SAMO SKINUO SALO a misice je napravio dizanjem velikih tezina a ne dizanjem rozeg tega 100 puta jer " manje tezine su za definiciju a vece tezine su za masu" ...Mrzim tu glupu predrasudu i stereotip.

Dalje, MAjk Tajson! PA zar stvarno mislite da je on od preskakanja vijace i udaranja u dzak razvio one misice onolike? MA nemojte da se lazemo bre.....

Ukucajte trening Silvestera Stalonea, sto je obican glumac a ne bokser, pa cete videti kolike on tezine bre dize I PLUS JE KORISTIO STEROIDE ZA SVAKI FILM!

PA onda karatisti smesni kada pocnu da mi navode Zan Klod Van dana kako se "MOZE COVEK URADITI SA SKLEKOVIMA I SLICNIM GLUPOSTIMA KOJE RADI ZAN KLOD VAN DAM U ROKI U SVOJIM FILMOVIMA" A taj isti njihov Zan Klod Van Dam DIZE IZ BENCHA 180 KILA PA VI VIDITE!

Nemojte da budete kao glupi naivni amerikanci, i da verujete u sve sto vam prikazu na filmu i na reklami...Mucnite malo glavom......Jedenjem pica kobasica i punjenih paprika sa zaprskom + trckarnje u parku i radjenje trbusnjaka, sklekova i zgibova vas nikada nece pretvoriti u gradju Rokija, Ramba, Brus Lija, Zan Klod Van Dama i ostalih........

Za to je potrebna teretana i krvavo vezbanje godinama i veoma visok dnevni unos proteina.....Nekima cak ni to nece biti dovoljno, nego ce morati da uzimaju i steroide kao i njihovi filmski junaci...


TAKO DA NE LOZITE SE NA SKELKOVE I NEMOJTE DA VAM ZAIGRA SRCE SVAKI PUT KADA VIDITE KAKO ROKI RADI SKLEKOVE, TRCI POSNEGU ILI PLAZI I KAKO PRESKACE VIJACU - ODRASTITE VISE, DOTA JE BILO LOZANE, NECETE NIKADA TAKO IZGLEDATI,...... Sta vise necete nikada ni izgledati kao Brus Li - 40 kila sa sve krevet izdefinisani, iako radite "vase vezbe za definiciju"
 
Da je ovo neko drugi napisao pa da razumem... Što ti ne ideš na boks samo, što ne prestaneš sa teretanom, odnosno da prestaneš sa tim načinom ishrane, rada, razmišljanja?
Ne slažem se sa ovim nikako jer tvrdim da je bavljenje borilačkim sportovima daleko više od samog bb ili samo odlaska u teretanu jer je upravo ta teretana i rad na svom telu osnova svakod borilačkog sporta. Što velika većina ljudi u Srbiji ne praktikuje takav način prilaska sportu ne znači da je pocepana trenerka i članarina sve što treba nekome... Pozivam se samo recimo na MMA ili Ultimat fight borce, ako oni nisu vrhunski sportisti, atlete, poznavaoci borbi ja ne znam onda ko jeste... I sam sam skoro deceniju trenirao BV, i jedan od retkih koji je makar i te zgibove i propadanja radio za razliku od ostalih, i žao mi je što nisam ranije počeo da se zanimam za ovakve stvari jer nije imao ko da mi kaže, uputi me, takav narod ovde, mentalitet, radi šta ti trener kaže (još sam bio i budala što sam i te vežbice radio, tuga) i to je sasvim dovoljno... Da sam samo 2 puta nedeljno u to vreme išao u teretanu danas bi stvari bile mnogo drugačije... Istina je da profesionalni borci uglavnom samo to i rade, treniraju po 2-3 puta dnevno, ceo život im se svodi na to i zato tako i izgledaju, spremni su i tako dalje, ali jako istrenirano telo je osnov svakog BS...

Odgovorio sam ti na jednu tvoju poruku ovako na drugoj temi, tako da se slažem u potpunosti sa ovom tvojom tvrdnjom...

Istina je da teretana pruža mnogo više nego i kućna teretana i to ne želim da pobijam. Kada uspem da se nabedim (ili da me neko nabedi) da ću moći da odem u teretanu i radim bez čekanja nekoga (bio on profi ili mršo neki) da završi sa petominutnom serijom bilionskog ponavljanja ili da se probudi i ustane (jer ima i amatera koji bi da rade) veruj mi da ću biti na 2mm od odlaska u teretanu, a ta 2 milimetara su novci za sumplemente i bolju hranu. Kao što si rekao dosta sam se edukovao u zadnje vreme i drago mi je zbog toga, a to je dosta pomoglo stavu koji inače forsiram od malena: Ako nešto radiš radi kako treba! Bojim se jedne stvari a to je da ću napredovati na početku i da ću stati posle nekog vremena jer to je plafon za moju ishranu a neću uraditi ono što hoću... Kad bi mi neko rekao zasigurno idi u teretanu samo radi, ostaće ti mišići i skinućeš salo onoliko koliko sada želiš, veruj mi da bi možda i prešao preko onog čekanja na spravu i otišao, pa za dizanje mase kada bude vremena. Ovako, da idem da mlatim praznu slamu i nerviram se jer treba da osedim da bih došao na red na spravu, bolje ne. Sada radim kući šta mogu (i znam da dajem maksimun), nije mi žao jer bolje ne može i nadam se da će jednom i moje vreme doći...
 
Poslednja izmena:
Ej bre psiholog smanji malo :) Moja prva recenica, da ne leupas gluposti, sa svim ostalim sto sam napisao i dalje stoji (da ti sada ne bih ponavljao procitaj je). Prvo nisi razumjeo smisao moga teksta jer tebi nije ni bitno sta sam ja htio da kazem jer bi ti i onako sve to okrenuo kako tebi odgovara i odgovorio na moj tekst (zato jer si iskompleksiranlik - samo zato sto moje misljenje se razlikuje od tvoga i ti sebi dajes za prava da pljujes po svemu sto tebi ne odgovara), pa ti bato onda treba da ides malo kod psihologa a ne da se bavis tom profesijom. Kao sportista vrlo dobro znam sta sam napsao i sta znace te rijeci. Ti da znas tijelo covjeka uz duz i popreko znao bi da je do 16 godine starosti tijelo najosjetljivije i najlakse dodje do nepravilnog razvoja jer tijelo nije dovoljno ojacalo da se tako izrazim. Bench nikako ne zelim da omalovazim, nego da mu ukazemo na to da teretana nije samo bench, vec rad sa svakom misicnom grupom. Posto sebe nazivas psihologom i visokoobrazovanim covjekom onda ti ne prilici takav tekstualni vokabular. I opet nisi shvatio smisao teksta, nisam govorio o nepravilnom dizanju bencha, nego ako odes u teretanu i radis samo bench onda je to nepravilan trening tvoga tijela. A sto se tice sprava, za 1500 dinara (15 eura) mjesecno neces naci teretanu u kojoj ces dobiti i kompletnu pomoc (bar to nije slucaj ovde gdje ja zivim)! Ovde je takva teretana od 25 30 eura pa na vise. Ko ti to govori o svim spravama? Rekao sam da se mogu nabaviti osnovne sprave! Ko ti je uopste spomenuo presu za noge?
Plus sto je i rizik kupovati i rucno praviti sprave jer to nece biomehanicki odgovarati telu...Ne mozes ti da sklepas neku glupos ti da to bude "sprava" !
Ej bre da li se ti salis ili sta? Kada psiholozi budu pravili sprave onda to nece moci da bude sprava za vjezbanje!

Sta ce ti to, radi skelkove, teretana je losa, ne uzimaj proteine, kreatine, steroide (sve u isti kos) to je "hemija" ! Jedi prirodno nista ti vise od toga ne treba
Cekaj ti hoces da kazes da sa prirodnom hranom ne mozes da postignes nista? Hoces da kazes da sa tom prirodnom hranom (ne onom sto si ti naveo) ne mozes da dodjes u teretanu i da dizes na benchu 120 kg ili sta znam koliko? Ako je to tvoje misljenje onda si ti u velikoj zabludi.

I STA TI IMAS PROTIV SUPLEMENATA? JEL ZNAS STA JE TO A ? MOJA KOLEGINICA DAJE TO CERKI OD ROJENJA I MALA JE EKSTRA NAPREDNA! I ZDRAVA! MANJE SE RAZBOLJEVA KADA KORISTI DODATKE NEURAVNOTEZENOJ ZATROVANOJ
Nemoj da mi se sad malo pravis lud pa da mi pominjes takve stvari, dobro ti znas o kakvim sam ja suplementima govorio.

I za kraj, samim tim kada vezbas u teretani MNOGO CES VISE VEZBATI A NE KUCI! To je prvi deo moje premise JER TI TO KAO PSIHOLOG POTVRDJUJEM, ZNAM MNOGO VISE O MOTIVACIJI LJUDI I NJIHOVOM BIHEJVIORIZMU NEGO TI...JJER TO MI JE STRUKA.
Ma sta mi naprica? Prvo kada dodjes u tu tvoju teretanu od 15 eura po mjesecu tu se ne zna i nema nikakvog redosleda, evo ti primer odlucim ja da radim danas grudi i bicepse, odradim na jednoj spravi recimo ravni bench i treba da predjem na kosi bench koji je vec neko zauzeo i sada ja treba da cekam dok taj neko sidje sa tog bencha a za to vrijeme se ohladim! A da sto se motivacije tice dodje tu i neka djevojka koja te dodatno stimulise i motivise a da ne pricam i da dodju i oni koji su dosli samo da budu vidjeni da su izasli iz teretane, pa posto ta teretana od 15 eura nema svog trenera oni se nakace iza tebe pa ti postavljaju pitanje kako ova vjezba ovako, kako se radi sa ovom spravom itd. Ako ti imas zelju i volju tebi nije bitno gdje ces vjezbati nego ti je bitno da imas na cemu ces vjezbati e u tom je prednost kucne varijante.

Zatim imam jedno 10 godina iskustva u raznim borilackim vestinama a to znaci jedno milion odradjenih sklekova i ostalih tih NESVRSISHODNIH VEZBI
U raznim borilackim vjestinama? Za 10 godina mogao si samo da proletis kroz te vjestine! Borilacke vjestine su te koje covjek treba da radi od malih nogu a ne teretana kao sto ti zamisljas. Kada bi ti samo mogao da znas kako covjek moze da se izgradi bez teretane ne bi ti tako pricao.
PS I Kristijan Golubovic je imao manje odradjenih sklekova :roll: ;)

Nemam stvarno potrebe da se raspravljam sa tobom iz razloga sto tekst sagledavas samo sa one strane koja tebi odgovara. Ali ok ti si najpametnij!
Po tvojim odgovorima na moj tekst, ovo je normalan primjer kako treba da se izgradi tijelo, pogledaj video
 
Poslednja izmena:
Imam jedan problem,kad radim sklekove boli me leva saka,ali ne cela saka nego jedan deo sake.Ne znam kako da objasnim,ne znam tacno kako se to zove u anatomiji,onako onaj deo gde se ruka prelama,onako kad okrenete saku prema vama,i vidite vidljive vene koje iz ruke ide u saku,e pa u tom delu gde ulaze vene u saku ali ne u centar nego sa strane gde je ona kako da kazem kvrzica neka kao koska ali loptastog oblika,kad malo bolje pogledate videcete da ustvari ima dve te koske u loptastom obliku,izmedju tih koski na ruci je razdaljina par centimetara.e pa izmedju tih koski ima kao neka ne znam kako da kazem kao da ima nesto tanko zategnuto,a to kao da povezuje te dve koske loptastog oblika.mozete to da napipate da vidite kako je to zategnuto.E PA MENE TO BOLI.ali na primer kad radim sklekove na pesnicama ne boli me.Sad savet,sta da radim samo na pesnicama ili da se odmaram??????
 
Imam jedan problem,kad radim sklekove boli me leva saka,ali ne cela saka nego jedan deo sake.Ne znam kako da objasnim,ne znam tacno kako se to zove u anatomiji,onako onaj deo gde se ruka prelama,onako kad okrenete saku prema vama,i vidite vidljive vene koje iz ruke ide u saku,e pa u tom delu gde ulaze vene u saku ali ne u centar nego sa strane gde je ona kako da kazem kvrzica neka kao koska ali loptastog oblika,kad malo bolje pogledate videcete da ustvari ima dve te koske u loptastom obliku,izmedju tih koski na ruci je razdaljina par centimetara.e pa izmedju tih koski ima kao neka ne znam kako da kazem kao da ima nesto tanko zategnuto,a to kao da povezuje te dve koske loptastog oblika.mozete to da napipate da vidite kako je to zategnuto.E PA MENE TO BOLI.ali na primer kad radim sklekove na pesnicama ne boli me.Sad savet,sta da radim samo na pesnicama ili da se odmaram??????


MA JA LEPO KAZEM DA CE NEKO PRE DA SE POVREDI SA SKLEKOVIMA A NE SA 100KG BENCHA ALI NIKO NE VERUJE......
 
Bolji te "koža" i to je normalno ako nikada ništa nisi radio, tu je dosta veliki pritisak. Vremenom će ojačati i prestaće da te boli. Stavi neki peškir ili sl dok ih radiš da ublaži direktan pritisak a kada je vreme da pređeš na "tvrdo" sam ćeš skontati ;)
 
U slučaju da koristiš sklekere opterećenje se prebacuje na šake, plus što imaš mogućnost da dublje "propadaš" nego što bi bio slučaj da radiš bez njih, jer bi grudima dotakao pod. Takođe bi mogao i da improvizuješ i da postaviš noge i ruke na stolice i da se spuštaš između stolica koliko god je to moguće. Jeste teže ali bi tako i učinak bio veći.
 
U slučaju da koristiš sklekere opterećenje se prebacuje na šake, plus što imaš mogućnost da dublje "propadaš" nego što bi bio slučaj da radiš bez njih, jer bi grudima dotakao pod. Takođe bi mogao i da improvizuješ i da postaviš noge i ruke na stolice i da se spuštaš između stolica koliko god je to moguće. Jeste teže ali bi tako i učinak bio veći.

Znaci da radim npr. na pesnicama posto me tako ne boli,a ove clasicne da ne radim da odmaram to mestu gde me boli???
 
Koje sklekove da radim da bih izdefinisao grudi? Hvala unapred.

Ne mozes ih "izdefinisati" .Mozes ih samo malo ojacati do odredjenog nivoa a posle prestaju sa rastom i snaga ce biti nepromenljiva cim se misici adaptiraju na novonastalu situaciju (rad skelkova)

Povecanje broja sklekova ne vodi povecanju snage niti definicije, mozda eventualno izdrzljivosti....

"definicija" misica je zapravo odsustvo masnog tkiva tj sala koji se nalazi preko misica i na taj nacin ne dozvoljava da se misic vidi, a sam pos ebi misic je izdefinisan tj razdeljen od ostalih misica sa kojima se granici.

I ne moze se izdefinisati samo neka vrsta misica, ili si ceo izdefinisan, ili si ceo mastan, ili si negde na pola puta izmedju ova dva.

A kako se definicija radi tj kako se topi salo, malo procackaj teme pa se javi opet. Napomenucu samo da je kljuc uspeha u pravoj ishrani ( neka bude 70% ) i kardio treningu (30% )
 
Poslednja izmena:

Back
Top