Sklekovi

Kako u podsetovima? Ako sada možeš da uradiš između 16-20 radiš prvu kolonu, ako možeš između 21-25 drugu i preko 25 treću kolonu. Između svakog seta po 60sec i to je to...
 
Svaki set (1,2,3,4,5) ima 3 podseta ili serije.
Moje pitanje glasi : Koliko minuta treba da napravim pauzu izmedju ta 3 podseta ili 3 serije (kako hoces).
Znaci 1 set : uradim 10 sklekova i sta onda ? Mozda uradim 10 sklekova pa pauza 60 sek. pa uradim 12 sklekova pa pauza 60 sek. i onda uradim 14 sklekova.
 
If you managed 16-20 push ups in the latest test, follow column 1.
If you completed between 21 & 25, column 2 is for you.
More than 25 consecutive push ups? Excellent! You'll be following column 3.

Znači recimo da možeš da uradiš max 23 skleka, znači gledaš drugu kolonu ovako:
set 1 12
pauza 60sec
set 2 17
pauza 60sec
set 3 13
pauza 60sec
set 4 13
pauza 60sec
set 5 max (najmanje 17)
I posle ovoga čekaš da svane novi dan...
 
Evo ja da vam kažem da sam danas odradio onako kako ste mi predložili i imam jedan utisak...a to je da iako sam uradio manje sklekova ukupno a bilo je definitivno teže...otprilike sam izabrao broj za svaku vrstu i radio sam ih u 5 serija svake (60široki, 55srednji i 50uski)...
U toku vežbanja sam imao onaj osećaj da mi gore mišići (spoljni deo grudi)
To je ok, ali imam pitanje: kako se povecava broj sklekova kod takvog vežbanja, tj. da li se povećava npr. u svih pet serija po 1 ili nekoliko serija pa se posle nekog vremena usklade ostale...

60-60-60-60-60
61-61-61-61-61

ili
60-60-60-60-60
62-61-60-60-60
62-61-61-61-60
62-62-61-61-61 itd...

Ja sam na moj način povećavao svake nedelje po 1-2 iz neke serije i usklađivao, tako da me zanima da li ovde trebam da sačekam nedelju-dve pa onda povećam sve serije za po 1???
 
Poslednja izmena:
Ja radim 3 serije.
Jedna serija se sastoji od 3 vrste sklekova i svaku vrstu radim 20 ponavljanja,znači u jedno seriji uradim 30 sklekova.
Tako je bilo na početku i tako sam radio 2 sedmice i onda povećao sve za 5,što znači jedna serija 45 sklekova.I tako dalje,i tako dalje.Ali ne čekam baš uvijek 2 sedmice.Ako osjetim da nemam više upale nikakve i da se mišić navikao,onda odmah povećavam za 5.Ali jedna sedmica je minimalno.
Trenutno radim po 60 sklekova u seriji.
 
Ja radim 3 serije.
Jedna serija se sastoji od 3 vrste sklekova i svaku vrstu radim 20 ponavljanja,znači u jedno seriji uradim 30 sklekova.
Tako je bilo na početku i tako sam radio 2 sedmice i onda povećao sve za 5,što znači jedna serija 45 sklekova.I tako dalje,i tako dalje.Ali ne čekam baš uvijek 2 sedmice.Ako osjetim da nemam više upale nikakve i da se mišić navikao,onda odmah povećavam za 5.Ali jedna sedmica je minimalno.
Trenutno radim po 60 sklekova u seriji.

Znaci radis ukupno 180 dnevno?Ne razumem kako ti se to jedna serija sastoji od 3 vrste...uradis npr. 20š, 20s i 20u i to je jedna serija?

Zaci mozes da uradis 60 sklekova bez pauze ?

Da, ali to mi nije max...nego sam to otprilike odredio da mi bude serija...sada radim na sklekerima, a zanimljivo je da kada sam ih kupio, pocetkom godine, mogao sam na njima da uradim skoro 50% manje nego obicne na podu...i posle 9-10 meseci, radim na sklekerima koliko i pre na podu...sada mi je mnogo čudno kada radim npr. po kazni na treningu :D na podu pa je osećaj kao kad posle dizanja tegova mašeš rukama gore-dole...:)

@Ivan xcv
Povećaj za 5 prvu seriju i radi taj broj dok ne uradiš poslednju isto kao prvu, pa opet za 5... Eksperimentiši ;)

Misliš prvu 65 i onda ove ostale da radim koliko mogu preko 60 i cilj je da uspem da radim sve serije po 65 :D pa ponovo tako...svidja mi se to što misliš da svako treba da eksperimentiše, jer se ja držim svog programa već godinu i nešto dana i malo mi je dosadio...:)
 
Poslednja izmena:
1.
rx_sklek.jpg


2.
images


Kakve sklekere imate , kao na slici 1. ili 2. ?
 
Ja sam isto savetovan na ovom pdf-u da je bolje da se radi sa njima i da ih uzmem...I po meni se isplati...moje sam platio 800 din. u METRO-u...mislim da su vezbe sa njima mnogo produktivnije kada i ako se rade pravilno...
 
Pozdrav, ne mogu da uradim ni jedan sklek (:rumenko:). Zanima me koje vezbe bi trebao da radim i koliko puta dnevno, da bih u sto skorijem roku mogao to da izvedem? :/


Hvala unapred!
 
Uglavnom postoje dva problema sa sklekovima:
1- nedovoljna snaga gornjeg tela
2- nemogucnost odrzavanje poze, slabi misici trupa

Ne znam koliko ti imas snagu.

Za 2. najjednostvniji je da radis staticke vezbe npr. stavis podlakticu na zemlju laktovi ti dodju ispod ramena a samo prsti nogu doticu zemlju, drzis pozu min 20 sekundi cilj minut i po (to ti je jedan set )

Za gornji deo tela to je jednostavno, zavisi koliko si jak. Veoma slabi pocinju u skoro vertikalnom polozaju. Nagnes se prema zidu i radis sklekove.
Sledeci korak radis sklekove naslonjen na stolu, onda predjes na sediste stolice, sada mozes da koristis stepenice dok se nespustis nize. Ako jos nemozes da radis prave sklekove onda mozes da koristis dva trika:
-stavis loptu ispod pleksusa i radis sklek dok dotaknes loptu,
-negativni sklekovi, raids sklek normalno dok se ne spustis a kada ides na gore radis na kolenima, kada se ojacas onda trudis da ubacis prave sklekove

Ako imas one jace gume mozes da vezes jedan kraj oko kvake a drugi stavis oko trupa i radi sklekove

 
Zaboravio sam u prosloj poruci da napisem. Jel ima odredjene serije kako da radim sklekove na kolenima i onu vezbu sa podlakticom ili "sto vise to bolje" ? :)


Hvala vam jos jednom! :)
 
Uglavnom postoje dva problema sa sklekovima:

2- nemogucnost odrzavanje poze, slabi misici trupa

Za 2. najjednostvniji je da radis staticke vezbe npr. stavis podlakticu na zemlju laktovi ti dodju ispod ramena a samo prsti nogu doticu zemlju, drzis pozu min 20 sekundi cilj minut i po (to ti je jedan set )


Cemu sluzi ova vezba? I kakve ona ima veze sa sklekom? :/
 
Za sklekove su trbusni misici jako bitni, pogotovo ako radis sklekove polako. Jer dok radis oni se utegnu i odrzavaju prav polozaj, inace bi s eiskrivio k'o slovo U :hahaha:
Kad utreniras trbusne misice, broj sklekova ce ti samo zavisiti od grudi i ruku i dosta brze ces moci napredovati... ;)
 

Back
Top