Najbolja jurišna puška

Najbolja jurišna puška

  • AN-94 (Rusija)

    glasova: 2 20,0%
  • AK-74M (Rusija)

    glasova: 4 40,0%
  • M-16 A4 (SAD)

    glasova: 0 0,0%
  • M-4 A1 (SAD)

    glasova: 1 10,0%
  • FAMAS (Francuska)

    glasova: 0 0,0%
  • HK G-36 (Nemačka)

    glasova: 0 0,0%
  • HK-417 (Nemačka)

    glasova: 1 10,0%
  • QBZ--95 (Kina)

    glasova: 0 0,0%
  • SA-82 (Engleska)

    glasova: 1 10,0%
  • Neka druga

    glasova: 1 10,0%

  • Ukupno glasova
    10
  • Anketa je zatvorena .
AN-94
 

Prilozi

  • an94-1.jpg
    an94-1.jpg
    10,3 KB · Pregleda: 7
  • an94-2.jpg
    an94-2.jpg
    12,7 KB · Pregleda: 6
Nebi da nesto pametujem, posto su svi nesto nervozni i drcni. Rasprava o pusci ima jedan element koji se stalno prenebegava, a to je metak. Puska je efikasna koliko je efikasan metak za tu pusku. Moje misljenje koje je utemeljeno pretvashodno na iskustvu je da menicija ispod kalibra 7.62 nije efikasna. Sve ispod metka za Kalsnjikov je “slabo”. Vojska ima svoje razloge. Duplo manji metak, znaci da u jedan kamion stane duplo vise municije sto je dramaticna usteda kad se uzme kolicina koju pozadinske jedince treba da prebace svaki dan. Mene kao pojedinca to ne zanima to je posao onih u generalstabu. Ja hocu da kad nekog pogodim da on padne. Brzi drugi metak, cemu to. Ako ste ga pogodili gde treba nema potrebe za drugim metkom ako ste promasili prvi i drugi ce biti promasaj. Visoka kadenca znaci samo gomilu bespotrebno ispaljenih metaka. Znam malo ljudi koji mogu da ispale ceo rafal i da svi meci budu u meti. M21 me je iznenadio kad sam prvi put pucao ocekivao sam manji ” skok” kod rafala. Verovatno zbog masivnog zatvaraca, ali nisam masinac i necu da diskutujem na tu temu.
Kad se danima ili nedeljama vucete po nekoj vikojebini po blatu, snegu ili letnjoj prasincini najvaznije vam je da puska funkcinise bez nekog velikog odrzavanja, A to je mana vecine modernih pusaka. Ameri se u Iraku posle jednodnevne ili eventualno dvodnevne patrole vrate u dobro opremljenu bazu koja ima radionicu, pa se sve lepo dovede u red. Nima se ne desava da mesecima budu bez dodira sa radionicom, ako im se to i desi u najmanju ruku snime film na tu temu.
Stavljanje 3 i vise pikantini sina je postalo obavezno. Ko to stavrno nosi u rat pusku na koju je zakaceno 3-4 dodataka. Imate optiku , baterisku lampu, laserski obelezivac, svajcarski nozic na rasklapanje , termostat sa toplom kafom i tako to. To je zabava za SWAT timove po Cikagu. Dali iko normalan moze da zamisli da neko ide nocu po neprijateljskoj teritoriji sa lampom na pusci.
Klasican Kalasnikov sa fiksnim kudakom je strasno dobra osnova, samo ga malo doterati, kundak od nekog lakseg polimera i jedna pikantini sina za kacenje raznih nisana. U verziji sa preklopnim kundakom samo zameniti zglob, i staviti kao kod novih pusaka. I dobri ste bar sledecih 10-15 godina sa minimalnim ulaganjem.
Posle toga ce ionako slati robote i bespilotne letilice da se biju izmedju sebe.

iskopiracu ovo i na temu M21 posto je to ista prica
 

Back
Top