c++

kad razmisljas o njegovoj logicnosti. Neophodnosti da bude takav. Tako ces sve lakse i odma i brze zapamtiti i to bez bubanja, jer covek onda ima 2 motiva da "zna" C++: Jedan je zelja da programiras, druga je zelja da upoznas nesto sto je toliko blizu savrsenstvu. Trebalo bi ga uciti i kad nebi zeleo da programiras nikad nista, jer on moze biti "najbolji simbol za savrsenstvo iz empirijskog sveta koji je osoba svojim iskustvom ikad upoznala" i u snovima cak moze simbolisati savrsenstvo:)

Jos kad naucis iz C++-a tj iz razmisljanja tih ljudi koji su to pravili neke stvari o zivotu, tj. ako te neznas (ja ih nisam znao) tad ces imati i treci razlog da ucis i pamtis programski jezik c++. Sto je vise razloga to se beze zapamti i teze zaboravi.

Da bi se napravilo programski jezik, tj osmislilo, treba se biti dobar poznavalac ljudske psihe, ako se zeli da taj jezik bude na nivou C++-a. Sto ne znaci da je covek samo kompjuter, naravno...
Nauciti nesto gotovo je jos lakse, ali motiv za ucenje (koji pojacava ucenje) moze biti razmisljanje o tome kako su ti ljudi uspeli da osmisle to.
 
Ja sam samo reko zasto sam ja C++ sve iz prve pamtio, a Visual basic i ostalo morao da bubam, tj. nisam imao "brzinu zapamcivanja"... morao sam da se vracam nazad kad nesto zaboravim itd... da ponovo ucim nesto sto sam vec naucio.. Sa c++om se to ne desava ako mu se divis zbog logicnosti.
 

Back
Top