USB-smanjen kapacitet

Nino07

Početnik
Poruka
14
Pozivam clanove foruma, ako znaju problematku za koju se obracam, da se jave da i druge nauce rijesavanju problema sto cu ga sad navesti. Imam memori stik koji je iznenada stopirao pristup. Kako nisu bile bitne stvari snimljene na njemu, formatirao sam ga i tad sam ga mogao otvoriti. Nisam uopste gledao nakon formata njegov kapacitet. Mislio sam da je kao sto je i bio. Kad sam poceo snimati na njega, najednom mi se pokazalo de je pun, sto me je iznenadilo, jer znam da je to sto sam ubacivao na njega, moralo stati. Odem da pogledam koliko to praznog prostora, i imam sta vidjeti, za skoro tri cetvrtine od pravog kapaciteta , usb je bio smanjen. Nevjerovano da se i to moze desiti, a ne znam ni kako se desilo.Da li ima lijeka da se USB vrati na stanje kapaciteta kao sto je i kupljen. Ako se moze, koji softver treba upotrebiti, gdje se moze skinuti itd.
Hvala svima koji se potrude za pomoc.
 
Koja je marka USB-a? Nazivni kapacitet? Sadasnji kapacitet? Tacna oznaka?
Tipicno resenje bi bilo pronaci na sajtu proizvodjaca program za formatiranje. To su uobicajeno slozeni programi koji imaju mogucnost formatiranja, reparacije, otkljucavanja, pa i zamene firmvera.
Rizicno je pokusavati bilo sta sa programima neodgovarajucih proizvodjaca, mada, s obzirom na cenu i na to da ti nisu vazni podaci, mozes se poigrati i ponesto nauciti.
Mozes pokusati i sa nekim programom sa HIRENS-a.
 

Back
Top