Decje svadje , i svadje odraslih

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Par pitanja , interesuju me vashi odgovori,reakcije,iskustva najvishe...

1)Da li ste se nekad nashli u situaciji da vashe dete maltretira drug iz razreda? I sta ste uradili po tom pitanju?

2)Kako biste reagovali kad bi stariji covek osamario vashe dete?
A ako (u sebi ipak) smatrate da je vashe dete to na neki nacin i zasluzilo svojim bezobraznim ponashanjem?

3)Kako se postavljate prema problematicnoj deci iz razreda u koji ide i vashe dete?

5)Da li ste nekad imali obracun sa roditeljem drugog deteta ili nastavnikom?

6)Da li ste nekad vi doziveli neprijatnost od strane drugog roditelja ili nastavnika?
 
Pa moze i ako ste prisustvovali necemu.
Ja josh uvek razmisljam o jednom dogadjaju iako se desio pre jedno 10god...

Bila sam svedok kako dve devojcice maltretiraju trecu.Jedna ju je uhvatila za ruke a druga tukla.Tu je naishla zrtvina majka.Uhvatila ove dve devojcice i nalupala im shamare.
Posle je otac jedne od njih,tu se ceo blok skupio,ishao kod te majke valjda nju da bije.Uzas.

Josh uvek kad se setim razmisljam na koje je sve nacine je to moglo bolje da se reshi, i kako bi ja postupila da se to meni desi...u razlicitim ulogama.
A skoro sam procitala dva totalno strashna,a slicna slucaja po skolama,pa eto rekoh da saberem i vasha misljenja o tome.
 
Secam se kad sam se tukla u skoli, uvek kad bih bila u prilici da nekog ko me napao zestoko odalamim, kao da mi je neko zadrzavao ruku. Nisam mogla da udarim onako iz sve snage. A moji roditelji su svaki sukob mene i moje brace sa decom iz skole, resavali, tako sto su nas tukli, bez obzira na pricu koja je pratila decije sukobe. Smaraci.
 
1)Da li ste se nekad nashli u situaciji da vashe dete maltretira drug iz razreda? I sta ste uradili po tom pitanju?

Не из разреда, али једно време моју старију ћерку малтретирале су две другарице из комшилука... Неко им је нешто покварио па су помислиле да је то била моја ћерка (а она је тада била на мору, није била ту кад се то десило, али оне се нису обазирале на то). Моја ћерка је тада била први разред, а млађа другарица трећи а старија седми. Викале су јој гадости са прозора да чује цео комшилук, наговарале другу децу да не говоре са њом, ударале је... То је трајало, богами, неколико недеља интензивно... Мој принцип је да се не мешам у дечије односе...али у тренутку када је дотрчала моја млађа ћерка и рекла да су ове две тукле моју старију...и то тако што јој је та седмакиња држала руке а трећакиња је шутирала у стомак...е, онда ми је пуко филм, изашла сам напоље и издерала се на њих! Запретила сам им да ће имати посла са мном само ако још једном приђу мом детету.
Ето, то је било то.
Иначе, никад, ни као клинка, нисам волела оне маме које стално утрчавају и мешају се у дечије односе...али ово једнаставно није био равноправан однос ни равноправна туча!

2)Kako biste reagovali kad bi stariji covek osamario vashe dete?A ako (u sebi ipak) smatrate da je vashe dete to na neki nacin i zasluzilo svojim bezobraznim ponashanjem?

Пошто имам женску децу, а и познајем их добро, знам да не би могао постојати оправдани разлог да неко одрасли удари моје дете. Тако да не знам како бих реаговала. Истражила бих целу ствар и видела зашто и како, а према томе и реаговала.

3)Kako se postavljate prema problematicnoj deci iz razreda u koji ide i vashe dete?

Разговарам са својом децом о њима.

5)Da li ste nekad imali obracun sa roditeljem drugog deteta ili nastavnikom?
Не.

6)Da li ste nekad vi doziveli neprijatnost od strane drugog roditelja ili nastavnika?

Не.
 
Ko ima pravo da udari moje dete? Na ova druga pitanja nemam odgovor, pošto nemam dete, pa bi sve bilo trla baba lan, ali za ovo da neko moje dete udari, znam sigurno da bih poludela i ko zna šta bih napravila. Bez obzira da li je krivo ili ne. Nema prava da ga udara i tačka.
 
1)Da li ste se nekad nashli u situaciji da vashe dete maltretira drug iz razreda? I sta ste uradili po tom pitanju?

Nije ga maltretirao,ali je cijelo odeljenje imalo problema sa tim djecakom...i navodno niko mu nista nije mogao...


2)Kako biste reagovali kad bi stariji covek osamario vashe dete?
A ako (u sebi ipak) smatrate da je vashe dete to na neki nacin i zasluzilo svojim bezobraznim ponashanjem?



Paaa taj covjek bas ne bi dobro prosao...ako je moje dijete kojim slucajem bilo bezobrazno,mislim da taj neko moze samo da se obrati meni ili mm...


3)Kako se postavljate prema problematicnoj deci iz razreda u koji ide i vashe dete?

Problematicni ce uvijek postojati...dovoljno je da svoje dijete ucim stavu,ponasanju,ucim ga da bude fer,drug,ali da normalno izdvoji par naj drugara...


5)Da li ste nekad imali obracun sa roditeljem drugog deteta ili nastavnikom?


Na srecu nisam,nije nikad bilo potrebe...mada smatram da sve moze takticki da se rijesi...


6)Da li ste nekad vi doziveli neprijatnost od strane drugog roditelja ili nastavnika?


Neee...
 
1)Da li ste se nekad nashli u situaciji da vashe dete maltretira drug iz razreda? I sta ste uradili po tom pitanju?
ne, i nikad ne bih udarila tudje dete, ali bih mu sigurno podviknula posteno (u slucaju da je bezrazlozno maltretiranje u pitanju, u uobicajene svadjice se ne mesam).

2)Kako biste reagovali kad bi stariji covek osamario vashe dete?
A ako (u sebi ipak) smatrate da je vashe dete to na neki nacin i zasluzilo svojim bezobraznim ponashanjem?
ne mogu da zamislim situaciju u kojoj neko samara moje dete?!
(nije sto su moja deca lepo vaspitana, fina, dobra, tiha, neagresivna... :smile:)
ne znam sta TUDJE dete moze da uradi, kakav to bezobrazluk moze da uradi da izazove takvu reakciju...?
gle, deca mogu da budu dosadna, nestasna, bezobrazna, da urlaju, da sutiraju, da otimaju, i jos hiljadu stvari...ali mi nikad nije palo na pamet da osamarim dete (tudje, svoje, svejedno).

3)Kako se postavljate prema problematicnoj deci iz razreda u koji ide i vashe dete?

za sada nemamo problematicnih, a kad ih bude bilo...ne znam, videcemo.

5)Da li ste nekad imali obracun sa roditeljem drugog deteta ili nastavnikom?
ne.

6)Da li ste nekad vi doziveli neprijatnost od strane drugog roditelja ili nastavnika?
ne.
 
1)Da li ste se nekad nashli u situaciji da vashe dete maltretira drug iz razreda? I sta ste uradili po tom pitanju?
Ako mislis na ono pravo maltretiranje nisam jer je moja cerka jos uvjek mala. Mogla bih da se zamislim u toj situaciji, razdvojila bi ih definitivno, sumnjam da bih udarila tudje djete jer sam svjesna kako bi ja reagovala kada bi moje djete neko udario. Roditeljima tog djeteta bih poslala policiju na vrata ma koliko se sve to cinilo kao "djecija" igra navela bih roditelje da se pozabave malo sa svojim djetetom. Definitivno prijava, direktoru skole, "roditejlima" ... pa nek se zabavljaju sa problematicnom djecom a cerki bi objasnila kako uvjek mora da pazi na sebe i brani se
... steta je vec ucinjena i nikakvo maltretiranje tog drugog djeteta od strane mene ne bi pomoglo. Postoje i druge "disciplinske" mjere.

2) Kako biste reagovali kad bi stariji covek osamario vashe dete?
A ako (u sebi ipak) smatrate da je vashe dete to na neki nacin i zasluzilo svojim bezobraznim ponashanjem?
Kad bi moje djete osamario predsjednik Amerike odvalila bih ga prvim predmetom koji bi mi pao pod ruku.

3)Kako se postavljate prema problematicnoj deci iz razreda u koji ide i vashe dete?
Jedini koji tu nesto mogu da urade jesu roditejli tog djeteta koje se sili na drugima! Ako bi moje djete bilo ugrozeno na bilo koji nacin visila bih kod uciteljice i direktora i trazila da me suoce sa roditeljima. Ako bi roditelji bili slicni kao djete trazila bih ukor direktora na kraju ako bi fizicki napali na cerku popela bih se na glavu da iskljuce iz skole.
Ili bi jednostavno poslala sve u ***** ******** i prepisala djete u drugu skolu (privatnu npr)

5)Da li ste nekad imali obracun sa roditeljem drugog deteta ili nastavnikom?
Za sada ne, nije jos stigla da napravi neku glupost ali poznavajuci sebe nastavnika bi istrpila ali druge roditelje nisam sigurna. Vjerovatno bi pod uslovom da se ne deru i ne vrjedjaju

6)Da li ste nekad vi doziveli neprijatnost od strane drugog roditelja ili nastavnika?
ne jos i nadam se da necu
 
Par pitanja , interesuju me vashi odgovori,reakcije,iskustva najvishe...

1)Da li ste se nekad nashli u situaciji da vashe dete maltretira drug iz razreda? I sta ste uradili po tom pitanju?

2)Kako biste reagovali kad bi stariji covek osamario vashe dete?
A ako (u sebi ipak) smatrate da je vashe dete to na neki nacin i zasluzilo svojim bezobraznim ponashanjem?

3)Kako se postavljate prema problematicnoj deci iz razreda u koji ide i vashe dete?

5)Da li ste nekad imali obracun sa roditeljem drugog deteta ili nastavnikom?

6)Da li ste nekad vi doziveli neprijatnost od strane drugog roditelja ili nastavnika?

Jednom prilikom,neki klinac iz skole je pokusao da maltretira mog sina.Nisam za to da se mesam u te njihove sukobe,ali posto je sve preslo granicu,poceo je da mu preti,nozevima,batinama i ostalim sredstvima resila sam da ja pripretim njegovoj majci policijom.

Razgovarala bih sa tim covekom,ali opet sve zavisi od toga sta se desilo.U svakom slucaju niko nema pravo da bije tudje dete....

Jednom sa jednom zenom.Pokusala je da dokaze da je moje dete napisalo neku bezobraznu poruku na zidu zgrade u kojoj stanuje,upucenu njenoj kcerci.Naravno,posle je ispalo sasvim nesto drugo,da ironija bude veca javio se onaj ko je to napisao.

Ne.Eto mozda sem gore navedenog slucaja.Ali to ne smatram neprijatnoscu vec budalastinom.
 
Da moj sin ima problema u školi to je jasno svadja se sa drugom decom a ponekad ima i sa učiteljicom konflikt...
Dok sam bila dete moja mama me proganjala toga se sećam ako da mi se sad dešava, a kad mi se rodio stariji sin izmedju mene i moje mame je lavina svadje...Despotizam generalstvo i naredjivanje to za mene ne važi, to nije autoritet...Ja svojoj deci ne naredjujem ja ih ne proganjam, možda im nekad previše puštam - kako to vidi moja general mama,,,I to je jedan od razloga svadje sa njom...Ovo je nažalost tema o kojoj uvek mogu i imam šta napisati...Sa mužem smo se još pre nekih 12 godina dogovorili da nema svadje medju nama dvoma, verovali ili ne to nam uspeva 100 posto, svoa mišljenja razmenimo bez uvreda i suvišnih reči...nema svadje...Mada ja sam vrlo tvrda osoba...
 

Back
Top