elektromagnetni puls

gost 117976

Zainteresovan član
Poruka
138
da li neko ima ideju kako da izazovem samo u jednom kratkom vremenskom intervalu toliko veliki em puls koji ce da indukuje veliku jacinu struje u nekom uredjaju na razdaljini oko 10-20m (dovoljno) cisto da mu izgore tranzistori ili sl. Ili na nekoj frekfenciji takve impulse da prave 'smetnje' koje ce da budu od prilike kao one koje se cuju kad koristite mobilni telefon u blizini nekog uredjaja? inace ja sam dosao na ideju da napunim oko 10ak kondenzatora od po 100mikrof sa 220v i vezem ih sve na red, pa ih prespojim preko nekog kalema, ali mi se cini da to i nije bas efikasno mnogo . . .
 
da li neko ima ideju kako da izazovem samo u jednom kratkom vremenskom intervalu toliko veliki em puls koji ce da indukuje veliku jacinu struje u nekom uredjaju na razdaljini oko 10-20m (dovoljno) cisto da mu izgore tranzistori ili sl. Ili na nekoj frekfenciji takve impulse da prave 'smetnje' koje ce da budu od prilike kao one koje se cuju kad koristite mobilni telefon u blizini nekog uredjaja? inace ja sam dosao na ideju da napunim oko 10ak kondenzatora od po 100mikrof sa 220v i vezem ih sve na red, pa ih prespojim preko nekog kalema, ali mi se cini da to i nije bas efikasno mnogo . . .

Dobro ti se cini.Ne petljaj se sa 220V kad ne znas posledice...a one su da ce ti elektroliti eksplodirati kad ih vezes na naizmenicni napon.Ako prezivis eksperiment shvatices to i sam:mrgreen:A mozda da probas sa zmajem na oluje ko Frenklin.Ipak grom daje kvalitetniji em puls,sigurno ces sprziti sve i na vise od 20m:lol:
 
podrazumeva se da bih koristio grecov spoj ili sl. za punjenje svakog kondenzatora pojedinacno, i ne trebaju mi saveti o zastiti od el. udara, nego bilo kakva sema ili nesto slicno . . . inace to sam vec radio sa par kondenzatora i nema opasnosti od udara el. struje ako ne dirate vrhove kondenzatora, ali je problem sto ne stvara smetnje, ili i ako ih stvori na maloj razdaljini, one su kratkotrajne i beskorisne . . . a takodje ako bi stavio vise kondenzatora na red, doslo bi do proboja dielektrika, a ja nemam za bacanje 10 elektrolita . . .
 

Back
Top