Todorović Kariću poklonio licencu!

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
Gospodo radikali, jedva čekam da mi neki od vas objasni galantnost vašeg cenjenog predstavnika i velikana gospodina Todorovića kada je poklonio licencu za mobilnog operatera uglednom biznismenu Kariću.

http://www.blic.co.yu/ekonomija.php?id=35949


Inače, kako se navodi u priloženom članku, za istu licencu je austrijski Mobilkom izbrojao masnu cifru od 320 miliona evra. Shvatam da je vreme tada bilo drugačije nego sad i da tržište nije bilo ni blizu tako razvijeno, štaviše ni prosperitetno, ali nije bilo za baciti, a bogami ni za pokloniti.

Sada bih ja, u maniru senzacionalizma, kojeg mnogi od vas gospode radikala koriste, mogao optužiti SRS da su "opljačkali državu za 320 milona evra", "na robiju sa radikalima", "odakle im kuće na Dedinju" i tako te gluposti koje služe samo da se stvori mnogo buke, a da ništa korisno iz te buke ne izađe.

Dakle, pitam vas jedino i osnovno, odakle Todoroviću ideja da pokloni takvo nacionalno blago?

Evo, zavalio sam se u stolicu i jedva čekam...:D
 
A dobro zaradi drzava milijardu i mislim 200 miliona evra posle od tog mobtela.Nikad vise drzava nije zaradila nego kad su prodali taj mobtel a za pare od istog se ne zna gde su.
Tako da generalno gledano drzava na kraju tu nije bila losa a sad sto su oni pustili Karica da zapali to je vec pitanje za sadasnje vlasti zasto su to dozvolili.
 
sv i radikali su posteni ljudi.

dokaz za to jeste da za ovih 15 godina koliko se bave politikom niti jedan radikal nije zavrsio u zatvoru niti je protiv bilo kog radikala podignuta zbog nekog kriminala neka optuznica a kamoli dosudjena pravosnazna presuda.

za to vreme postoji par demokrata koji su optuzeni ili osudjeni zbog kriminala.

navescu samo par :

marija raseta vukosavljevic optuzena zbog pljacke auerdroma beograd i dodeljivanja kredita sopstvenom muzu,, nemanja kolesar, janusevic namestanje tendera, utaja poreza i pranje novca, alen selimovic tzv afera "bodrum" tj kradja glasova u skupstini srbije, prvoslav davinic afera "satelit" ukrao par miliona eura na zakupu satelita od izraela, afera "mile dragic" takodje davinic, pa zatim dinkic afera narodna banka tj upao naoruzan u narodnu banku i u klasicnom teroristickom aktu zaposeo ovu instituciju, zatim afera nacionalne stedionice tj prodavanje lazarevicu i hamovicu do tada najjace drzavne banke za male pare, pa zatim afera evroaksis banke , jednostavno sve pljacke ia fere demokrata ne mogu da stanu u jedan tekst - toliko ih ima.
 
pa nema sta da se okrece prica na drugu stranu Mobtel Srbija je bio firma u vecinskom drzavnom vlasnistvu a ne u Karicevom i ako je Karic pricao suprotno. Samim tim licencu za mobilnu telefoniju je dodelila drzava sama sebi a ne Karicu. Nakon raspetljavanja stanja u toj firmi drzava je prodala svoj paket akcija od 51% firmi Telenor za 1.5 milijardu eura.

Tako da drzava ovime ni na koji nacin nije ostecena vec je profitirala.

Postavlja se pitanje sada gde su zavrsile te pare posto mi gradjani Srbije ni dinara od tih 1.5 milijarde dosad nismo videli.

Ovaj autoput Horgos Pozega recimo kosta da se napravi 1.2 milijarde. Postavlja se pitanje zasto te pare nisu otisle u izgradnju neceg kapitalnog za Srbiju kao sto je recimo autoput, novi aerodrom, skole bolnice, mostovi u beogradu obilaznice oko gradova ?
 
koliko je, otprilike, država profitirala od osnivanja mobtela pa dok ga nije preuzela?
to je profit.
prodaja je nešto drugo.
da čujem.


do preuzimanja mobtela od karica profitirala je jako malo jer je karic preko svojih offshore firmi sav profit izvlacio u inostranstvo pumpajuci troskove koristeci odredjene usluge svojih preduzeca . no za to krivicu snosi vlast jer su ljudi iz vlasti primali mito od karica da ne diraju mobtel.

ajd ti meni odgovori zasto je djelic karicu vratio porez na ekstraprofit?
 
nemam razloga da otvaram temu o djelicu posebnu jer je ovo tema o karicu i mobtelu a u sklopu te price djelic je karicu vratio nezakonito novac naplacen od poreza na ekstraprofit.

ja sam na tvoje pitanje odgovorio.

ti na moje nisi pa i dalje cekam odgovor da mi kazes zasto je djelic vratio karicu porez na ekstraprofit i zasto nikom drugom sem karicu taj porez nije vracen?
 
ti stanovi koji su dodeljeni radikalskim vodjama su kakao tako placeni kroz otkup ali sta je sa npr. stanovima bivseg gradonacelnika koji su steceni za kratkotrajnog stolovanja beogradom i sa gomilom deviznih racuna itd. to se nikad nece saznati kako su steceni.a sto se tice poklanjanja od strane todorovica karicu ,to su pisali u blicu a zna se cije je blic glasilo.ma svi oni imaju putera na glavi.radikali jos nisu dobili pravu sansu da vode drzavu kako oni misle dok zuti za ovih osam godina su dokazali da su sve samo ne posteni.da se razumemo ,ne volim radikale ali ovi sada su preterali brate.kada vidim da me neko laze taj je za mene zavrsio za svagda.
 
nemam razloga da otvaram temu o djelicu posebnu jer je ovo tema o karicu i mobtelu a u sklopu te price djelic je karicu vratio nezakonito novac naplacen od poreza na ekstraprofit.

ja sam na tvoje pitanje odgovorio.

ti na moje nisi pa i dalje cekam odgovor da mi kazes zasto je djelic vratio karicu porez na ekstraprofit i zasto nikom drugom sem karicu taj porez nije vracen?

nisi odgovorio koliki je profit država ubirala za SVE godine dok je mobtel bio pod kontrolom kafića.
I za SVO vreme dok su na vlasti bili TVOJI:D
 
kako su to plaćeni kroz otkup?

pa oni su te stanove otkupili za pare od drzave , doduse za manju vrednost od trzisne , ali nista manju od vrednosti za koju je vilu na dedinju otkupila ruzica djindjic.

plus im je nakon 2000te razrezan porez na ekstra profit tako da su ne samo u plusu vec u minusu a drzava je profitirala nego i u jednom dosadasnjem slucaju.
 
pa oni su te stanove otkupili za pare od drzave , doduse za manju vrednost od trzisne , ali nista manju od vrednosti za koju je vilu na dedinju otkupila ruzica djindjic.

plus im je nakon 2000te razrezan porez na ekstra profit tako da su ne samo u plusu vec u minusu a drzava je profitirala nego i u jednom dosadasnjem slucaju.

sad mi ih dodje nešto žao:|:lol:
a toma i dalje živi u Bulevaru Dr Zorana Djindjića?:rolleyes::lol:
Kakav je to licemer, rekao je da će prodati stan još pre godinu dana, taj laže čim zine:mrgreen:
 
nisu nista opljackali vec su te stanove dobili legalno i legitimno od drzave kao milioni drugih srba.

eto sad posle 11. maja trebali bi radikali isto da razrezu demokratama porez na ekstra profit pa da ruzica djindjic uplati 2 miliona eura u budzet srbije ako oce da zadrzi onu vilu sto je na mufte izmuvala na dedinju . isto ce da vazi i za tadica i za sutanovca, al posle cete da kukate o maltretiranju.
 
pa radikali su se okoristili o drzavu nista manje i nista vise nego drugi. to je sustina.

okoristio se o drzavu i moj otac kojem je ta drzava dala mogucnost da otkupi dvosoban stan na koji je do tad imao samo stanarsko pravo.

ja ne smatram da je moj otac lopov i kriminalac i da je bil osta ukrao ako je iskoristio mogucnost koju mu je pruzila drzava , tj da otkupi stan u kojem je do tada bio prakticno samo stanar.

isto kao sto su radikali otkupljivali stanove isto ste radile i vi demokrate.

znaci prvo da vratite te vase stanove drzavi ili da uplatite novac u visini trzisne vrednosti tog stana na datum uplate pa tek onda da kritikujete druge.

a ovako licemerno je , otkupili ste stanove za vreme slobe za male pare , isto kao i svi drugi a pljujete radikale sto su uradili isto sto i vi.
 

Back
Top