Pitanje za nekog kompetentnog.

Serbiankiwi

Početnik
Poruka
1
E ovako. Ja imam dva problema:

1) Već tri meseca imam pojačano lučenje sluzi u levoj strani nosa, antibiotici (ceo arsenal) nisu pomogli. Evo CT:



Nalaz radiologa: Maksilarni sinusi su pravilno razvijeni pri čemu se u levom maksilarnom sinusu uočava retenciona cista veličine 2cm, u desnom maksilarnom sinusu postoje znakovi zadebljanja sluznice. Zaključak: Retenciona cista u levom maksilarnom sinusu, zadebljanje sluznice desnog maksilarnog sinusa.

Ne znam da li je bitno ali nekada, posebno prepodne osetim pritisak u tom sinusu i blagi bol.

Čuo sam u bolnici gde sam ležao da se ciste do 2 cm ne diraju, osim ako ne iritiraju okolinu. Jel' će ova moja morati da se vadi???

Kolike su šanse da mi je sluznica iritirana infekcijom koju zadržava cista u mom sinusu?

2) Sluz koja mi curi sa leve strane (tu gde je cista) je sigurno infektivna jer je gutam i iritira mi stomak (konkretno stvara kiselinu). Toliko je gusta da ne mogu da je ispljunem. Odrađene su mi analize krvi(celokupna analiza), stolice (3 vrste), urina (3 uzorka), rađena gastroskopija i želudac je potpuno zdrav kao i jednjak. Od kako mi se ovo sliva imam tu gorišicu, neki pritisak u stomaku i štucam posle svakog i najmanjeg jela. Do sada nisam imao nikakve probleme sa stomakom. Od svih analiza jedino mi je loša sedimentacija koja je 56/ što je mnogo za muškarca, bar tako kažu.

Od kada je krenulo ovo slivanje imam varirajuću temperaturu koja tokom dana zna da se popne do 37.4, ali spadne u roku od par sati. Danas na primer nisam imao temperaturu preko 37.

Najviše me brine ta sedimentacija koja je 56. Ja imam 24 godine, sve zdrave zube i do sada nisam bio problematičnog zdravlja. Ne znam da li je bitno ali kada mi je počelo ovo slivanje imao sam povećane trombocite ali sada su oni na normalni. Zapravo svi preglei su mi OK osim sedimentacije.
 
A da se vidi da nije cista od nekog zuba koji se reponira sa sinusom na snimku? Uradis digitali ortopan snimak na cd-u za pocetak. To sto ti ne osecas bol ne mora da znaci da su ti svi zubi zdravi. Dakle da se to vidi za svaki slucaj. Cista od 2 cm nije mala cista i treba da se otkloni. Ko god ti je rekao da je to mala cista taj lupa gluposti.
 

Back
Top