Auto koji vas je najviše iznervirao

nesha t.

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.885
Kažu da je Elvis Prisli pucao u svog Kadilaka kad ovaj nije hteo da upali. Dobro, nisam mislio na tako radikalan pristup, ali verovatno je svako od vas imao posla s automobilom koji mu je zadavao teške glavobolje i doneo sreću jedino kad ga je prodao.
Evo recimo moj slučaj: Pre dosta godina sam kupio polovnu Ladu karavan. Ako je neko slučajno zaboravio, ovako je izgledao taj šifonjer:

vaz2104_600x350_-1.jpg


Prvog dana sam osetio luft, zamenio kuglu, ali loša bila i posle nedelju dana ostadoh bez točka. Opet zamena kugle, sve u redu, ali mi u vožnji ubrzo puče viljuška o opet ispade točak! Sreća moja pa sam oba puta vozio polako inače...
Auto se sve vreme čudno ljuljao iako gume behu solidne. Volan težak, kvačilo još više, sedišta neudobna. Pumpu za benzin menjao 3 puta i na kraju digao ruke i vozio samo na plin. Goriva i nije trošila preterano za taj auto, ali ulja...
Stigao tako do tehničkog pregleda, kad tamo iskopaše da je ustvari sklopljena od dve. Pobesneo sam, dao je u oglas i ubrzo prodao, začuđujuće lako. Tako se moje tromesečno druženje s tim užasnim automobilom završilo.

Šta ima kod vas? Ne mora da je baš vaš auto, možda tatin ili bilo koji drugi s kojim ste imali dodira, a da vam je baš onako maksimalno zagorčao život.
 
Хах... одакле да почнем... ајд' од имена и презимена...

Застава 128, децембар 2005. - март 2007.

IMGA0305-1.jpg


Купљен за ''моје потребе'' и километражу 5-7 000 годишње. За дати период прешао око 25-30 000км са следећим издајствима:

- лето 2006. из непознатих разлога се угасио изнад Котора и одбијао послушност. Накнадно утврђено да је био неисправан уређај за пуњење акумулатора тј алтернатор. И даље непознат разлог гашења на сред пута.

- зима 2006-2007 престанак рада на сред панчевачког моста у јутарњем шпицу и снежној вејавици. Угасио се и поново одбио послуишност. Накнадном анализом откривено да је пукла платина која је иначе мењана свега 300км пре тог догађаја.

У међувремену урађена идућа улагања:

- уградња плинског уређаја ~250еур
- замена сета квачила (ламела и корпа ~60еур
- замена кочионих цилиндара, уља у кочницама, црева итд ~70еур
- поновно сервисирање алтернатора 3 месеца након првог издајства ~30еур
- замена каблова за свећице и сајле за гас ~15еур
- 2 нове гуме ~70еур
- 2 половне гуме ~30еур

Вероватно сам нешто и заборавио јер се много трудим да заборавим тај паклени део живота. У сваком случају не дао Бог никоме.

 
Jugo... zlo. 2004. su me 9 puta slepali... ovi servisa mi se smejali vec pri kraju... a da bude fazon veci, u zivotu nista nije crklo 2 puta... pa pucala glava,... pa ona njesra gumena na menjacu... uzas. Smorio sam ziv. Kad pomislim da drkanja tipa saug... ladan motor grejanje... zima... bljak.
 
Jugo standardne opreme: ASS kočnice, klimav menjač, RADIO ("Prošlo vreme, brate, znači da je nekad možda radio, a sad ne radi..." Kad porastem biću kengur), volan, samoobarajuća sedišta... Motor nije hteo da upali pa sam ga ja upalio... Sipao gorivo i upalio... Šibicom... I da vidiš... :D :lol:
 
Da...svaki treći dan sam sipao ulje...:lol:
Postalo me sramota komšija, jel ko kako prođe, vidi mene sa crnom flašom (Optima)...:lol:

To sipanje ulja me podsetilo na moj nekadasnji Ford Consul '73 kome su otisli svi moguci dihtunzi , Ulje se dolivalo na svakih 50 km /L . U to vreme (pocetak 90tih) najeftinije ulje je bilo neko rumunsko 3x jeftinije od Optime .... I granicnik menjaca je bio problem jer su mu prva i rikverc na milimetar , prvo se uverim u kojoj je brzini pa onda krecem ...sto je bilo vrlo nezgodno kada na uzbrdici cekam zeleno ...
Ali to nije automobil koji me je nervirao ...
Ubedljivo najgori automobili i jedini koji su me bas iznervirali su Zastave , narocito nove ! ...
evil22.gif
 
skoda favorit.kupljena nova.redovno servisirana svakih 10000 km.nema sta nisam izmenjao na njoj.na 37000 pomesala ulje i vodu.auspuh propadao svakih 9-10 meseci.dva puta mi jednostavno stao u voznji.jednom prilikom preticanja autobusa.stanem sa strane sa cetiri migavca i posle dva minuta upali i ide ko da nista nije bilo.dovod goriva se non stop zacepljivao .ma ne znam sta je bilo dobro.i tako malo po malo dogurao do 270000 km.kad sam ga poklonio ispravnog (valjda?) i registrovanog. ja ga ...bem ko me vidi opet u skodi.skoda-zenskog roda,nevalja nista.
 

Back
Top