Sklekovi

Za neke poslove kao u vojsci, policiji, vatrogasci,ispit zahteva da se uradi sto vise sklekova u 2 minuta.

U prevodu 59 sklekova za osobe stare 18-21 padas. Ocenjuje se i forma, jednostavno ne racuna se los sklek.
 
cao svima ...imam 14 god. i mogu stvarno dosta da uradim sklekova...samo me zanima DA LI NEKO MOZE DA MI KAZE da li sklekovi zaustavljaju rast ????

NE NIKAKO....NI OSTALE STVARI NE ZAUSTAVLJAJU RAST A POGOTOVO SKLEKOVI KOJI SU BAS BAS BAS OK ZA RAD I NIKAKO NE MOGU UTICATI ZA RAST

To su sve predrasude koje kruze medju neobrazovanim ljudima preko Radio-Mileva Rekla -Kazala servisa....

Slobodno mozes da radis sklekove a i sve ostalo ti ces da rastes onoliko koliko ti pise u dnk lancu...

Prema tome samo napred i drzim ti palceve,u zdravom telu ,zdrav duh:super::super::super::bye:
 
Slobodno mozes da radis sklekove a i sve ostalo ti ces da rastes onoliko koliko ti pise u dnk lancu...
Pa nije preporučljivo da radi "i sve ostalo" zato što u kosti u njegovim godinama nisu završili sa rastom pa tako može doći do povreda. Ako želi da ide u teretanu onda je više nego poželjno da ima kompetentnog trenera upravo zbog povreda (mahom kičme). Teže povrede kičme bi mogle uticati na sveukupnu visinu (ali ne i na rast).
 
Pa nije preporučljivo da radi "i sve ostalo" zato što u kosti u njegovim godinama nisu završili sa rastom pa tako može doći do povreda. Ako želi da ide u teretanu onda je više nego poželjno da ima kompetentnog trenera upravo zbog povreda (mahom kičme). Teže povrede kičme bi mogle uticati na sveukupnu visinu (ali ne i na rast).

E a zasto pricas a nikad u teretanu usao nisi.........:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

Niko nikad se nije povredio u teretani sto se tice kicme i ostao metar i zilet pa nece ni on....

Ja nikako ne razumem kako on moze kicmu povrediti u teretani:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Pa nema on snagu da radi cucanj sa 400 kila pa ce da povredi kicmu.....:hahaha::hahaha::hahaha:

I da hoce da se povredi nece moci jer u pocetku tezine koje ce moci da podigne su male....A kad stigne do tezina koje mogu da povrede ako je to uopste i izvodljivo , tada ce sam sve znati sta kako i nije mu niko potreban da mu tutorise....

Tako da, moze sve da radi....Nista mu nece zaustaviti rast
 
E a zasto pricas a nikad u teretanu usao nisi.........:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

Niko nikad se nije povredio u teretani sto se tice kicme i ostao metar i zilet pa nece ni on....

Ja nikako ne razumem kako on moze kicmu povrediti u teretani:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Pa nema on snagu da radi cucanj sa 400 kila pa ce da povredi kicmu.....:hahaha::hahaha::hahaha:

I da hoce da se povredi nece moci jer u pocetku tezine koje ce moci da podigne su male....A kad stigne do tezina koje mogu da povrede ako je to uopste i izvodljivo , tada ce sam sve znati sta kako i nije mu niko potreban da mu tutorise....

Tako da, moze sve da radi....Nista mu nece zaustaviti rast

Ako ne idem u teretanu ne znači automatsku diskvalifikaciju prilikom konstruktivnog razgovora koje se tiče dizanja gvožđa.
Niko nikad se nije povredio u teretani sto se tice kicme i ostao metar i zilet pa nece ni on....
Pomenuo sam kičmu zato što svi znamo koliko povrede iste mogu imati posledica na zdravlje i figuru. Ljudi su se uvek povređivali i još uvek se povređuju prilikom podizanja velikih težina. Najčešće povrede su upravo povrede kičme. Verujem da su ti poznata iskopavanja leševa dece iz ranog kapitalizma u Engleskoj i pri tome primećen znatna količina onih sa ozbiljnim deformitetima kičmenog stuba prouzrokovanim isključivo teškim fizičkim radom. Zato je veoma bitno da mlad vežbač ima iskusnog trenera koji će uputiti u važnost pravilnog izvođenja vežbi. Stariji vežbači mogu žrtvovati formu zarad dodatna dva-tri izbačaja.
Ja nikako ne razumem kako on moze kicmu povrediti u teretani:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Ne samo da on može da povredi kičmu nego to može svako. Nekoliko stvari može uticati na povredu : slaba zagrejanost, prevelika težina, loša forma, .... .
Kao što sam rekao, kičma je samo jedna od stvari koja može da se povredi. Nadam se da si čuo za hronične bolove u zglobovima. Mnogi su odustali od bodybuilding-a upravo zbog toga.
Pa nema on snagu da radi cucanj sa 400 kila pa ce da povredi kicmu.....:hahaha::hahaha::hahaha:
Paušalno ocenjuješ povrede. To što se ti nikada nisi povredio ne znači da je sve u teretani 100% sigurno jer nije. Mladom vežbaču treba skrenuti pažnju a on sam neka odluči kako će i šta raditi.
 
Ja sam radio sklekove,uske,široke,trokut (il' kako se već nazivaju),propadanja i zgibove.I primjetio sam da mi se lijeva strana (rame i grudi) razvijaju više od desne strane.
Nakon toga sam svaku vježbu radio polako i trudio se da pravilno radim,međutim meni se i dalje lijeva strana više razvija i više imam upalu lijeve strane.
Takođe,trbušnjake nisam nikad radi,ali mi se malo vide trbušni mišići i lijeva strana je isto razvijenija (iako nisam nikad ni radio trbušnjake,pošto prvo trčim da skinem masne naslage).
Je li zna iko koji je moj problem?
 
Poceo sam ovu temu naravno zbog toga sto ja radim sklekove i hocu nekoliko savjeta sta da radim i kako??Evo kako ide moj trening ujutru kad se probudim uradim 50 sklekova iz 5 serija,prvu seriju radim 10 dijamant sklekova pa sirokih na pod pa uskih na pod pa sirokih sa nogama na stolici i uskih sa nogama na stolici i tako jos 2x dnevno je li dovoljno da se radi dnevno 150 sklekova..
 
Poceo sam ovu temu naravno zbog toga sto ja radim sklekove i hocu nekoliko savjeta sta da radim i kako??Evo kako ide moj trening ujutru kad se probudim uradim 50 sklekova iz 5 serija,prvu seriju radim 10 dijamant sklekova pa sirokih na pod pa uskih na pod pa sirokih sa nogama na stolici i uskih sa nogama na stolici i tako jos 2x dnevno je li dovoljno da se radi dnevno 150 sklekova..

Ma nista to..Sve je to zezancija i tripovanje...PA ja idem u teretanu 8 god i perfektno se hranim i uzimam suplemente i sta mislis kako izgledam? PA ondako...Doduse bolje od svih sa ulice jak samitd, ali s'obzirom kako ja trenirami koliko i kako i kako ti treniras a kako ja izgledam to tvoje ispada zajebancija.....

Ali i ja sam tako krenuo kao ti...Dok nisam saznao pravu istinu....

dnevo 150 sklekova?
Da li je dovoljno?

Dovoljno za sta??

Ne postavljaju se tako pitanja..... Mnogo si uopstio pitanja....

Ali ja znam iz iskustva bilo sta da pitas odgovor je da nema tu velikog napredovanja....Za nekog ko nikada nije digao nesto teze od kasike bice mu zanimljivo mesec dva....Ali tu se staje i nema vise napredka i potreban ti je mikroskop da proveris da li dalje napredujes ili ne tj toliko su male promene da je bukvalno gubljenje vremena da to radis....

Nego ti ako se vec interesujes za vezbanje pravac teretana , dobra program, maksimalno redukovana ishrana (redukcija losih stvari i loseg zivota) i tek tada si stao na prvi stepenika ka napredovanju....
Sve ostalo je zanosenje i gubljenje vremena......


p.s. edit - evo opet gledam tvoj post i pises li pises neke brojek pa onda neki dijamanti pa ovakvi sklekovi pa opet neke brojek...A to sve utice na rezultat 2% a 98% utice na rezultat sta si jeo pre i sta ces jesti posle tih sklekova :rtfm::rtfm::rtfm: Dzbabe i dijamanti i ovakvi i onakvi sklekovi ako ne unosis 2gr proteina po kg telesne tezine.....OD cega mislis da se uradis? Od vazduha? Od proteina se stvaraju misici a od kardio treninga se "unistava" salo koje stoji preko tih misica i pokriva ih da se ne vide...

:bye:
 
Poslednja izmena:
Ako ne idem u teretanu ne znači automatsku diskvalifikaciju prilikom konstruktivnog razgovora koje se tiče dizanja gvožđa.

Pomenuo sam kičmu zato što svi znamo koliko povrede iste mogu imati posledica na zdravlje i figuru. Ljudi su se uvek povređivali i još uvek se povređuju prilikom podizanja velikih težina. Najčešće povrede su upravo povrede kičme. Verujem da su ti poznata iskopavanja leševa dece iz ranog kapitalizma u Engleskoj i pri tome primećen znatna količina onih sa ozbiljnim deformitetima kičmenog stuba prouzrokovanim isključivo teškim fizičkim radom. Zato je veoma bitno da mlad vežbač ima iskusnog trenera koji će uputiti u važnost pravilnog izvođenja vežbi. Stariji vežbači mogu žrtvovati formu zarad dodatna dva-tri izbačaja.

Ne samo da on može da povredi kičmu nego to može svako. Nekoliko stvari može uticati na povredu : slaba zagrejanost, prevelika težina, loša forma, .... .
Kao što sam rekao, kičma je samo jedna od stvari koja može da se povredi. Nadam se da si čuo za hronične bolove u zglobovima. Mnogi su odustali od bodybuilding-a upravo zbog toga.

Paušalno ocenjuješ povrede. To što se ti nikada nisi povredio ne znači da je sve u teretani 100% sigurno jer nije. Mladom vežbaču treba skrenuti pažnju a on sam neka odluči kako će i šta raditi.

Nek' si mu rekao :ok:
 
Pozdrav svima...prije oko 2 ili 3 meseca sam poceo da treniram Vjezbe BW. imam 15 godina sad 16 u decembru 70 kg i visinu od 1.72..Dobio sam pozitivne komentare sto se tice gradje al ja mislim da nema napretka pa cu okaciti par slika da vi kazete sta moze da se popravi i sa kojim vjezbama!

Hvala unaprijed! Pogledajte prilog 202293Pogledajte prilog 202294Pogledajte prilog 202295

PS:morao sam da smanjim slike/

U teretanu i vezbaj,jedi i nema brige oko napretka.
 
E ovako , zanima me da li je bolje da radim 4 serije sklekova po 36 komada (u sirini svojih ramena i spustam se skroz do poda) , a izmedju svake serije pravim 5-6 minuta odmora, ili da radim npr. 20 sklekova pa 90 sekundi odmora i tako jedno 5 serija (naravno ja bih radio posle jos serija ne samo tih pet ali bi se odmorio jedno 10 minuta) . Sa kojom od ove dve vrste bi brze napredovao u izdrzljivosti , a samim tim i u vecem broju odradjenih sklekova ?
Pozdrav :D
 
Treba da radiš jedan isti broj sklekova dok ne uspeš da u poslednjoj seriji uradiš kao i u zacrtanoj prvoj, onda povećaš pa iz početka. Pauze između serija nikako duže od 90sec, između vežbi 3-4min. Što više različitih vrsta sklekova s tim da radiš i sa dizanjem "do pola", znači od poda do polovine max dizanja. Radi na primer ako si rekao sebi da ćeš 20 da uradiš, radiš 7 celih pa 7 do pola pa ostalo celo. Radi max 3 serije za jednu vežbu, radi malo i zgibove ako imaš volje, 3 dana nedeljno radi i to ti je to :)
Izguglaj malo, imaš gomilu programa za to što ti treba...
A što ti je bitno da uradiš što više sklekova? Opklada, borba ze neku devojčicu, šta?
 
Hvala na pomoci :)
Ma nisu u pitanju ni devojcice ni opklade , jednostavno OBOZAVAM sklekove (radim:zgibove,trcanje,propadanje,razne vezbe za trbusne misice...)
Pocecu da radim sa manjom pauzom izmedju serija i ovo kao sto si mi predlozio , jednom se dizem do pola , a drugi put napravim ceo pokret.
Hvala jos jednom :D
 
Treba da radiš jedan isti broj sklekova dok ne uspeš da u poslednjoj seriji uradiš kao i u zacrtanoj prvoj, onda povećaš pa iz početka. Pauze između serija nikako duže od 90sec, između vežbi 3-4min. Što više različitih vrsta sklekova s tim da radiš i sa dizanjem "do pola", znači od poda do polovine max dizanja. Radi na primer ako si rekao sebi da ćeš 20 da uradiš, radiš 7 celih pa 7 do pola pa ostalo celo. Radi max 3 serije za jednu vežbu, radi malo i zgibove ako imaš volje, 3 dana nedeljno radi i to ti je to :)
Izguglaj malo, imaš gomilu programa za to što ti treba...
A što ti je bitno da uradiš što više sklekova? Opklada, borba ze neku devojčicu, šta?

Da li je ovo veoma bitno jer je meni razlika izmedju 1. i 5. serije malo veca...dok su 3. 4. i 5. skoro iste...npr. kod sirokih je najveca razlika, pa je kod srednjih manja a kod uskih najmanja...?
@raso2- i ja takodje obozavam sklekove, pre nekih 3-4 godine dok sam ih radio kao vezbe snage na treninzima kosarke sam ih, blago receno, mrzeo...dok sam ih za ovih godinu dana od kako ih radim redovno toliko zavoleo...:D
 
Poslednja izmena:
Probaj da radis po ovom principu (znaci svaku seriju radis sa 60 % snage npr. 5x20 i izmedju svake serije 90 sekundi pauza , e sad mozda je to tebi puno ,a mozda malo tako da sam sebi odredis ) .
 
Tako ti je verovatno jer uvek radiš u prvoj seriji max broj ponavljanja gde već izmoriš mišiće podosta. Nije fora uvek max izvući kada se ide na što veci broj ponavljanja. Tačnije, dobro je nekada sve raditi do max, samo prvu seriju brojati da se vidi napredak a ostale dok mišići nose, recimo jednom u 2 nedelje to sam zaboravio reći. Ali samo tada, ostalo ovako na primer:
1. serija 25 (ciljno)
2. serija 23 (max)
3. serija 20 (max)
i tako recimo sve varijacije sklekova...
Sledeci put:
1. serija 25 (ciljno)
2. serija 23 (max)
3. serija 22 (max)
Sledeći put:
1. serija 25 (ciljno)
2. serija 25 (max. ne možeš više)
3. serija 23 (max)
Sledeći put:
1. serija 25 (ciljno)
2. serija 25 (ciljno, možeš više ali nećeš)
3. serija 23 (max)
Sledeći put:
1. serija 25 (ciljno)
2. serija 25 (ciljno, možeš više ali nećeš)
3. serija 25 (max)
E onda povećaš prvu seriju na 27-30 pa idemo dalje isto.
Jednom u 2 nedelje svaku seriju i vežbu max odratiš i trebalo bi da bude raziltata. Najbolje je eksperimantisati na sebi i naći najbolje jer što nekome odgovara nekome ne, genetika je čudo ;)
 
Ok, ali da li je pogresno raditi skoro svaku max (ne bas max, sigurno bih mogao jos 5 u svakoj...znaci 80-90%), jer ja vidim rezultate i sa takvim vezbanjem...

Kao što reče raso 2 nije pogrešno, ali tako ćeš verovatno sporije napredovati nego da radiš po nekom programu. Kažem verovatno jer uvek treba naći ono što nam najviše odgovara i zbog toga treba eksperimentisati. Međutim, postoje nepisana pravila koja važe za veliki deo populacije i treba uvek sa njima početi...
 

Back
Top